Zachraňme Zemi (TV pořad)

Rodinný / Dokumentární

Česko, 2016, 26x14 min

Michal Herz
  • honajz2

To to skoro nikdo neviděl? Ale dobrá, přejdu k věci. Na dětský seriál v ČT je to udělané dobře, ale je to zbytečně zdlouhavé. Nechápu jednu věc - Vítek je robot? Nikdy jsem ho neslyšel mluvit bez toho robotického hlasu. Dějově to je takové nijaké, ale pokud to dokáže zaujmout děti, tak proč ne. Dávám 2*(1.8.2017)

• honajz

Na to, že to má 14 minut, mi přijde poněkud zbytečné dávat každé dvě minuty jeden a ten samý jingle. Jinak je to kombinace hraných scének, kreslených obrazů zastupujících děj a částečné počítačové animace. Hrdiny jsou kluk a holka, které vyzvedne podle popisu distributora jejich bratranec, ale pak nechápu, proč mluví, jedná a hýbe se jako robot. Má i robotický hlas. Jeho auto obsahuje nejednu vychytávku a např. z plyšového papouška udělá živé, inteligentní zvíře. Formou Spy Kids je pak nabídnut nějaký prostoduchý děj, aby děti měly jasno, jak je to s bioplyny, globálním oteplováním, fosilními palivy, biomasou - a vše je asi pětkrát zopakováno, aby jako děti měly jasno, že CO2 z pilin je neškodné, oproti CO2, jež leželo miliony let pod zemí. Akční to moc není, spíše ukecané, a ty špionské aktivity se omezují na sesbírání pilin pro výrobu pelet a s nimi následné zatopení ve vlaku, aby mohl jet.(14.7.2017)