Reklama

Reklama

Legenda o Benu Hallovi

  • Austrálie The Legend of Ben Hall

Po dvou letech na cestě, kdy utíkal před rukou zákona, už má Ben Hall skrývání až po krk a uvažuje o kapitulaci. Když se však objeví jeho starý přítel John Gilbert, Ben je opět zatažen mezi bandity. Znovu vytvoří gang a přijmou mezi sebe nového člena Johna Dunna. Trojice odstartuje sérii loupeží a přepadení po celém Novém Jižním Walesu. Když zabijí dva policisty, stanou se nejhledanějšími muži v dějinách Austrálie. Jakmile je vláda prohlásí za psance, které může kdokoli bez výstrahy zastřelit, Ben Hall učiní zoufalý pokus opustit kolonii. Jenže s tak velkou odměnou, která byla vypsána na jejich hlavy, na ně číhá zrada i tam, kde by ji čekali nejméně… (Cinemax)

(více)

Recenze (26)

kaylin 

všechny recenze uživatele

I v Austrálii se mohou natočit docela dobré westerny, až na to, že máte pocit, že jsou trochu na jedno brdo. A takový pocit jsem měl v případě snímku "The Legend of Ben Hall ", kdy jsem si říkal, že to je vlastně to samé jako "Ned Kelly" A bohužel dějově to v sobě nemá o moc nic jiného. Násilné to je ale pěkně. ()

PROCESOR 

všechny recenze uživatele

Vážení uživatelé, těch skoro 140. min. bylo vážně málo! Bylo to tak nervy drásající a napínavý, že zapomenete dýchat. Akce střídá akci a adrenalin se na Vás valí ze všech stran. Tak dobře konec srandiček. Ted vážně. Dlouho už sem neviděl nic tak nudnýho a nezáživnýho. Říkáte si film o pistolníkovi podle skutečný události to nemůže být špatný. Omyl! Může! Vážně natočit tak dlouhatánskou nudu, to je taky umění. Jak jezděj do kolečka na koních a střílej po sobě asi z 5. metrů a nikdo nemůže nikoho trefit, tomu se musíte jenom smát. To není prosím spoiler, ale fakt. Takže pokud máte času nazbyt tak směle do toho! ()

Reklama

bourec 

všechny recenze uživatele

Tohle se vůbec nepovedlo.Předlouhatánská nuda,ve který neni pro diváka nic ,čeho by se mohl chytit.Ben Hall už v prvních dvaceti minutách navodí sympatie,jaký k němu diváci budou chovat.takže nula.Jeho dva kumpáni jsou pometla,a zejména Gilbert vypadá jak když utekl z Mrazíka.A bezcharakterní jsou i tehdejší A.C.A.B.,stejně jako zbytek komparsu.Takže suma sumárum prostě k filmu cestu nenajdete,emoce(který jsou u filmu to nej)maj volno.Blbina,nehodná vašeho času.30%. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Ona by ta westernová šablonovitost ani moc nevadila, protože je to docela hezky natočené a hlavně výborně zahrané. Problémem je ale délka. Dvě a čtvrt hodiny je prostě moc a místy bylo fest znát, že si s tím režie neví rady. Australská krajina, kterou si tvůrci mohli alespoň částečně vypomoci, tady dostala minimální prostor. Za vidění to stojí a westernoví fandové si na tom určitě to své najdou, každopádně z mého pohledu to je promrhaná příležitost. 60% ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Stejně jako Amerika poloviny devatenáctého století měla své padouchy a desperáty, měla je samozřejmě i Austrálie. Tehdejší padouši a často i vrazi jsou dnes v jakémsi romantickém opojení současníků glorifikováni a vzpomíná se na ně jako na legendy... Ono to zlé odnesl čas a tak zůstala jen ta sladká pachuť dobrodružství, časů pistolí a romantiky. Nicméně řada tehdejších zločinců byla hlavně prostým lidem (a určitě předvším těmi se kterými hoši nepřišli do styku! :-) jako jakési celebrity. Sázeli si na ně, fandili jim, ale po jejich lapení pak se s podobným zápalem často účastnili i nějakého toho veřejného věšení toho svého hrdiny... Já filmy z Austrálie téhle doby ( a nejen téhle) miluji, takže jsem se zprvu zaradoval, protože jsem si myslel, že film je jakýmsi moderním westernem z divokého západu. Ale hned jak jsem se dozvěděl, že jsme u Australáků naplnila mne radost. Bohužel hned v první přestřelce začal film působit krapet televizním dojmem a toho pocitu už jsem se nezbavil. Oceňuji výpravnost, kostýmy, zbraně... Chvilkami to mělo i slušnou atmošku a banda mi byla sympatická i co do obsazení herců. Fešné byly i skoro všechny dívky co se ve filmu ocitly, jen se mi nechce věřit, že kamkoliv člověk tehdá přišel, narazil tam na famě v buši na fešnou, štíhlou dlouhovlasou mamku, leckdy i pořádně dravou... Filmu dost škodí dlouhá stopáž, je to zybtečně natahované... I tak jsem ale HBO vděčný, že to produkovalo. Každopádně na třeba takový film The Proposition (2005) byť se to dobově i místně kryje to nemá ani náhodou. Takže já dávám jen za tři olověné čerstvě odlité kulky. * * * ()

Galerie (31)

Reklama

Reklama