Reklama

Reklama

Kde domov můj?

(pořad)
všechny plakáty
Soutěžní
Česko, 2016, 25 min

Režie:

Zbyněk Fiala

Scénář:

Ondřej Broukal

Kamera:

Daniel Šperl

Účinkují:

Aleš Háma (moderátor), Jan Kopal, Pavel Dorotka
(další profese)

Obsahy(1)

Kde domov můj? je nová zábavná kvízová hra pro tři soutěžící. Je zaměřená na znalosti, které se týkají naší vlasti, a to ze všech možných oborů např. historie, geografie, politiky, vědy či sportu. Soutěž má tři kola. Soutěžící si vybírají otázky z daných témat, s různou obtížností (vyjádřenou počtem bodů). V prvních dvou kolech vždy vypadne ten s nejnižším počtem bodů. Ve druhém kole vybírají dva zbylí soutěžící z množiny otázek, které mohou být na jakékoli téma a jsou odlišeny pouze bodovým ohodnocením. Zajímavostí je, že každý z nich může jednou navrhnout téma otázky svému soupeřovi. Finalista ve třetím kole správnými odpověďmi vyhrává peněžitou odměnu, lišící se vzrůstající náročností otázek. Pořad moderuje Aleš Háma. (Česká televize)

(více)

Recenze (56)

oskiii 

všechny recenze uživatele

Kdyby Háma vypustil ty dlouhé přednášky po každé otázce, tak by to pořadu pomohlo. Takhle je to zdlouhavé a ke konci i obtěžující. Soutěžící většinou v pokročilém věku, k tomu obligátní otázka “kam nás pozvete?”… A pak velké finále. Pokud soutěžící “riskuje” v doublu 1000 korun, tak dostane otázku z páté třídy ZŠ. Jakmile jde s vysokou částkou, tak dostane zatraceně těžkou otázku. Je to klasická soutěž z dílny ČT, kde se velké peníze nevyhrávají. Ale na tu stupiditu s Vašutem, kde se handlovalo, to nemá. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Hodnotím po několika dílech, třeba ale u soutěže vydržím a hodnocení změním. To se ale bude muset změnit atmosféra soutěže, spád a nálada, která je zatím bohužel víceméně ospalá. Aleš Háma si teprve zvyká, ale v Taxíku byl pohotový a vtipný hned od začátku. Třeba mu studio tolik nevyhovuje. Bodování je nepovedené, stejně jako u "Míň je víc". Oceňuji, že nám tvůrci soutěží přibližují naší zemi, ale formát soutěže a její realizace se mi zatím příliš nelíbí. ()

Reklama

Mistr119 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem jeden díl a přišlo mi líto i Hámy i soutěžících. :-/ Otázky těžké a pravidla stupidní, že hráči nejsou povinni tipovat nebo jinak riskovat..! :-/ Tak potom jasné, že celé první kolo nikdo neodpovídá..! :-/ A ve druhém zase už bylo po první zodpovězené otázce za 30 jasné, že ta borka už toho chlapa nedožene a to jen proto, že chlapovi padla otázka z oboru..! :-/ Háma by se měl vrátit do taxíku, tam to ještě celkem šlo..! :-/ ()

Ruda.neck 

všechny recenze uživatele

Formát pořadu je opravdu tragický. Otázek zazní velmi málo (za ně jedna hvězda), úvod a pauzy vyplněné rádoby vtipným a rádoby nezávazným tlacháním moderátora se soutěžícími jsou trapné, bodování otázek nesmyslné, když se v první části nikdo nepřihlásí, přichází na řadu zbytečné tipování ("no vidíte, měl jste se přihlásit"), ve druhé části již není po pár otázkách o co hrát, nezachrání to ani "strategická" možnost přehodit jednu otázku na soupeře ("á, začíná se taktizovat"), maximální možná výhra hodně nízká, ve snaze ji alespoň 2x navýšit přicházejí finalisti o vše a jsou na tom vlastně jako ti, kteří vypadli po pěti minutách v prvním kole. Jedním slovem nuda a nezachrání to ani Háma, který byl dobrý např. v Taxíku. Proč si tvůrci podobných pořadů myslí, že divákům jde hlavně o skvělou zábavnou show? Alespoň mě jde především o největší počet zajímavých otázek, které padají v přiměřeném tempu a můžu si vyzkoušet na ně odpovědět. Zlatý AZ kvíz nebo Riskuj. ()

Everyone 

všechny recenze uživatele

Upravená verze soutěžního pořadu Riskuj!/Risk!, resp. Jeopardy!. Méně otázek, výrazné zúžení témat, za to více vaty (kecání) okolo - před každým kolem...naštěstí moderátor Háma to před prvním kolem tlačí směrem k turismu, takže celkový dojem z této části není tak špatný...před druhým kolem je tématem zaměstnání a záliby a zde to opět končí klasickým kolovrátkem...zahrádka, štrikování a filatelie, no, věru to mě opravdu nezajímá), modifikovaná pravidla v počítání (proč násobky 5 bodů?; proč se nesčítají správné odpovědi v prvním kole?), nižší výhry....Jak je nízká kadence otázek, nemůžu hodnotit vysoko (8+12+5 = 25 otázek (případně +1 za závěrečný risk a jiné rozstřely) za 25 minut, pff - napr. pořad Duel 50 otázek za stejný čas, AZ-kviz - odhaduji, že průměrně padne 45-55 (ale i 70) - protože 3 (3 souboje) x7 (sedm polí na propojeni) x2 (dva soutěžící, i když teoretické minimum je 21 za celý díl)). První kolo by mohlo být bohatší na otázky, onen nešťastník se ani neohřeje a je s úsměvem požádán, aby se vrátil ke své rozštrikované šále. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (3)

  • Pro moderátora Aleše Hámu to nebyla první zkušenost s moderováním televizní zábavní soutěže. Dříve moderoval např. soutěž Taxík (od r. 2008). (majky19)
  • V jednom z rozhovorů Aleš Háma uvedl, že během jednoho natáčecího dne se připraví čtyři nové epizody. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (majky19)

Reklama

Reklama