Vánoční příběh

• USA A Christmas Story (více)

Blíži sa čas Vianoc a malý Ralph (Peter Billingsley) má veľký sen. Chcel by dostať pod stromček prekrásnu pušku Červeného jazdca komiksového hrdinu, ktorú chodí obdivovať pred výklad obchodu. Ralph nevie, ako by mohol rodičov presvedčiť, aby mu pušku kúpili. Mama je zásadne proti, bojí sa, aby si puškou neublížil a považuje ju za veľmi nebezpečnú. Vianoce sa však nezadržateľne blížia, nuž Ralph nezaváha a rozhodne sa navštíviť aj samého Santa Clausa v obchodnom dome v nádeji, že vyhovie jeho žiadosti a splní mu sen o vytúženom darčeku. Podarí sa malému Ralphovi uspieť...? (oficiální text distributora)

Brain-D

Naprosto dokonalý vánoční vtipný příběh o malém chlapci a jeho snu o vysněný vánoční dárek. Bobu Clarkovi se povedla atmosféra vánoc přesunout na plátno a díky mu za to ! Jeden z nejhezčích konců vánočních filmů !!! ()

Kalidor_

POZOR VÁNOČNÍ SPOILER! Malý Ralph celý film touží a dělá vše co je v jeho silách aby dostal pod stromek vzduchovku s kompasem. Všichni mu však říkají, že by si ještě vystřelil oko!!!! Nakonec se malý Ralf dočká, dostane vysněnou vzduchovku........a vystřelí si oko :-D Geniální! Tohle se okamžitě stalo mojí hitovkou na každé Vánoce. ()

Sany33

Príbeh: Malý Ralph má jeden veľký sen, dostať od Santa Clausa Winchesterovku. Ako sa k nej ale dostať keď je to tak nebezpečný predmet? Herecké obsadenie: Všetci mi sadli náramne. Darren McGavin bol v úlohe otca geniálny a je jedným z dôvodov prečo som nedal iba priemerné hodnotenie. Tým ďalším je vynikajúci slovenský dabing. Prevedenie: Film spája dokopy všetky nástrahy detského života v ceste na vysnívaným cieľom. Či už je to triedna učiteľka, šikana na ceste domov, nechápavý rodičia alebo zlý Santa. Prekvapivo aktuálne vzhľadom na dátum svojho vzniku. Pocity: Jedná sa o Vianočnú klasiku a tak tomu nie je moc čo vytýkať. Mierna infantilnosť deja ale inak som sa celkom bavil. Najviac ma prekvapilo, že sa píše rok 2023 a moja žena to teraz so mnou pozerala prvý raz. :) Pridaná hodnota: Vianočná klasika o honbe za vysnívanou puškou. 77% ()

vitekpe

Prave se zrodil muj dalsi povinny vanocni film. Vtipna, hodna a mila komedie (nejen pro deti). Jako kdyby Woody Allen napsal "vanocku" pro deti a pomahal mu s tim Zdenek Sverak. Tak to na mne pusobilo. Plusem vynikajici "voiceover" a vseobecne libezna atmosfera. 100% bez jedine pripominky. P.S.: takhle spickovej casting jsem uz nevidel ani nepamatuju. (+ original zvuk nutny. Dabovane nikdy!) ()

Firebug

Fakt jsem nečekal, že by mě A Christmas Story (s tím nesympatickým skrčkem na obalu) mohl bavit. Naštěstí zdaleka nejde jen o tuctovou vánoční rozprávku, ale hlavně o dobrý film, který mi v několika momentech připomněl mou oblíbenou Obecnou školu a hned v několika dalších scénách mě přinutil k upřímnému hlasitému smíchu (návštěva Santa Clause v obchoďáku u mě vede). Skvělé 4* (nejen v rámci vánočních filmů) a za rok si to s chutí pustím znovu! ()

Sdoom

Velmi příjemný vánoční film. Originální nápad, nenucený (někdy až černý - např. skopnutí dítěte Santa Clausem nemá chybu) humor, sympatické postavy. Tohle si s gustem dám v budoucnu vícekrát. :-) (HD, orig.) ()

