Trash Fire

The Wrath

Komedie / Horor / Romantický

USA, 2016, 91 min

Hodně dobré. Vykreslit nejdřív tak nesympatickou postavu, kterou je skoro nemožné tolerovat, a pak ji postavit do jejího prostředí, kde její chování získá úplně nový kontext. Popis děje by zněl jako hrozný klišé, ale vypracováno to je bezchybně až k mírně neuspokojivému, ale vlastně pochopitelnému závěru. Jediná škoda, že babička je až takový magor. Vlastně obecně působí uhýbání k hororu u tak psychologicky propracovaného filmu podivně. V hororech tohoto typu žánrové prvky většinou suplují hloubku fóbií a emocí, které jsou tu ale rozpracovávány souběžně s jejich žánrovým odrazem - místy je to matoucí, ale ne nutně špatné.(8.11.2016)

Prozatím nejúžasnější divnofilm mého letošního filmového roku. Těžko zaškatulkovatelná psychárna, která je na komedii málo komediální, ale na drama či thriller zase příliš humorná. Tak tedy dejme tomu černočerná komedie? Budiž. Zpočátku převládá humor. Ovšem hodně svérázný humor, třeba: Owen se niterně zpovídá své psycholožce, která během jeho zpovědi usne. Nebo: Owenova dívka (okouzlující Angela Trimbur) mu při frigidním koitu suše oznámí, že mu hrozně smrdí koule. A vzrušení s ním zažije jen mimoděk při jeho epileptickém záchvatu, kdy se celý rozechvěje jako vibrátor (mch. naprosto geniální scéna). Po dalších více nebo méně úsměvných patáliích spolu tihle dva odjedou na návštěvu k Owenově bigotní babičce a postižené sestře, kde teprve začne pořádná "zábava", respektive "humor" se posune do úplně jiného levelu. Jen mě trochu mrzí příliš brutální střih v závěru, klidně bych deset minut přidal (a co třeba přijedší pastor s nejspíš vražedným úmyslem?). O páté hvězdě mě však definitivně přesvědčila závěrečná scéna a titulková Proserpina. Velkolepá úchylárna (v mezích zákona).(27.2.2017)

Dlouho jsem se filmu vyhýbal o to víc mu přilepším v závěru. První půl hodinu jsem se hodně nasmál. Ego arogantního hlavního hrdiny bylo sice přes čáru, ale tím to bylo právě zajímavé. Jakmile se děj přesune k babči do baráku z černo humorné komedie se stává znepokojivý, lehce zvrácený i uchylný Thriller, který originalitou vyčuhuje. Velmi dobrá až nevídaná zábava. 75%(12.5.2017)

První půlhodinu jsem jsem ve společnosti těch nepříjemných, zlých postav vyloženě trpěl. Po přesunu děje k sestře a babičce hlavního hrdiny ale začne být Trash Fire zajímavým způsobem znepokojivý. Film je prezentovaný jako komedie - a humoru je v něm dostatek, ale jedná se přinejlepším o komedii velmi černou, s až devastujícím účinkem.(5.11.2016)

Ve chvíli, kdy se ta podivná bába ukáže ve dveřích svýho domu s brokovnicí, je na tuty jasný, že tu bude něco mnohem zkaženějšího, než hrdinovo nesnesitelný ego. A taky že jo! Tu přehnaně náboženskou a neuvěřitelně manipulativní starou čubku budete nenávidět s takovou vervou, že jí budete přát co nejbolestivější chcípnutí. Jestli však v závěru dosáhnete nějakýho uspokojení, na to už si musíte zodpovědět sami. Každopádně psycho je to solidní a celkem úchylný, podobně jako Batesův vydařenej debut Excision.(26.2.2017)