poster

Leopardí žena

 • anglický

  Bringing Up Baby

 • slovenský

  Leopardia žena

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1938, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sawy
  *****

  "Hlavně neztrácej hlavu!" "Hlavu mám,ale ztratila jsem leoparda." Naprosto kouzelný film,který sice ke konci trochu své kouzelnosti ztrácí,ale je tak nabitý úžasně absurdními situacemi a pozitivní energií,že se u něj člověk skvěle baví až do závěrečných titulků.Cary Grant a Katherine Hepburn jsou dokonalá dvojice,onen leopard neskonale roztomilý a vzhledem k tomu,že už dlouho mě nic tak nepobavilo,musím dát pět.Ten film je sice starý víc jak sedmdesát let,ale nemá na sobě jedinou vrásku. 90 %(6.4.2011)

 • nascendi
  ****

  Už som to tuším niekedy napísal, že nie je dôležitý žáner filmu, ani to, že bol nakrútený pred 80 rokmi. Záleží iba na tom, či splnil divácke očakávania alebo nie. A Leopardia žena moje očakávania naplnila. Predstavuje pre mňa etalón dobrej crazy komédie. Bolo od režiséra objavné, že do hlavnej úlohe obsadil Katharine Hepburn, ktorú som väčšinou videl v roli staropanenských, nešťastných žien. V tomto filme naplno rozbalila svoj komediálny talent a vo veľkom štýle zatienila Cary Granta, ktorý vedľa nej pôsobil ako herec ochotníckeho súboru. Situačné gagy i dialógy boli fajn, čudoval som sa len, že dabingoví herci sa v tej paľbe slov nestratili. Výsledkom je, že ponechávam filmu štyri hviezdičky, pretože pri troch by sa dostal na úroveň Evy, co tropí hlouposti a to je predsa len o niečo iná liga.(22.2.2018)

 • Falko
  ***

  Mam rad komedie, ale tato mi nejako nesadla. Bolo vidiet, ze sa tvorcovia snazili, Cary Grant a Katharine Hepburn podali velmi dobry vykon, snahu tam bolo vidiet, ale pripadalo mi to vsetko take nasilu zahrate ako v divadle. Mozno to bolo aj tymi 30-timi rokmi, ze vtedy bol trosku iny styl natacania, alebo som bol na Caryho Granta zvyknuty skor na vazne ulohy. Neviem, ale asi budem mat z tych starsich filmov vzdy najradsej komedie od rezisera Billyho Wildera. ________ Katharine Hepburn - (Susan Vance) +++ Cary Grant - (Dr. David Huxley) +++ Charles Ruggles - (Maj. Horace Applegate) +++ Walter Catlett - (Policajt Slocum) +++ Barry Fitzgerald - (Aloysius Gogarty) +++ May Robson - (Teta Elizabeth Random) +++ Fritz Feld - (Dr. Fritz Lehman) +++ George Irving - (Alexander Peabody) +++ Produkcia: Howard Hawks +++ Hudba: Roy Webb +++(30.5.2011)

 • dopitak
  ****

  Bláznivá konverzační komedie s poněkud překombinovaným koncem, právě za něj musím dát jen 4*.___ Pánové, máte-li před svatbou, vyhněte se raději Katerine Hepburne obloukem. Neuvěřitelné, že je tenhle film tak starý. Neztratil totiž ani po letech nic na svém půvabu a především tedy vtipu.___ S překvapením konstatuji, že K. Hepburne měla jako starší o dost víc půvabu, ale možná to v Leopardní ženě dělalo to hrozný háro, co měla na hlavě.(16.9.2008)

 • liquido26
  *****

  Romantickým komediím jsem se odjakživa vyhýbal, ale tyhle starý černobílý mají něco do sebe. Té romantiky tam není zas tak moc a hlavně je tu hodně zábavy. To platí i o Leopardí ženě (ať žijí doslovné překlady :-D). Skvělá svižná komedie, plná bláznivých situací, perfektních dialogů a skvělých hlášek. Katherine Hepburn a Cary Grant tvoří perfektní dvojici a Katherine je naprosto famózní.(24.10.2010)

 • - Katharine Hepburn se leoparda nijak nebála, Cary Grant z něj tolik nadšený nebyl a ve scénách, kde mělo docházet ke kontaktu se nechával dublovat. (Kulmon)

 • - V původním scénáři byla puma místo leoparda. (Kulmon)

 • - Scéna, ve které má Susan roztržené šaty se ve skutečnosti stala Carymu Grantovi. Pověděl o tom Hawksovi a ten to zařadil do filmu. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace