Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(5) / Epizody(44)

Vypravte se s Murphyovými zpět do 70. let, kdy se děti toulali bez dozoru, pivo teklo proudem a chlapa od televize nikdo nedostal. (Netflix)

Recenze (25)

luka4615 

všechny recenze uživatele

Skvěle zpracovaný animovaný seriál, který nezakalenou optikou nahlíží na osudy jedné rodiny žijící v sedmdesátých letech minulého století. Tvůrci celý seriál pojali jako jakousi animovanou variaci na seriál "Married with Children", jelikož i zde můžeme sledovat průměrnou americkou rodinu, která se po většinu času dostává do stále složitějších životních zákrut, takže jakýkoli, byť nepatrný záblesk úspěchu s nimi prožíváte o to intenzivněji. Další povedenou proměnnou tohoto počinu je pak dabing postav, z nichž markantně vyčnívá Laura Dern a Bill Burr, kteří mají mezi sebou výbornou chemii, pročež jsou veškeré jejich dialogy o to více uvěřitelnější. Tohle se zkrátka moc povedlo, takže Vám mohu seriál F is for Family jen a jen doporučit. Skvělá práce! (Netflix) „I'll put you through that fucking wall!“ ()

MCZ 

všechny recenze uživatele

"I will put you through the fuckin' wall." Je to vtipné, ale zdaleka nejde pouze o drsnější variaci na animované "rodinné" komedie. Krutost, s jakou tvůrci seriálu se svými postavami zacházejí, je totiž někde na úrovni BoJacka, ne-li ještě dál. V jeden moment se člověk hlasitě směje, aby mu bylo o pár minut později stejně intenzivně nepříjemně. Je naprosto běžné, že jsou ve sračkách všichni členové rodiny zároveň, jde jen o to, kdo to má v daný moment horší. A jakmile se pro někoho něco vyřeší, znamená to pouze, že dotyčného čeká v následujících chvílích (nebo rovnou epizodách) něco ještě příšernějšího. Každopádně Bill Burr je génius. Vůbec ten voice cast je podařený - zejména Laura Dern má s Burrem výbornou chemii. A Rockwellův Vic je pak určitě jeden z nejsympatičtějších animovaných narkomanů vůbec. Každopádně díky za trochu jiný pohled do sedmdesátek v USA. 9/10 ()

joker.george 

všechny recenze uživatele

Kadence humoru je neuvěřitelná, ale to není zas tak úplně zvláštní nebo výjimečné. Tady ovšem nezůstane u jedné narážky na nějaké téma, nýbrž se nadále rozvíjí a nabalují se na ni další, a to klidně i skrz další díly, což zvyšuje atraktivnost i nepředvídatelnost. A díky své zábavnosti, a krátkosti, seriál rychle uteče. (Netflix) ()

geklon 

všechny recenze uživatele

Billa Burra žeru a tenhle jeho seriálový počin jakbysmet. Skvělá atmosféra, uvěřitelné a zábavné postavy a spousta americké vaty. ()

Jaro.Krafcik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Obrovská škoda že posledné dve série dostali s odretymi ušami štyri hviezdy a najlepšiemu seriálu od netflixu strhli lepšie hodnotenie. V mojom top rebričku tento animovaný sitcom nadalej ostáva, ale silne pochybujem, že tam vydrží aj po roku 2022, ktory by mal byť čo sa týka filmov a seriálov, prelomový. 4* ()

P1tr 

všechny recenze uživatele

Další animovaná rodina? Nebojte se, nejde o další kopii Simpsonových, či Family Guye a dalších. F is for Family si jde svojí cestou a s humorným nádechem nahlíží na rodinný život v mnohem realističtější podobě, než jsme u animáků zvyklí. Tvůrci totiž upřednostňují uvěřitelnost situací, které prezentují a teprve na tyto události ze života nabalují humor, ne naopak, díky čemuž působí tento seriál velmi upřímně a i když dokáže být občas velmi ujetý, ve svém jádru jde o velmi přesný pohled do života Americké rodiny se vším dobrým i špatným co k tomu patří a právě toho špatného se tvůrci nebojí a dokáží prezentovat i tvrdší a dojemnější momenty. F is for Family působí jako ze života a právě uvěřitelnost jeho mezilidských vztahů ho odlišuje od konkurence a je jeho hlavní výhodou. ()

venca163 

všechny recenze uživatele

Jop, tenhle seroš trochu vyčnívá tim, že nejede to obvyklý animákový schéma "epizoda start - problém - vyřešení - see u next week", ale sleduje tu rodinku systematicky, zobrazuje poměrně reálný životní situace a dochází tam k něčemu, co by se asi dalo nazvat vývojem postav. A sice uznávam, že občas to dokáže být trochu deprimující, ale že by se jednalo o nějakou tíživou existenciální záležitost, jako tu popisuje půlka komentářů, to bych úplně neřek. I když je fakt, že je možný, že jsem poslední sérii už nezapnul, protože jsem se v tom začal moc vidět. Nebo mi vadilo, jak na sebe pořád hrozně křičí, kdo ví. (75%) ()

korndaddy 

všechny recenze uživatele

Doufejme, že seriál neskončí po první sérii a pujde dál. Tohle by byla škoda neprodloužit, i když jsem zastánce toho v nejlepším skončit... Necháme se od Netflixu překvapit ()

dan4815 

všechny recenze uživatele

V mých očích je to poměrně atypický animovaný seriál, který se vymyká svou seriózností, cynickým humorem a reálným vývojem postav. Oproti optimistickým Simpsonovým "F" nabízí hlubší pohled na rodinu s problémy. Zatímco u jiným animáků jsou problémy bagatelizovány, nebo jsou předmětem humorných scének a vytvářejí až nereálný příběh daného dílu, zde jsou problémy čistou depresí. Jelikož se tvůrci zaměřují na poměrně časté problémy a reálně je vylíčí, ona deprese dopadne i na jinak pozitivního diváka. Otec ve středních letech, který vyhořel a myslí si, že je kus nechtěného hovna; žena, která se ze submisivní role chce dostat do vedení a nejstarší syn, který je vzpurný a ztratil vztah s otcem; mladší syn, který je tak trochu idiot a není zrovna středem zájmu; dcera, která je oblíbená, ale možná trochu inteligenčně nestimulovaná od svého okolí, vytvářejí zajímavý třeskutý mix plný hnusného humoru a myšlenkových úvah nad svým životem. Tvůrcům se podařil mistrovská kousek, kdy si každý divák najde to své, ale zároveň dokáže porozumět každou rovinu seriálu. Třeba se mu líbí humor, ale zároveň dokáže soucítit v konkrétních životních situacích, některým seriál připomene, jaký byl stereotypní život v 70. letech v rasistické a konzervativní Americe. Líbivý je i kontinuální příběh, kdy v každém díle jsou návaznosti. Sice se každý díl zaměřuje na nový příběh, ale dohromady to dává smysluplný děj (asi jako Dr. House, kdy každý díl vypráví něco nového, ale v pozadí se tam vytváří celkový děj). Dabing, a to zejména hlavních postav, je skvělý. Netflixu se pro jednou něco povedlo. ()

KNicole 

všechny recenze uživatele

"Well, maybe the airline can raise your kids, be your cheerleader, and still have sex with you when you don't shower for weeks after getting fired on Christmas. Hey, maybe this year they'll surprise you and fire you on Easter!" Jiskřivý, břitký, vtipný seriál, bezva námět ze 70. let, průměrná středostavovská rodina z typického domu na americkém předměstí svoji roli naplňuje bezvadně. Epizody bývají hořkosladké, soužití dvou dětmi a prací těžce zkoušených manželů nejednoduché, ale ve výsledku je to pořád hlavně vtipná oddechovka - a jedna z těch lepších, na které lze mezi animáky na Netflixu narazit. Přidanou hodnotou mu pak je hlavně geniální glosování tehdejších stereotypů - o ženách, Afroameričanech nebo homosexuálech -, které v dnešní USA už znějí jako sci-fi. "And now, the new invention that's gonna put this company back in the black!" - "Blacks? No! Hide the women!" ()

majec4 

všechny recenze uživatele

Kazdy vecer si pozriem zo dve casti. Bavim sa velmi na tom. Hlasky su skvele, hlavne tie o sexizme, rasizme. Niektore riesky su tazke, az sa cudujem do akych vod nas tvorcovia zavedu. No zatial sa z toho Murphyovci z toho vzdy dokazali vyhrabat. Detske linie pribehov ma az tak nebavili, aj ked maly Bill mal s tym jeho tyranom celkom funny problemy. ()

Raziel_cz 

všechny recenze uživatele

Jak by dopadl BoJack Horseman, kdyby měl rodinu. No dobře, není to tak chytré, ani tak emotivní, ale rozhodně si to s ním nezadá co do kadence vtipů. A mladším lidem to dá pár podnětů k zamyšlení. ()

Honzin10 

všechny recenze uživatele

Svým pohledem na svět mi F is for Family trochu připomíná Netflixového bratříčka Bojacka Horsemana. V civilnějším prostředí. Jeho vtipnosti a celkového dopadu ale bohužel nedosahuje, alespoň prozatím. I přes to se zde objevuje spousta povedených scén, které staví hlavně na zhovadilosti Franka Murpyho, který na rozdíl od svých seriálových otcovských kolegů není naprostý idiot, ale jenom prostý zmrd. Po první sérii váhám mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami. Prozatím hodnotím za silné tři a pokud druhá série přidá na humoru, neváhám jít s hodnocením výš. Po druhé sezóně zvedám na 4* ;) ()

Sweat55 

všechny recenze uživatele

Je to pesimistický, jako fakt že jo. Jestli od toho očekáváte zábavu jako od Simpsonů (staré řady) nebo nedej bože South Parku, tak možná budete zklamáni. Pár vtípků tam sice je, ale rozhodně nečekejte nějakou pořádnou kadenci "džouků". Já jsem se ale bavil celkem dost. Moje pesimistická, uzavřená duše si tuhle rodinku chudých lidí skvěle užívala a už se nemůžu dočkat třetí série. Postavy byly zajímavé a celkem dobře vymyšlené, jejich příběh, který se mimochodem táhne celou sérií, je docela dost fajn a u posledního dílu druhé série jsem brečel. Smíchy. ()

Reklama

Reklama