R jako rodina (TV seriál) (festivalový název)

F is for Family

Animovaný / Komedie

USA, 2015 - 2018, 12 h 12 min (Minutáž: 25–29 min)

Další animovaná rodina? Nebojte se, nejde o další kopii Simpsonových, či Family Guye a dalších. F is for Family si jde svojí cestou a s humorným nádechem nahlíží na rodinný život v mnohem realističtější podobě, než jsme u animáků zvyklí. Tvůrci totiž upřednostňují uvěřitelnost situací, které prezentují a teprve na tyto události ze života nabalují humor, ne naopak, díky čemuž působí tento seriál velmi upřímně a i když dokáže být občas velmi ujetý, ve svém jádru jde o velmi přesný pohled do života Americké rodiny se vším dobrým i špatným co k tomu patří a právě toho špatného se tvůrci nebojí a dokáží prezentovat i tvrdší a dojemnější momenty. F is for Family působí jako ze života a právě uvěřitelnost jeho mezilidských vztahů ho odlišuje od konkurence a je jeho hlavní výhodou.(22.3.2018)

Svým pohledem na svět mi F is for Family trochu připomíná Netflixového bratříčka Bojacka Horsemana. V civilnějším prostředí. Jeho vtipnosti a celkového dopadu ale bohužel nedosahuje, alespoň prozatím. I přes to se zde objevuje spousta povedených scén, které staví hlavně na zhovadilosti Franka Murpyho, který na rozdíl od svých seriálových otcovských kolegů není naprostý idiot, ale jenom prostý zmrd. Po první sérii váhám mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami. Prozatím hodnotím za silné tři a pokud druhá série přidá na humoru, neváhám jít s hodnocením výš. Po druhé sezóně zvedám na 4* ;)(11.8.2016)

Je to pesimistický, jako fakt že jo. Jestli od toho očekáváte zábavu jako od Simpsonů (staré řady) nebo nedej bože South Parku, tak možná budete zklamáni. Pár vtípků tam sice je, ale rozhodně nečekejte nějakou pořádnou kadenci "džouků". Já jsem se ale bavil celkem dost. Moje pesimistická, uzavřená duše si tuhle rodinku chudých lidí skvěle užívala a už se nemůžu dočkat třetí série. Postavy byly zajímavé a celkem dobře vymyšlené, jejich příběh, který se mimochodem táhne celou sérií, je docela dost fajn a u posledního dílu druhé série jsem brečel. Smíchy.(29.6.2017)

Kadence humoru je neuvěřitelná, ale to není zas tak úplně zvláštní nebo výjimečné. Tady ovšem nezůstane u jedné narážky na nějaké téma, nýbrž se nadále rozvíjí a nabalují se na ni další, a to klidně i skrz další díly, což zvyšuje atraktivnost i nepředvídatelnost. A díky své zábavnosti, a krátkosti, seriál rychle uteče. (Netflix)(26.10.2016)

• spooky13

Billa Burra mám moc rád a doufám, že stejně jako letos Louis CK přijede do Prahy, ale tady se někde stala chyba. Párkrát jsem se zasmál, ale to mi přijde opravdu málo. Po výtvarné stránce nic originálního. Je vidět že se snaží, aby postavy byly co nejoriginálnější, nejvtipnější, nejvýstřednější a já nevím co ještě, ale ve výsledku jsou jenom neskutečně protivné. Vrcholem každé epizody je úvodní znělka. Škoda.(16.11.2016)