Drákulovo znamení

Muž se snoubenkou se vydají na hrad hraběte Drákuly hledat problémového bratra, který náhle zmizel. Horor z dílny společnosti Hammer. (Netflix)

kaylin

„Scars of Dracula“ je snímek, který docela dobře zobrazuje strach lidí a dává jej do kontrastu s celkem zábavnými scénami. Tohle se filmu musí nechat, podařilo se mu spojit zábavnost s hororem, protože i z hlediska hororu jsou zde docela dobré scény, i když většinou zaměřené hlavně na krvavost než na děs samotný. S tímhle dílem ale tvůrci nešlápli tolik vedle a je stále velmi koukatelný. ()

obitus

Sesty film v poradi a treti, ktery jsme v ramci Hammeracke Dracula serie videl. Moc se mi do nej nechtelo, Dracula: Prince of Darkness me pred par mesici dost zklamal a tak jsem k dalsimu dilu pristupoval s mirnym despektem. Nastesti ten byl po nekolika prvnich minutach rozptylen a zas jednou jsem si mohl uzit paradni Hammer. Demonicky vypadajici Lee s rudyma ocima konecne vypada jako poradny Dracula a nastesti dostava dostatek prostoru. Vyprava je uzasna a i kdyz film nese stopy pozdniho Hammeru (vic krve a nader), nepusobi to prilis samoucelne a nerusi to. Jedina, i kdyz pomerne velka, vytka putuje k hlavnimu zrzavemu kladasovi, opravdu nesympatickej chlapek. Jinak moc fajn podivana, pokud mate podobny styl radi. ()

Pítrs85

Je to takový krásně naivní, a tím nemyslím jen ty úsměvné efekty (vede netopýr na šňůrkách nebo požár hradu, co vypadá, jako kdyby tam svítili nějakou maxisirkou). Ale o to atmosféričtější, moc pěkná gotická pohádka o jednom hladovým vampýrovi, krásných venkovankách a chrabrých... něco :-) Prim tu samozřejmě hraje Christopher Lee v roli prapraprapra... prasyna původního Drákuly, ale herci jsou vybraní dobře všichni. Objektivně tak za tři za čtyři, ale když vám tam hraje i druhý Doctor Who, tak tu pátou přihodit musíte. Navíc tohle tu má svítit v krvavých červených barvách, logicky, no ne? ()

Gorehound

Do filmu som šiel úplne nepripravený, nevyzbrojený recenziami ani komentármi, a slávne štúdio Hammer ma skôr míňalo. Ale je to veľmi príjemný film, viem si predstaviť, že štúdio má aj lepšie, no nenudil som sa. Dobová historická výprava krásna, hrad, lesy, kostýmy, hmla a kreslené pozadia pastva pre oči. Lee má stále charisma, hlavná ženská postava a krčmárka až uhraničivo krásne. Gore možno na začiatok 70s odvážnejšie, miestami offscreen, ale celkovo je to dobrý gotický kúsok. ()

liquido26

Tenhle Drákulovskej Hammer řadím mezi ty lepší - fakt pěkná atmosféra, přiměřená délka, nenudící příběh, hezký holky a Christopher Lee v roli Drákuly má docela dost prostoru, mluví a vůbec takhle nějak si představuju Drákulu. Zde na mě snad poprvé v cel sérii vrhá dojem vznešeného upírského šlechtice. ()

• Představitelka Sarah Framsenové - Jenny Henley byla předabována herečkou Nikki van der Zyl. (liquido26)
  • Dennis Waterman, který hrál Simona Carlsona, byl pro roli vybrán studiem. Režisér Roy Ward Baker později v rozhovorech prohlásil, že se podle jeho názoru nejednalo o nejšťastnější volbu. (liquido26)