Drákulovo znamení

Muž se snoubenkou se vydají na hrad hraběte Drákuly hledat problémového bratra, který náhle zmizel. Horor z dílny společnosti Hammer. (Netflix)

obitus

Sesty film v poradi a treti, ktery jsme v ramci Hammeracke Dracula serie videl. Moc se mi do nej nechtelo, Dracula: Prince of Darkness me pred par mesici dost zklamal a tak jsem k dalsimu dilu pristupoval s mirnym despektem. Nastesti ten byl po nekolika prvnich minutach rozptylen a zas jednou jsem si mohl uzit paradni Hammer. Demonicky vypadajici Lee s rudyma ocima konecne vypada jako poradny Dracula a nastesti dostava dostatek prostoru. Vyprava je uzasna a i kdyz film nese stopy pozdniho Hammeru (vic krve a nader), nepusobi to prilis samoucelne a nerusi to. Jedina, i kdyz pomerne velka, vytka putuje k hlavnimu zrzavemu kladasovi, opravdu nesympatickej chlapek. Jinak moc fajn podivana, pokud mate podobny styl radi. ()

Bloody13

Drákulovy jizvy jsou další skvělou upířinou. Za vyzkoušení stojí hned z několika důvodů. Nejenže si nyní opravdu vychutnáme podlouhlý obličej a krvavé oči Christophera Lee, protože zde konečně dostal zaslouženou dávku prostoru. Mimo to je jeho Drákula pěkně nasranej - kouše a kuchá všechno, co se dá. Hlavně ty překrásné dívky s hlubokým dekoltem, ale on zmučí rozžhavenou šavlí i svého sluhu. Dostaneme konečně i pořádnou dávku krve, o kterou se postará nejen hrabě sám, ale i jeho netopýři. Ano, najdou se menší vady na kráse, jako právě ti gumoví netopýři a stejně tak gumové nože, nebo opětovná neschopnost točit noční scény za tmy místo za šera, ale to jsou detaily. Bavil jsem se víc než dobře, protože tohle je jeden z těch povedenějších hororů z dílny Hammer. ()

EdaS

To nejlepší, co Hammer nabízel - atmosféra, romantika, krásná výprava, ďábelský Christopher Lee a vnadné herečky. ()

betelgeuse

Horror nehorror, hlavním lákadlem téhle pozdní drakuliády společnosti Hammer jsou víc než poodhalené dekolty sličných hereček. ()

Spooner

Celkem průměrné "Hammerovské" béčko, které kromě démonického Leeho a dam s bujným poprsím nemá moc co nabídnout. Některým scénám se sice nedá upřít atmosféra, ale celkově je to až moc utahané a Christopher Lee je tam až moc málo. ()

darkrobyk

,,On je zlo! On je ďábel sám!" Krvavé oči a sinalá tvář upírského hraběte neznají slitování. Krvelační obří netopýři (rád jim odpustím viditelnou loutkovost na špagátech), skvělé zrození hraběte v úvodu, události v kapli, strach vesničenů, šílená jízda kočáru lesem a opakované návštěvy hlavních postav hradu, jež se pro některé stávají osudnými. Skvělá hudba, nezbytná mlha a rozkošné kašírované kulisy tak, jak je fanoušek starého Hammeru má rád. Výborná práce s barvou - červená+černá+zlatá. Červené závěsy, svíce, křesla, přehozy, postel s nebesy, krev...černí koně, kočár a třeba šroubovnicové sloupy u postele, zlaté svícny a šperky...Skvostně zařízený interiér hradu, kde sídlí pradávné zlo. Násilí se nezastaví u vraždy a následného porcování mladé ženy sekáčkem a pilou...Pohádkově horrorový příběh je už dnes vpravdě kultovní... ()

JohnnyD

Osobne mám radšej beštiálneho agresívneho expresionistického Draculu z predošlých častí. Áno, tu je uveriteľnejší, koná reálnejšie, no nie je to taká sranda. Síce úvodná scéna naznačuje, že film budú pekné jatky, väčšinu filmu sa len kecá a skutek utek. Chuť spraví až záver na streche hradu v pozadí s nočnou hmlistou atmosférou Transylvánie, ktorej kraľuje démonický Lee. ()

