Drákulovo znamení

James Bernard

Aida Young

James Needs
  • JohnnyD

Osobne mám radšej beštiálneho agresívneho expresionistického Draculu z predošlých častí. Áno, tu je uveriteľnejší, koná reálnejšie, no nie je to taká sranda. Síce úvodná scéna naznačuje, že film budú pekné jatky, väčšinu filmu sa len kecá a skutek utek. Chuť spraví až záver na streche hradu v pozadí s nočnou hmlistou atmosférou Transylvánie, ktorej kraľuje démonický Lee.(21.10.2011)

Drákulovy jizvy jsou další skvělou upířinou. Za vyzkoušení stojí hned z několika důvodů. Nejenže si nyní opravdu vychutnáme podlouhlý obličej a krvavé oči Christophera Lee, protože zde konečně dostal zaslouženou dávku prostoru. Mimo to je jeho Drákula pěkně nasranej - kouše a kuchá všechno, co se dá. Hlavně ty překrásné dívky s hlubokým dekoltem, ale on zmučí rozžhavenou šavlí i svého sluhu. Dostaneme konečně i pořádnou dávku krve, o kterou se postará nejen hrabě sám, ale i jeho netopýři. Ano, najdou se menší vady na kráse, jako právě ti gumoví netopýři a stejně tak gumové nože, nebo opětovná neschopnost točit noční scény za tmy místo za šera, ale to jsou detaily. Bavil jsem se víc než dobře, protože tohle je jeden z těch povedenějších hororů z dílny Hammer.(17.6.2010)

Slušná Hammerovka. Príbeh je síce jednoduchý, ale je to niečo čo mám rád. Máme tu tajomný hrad, v ňom Draculu so sluhom a vydesených dedinčanov. Dôjde aj na poriadnu porciu krvi a pekné vnadné baby, evidentne hlavný chod pána Draculu. Potom sú tu ešte odvážni junáci, ktorí s obávaným vládcom temnoty skrížia "meče". Christopher Lee sa asi pre túto rolu narodil. Konečne niekto, kto ukázal, ako má Dracula vypadať :). Samozrejme sú tu aj nedostatky - atmosféra mohla byť výraznejšia, gumený netopier bol skôr na srandu a krv miestami pripomínala nepodarený kečup. Tiež Draculova až pateticky prehnaná a teatrálna obava z malého krížika. Bavil som sa však celkom fajn, film ubehol ani neviem ako, takže celkom spokojnosť. 70/100(13.12.2014)

Tenhle Drákulovskej Hammer řadím mezi ty lepší - fakt pěkná atmosféra, přiměřená délka, nenudící příběh, hezký holky a Christopher Lee v roli Drákuly má docela dost prostoru, mluví a vůbec takhle nějak si představuju Drákulu. Zde na mě snad poprvé v cel sérii vrhá dojem vznešeného upírského šlechtice.(25.7.2008)

,,On je zlo! On je ďábel sám!" Krvavé oči a sinalá tvář upírského hraběte neznají slitování. Krvelační obří netopýři (rád jim odpustím viditelnou loutkovost na špagátech), skvělé zrození hraběte v úvodu, události v kapli, strach vesničenů, šílená jízda kočáru lesem a opakované návštěvy hlavních postav hradu, jež se pro některé stávají osudnými. Skvělá hudba, nezbytná mlha a rozkošné kašírované kulisy tak, jak je fanoušek starého Hammeru má rád. Výborná práce s barvou - červená+černá+zlatá. Červené závěsy, svíce, křesla, přehozy, postel s nebesy, krev...černí koně, kočár a třeba šroubovnicové sloupy u postele, zlaté svícny a šperky...Skvostně zařízený interiér hradu, kde sídlí pradávné zlo. Násilí se nezastaví u vraždy a následného porcování mladé ženy sekáčkem a pilou...Pohádkově horrorový příběh je už dnes vpravdě kultovní...(10.2.2012)

• - Dennis Waterman, který hrál Simona Carlsona, byl pro roli vybrán studiem. Režisér Roy Ward Baker později v rozhovorech prohlásil, že se podle jeho názoru nejednalo o nejšťastnější volbu. (liquido26)

• - Představitelka Sarah Framsenové - Jenny Henley byla předabována herečkou Nikki van der Zyl. (liquido26)