Leopardí žena

• slovenský

Leopardia žena

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1938, 102 min

Bláznivá konverzační komedie s poněkud překombinovaným koncem, právě za něj musím dát jen 4*.___ Pánové, máte-li před svatbou, vyhněte se raději Katerine Hepburne obloukem. Neuvěřitelné, že je tenhle film tak starý. Neztratil totiž ani po letech nic na svém půvabu a především tedy vtipu.___ S překvapením konstatuji, že K. Hepburne měla jako starší o dost víc půvabu, ale možná to v Leopardní ženě dělalo to hrozný háro, co měla na hlavě.(16.9.2008)

Vynikající (romantická?) situační komedie, ohromně živá, rychlá, s úžasnými dialogy a dokonale sehranou a jiskřící ústřední hereckou dvojicí (rozkošně ňoumovitý Grant a extrémně energická Hepburn, která svůj protějšek proti jeho vůli přivádí do jednoho maléru za druhým). K nejvyššímu hodnocení má tahle sympatická, tím nejlepším možným způsobem ulítlá a vůbec ne hloupá legrácka zatraceně blízko (po druhém zhlédnutí na něj možná i dosáhne, nedivil bych se). Unikátní žánrový kousek nejen na dobu svého vzniku. 90 % ___ Hm, tak napodruhé (s osmiletým odstupem) už to taková sláva bohužel nebyla. Roztomilost, energie a gradující řetězení absurdních a bláznivých situací sice stále funguje skvěle, ale už mi to zkrátka nepřišlo bůhvíjak vtipné (je to spíš usměvné než že by to člověku vysloveně trhalo bránici). Navíc postava K. Hepburn je chvílemi skutečně iritující... 70 %(7.9.2008)

• PEEPA

Neco tak neuveritelneho jsem opravdu v IMDb TOP250 necekal. Neskutecne trapna zalezitost, ktera me VUBEC nebavila. Uculil jsem se asi 3x a na to, ze je to komedie je to zatracene malo... achjo... jak se to tam mohlo dostat?! Vzdyt je to koncentrovana hloupost... neni to vtipne. Zoufale to neni vtipne. Arsenic and Old Lace je genialni, ale tohle je fakt strasny... chyba je mozna ve me, ale straslive me to nebavilo...(15.12.2005)

Na tomto filme sa mi páči, že v podstate nemá žiaden dej. Akoby mohol mať zmysluplný dej, ak mu šéfuje postava Katherine Hepburn. Alias pani Katastrofa. Ale poznáte to, pre nás chlapov sú takéto typy zaujímavejšie, aspoň sa nebudeme v živote nudiť. Možno vie aj variť, to sa ale z filmu nedozvieme. Jedna z najslávnejších bláznivých komédií, ktoré patria do tohoto obdobia a akákoľvek snaha o ich kopírovanie končí prinajlepšom v lepšom priemere. Holt Grant a Hepburn žili v jednej dobe (a ďalší skvelí komici) a buďme radi, že ich objavili. Len teraz neviem, či pes bol akože Grant (muž) a leopard akože Katherine (žena), alebo naopak. A koho symbolizoval preboha ten brontosaurus???(14.9.2015)

Rozpočet $1,073,000║ Neviem prečo ale vôbec som si nedokázal tento film vychutnať, chýbala mi tam nejaká ľahkosť scén, prišlo mi to také len herecky odbité, bez toho aby dali do svojich postáv niečo viac, samotná kostra príbehu práveže nebola zlá ale herci ma neprinútili uveriť ich postavám že sú skutočne živelné pre dej, trošku taká nevýrazná prechádza pre ústrednú dvojicu. /60%/(21.9.2009)

• - Cary Grant se do své komediální postavy Dr. Huxleye doslova vžil. Howard Hawks mu doporučil, aby se podíval na některé filmy s komikem Haroldem Lloydem, aby získal určitou inspiraci. Cary Grant jím byl přímo uchvácen a začal ho kopírovat, téměř gesto za gestem. Pořídil si dokonce i silné brýle v černých rohovinových obroučkách, které byly Lloydovým poznávacím znamením. (Pavlínka9)

• - Příběh „Leopardí žena“ napsal spisovatel Hagar Wilde a poprvé ho zveřejnil v časopise Colliers 10. dubna 1937. Režisér Howard Hawks se po jeho jediném přečtení rozhodl tento film natočit, jelikož, jak říkal později, se u čtení smál nahlas. (Pavlínka9)

• - Pri nakrúcaní panovala na pľaci dobrá nálada, Cary Grant a Katharine Hepburn často improvizovali. (classic)