poster

R jako rodina (TV seriál) (festivalový název)

 • USA

  F is for Family

Animovaný / Komedie

USA, 2015–2018, 11 h 50 min (Minutáž: 25–29 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Honzin10
  ****

  Svým pohledem na svět mi F is for Family trochu připomíná Netflixového bratříčka Bojacka Horsemana. V civilnějším prostředí. Jeho vtipnosti a celkového dopadu ale bohužel nedosahuje, alespoň prozatím. I přes to se zde objevuje spousta povedených scén, které staví hlavně na zhovadilosti Franka Murpyho, který na rozdíl od svých seriálových otcovských kolegů není naprostý idiot, ale jenom prostý zmrd. Po první sérii váhám mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami. Prozatím hodnotím za silné tři a pokud druhá série přidá na humoru, neváhám jít s hodnocením výš. Po druhé sezóně zvedám na 4* ;)(11.8.2016)

 • joker.george
  ****

  Kadence humoru je neuvěřitelná, ale to není zas tak úplně zvláštní nebo výjimečné. Tady ovšem nezůstane u jedné narážky na nějaké téma, nýbrž se nadále rozvíjí a nabalují se na ni další, a to klidně i skrz další díly, což zvyšuje atraktivnost i nepředvídatelnost. A díky své zábavnosti, a krátkosti, seriál rychle uteče. (Netflix)(26.10.2016)

 • P1tr
  ****

  Další animovaná rodina? Nebojte se, nejde o další kopii Simpsonových, či Family Guye a dalších. F is for Family si jde svojí cestou a s humorným nádechem nahlíží na rodinný život v mnohem realističtější podobě, než jsme u animáků zvyklí. Tvůrci totiž upřednostňují uvěřitelnost situací, které prezentují a teprve na tyto události ze života nabalují humor, ne naopak, díky čemuž působí tento seriál velmi upřímně a i když dokáže být občas velmi ujetý, ve svém jádru jde o velmi přesný pohled do života Americké rodiny se vším dobrým i špatným co k tomu patří a právě toho špatného se tvůrci nebojí a dokáží prezentovat i tvrdší a dojemnější momenty. F is for Family působí jako ze života a právě uvěřitelnost jeho mezilidských vztahů ho odlišuje od konkurence a je jeho hlavní výhodou.(22.3.2018)

 • Sweat55
  ****

  Je to pesimistický, jako fakt že jo. Jestli od toho očekáváte zábavu jako od Simpsonů (staré řady) nebo nedej bože South Parku, tak možná budete zklamáni. Pár vtípků tam sice je, ale rozhodně nečekejte nějakou pořádnou kadenci "džouků". Já jsem se ale bavil celkem dost. Moje pesimistická, uzavřená duše si tuhle rodinku chudých lidí skvěle užívala a už se nemůžu dočkat třetí série. Postavy byly zajímavé a celkem dobře vymyšlené, jejich příběh, který se mimochodem táhne celou sérií, je docela dost fajn a u posledního dílu druhé série jsem brečel. Smíchy.(29.6.2017)

 • MCZ
  ****

  "I will put you through the fuckin' wall." Je to vtipné, ale zdaleka nejde pouze o drsnější variaci na animované "rodinné" komedie. Krutost, s jakou tvůrci seriálu se svými postavami zacházejí, je totiž někde na úrovni BoJacka, ne-li ještě dál. V jeden moment se člověk hlasitě směje, aby mu bylo o pár minut později stejně intenzivně nepříjemně. Je naprosto běžné, že jsou ve sračkách všichni členové rodiny zároveň, jde jen o to, kdo to má v daný moment horší. A jakmile se pro někoho něco vyřeší, znamená to pouze, že dotyčného čeká v následujících chvílích (nebo rovnou epizodách) něco ještě příšernějšího. Každopádně Bill Burr je génius. Vůbec ten voice cast je podařený - zejména Laura Dern má s Burrem výbornou chemii. A Rockwellův Vic je pak určitě jeden z nejsympatičtějších animovaných narkomanů vůbec. Každopádně díky za trochu jiný pohled do sedmdesátek v USA. 8/10(19.4.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace