Trash Fire

The Wrath

Komedie / Horor / Romantický

USA, 2016, 91 min

Trash Fire se ze začátku tváří jako depresivní reklama na nefunkční partnerský vztah, no jakmile se věci hnou kupředu, tvůrci dají plný průchod doposavadním náznakům černého humoru, takže divák se dostává sledování děje až na hranici jakési pomatenecké freak show. Za mě palec hore, smál jsem se dost. 80%(7.12.2016)

Ani komedie, ani horor, ale drama o jedné svini a nešťastných lidech. První třetina je poněkud ubíjející, dialogy mezi Owenem a Isabelou, kteří se navzájem neustále urážejí a ponižují, mi daly zabrat. Hlavně Owen je prezentován jako sebestředné hovado se vším všudy. No a pak je zde fanatická babička jako důkaz toho, že přemíra víry může zabíjet. Vtipné snad byly jen momentky s hadem a vylitým olejem (původně jsem myslel, že se jedná o benzin) na prahu dvířek vedoucích pod dům, který se nešikovná babička snažila zapálit. Spíše na tři hvězdy, ale čtvrtou dávám za šťastný konec.(1.3.2017)

Ve chvíli, kdy se ta podivná bába ukáže ve dveřích svýho domu s brokovnicí, je na tuty jasný, že tu bude něco mnohem zkaženějšího, než hrdinovo nesnesitelný ego. A taky že jo! Tu přehnaně náboženskou a neuvěřitelně manipulativní starou čubku budete nenávidět s takovou vervou, že jí budete přát co nejbolestivější chcípnutí. Jestli však v závěru dosáhnete nějakýho uspokojení, na to už si musíte zodpovědět sami. Každopádně psycho je to solidní a celkem úchylný, podobně jako Batesův vydařenej debut Excision.(26.2.2017)

Málokedy sa stane, že by ma nejaká postava, najmä v hororovom žánri, tak zabávala svojou rozkošnou mizantropiou a asociálnym správaním ako to dokázal Owen (A. Grenier) v tomto snímku. Toľko odpisov čo tu použil buď na priateľku alebo jej známych s rodinou sa vidí len málokde. Pritom niektoré z nich mi riadne vyzvŕtali bránicu, pretože situácia, kedy boli použité k tomu ešte pomohla - skrátka výborný timing humoru. Koniec zase pridal na atmosfére a napätí, pričom posledné minúty ponúkli aj ten dlho sľubovaný masakrík, aj keď teda neišlo o nič extra. Hororový prvok sa tu asi vyriešil tak, že sa na steny vylialo pár kýblov s červenou farbou a bol šmitec. Samotná kostra dejovej linky je tu síce slabo pútavá a málo zaujímavá, no vzhľadom na umné vyplnenie hluchých miest funkčnou zábavou a humorom, hodnotím snímok aspoň tým priemerom. Komická stránka snímku skrátka mnohé zachránila. 60/100(11.12.2017)

Prozatím nejúžasnější divnofilm mého letošního filmového roku. Těžko zaškatulkovatelná psychárna, která je na komedii málo komediální, ale na drama či thriller zase příliš humorná. Tak tedy dejme tomu černočerná komedie? Budiž. Zpočátku převládá humor. Ovšem hodně svérázný humor, třeba: Owen se niterně zpovídá své psycholožce, která během jeho zpovědi usne. Nebo: Owenova dívka (okouzlující Angela Trimbur) mu při frigidním koitu suše oznámí, že mu hrozně smrdí koule. A vzrušení s ním zažije jen mimoděk při jeho epileptickém záchvatu, kdy se celý rozechvěje jako vibrátor (mch. naprosto geniální scéna). Po dalších více nebo méně úsměvných patáliích spolu tihle dva odjedou na návštěvu k Owenově bigotní babičce a postižené sestře, kde teprve začne pořádná "zábava", respektive "humor" se posune do úplně jiného levelu. Jen mě trochu mrzí příliš brutální střih v závěru, klidně bych deset minut přidal (a co třeba přijedší pastor s nejspíš vražedným úmyslem?). O páté hvězdě mě však definitivně přesvědčila závěrečná scéna a titulková Proserpina. Velkolepá úchylárna (v mezích zákona).(27.2.2017)