Daniel Radcliffe (Harry Potter, Žena v černém) se představuje v roli, v jaké jste ho dosud neviděli. Nate Foster (Radcliffe) je mladý, idealistický a vzdělaný analytik, který právě nastoupil do FBI, aby tu bojoval proti zahraničním teroristům. Nate brzy pochopí, že teroristické útoky, které odhaluje, jsou často falešné a mají dva cíle: uklidnit vystrašenou veřejnost a splnit plán. Když jednoho dne objeví pašovanou dodávku Cesia-137, které lze využít při výrobě špinavé bomby, podělí se se svým poznatkem s agentkou Angelou Zamparo (Toni Collette – xXx: Návrat Xandera Cage, Krampus: Táhni k čertu). Ta je přesvědčená, že se jedná o práci domácích neonacistů, a pověřuje Natea úkolem proniknout v utajení mezi členy nebezpečné teroristické skupiny, jež je odhodlaná vyčistit zemi prostřednictvím smrti a zkázy... (Bontonfilm)

VasaX

Skvělá atmosféra, skvělý Radcliffe, skvělé i další herecké výkony. Bohužel, bohužel slabý příběh. Samotný příběh nepřidává nic navíc ke klasickému schématu druhořadý ale jinak kvalitní "policista" se stane infiltrátorem/tajným agentem nějaké zlé bandy lidí, kterou musí dostat. Navíc tohle schéma je ořezané - chybí tu klasický konflikt mezi skupinou a vykonáním "práce", případně rozporuplný ne tak úplný happyend, více napětí, více drama. Dát to do ruky někomu zkušenějšímu, námět, herce, kameramana, ať udělá scénář nový a zrežíruje to, mohli jsme být dál. Škoda, přeškoda. Ale i tak jsem si to užil a s trochou nadhledu bych to mohl fanouškům žánru/tématu doporučit. ()

GrungeChild

Harry Potter a Konečné řešení dopadlo dost rozpačitě. Holt když někdo napíše špatnej scénář, vykrade debilní zápletku z americké teenage komedie (jo, té se zakřiklou nerdkou, co si sundá brejle a stane se královnou plesu), a ještě k tomu za parťáka naservíruje odpornou užvejkanou krávu, tak se pak může hajlovat ostošest, ale kde nic, tu nic. Dan to přes veškerou snahu nevytrhne, a člověku stejně nakonec nezbude, než zamáčknout slzu a toužebně zavzpomínat na polonahýho Edwarda Nortona s hákáčem na prsou. Kdepak, tady Rohy neporostou. 2* ()

MindTuber

Začnu jako Tuax. Já jsem spokojený. Pokud z toho oškubete určitou snahu na(š)roubout strach na rozdílné větve, dostanete zase trochu jiný pohled do světa lidí. Věřících lidí a jejich přesvědčení, u kterého nezáleží na staří ani na inteligenci. Radcliffe je schopný a už se nemůžu dočkat Švýcaráka. Srovnávat to s nedabovaným Kultem hákového kříže by nebyl dobrý nápad a ruka se vám z toho taky nejspíš neztopoří, ale šanci bych tomu dal. Tři. ()

movieband

V Radcliffově post-potterovské éře se najde víc filmů, které zahrál líp, ale i tak bych Impérium neřadil vyloženě k těm špatným snímkům. Lehce nadprůměrný možná, ale i tak bych se přikláněl k názoru, že pokud si na film kdy vzpomenu, tak to bude právě kvůli Radcliffovi, protože si mimo něj nedokážu s filmem spojit nic, tak pamětihodného. Za svůj čas film ale film stojí. ()

castor

Daniel Radcliffe, navždy spjatý s jednou až hystericky populární postavou, si pečlivě vybírá, do čeho půjde. A většinou jsou to okrajové látky, respektive žádné cukrkandlové příběhy nebo rodinné komedie. Prostě z kouzelnického chlapce očividně roste dost slušný herec. Tohle nicméně není nijaké neotřelé povídání, ale klasická story, kterak se jeden polda musí infiltrovat do nějaké nebezpečné skupiny. Oním poldou je intelektuální dychtivý hošan, který vypadá, že zrovna vylezl z akademie, kolegové si ho dobírají, jenže on se do případu vloží sakra důkladně. Při pronikání mezi bandu hrdých nácků si bere všechny karty do ruky a jenom vytahuje trumfy. Věříme mu, když mu teče do bot, věříme mu, když si získává jednotlivé členy neonacistické organizace. Místy hodně napínavé, jindy zbaběle mdlé. A přehnaně idealistické. Nejvíc ovšem asi mrzí, jak z nás dělají tvůrci blbce, respektive jsou mnohdy až polopatičtí. Atmosférou a herecky nicméně fajn. ()

• Na scénaři se podílel i agent FBI, na jehož příběhu je film založen - Michael German. (LilyDeLarge)
  • Natáčanie filmu začalo 20. septembra 2015 v Hopewell, v štáte Virgínia a pokračovalo na ďalších miestach tohto štátu do 7. októbra 2015. (MikaelSVK)
  • Produkce k pohybu mezi lokacemi používala kolo. Po skončení natáčení kolo podepsal hlavní hrdina Daniel Radcliff (Nate Foster). Kolo nakonec bylo prodáno v aukci za 2000 dolarů. (LilyDeLarge)