Série(5) / Epizody(44)

Vypravte se s Murphyovými zpět do 70. let, kdy se děti toulali bez dozoru, pivo teklo proudem a chlapa od televize nikdo nedostal. (Netflix)

P1tr

Další animovaná rodina? Nebojte se, nejde o další kopii Simpsonových, či Family Guye a dalších. F is for Family si jde svojí cestou a s humorným nádechem nahlíží na rodinný život v mnohem realističtější podobě, než jsme u animáků zvyklí. Tvůrci totiž upřednostňují uvěřitelnost situací, které prezentují a teprve na tyto události ze života nabalují humor, ne naopak, díky čemuž působí tento seriál velmi upřímně a i když dokáže být občas velmi ujetý, ve svém jádru jde o velmi přesný pohled do života Americké rodiny se vším dobrým i špatným co k tomu patří a právě toho špatného se tvůrci nebojí a dokáží prezentovat i tvrdší a dojemnější momenty. F is for Family působí jako ze života a právě uvěřitelnost jeho mezilidských vztahů ho odlišuje od konkurence a je jeho hlavní výhodou. ()

luka4615

Skvěle zpracovaný animovaný seriál, který nezakalenou optikou nahlíží na osudy jedné rodiny žijící v sedmdesátých letech minulého století. Tvůrci celý seriál pojali jako jakousi animovanou variaci na seriál "Married with Children", jelikož i zde můžeme sledovat průměrnou americkou rodinu, která se po většinu času dostává do stále složitějších životních zákrut, takže jakýkoli, byť nepatrný záblesk úspěchu s nimi prožíváte o to intenzivněji. Další povedenou proměnnou tohoto počinu je pak dabing postav, z nichž markantně vyčnívá Laura Dern a Bill Burr, kteří mají mezi sebou výbornou chemii, pročež jsou veškeré jejich dialogy o to více uvěřitelnější. Tohle se zkrátka moc povedlo, takže Vám mohu seriál F is for Family jen a jen doporučit. Skvělá práce! (Netflix) „I'll put you through that fucking wall!“ ()

venca163

Jop, tenhle seroš trochu vyčnívá tim, že nejede to obvyklý animákový schéma "epizoda start - problém - vyřešení - see u next week", ale sleduje tu rodinku systematicky, zobrazuje poměrně reálný životní situace a dochází tam k něčemu, co by se asi dalo nazvat vývojem postav. A sice uznávam, že občas to dokáže být trochu deprimující, ale že by se jednalo o nějakou tíživou existenciální záležitost, jako tu popisuje půlka komentářů, to bych úplně neřek. I když je fakt, že je možný, že jsem poslední sérii už nezapnul, protože jsem se v tom začal moc vidět. Nebo mi vadilo, jak na sebe pořád hrozně křičí, kdo ví. (75%) ()

Jaro.Krafcik

Obrovská škoda že posledné dve série dostali s odretymi ušami štyri hviezdy a najlepšiemu seriálu od netflixu strhli lepšie hodnotenie. V mojom top rebričku tento animovaný sitcom nadalej ostáva, ale silne pochybujem, že tam vydrží aj po roku 2022, ktory by mal byť čo sa týka filmov a seriálov, prelomový. 4* ()

joker.george

Kadence humoru je neuvěřitelná, ale to není zas tak úplně zvláštní nebo výjimečné. Tady ovšem nezůstane u jedné narážky na nějaké téma, nýbrž se nadále rozvíjí a nabalují se na ni další, a to klidně i skrz další díly, což zvyšuje atraktivnost i nepředvídatelnost. A díky své zábavnosti, a krátkosti, seriál rychle uteče. (Netflix) ()

• Jak již název napovídá, tato epizoda sleduje příběh Rosieho, což se projevilo také na úvodní znělce seriálu, která byla pro tento díl změněna. (slipknotfan)
  • Každá škola, která se objeví v seriálu, je pojmenována po známé osobě, která zemřela během letecké katastrofy nebo byla zavražděna. (dan4815)