Zagros

Nesympatický hlavní hrdina nám vypráví své příhody z dětství z pohledu dnes už dospělého muže. Už s tou formou mám problém. Film totiž není ani pro děti (ty nepochopí časté ironické narážky dospělého), ani pro dospělé (pro ty je to jednoduše nuda). Zachránit vše může už jen humor a vtipné scény a těch bohužel moc není. První polovinu filmu jsem se nudil, ve druhé se to sice lehce zlepšilo, ale stejně jsem byl rád, že už přišel konec. Snímek Vánoční příběh mě jen utvrdil v tom, že Američani jsou zkrátka švihlí. Jejich způsob humoru sice dokážu většinou pochopit, ale vtipný mi nepřijde. ()

borec999

Žáner rodinný ma mal varovať, Vianočný príbeh je cielený hlavne na deti a tých najmenších. Príbeh sa dá zhrnúť jednou vetou, dianie očami 10 ročného chlapca podporované jeho vnútornými monológmi veľa vzruchu neprinesie, podobne ako vedľajšie dejové linky. Nie je to príliš vtipné, vo filme sa nič moc nestane a navyše som ho ešte sledoval so slovenským dabingom a írečitými nadávkami typu: bodaj by to parom vzal, do šľaka, do frasa a podobne. Ako film v nedeľu o 8:30 na Markíze v poriadku a verím že na deti do 10 rokov by mohol fungovať i dnes, pre dospelých to však bude asi celkom nuda. Od Boba Clarka si radšej znova pustím túto vianočnú klasiku. 40% ()

Rozjimatel

Táto milá rodinná komédia je za morom kultom, no u nás až tak známa nie je, keďže v TV ju príliš nedávajú. Možno je to tým, že má až príliš amerického ducha, takže sa u nás až tak neudomácnila. A je to škoda, lebo komédia je to určite originálna, úspešne sa vyhýbajúca rôznym klišé. Film sa pozerá na americkú spoločnosť 40. rokov roztomilým detským pohľadom, pričom takým nežným spôsobom paroduje vianočné sviatky, tradičné rodinné hodnoty a konzumný spôsob života. Niektoré scény tohoto charakteru sú nezabudnuteľné (neprívetivý Santa Claus, legendárny boj o lampu). ()

Mikino00

Příjemný film, velmi vtipný pohled mladého chlapce na dobu předvánoční a následné Vánoce, příběh zde není nijak složitý, od komedie pro děti se ani nečeká. Hlavně že to dobře dopadne. Pro Američany to musí být srdcovka, když tato komedie drží v TOP 250 na IMDB. ()

Nolanofil

Jeden z najkrajších vianočných príbehov, kde jeho výnimočnosť spočíva v tom, že je rozprávaní a prezentovaný očami dieťaťa a také ja mám rád. ()

senyor

Tak ako pre niekoho Popelka, pre iného Perinbaba a iné filmy, tak je pre mňa absolútnym televíznym symbolom Vianoc Vianočný príbeh. Prvýkrát som mal tú česť, keď som mal možno 10 a odvtedy ten film zbožňujem a videl som ho snáď cez 10krát. Malý Ralph je asi najsympatickejšia detská postava, s akou som sa stretol, geniálne doplnená sebeironizujúcim hlasom dopelého Ralpha- rozprávača- a rodinkou ako vystrihnutou z amerického malomesta 2. polky minulého storočia. Skutočne som videl málo filmov, pre ktoré by sa pojem "nadčasový" hodil viac. Viem, že je to možno veľmi subjektívne, ale scény s mydlom v ústach, noho-lampou a bitkou sú pre mňa absolútne kultové a plánujem si ich vychutnať aj tento rok, tak dúfam, že mi to aspoň jedna z československých televízii umožní, lebo neviem, kde budem 24. decembra zháňať kazetu s týmto atmosferickým skvostom :)... ()

lemonova

Môj najobľúbenejší vianočný film! Počas Vianoc pôsobí tento vtipný skvost v záplave sladko-rodinných filmov ako balzam na dušu. ;) Opäť oceňujem aj slovenský dabing, predovšetkým Mateja Landla v úlohe rozprávača a Dušana Tarageľa v úlohe otca. :) ()