Trash Fire

The Wrath

Komedie / Horor / Romantický

USA, 2016, 91 min

Hodně dobré. Vykreslit nejdřív tak nesympatickou postavu, kterou je skoro nemožné tolerovat, a pak ji postavit do jejího prostředí, kde její chování získá úplně nový kontext. Popis děje by zněl jako hrozný klišé, ale vypracováno to je bezchybně až k mírně neuspokojivému, ale vlastně pochopitelnému závěru. Jediná škoda, že babička je až takový magor. Vlastně obecně působí uhýbání k hororu u tak psychologicky propracovaného filmu podivně. V hororech tohoto typu žánrové prvky většinou suplují hloubku fóbií a emocí, které jsou tu ale rozpracovávány souběžně s jejich žánrovým odrazem - místy je to matoucí, ale ne nutně špatné.(8.11.2016)

Ani komedie, ani horor, ale drama o jedné svini a nešťastných lidech. První třetina je poněkud ubíjející, dialogy mezi Owenem a Isabelou, kteří se navzájem neustále urážejí a ponižují, mi daly zabrat. Hlavně Owen je prezentován jako sebestředné hovado se vším všudy. No a pak je zde fanatická babička jako důkaz toho, že přemíra víry může zabíjet. Vtipné snad byly jen momentky s hadem a vylitým olejem (původně jsem myslel, že se jedná o benzin) na prahu dvířek vedoucích pod dům, který se nešikovná babička snažila zapálit. Spíše na tři hvězdy, ale čtvrtou dávám za šťastný konec.(1.3.2017)

Málokedy sa stane, že by ma nejaká postava, najmä v hororovom žánri, tak zabávala svojou rozkošnou mizantropiou a asociálnym správaním ako to dokázal Owen (A. Grenier) v tomto snímku. Toľko odpisov čo tu použil buď na priateľku alebo jej známych s rodinou sa vidí len málokde. Pritom niektoré z nich mi riadne vyzvŕtali bránicu, pretože situácia, kedy boli použité k tomu ešte pomohla - skrátka výborný timing humoru. Koniec zase pridal na atmosfére a napätí, pričom posledné minúty ponúkli aj ten dlho sľubovaný masakrík, aj keď teda neišlo o nič extra. Hororový prvok sa tu asi vyriešil tak, že sa na steny vylialo pár kýblov s červenou farbou a bol šmitec. Samotná kostra dejovej linky je tu síce slabo pútavá a málo zaujímavá, no vzhľadom na umné vyplnenie hluchých miest funkčnou zábavou a humorom, hodnotím snímok aspoň tým priemerom. Komická stránka snímku skrátka mnohé zachránila. 60/100(11.12.2017)

První půlhodinu jsem jsem ve společnosti těch nepříjemných, zlých postav vyloženě trpěl. Po přesunu děje k sestře a babičce hlavního hrdiny ale začne být Trash Fire zajímavým způsobem znepokojivý. Film je prezentovaný jako komedie - a humoru je v něm dostatek, ale jedná se přinejlepším o komedii velmi černou, s až devastujícím účinkem.(5.11.2016)

• heyda

Hrozně amatérsky zpracované, ale bavila mě kamera. Natáčte postavy tak, aby byly téměř vždy uprostřed záběru, je nevídaný jev, který stojí za zmínku. Jinak příběh je taky zajímavý, jenom je žánrově neupevněný a proto vyvolává pouze WTF efekt a to není asi moc dobře. Tohle měl být krutý náboženský thriller bez humoru, bez good feeling songů atd. Potom by to zalezlo pod kůži. Takhle zůstane asi jen ten WTF pocit...(19.2.2018)