Vánoční příběh

Scénografie:

Reuben Freed

Kostýmy:

Mary E. McLeod

Sympatický a milý film, který zřejmě není určen dospělému publiku.(12.5.2019)

Americká vianočná rodinná komédia, ktorá rozhodne poteší. Malý Raphie nemá chybu. :)(29.12.2012)

Vianočná klasika, ktorú som už roky nevidel. Preto som rád, že som sa k nej dostal a náležite som si ju užil. Všetky postavy boli zábavné (hlavne otec s lampou) a celý film pôsobí strašne milo... 75%(19.12.2016)

U nás prakticky neznámá americká vánoční klasika, která ale v žádném případě není špatná. Je trochu vtipná, trochu naladí do vánoční nálady, trochu dává zavzpomínat na to, jak jsme si Vánoce užívali jako děti. "Americké" je to tak nějak v mezích, některé situace naopak připomenou, jak Vánoce prožíváme i my tady v naší malé zemičce. Milý film s milým hlavním dětským představitelem.(24.12.2010)

Taký na pohľad obyčajný film, ale podaný tak putavým spôsobom som ešte nevidel. Bavil ma ako malého a baví ma aj dnes! = 80 %(7.1.2013)

• Ruadek

Pro někoho vánoční klasika, pro mě poměrně nudný film s podivným humorem, který jsem nepobral. Příjemné je vidět svět vánoc z dětských očí, nepříjemné jsou naopak postavy, které se v celém filmu vyskytují - mají být zjevně karikaturami sami sobě ale nějak jsem se tomu nedokázal smát. Film jsem kupodivu viděl poprvé až v 35 letech a nijak nelituji jeho absenci v letech dřívějších. **(26.12.2013)

• Zagros

Nesympatický hlavní hrdina nám vypráví své příhody z dětství z pohledu dnes už dospělého muže. Už s tou formou mám problém. Film totiž není ani pro děti (ty nepochopí časté ironické narážky dospělého), ani pro dospělé (pro ty je to jednoduše nuda). Zachránit vše může už jen humor a vtipné scény a těch bohužel moc není. První polovinu filmu jsem se nudil, ve druhé se to sice lehce zlepšilo, ale stejně jsem byl rád, že už přišel konec. Snímek Vánoční příběh mě jen utvrdil v tom, že Američani jsou zkrátka švihlí. Jejich způsob humoru sice dokážu většinou pochopit, ale vtipný mi nepřijde.(24.1.2019)

Nezapomenutelna scena se vzduchovkou :_)))))(28.9.2014)

• LencaN

Předně proč se to jmenuje Vánoční příběh, když se nic nevypráví. Jen je to sled každodenních lapálií jedné americké rodinky, jejíž starší synek lačně touží po vzduchovce. Vtipu jsem tu moc nezaznamenala. Ta lampa v podobě dámské nohy byla otřesná, ale vůbec mi to vše kolem nepřišlo vtipné. Ani to, jak si malý kluk přeje vzduchovku a vymýšlí si všechno možné, od toho, že jeho učitelka je čarodějnice, až po svoje hrdinské konání s onou vysněnou zbraní. Třešničkou na dortu je, že mi ani jedna z postav nebyla sympatická. Celá ta rodinka je zvláštním paskvilem. O tomto filmu jsem dosud nikdy neslyšela. Jen díky ČSFD jsem na něj narazila, ale bez jakékoli lítosti či výčitek na tento film zase zapomenu a nedá mi to žádnou práci.(26.12.2015)

Výborna atmoška aj herci. Len vtipu nolo trochu málo a k tomu stopáž mohla byť dlhšia. Ale ako pohodovka ku vianočným koláčom to úplne stačí.Zatiaľ ale bez výčitiek svedomia môžem povedať, že Sám doma je tá najlepšia americká komédia, ktorej sa zrejme nič nevyrovná.(11.12.2018)

1 2 3 4 následující >>