Trash Fire

The Wrath

Komedie / Horor / Romantický

USA, 2016, 91 min

První půlhodinu jsem jsem ve společnosti těch nepříjemných, zlých postav vyloženě trpěl. Po přesunu děje k sestře a babičce hlavního hrdiny ale začne být Trash Fire zajímavým způsobem znepokojivý. Film je prezentovaný jako komedie - a humoru je v něm dostatek, ale jedná se přinejlepším o komedii velmi černou, s až devastujícím účinkem.(5.11.2016)

Trash Fire se ze začátku tváří jako depresivní reklama na nefunkční partnerský vztah, no jakmile se věci hnou kupředu, tvůrci dají plný průchod doposavadním náznakům černého humoru, takže divák se dostává sledování děje až na hranici jakési pomatenecké freak show. Za mě palec hore, smál jsem se dost. 80%(7.12.2016)

Ve chvíli, kdy se ta podivná bába ukáže ve dveřích svýho domu s brokovnicí, je na tuty jasný, že tu bude něco mnohem zkaženějšího, než hrdinovo nesnesitelný ego. A taky že jo! Tu přehnaně náboženskou a neuvěřitelně manipulativní starou čubku budete nenávidět s takovou vervou, že jí budete přát co nejbolestivější chcípnutí. Jestli však v závěru dosáhnete nějakýho uspokojení, na to už si musíte zodpovědět sami. Každopádně psycho je to solidní a celkem úchylný, podobně jako Batesův vydařenej debut Excision.(26.2.2017)

Paradoxně na mě daleko lépe působila první část, v níž si Adrian Grenier v podstatě střihl spin-off roli svýho namyšlenýho frajírka z Entourage, což je poloha, která mu zkrátka skvěle vyhovuje. Také zde jeho namistrovaný hlášky fungují spolehlivě, vůbec by mně nevadilo, kdyby se v podobným vztahově-odlehčeným duchu odvíjel celej film, po příjezdu k psycho-bábě a příklonu k (soft)hororu to už totiž taková sranda ani zdaleka nebyla.(9.11.2016)

Ani komedie, ani horor, ale drama o jedné svini a nešťastných lidech. První třetina je poněkud ubíjející, dialogy mezi Owenem a Isabelou, kteří se navzájem neustále urážejí a ponižují, mi daly zabrat. Hlavně Owen je prezentován jako sebestředné hovado se vším všudy. No a pak je zde fanatická babička jako důkaz toho, že přemíra víry může zabíjet. Vtipné snad byly jen momentky s hadem a vylitým olejem (původně jsem myslel, že se jedná o benzin) na prahu dvířek vedoucích pod dům, který se nešikovná babička snažila zapálit. Spíše na tři hvězdy, ale čtvrtou dávám za šťastný konec.(1.3.2017)