Leopardí žena

• slovenský

Leopardia žena

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1938, 102 min

Na tomto filme sa mi páči, že v podstate nemá žiaden dej. Akoby mohol mať zmysluplný dej, ak mu šéfuje postava Katherine Hepburn. Alias pani Katastrofa. Ale poznáte to, pre nás chlapov sú takéto typy zaujímavejšie, aspoň sa nebudeme v živote nudiť. Možno vie aj variť, to sa ale z filmu nedozvieme. Jedna z najslávnejších bláznivých komédií, ktoré patria do tohoto obdobia a akákoľvek snaha o ich kopírovanie končí prinajlepšom v lepšom priemere. Holt Grant a Hepburn žili v jednej dobe (a ďalší skvelí komici) a buďme radi, že ich objavili. Len teraz neviem, či pes bol akože Grant (muž) a leopard akože Katherine (žena), alebo naopak. A koho symbolizoval preboha ten brontosaurus???(14.9.2015)

Tak totalne naspeedovanou zenu jakou zde predvadi Katharine Hepburn uz jsem dlouho nevidel. K tomu krasne zmatkarsky Cary Grant a 1 pekny leopard. Vyborna crazy komedie z 30. let, ktera ma tak rapidni tempo a promakane dialogy, ze na to drtiva vetsina soucasnych komedii muze jen nevericne cumet. "The love impulse in man frequently reveals itself in terms of conflict." 7/10(19.5.2011)

Další důkaz o tom, že to, co se obdivuje (a objevuje) dnes, má kořeny v minulosti. Leopardí žena je totiž ukázkovou romantickou komedií, ve které jeden ztřeštěný a přitom nečekaně promyšlený a chytrý dialog střídá druhý. A většina dnešních komedií, ve kterých se hlavní hrdina většinu filmu hádá s krásnou slečnou, aby si v přesně načasovaný moment padli do náruče, mohou Carymu Grantovi a Katherine Hepburn jen tiše závidět.(10.6.2009)

Mile potrhlé - těmito dvěma slovy by se asi dal shrnout celý film. Dívala jsem se na něj hlavně díky jménu režiséra, ale v neposlední řadě také díky Katharine Hepburn, kterou jsem dosud v žádném filmu neviděla. Takže jsem to konečně napravila. Určitě existuje více lepších filmů s ní, ale v televizi dávali zrovna tento... Je to celé potrhlé, ale takovým způsobem, že je vám to milé. Děj je docela zamotaný a konec je bláznivý snad nejvíce. Nevíte, zda se smát, nebo nad touto komikou zakrývat oči. Film se totiž místy blíží až ke grotesce, což nemusí být všem po chuti... Mně se to ale nakonec docela líbilo, nejlepší byl Cary Grant, Katharine bych musela vidět ve více filmech, než si na ni udělám pořádný názor. Ne, že by nebyla dobrá, ale znám herečky, které mi jsou více sympatické. Možná to bylo i tou rolí a "pošahanou" postavou...(16.6.2013)

• PEEPA

Neco tak neuveritelneho jsem opravdu v IMDb TOP250 necekal. Neskutecne trapna zalezitost, ktera me VUBEC nebavila. Uculil jsem se asi 3x a na to, ze je to komedie je to zatracene malo... achjo... jak se to tam mohlo dostat?! Vzdyt je to koncentrovana hloupost... neni to vtipne. Zoufale to neni vtipne. Arsenic and Old Lace je genialni, ale tohle je fakt strasny... chyba je mozna ve me, ale straslive me to nebavilo...(15.12.2005)

• - Howard Hawks chtěl získat pro film Harolda Lloyda. Společnost ho ale odmítla, podobně jako Ronalda Colmana. (Pavlínka9)

• - S nápadom nakrútiť film prišiel Howard Hawks, keď bol v roku 1937 pozastavený iný jeho projekt a on hľadal náhradnú prácu. Spomenul si, ako sa nahlas smial pri čítaní jedného krátkeho príbehu, ktorý si prečítal v časopise. Pôvodný príbeh prepracoval – na rozdiel od filmu v ňom boli David a Susan – zasnúbení, nefiguroval tam žiadny brontosaurus, ale obsahoval zápletku s leopardom. (classic)

• - Časopis Premiere zařadil v roce 2006 film mezi 50 nejlepších komedií všech dob. (Kulmon)