Mi Nü-Chai

Opět sledujeme smutný příběh o hodném feudálovi, který zaměstnává mentálně a zřejmě i sociálně znevýhodněné osoby, chrání nezvané hosty před svými z řetězu urvanými čubkami a jelikož cesty do pekel jsou dlážděny dobrými úmysly, nejprve mu banda řepáků vypálí letní sídlo a posléze je opakovaně přepadán těmi, jimž bez nároku na zisk poskytl příštřeší. Naštěstí si alespoň zvládl od minulého filmu pořídit alarm (netopýr FTW!), takže není překvapen ve spánku, leč i tak se naň na závěr sesype blesk ex machina. Paradoxně za tohle režisérovi dík, neboť jeho protivník byl takový kokot, že by bylo opravdu moc, aby ho nějak sejmul sám. Btw. scénárista zřejmě trpěl obsesí na opakování vět, chvílemi jsem měla dojem, že koukám na Teletubbies. Trololo nemalé & velmi mne těší, že tu měl konečně Christopher Lee po zásluze dosti prostoru na vyblbnutí. ()

misterz

Slušná Hammerovka. Príbeh je síce jednoduchý, ale je to niečo čo mám rád. Máme tu tajomný hrad, v ňom Draculu so sluhom a vydesených dedinčanov. Dôjde aj na poriadnu porciu krvi a pekné vnadné baby, evidentne hlavný chod pána Draculu. Potom sú tu ešte odvážni junáci, ktorí s obávaným vládcom temnoty skrížia "meče". Christopher Lee sa asi pre túto rolu narodil. Konečne niekto, kto ukázal, ako má Dracula vypadať :). Samozrejme sú tu aj nedostatky - atmosféra mohla byť výraznejšia, gumený netopier bol skôr na srandu a krv miestami pripomínala nepodarený kečup. Tiež Draculova až pateticky prehnaná a teatrálna obava z malého krížika. Bavil som sa však celkom fajn, film ubehol ani neviem ako, takže celkom spokojnosť. 70/100 ()

Oktavianus

Hammer. Šestý díl série je jedním z nejlepších vůbec. Sice se tu najdou nepříjemné nedostatky, jako jsou legrační nerealističtí netopýři na gumičce, gumové nože, dvojice asi-jakože-legračních policajtů, co se ukáže, sehraje svou etudu a zase zmizí, pitomé rozuzlení (scenáristé zjevně nevěděli, jak by mohl takový trouba v hlavní roli Draculu zastavit, tak si vypomohli tak blbým způsobem) a hlavně dva naprosto nesympatičtí jelimani v hlavních kladných úlohách, zbytek ale nemá chybu. Snad jen je škoda, že nejpůsobivější scéna, kdy vesničani jdou vypálit Draculův hrad, aby pak našli zmasakrované ženy v kostele, se odehraje hned na začátku a další už nedosahují jejích kvalit. Ale vše je řádně krvavé a násilné (porce gore je v sérii zatím suverénně největší), Dracula se s tím tentokrát moc nemaže, užijeme si ho na plátně i jako postavu, nejen němé zlo v pozadí, a je řádně bezcitnej a násilnickej. Jinak jde o klasický Hammer s nádhernými přestylizovanými kulisami, skvělou pochmurnou atmosférou a nádhernými děvčaty s hlubokými výstřihy. ()

