Stužka písku

Tristram Cary

Fred Engel

Scénografie:

John Stoll

Geoffrey Peace bol v 2. svetovej vojne veliteľom britskej ponorky a dostal dôležitú úlohu, objaviť a zničiť nemeckú super ponorku, tak aby túto akciu neprežil ani jeden člen posádky. Dlhé roky po vojne bol prenasledovaný svojou minulosťou a zábery do minulosti ho neustále dobehávajú. Teraz sa živí pašovaním tovaru a zbraní v Stredomorí. A tak, keď ho starý námorník zláka na pašovanie diamantov, vidí svoju šancu rýchlo zbohatnúť. Jediným problémom sú nebezpečné vody Pobrežia kostier, ale tie už v minulosti prekonal, veď tu zničil nemeckú ponorku. Podarí sa mu to znova spoločne s jediným členom ponorky, ktorý tento vojnový masaker prežil? Na to nám dáva odpoveď tento film.(10.6.2016)

1271. hodnocený film: Žádná převratnost se v tomto případě nekoná. Zajímave vypadající začátek filmu, pak dlouhé nic a moment, kdy konečně dojdou k vytoužené lodi plné diamantů uprostřed pouště, tak se všechno semele tak rychle, že je po filmu. 3* jsou možná nadhodnocením, ale opravdu jsem viděl už horší snímky v tomto žánru. Určitě se ale jedná o pořádné zklamání. 3*(24.8.2012)

• dobytek

Zase jeden z těch dobrodružnejch filmů, kde se sejde několik lidí, co se chtěj od začátku navzájem pozabijet, ale kvůli hledání nějakýho pokladu jakoby táhnou za jeden provaz. A nikoho asi nepřekvapí, že se pozabijej na konci. Pro mě dost nudný dobrodružství s předvídatelnym koncem...(22.4.2012)

Dobré..(3.8.2016)

• - Natáčení probíhalo na Maltě a ve španělském přístavním městě Almeria. (DruidKarel)