Earthrise

silentname

Mám tak trošku pocit, že cestovanie na Zem z Marsu akosi nedopadlo podľa mojich predstáv. Myslím si, že najväčším problémom "Earthrise" je fakt, že je maximálne komplikovaný a zostrihaný v štýle, že scénky absolútne nenasledujú jedna za druhou, ale je to rozhádzané ako sa tomu chce, čo výsledne film jedine podkopáva a človek nadobudne pocit, že je zostrihaný úplne nesprávne. Postavy nie sú zaujímavé, vizuálne to nie je moc zaujímavé a jediné v čom asi film vyniká je fakt, že všetci naši hrdinovia trpia halucináciami, ktoré ich začnú maximálne ovládať. Keby to len bolo prehľadné a keby jednotlivé postavy boli zaujímavejšie. A v tomto film maximálne zlyháva. Nevieme si vychutnať atmosféru, lebo neustále máme pocit, že si strihači nedávali pozor, keď dávali film dokopy. Nevieme si užiť postavy, lebo nám nedávajú dôvod, aby sme sa o ich osudy zaujímali. A ani atmosféra vesmíru nefunguje. Proste bieda od začiatku až do konca.Hodnotenie: D ()

JASON_X

O halucinacích astronautů natočil skvělý film už mistr Tarkovskij, podle mistrovy Lemovy skvělé knížky. A teď mám okomentovat takovýhle druhořadý potrat, ehhh... Tragicky špatný a nesympatický herec ("leader" Marshall), komicky nehezká herečka (Dawn) a naštěstí aspoň jedna hezká a slušná herečka (Vivian) v nejapném nízkorozpočtovém pokusu o psychologické a napínavé scífko. V nekonkrétně vzdálené budoucnosti se trio Marťanů pozemského původu vrací na rodnou planetu svých předků i zadků a cestou zažívá všelijaké lapálie, jako jsou přízraky lidí i nestvůr, podrazy od nadřízených, kteří je na misi vyslali, drobné nehody, neshody a vzájemné šarvátky způsobené paranoiou způsobenou halucinacemi způsobenými jakýmisi šutráky... Možná to zní lákavě, ale věřte, že je to neumětelská ptákovina takřka kosmických rozměrů. Scénář se scénami napřeskáčku je ten nejmenší problém, ale ta bezostyšná režisérská, kameramanská i herecká amatérština, absence jakýchkoliv aspoň trochu působivých triků (za vše hovoří vyjebávka s obřím pavoukem), mozkorvoucí dialogy a otřesně nenápaditý vizuál československé televizní inscenace, činí ze sledování filmu hodně skličující záležitost. Můj druhý film s Casey Dillard (od stejného rejži), která je mi tolik sympatická a které bych tolik přál nějakou lepší roli, ale opět to byl bohužel průser. ()