Pítrs85

Je to takový krásně naivní, a tím nemyslím jen ty úsměvné efekty (vede netopýr na šňůrkách nebo požár hradu, co vypadá, jako kdyby tam svítili nějakou maxisirkou). Ale o to atmosféričtější, moc pěkná gotická pohádka o jednom hladovým vampýrovi, krásných venkovankách a chrabrých... něco :-) Prim tu samozřejmě hraje Christopher Lee v roli prapraprapra... prasyna původního Drákuly, ale herci jsou vybraní dobře všichni. Objektivně tak za tři za čtyři, ale když vám tam hraje i druhý Doctor Who, tak tu pátou přihodit musíte. Navíc tohle tu má svítit v krvavých červených barvách, logicky, no ne? ()

liquido26

Tenhle Drákulovskej Hammer řadím mezi ty lepší - fakt pěkná atmosféra, přiměřená délka, nenudící příběh, hezký holky a Christopher Lee v roli Drákuly má docela dost prostoru, mluví a vůbec takhle nějak si představuju Drákulu. Zde na mě snad poprvé v cel sérii vrhá dojem vznešeného upírského šlechtice. ()

corpsy

Strhujúce a naozaj veľmi vydarené pokračovanie draculovskej ságy spoločnosti Hammer. Tradičné ingrediencie tohto vtedajšieho produkčného lídra na poli hororu okorenila temnejšia, akčnejšia, brutálnejšia a krvavejšia atmosféra aká bola dovtedy v tejto sérii zvykom. ()

kaylin

„Scars of Dracula“ je snímek, který docela dobře zobrazuje strach lidí a dává jej do kontrastu s celkem zábavnými scénami. Tohle se filmu musí nechat, podařilo se mu spojit zábavnost s hororem, protože i z hlediska hororu jsou zde docela dobré scény, i když většinou zaměřené hlavně na krvavost než na děs samotný. S tímhle dílem ale tvůrci nešlápli tolik vedle a je stále velmi koukatelný. ()

Gorehound

Do filmu som šiel úplne nepripravený, nevyzbrojený recenziami ani komentármi, a slávne štúdio Hammer ma skôr míňalo. Ale je to veľmi príjemný film, viem si predstaviť, že štúdio má aj lepšie, no nenudil som sa. Dobová historická výprava krásna, hrad, lesy, kostýmy, hmla a kreslené pozadia pastva pre oči. Lee má stále charisma, hlavná ženská postava a krčmárka až uhraničivo krásne. Gore možno na začiatok 70s odvážnejšie, miestami offscreen, ale celkovo je to dobrý gotický kúsok. ()

topi

Nebýt těch překrásných ženštin, bylo by to slabší. Scénář a příběh je prostinkej a někdy i dost hloupej, ale atmosféra se občas podaří. Škoda jen, že noční scény v lese jsou točeny za denního světla a chybí tomu temná pochmurnost. Létající netopýři na drátkách jsou směšní, ale svoji působivost mají :). Výprava je hodně slabá, těch pár pořád dokola stejných interiérů nebo exteriérů brzy omrzí. Christopher Lee jako Dracula a Patrick Throughton v roli jeho pohunka se sice snaží, ale je to pořád málo. Jak říkám, kdyby nebylo těch sexy kočen, bylo by to o bod níž. ()

pepua

Tak tady se na můj vkus objevilo příliš romantiky, jakoby tím tvůrci chtěli natáhnout děj, který za moc nestojí. Hlavní tři kladné postavy hrají úplně příšerní herci, z čehož ve spojení s onou romantikou vzniká dost slabý film. ()

Derek

Uvod este ujde a je to celkom zabava, ale potom sa zacne dost kecat a akcia sa prilis nekona. samozrejme nechybaju detailne zabery na prsia co k HAMMERovskym hororom patri... ()

Nautila

Jak už napsal liquido26, tady je to konečně ten pravej vznešenej Drákula (a zlej jak noc, oj -ta kaple a jeho nevěstka! Konečně). Skvělé po celou dobu. Jediné, co mě fakt mrzí, je ten dementní, ale opravdu dementní konec Drákuly. ()

Rodriguez

Kouzlo této Hammerácké série už dávno vyprchalo, stejně jako oživování samotného hraběte Drákuly! Jedinným lákadlem této populárně rozjeté ságy, bylo jméno herce Christophera Leeho - nic víc, nic míň. 50% ()