Leopardí žena

• slovenský

Leopardia žena

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1938, 102 min

Na můj vkus možná až příliš ulítlá komedie. Prvních několik minut mi dalo zabrat, protože na takový styl si není lehké zvyknout. S ubíhajícími minutami se situace naštěstí zlepšovala a po skončení filmu jsem byl vlastně spokojen. Gagy sice nejsou takové, že by vyvolávaly záchvaty smíchu, ale pro pobavení stačí, dále je tu svižné tempo a kouzelné finále (vězení) s ještě lepším vyvrcholením (muzeum). P.S. Grant mi ve filmu sedl, což bohužel nemůžu říct o Hepburnové. 8/10(3.9.2009)

Těžko věřit, že tenhle film naprosto propadl, Hawkse RKO vyhodilo a Katharine Hepburnové trvalo dva roky, než se jí podařilo vrátit se na plátno (tentokrát už ale v Příběhu z Filadelfie, po němž se držela na vrcholu prakticky až do své smrti v roce 2003). Leopardí žena je totiž dokonale zábavná. Tím myslím, že neuplyne jediný okamžik, kdybyste se nudili. Odvážně bych to přirovnal k Připoutejte se, prosím!, v němž rovněž scénárista nepoužil jediný dialog bez pointy. Katharine Hepburnová a Cary Grant jsou pár snů, který těžko překonáte (leda Katharine Hepburnovou a Spencerem Tracym;oD) a i zbytek herců je skvělý. Navíc tu je velká kupa hlášek ("Já jsem major Applegate. Alespoň myslím..." "Natrhl jste si kabát",...) a leopard. Jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl. Já mám totiž tyhle (sice nepokrytě zábavné, ale povedené) filmy radši, než některé umělecké, u kterých se akorát tak nudím. Hned jsem u vás, pane Peabody...(15.9.2005)

Nadprůměrná záležitost, která těží ze solidního obsazení a má dvě geniální scény a to sice restauraci a závěr ve vězení, bohužel zbytek už tak silný není a navíc se na něm značně podepsal zub času. I přes drobné výhrady se však bez debat jedná o zážitek, který svou zábavností výrazně převyšuje 95% komediální produkce posledních let. Špičkou crazy komedií let třicatých a čtyřicátých tak pro mě nadále zůstává Caprovo Arsenice and Old Lace. 75%(5.10.2013)

Od začátku úsměvné a nevěřil bych, že se z toho vyklube tak zábavná screwball komedie. Sice stojí na náhodách, ale čert to vem. Duo Grant, Hepburn válí a ostatní postavy taky. Lži a nedorozumění jsou perfektní. Dokonce nemám Katharine co vytknout, a to je co říct. # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 7 | humor 6 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 8(24.7.2012)

Poté, co mě velmi potěšil snímek Moje nejmilejší žena a An Affair To Remember, v nichž hrál také Cary Grant, pustil jsem si i Leopardí ženu. Romantická komedie stará téměř osmdesát let neztrácí ze svého humoru, tempa a poutavosti vůbec nic a předčí převážnou většinu dnešní americké komediální produkce. Příběh sám o sobě baví, pořádné grády tomu dodávají Cary Grant a Katharine Hepburn, ale také samotný leopard a zápletky kolem něj. U řady scén jsem se opravdu zasmál a s hodnocením vůbec neváhám, neboť Leopardí žena patří do rodiny komedií, které nestárnou a mají úroveň i v absurdních scénách.(2.11.2014)

• - Scenárista bol požiadaný, aby písal úlohu na telo priamo pre Katharine Hepburn. (classic)

• - David užil slovo "gay", což se ve filmu ve smyslu homosexuál objevilo vůbec poprvé. (Kulmon)

• - V scéne, v ktorej Susan (Katharine Hepburn) pred políciou predstiera, že ona a David (Cary Grant) sú gangstri, nazýva Davida prezývkou "Jerry the Nipper" (Jerry Držgroš), čo bola prezývka, ktorú mal Cary Grant vo filme Nahá pravda (1937). (Michal74)