Reklama

Reklama

Po dvou letech na cestě, kdy utíkal před rukou zákona, už má Ben Hall skrývání až po krk a uvažuje o kapitulaci. Když se však objeví jeho starý přítel John Gilbert, Ben je opět zatažen mezi bandity. Znovu vytvoří gang a přijmou mezi sebe nového člena Johna Dunna. Trojice odstartuje sérii loupeží a přepadení po celém Novém Jižním Walesu. Když zabijí dva policisty, stanou se nejhledanějšími muži v dějinách Austrálie. Jakmile je vláda prohlásí za psance, které může kdokoli bez výstrahy zastřelit, Ben Hall učiní zoufalý pokus opustit kolonii. Jenže s tak velkou odměnou, která byla vypsána na jejich hlavy, na ně číhá zrada i tam, kde by ji čekali nejméně… (Cinemax)

(více)

Recenze (26)

RomaS 

všechny recenze uživatele

Hodnotím výš než by si možná Ben Hall zasloužil, ale i přes tu brutální stopáž ve filmu kde se nic moc neděje, oceňuji jiný přístup a podmanivou atmosféru. Chtěl bych vysvětlit v čem spočívá ten rozdílný přístup. Z klasických westernů jsem zvyklý, že se hodně střílí a hodně umírá. Tento western to splňuje na 50 %. Přestřelek je tu vcelku hodně, ale když už někdo někoho trefí, je to zázrak. Chápu, že zažitý kolorit, kdy pistolníci trefují vyhozený cent poslepu na sto metrů je kravina, tady ale v rámci zobrazení Halla jako člověka, který nikdy nikoho nezabil to zašlo do opačného extrému. Vážnější prohřešek režiséra ale vnímám jako neschopnost diváka vtáhnout do děje a vcítění se do hlavní postavy. Jednoduše řečeno, celou dobu mi bylo jedno jestli ho někdo odpráskne nebo se mu podaří zdrhnout. Možná ale jde jen o motiv postavy. Byl to totiž jen obyčejný gauner, který okrádal úplně všechny. PS: Plavba lodí z Austrálie do USA musela stát v 19. století nehorázný balík. ()

dakarin 

všechny recenze uživatele

Zajímavě a historicky poctivě natočený film. Více film životopisný než klasický western. Zajímavě a ne zcela tradičně vykreslené jednotlivé postavy a to ne jenom ty hlavní. Inu pozoruhodné dílko od protinožců ;-) Snímek lze zařadit k neméně povedené dvojici předchůdců - a to sice: "Proposition" - 2005 - (74%) a "Pro nic za nic" - 2011 - (53%). ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

I v Austrálii se mohou natočit docela dobré westerny, až na to, že máte pocit, že jsou trochu na jedno brdo. A takový pocit jsem měl v případě snímku "The Legend of Ben Hall ", kdy jsem si říkal, že to je vlastně to samé jako "Ned Kelly" A bohužel dějově to v sobě nemá o moc nic jiného. Násilné to je ale pěkně. ()

DAPDO 

všechny recenze uživatele

Chápu, že australané toužili natočit film o svém psanci, Tak jako u nás byl Jánošík nebo Kozina, v Austrálii Ben Hall, o kterým jsem teda slyšel poprvý. Spíš než western ale natočili parodii, ve který se zřejmě střílí slepejma nábojema.Za celej film bylo nespočet přestřelek s výsledkem čtyři mrtví a dvě zranění na ruce. Borci se nebyli schopni trefit snad ani z pěti metrů...Vrcholem všeho byly dvě scény, který mě totálně odrovnali - první přestřelka s policajtama na koních, kdy všichni jezdili kolem sebe dokolečka a stříleli asi schválně vedle, načež John Gilbert, krvelačnej bandita, kterej asi pětkrát upozornuje fízla aby zmizel, konečně trefí cíl a pak má výčitky. A druhá scéna na bále, kdy trojice hlavních hrdinů přijde se svejma pichnama do sálu a drží všechny lidi v šachu, aby si potom se svejma láskama zatancovali a celej sál rukojmích jim do toho tleskal a smál se. Nevím, jak moc to bylo natočený podle skutečnosti, ale jestli je asponˇ 20% podle pravdy, tak byl u mě Ben Hall hlupák, kterej se nemohl divit tomu, jak dopadl. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Ona by ta westernová šablonovitost ani moc nevadila, protože je to docela hezky natočené a hlavně výborně zahrané. Problémem je ale délka. Dvě a čtvrt hodiny je prostě moc a místy bylo fest znát, že si s tím režie neví rady. Australská krajina, kterou si tvůrci mohli alespoň částečně vypomoci, tady dostala minimální prostor. Za vidění to stojí a westernoví fandové si na tom určitě to své najdou, každopádně z mého pohledu to je promrhaná příležitost. 60% ()

Galerie (33)

Reklama

Reklama