Kde domov můj? (TV pořad)

Soutěžní

Jaroslav Svoboda

Kostýmy:

Elen Horská
  • rakovnik

Hodnotím po několika dílech, třeba ale u soutěže vydržím a hodnocení změním. To se ale bude muset změnit atmosféra soutěže, spád a nálada, která je zatím bohužel víceméně ospalá. Aleš Háma si teprve zvyká, ale v Taxíku byl pohotový a vtipný hned od začátku. Třeba mu studio tolik nevyhovuje. Bodování je nepovedené, stejně jako u "Míň je víc". Oceňuji, že nám tvůrci soutěží přibližují naší zemi, ale formát soutěže a její realizace se mi zatím příliš nelíbí.(14.1.2016)

Žádné připitomělé šou, soutěž jak má být. Aleš Háma to vkusně zvládá (nudný není), ale výběr soutěžících asi nebude příliš velký. Mnozí mají více sebevědomí, než rozumu, ale budiž. Divák se dozví o své vlasti zajímavé věci, i když mnohdy ne od soutěžících. Aleši, jen do toho. Tempo a spád je tak akorát, a ti, kteří chtějí blbý šou, ať koukají na komerční televize.(25.2.2016)

• Lukrecie

A vítězem pořad roku, 🥇🏆který nenávidí ženy a především chytré a schopné ženy, se stává... aneb chlapi sobě aneb další speciální díl Branky body kokoti. (Tj v pořadu mají oblíbené ty ženy, které rády a bez problémů prohrají, ty soutěživé jsou nežádoucí). Oproti tomu, když prohraje muž, tak jej A. Háma utěšuje tak vehementně, že jen čekám, kdy k němu poběží s kapesníčkem.😁🙈🤣👍👌 Však my už se postaráme vhodnou manipulací, psychickým & emočním nátlakem a pasivní agresivitou, abyste se nedostaly ani do druhého kola! Tohle dělají malé děti, že musí pořád a za každou cenu vyhrávat! U dospělých mužů je to nezralé, slabošské a směšné. Pořad, který nepřipustí férovou soutěž a předkládá lživý obraz o ženách a společnosti celkově a o tom jak by zásadně neměly fungovat mužskoženské vztahy. Otázkou je do jaké míry je v tom zakomponován Aleš Háma a do jaké míry mu říkají do ucha, co má dělat. Každopádně moderátor má být nezávislý. Pořad se ani netají tím, že okatě nahrává mužům. " Pánové jdeme do druhého kola, pánové jdeme do 3. kola. Máme tu jedinou ženu ve studiu."(přeloženo vlastně tady ani žádné ženy nechceme!) Když je tam velmi schopná žena a má náskok, tak ji moderátor sjede, že už má dost, ať dá prostor soupeřům. A nakonec ji ještě poníží a dehonestuje, že prohrála! Kde to jsme?!? WTF? Je to ubohé, sprosté, podlé a trapné. Jak si tohle můžete vůbec dovolit??? Jsme moc rádi, že nám veřejně ukazujete, že pořad vytváří parta misogynů a šovinistů, stejně tak, že toto chování a jednání nepatří do 21. století. Jen tak dál. 👍👏💪 Formulace typu celý národ vidí jsou značně nemístné. Co celý národ vidí nechte na celém národu - opět manipulace. Navíc obtížnost otázek je také na pováženou. Není otázka za 1000 jako za tisíc. Stejně by se dalo pokračovat až do 10000. Nemluvě o dvojnásobení. Lehčí otázku u dvojnásobení (2x víc nebo nic) lze připustit pouze v případě, že se jedná o dobročinný/benefiční tedy pomáhající díl! Do čeho běžný divák taktéž nevidí je právě, jak se dá kouzlit se strategií tj. s otázkami stejně tak jako se složením soutěžních trojic a jak se dá tak krásně ovlivnit výsledek. POŘADU ZÁSADNĚ CHYBÍ: LEHKOST, NADHLED, PROFESIONALITA, NESTRANNOST, UPŘÍMNOST, VYVÁŽENOST A NEZAUJATOST.(1.4.2021)

• Ruda.neck

Formát pořadu je opravdu tragický. Otázek zazní velmi málo (za ně jedna hvězda), úvod a pauzy vyplněné rádoby vtipným a rádoby nezávazným tlacháním moderátora se soutěžícími jsou trapné, bodování otázek nesmyslné, když se v první části nikdo nepřihlásí, přichází na řadu zbytečné tipování ("no vidíte, měl jste se přihlásit"), ve druhé části již není po pár otázkách o co hrát, nezachrání to ani "strategická" možnost přehodit jednu otázku na soupeře ("á, začíná se taktizovat"), maximální možná výhra hodně nízká, ve snaze ji alespoň 2x navýšit přicházejí finalisti o vše a jsou na tom vlastně jako ti, kteří vypadli po pěti minutách v prvním kole. Jedním slovem nuda a nezachrání to ani Háma, který byl dobrý např. v Taxíku. Proč si tvůrci podobných pořadů myslí, že divákům jde hlavně o skvělou zábavnou show? Alespoň mě jde především o největší počet zajímavých otázek, které padají v přiměřeném tempu a můžu si vyzkoušet na ně odpovědět. Zlatý AZ kvíz nebo Riskuj.(8.9.2016)

• kratajirka

Alešek je king. On ví všechno a může se soutěžícím vysmívat za to, že tak základní otázku jako je "Která českoskovenská herečka je rodačkou z města Slaného?" on prostě ví, neboť se podívá na svůj čínský monitor, který mu prozradí "světe div se je to" Olga Scheinpflugová. Je to prostě borec a celý pořad je mega!!(21.7.2017)

• Aleš Háma

• - V jednom z rozhovorů Aleš Háma uvedl, že během jednoho natáčecího dne se připraví čtyři nové epizody. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (majky19)

• - Pro moderátora Aleše Hámu to nebyla první zkušenost s moderováním televizní zábavní soutěže. Dříve moderoval např. soutěž Taxík (od r. 2008). (majky19)