Půlnoční láska

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Romantický

USA, 2018, 91 min

V první půlce jsem si říkal, že buď koukám na variaci Everything, Everything s trošku pozměněnou dysfunkcí nebo na film, který je cílený na diváky, kteří vidí svůj vůbec první romantický film, tzn naprosto generický příběh se všemi zaběhnutými klišé, které lze v tomto ranku vyhrabat. V druhé polovině se mi přecejen povedlo naladit na onu romantickou linku a poměrně dobře jsem se bavil. Tenhle film se rozhodně nezapíše jako milník svého žánru, ale podobných jednohubek poslední dobou spíše ubývá, takže za mě palec nahoru...70% PS: Patrick Schwarzenegger si není ani fyzicky, ani herecky podobný s, vy víte s kým, a klidně bych se nezlobil, kdyby ho čekala nějaká zajímavá kariéra u filmu, samozřejmě mimo akční žánr (ovšem i takový Dylan O'Brien dokázal, že to jde).(24.6.2018)

Příjemně staromódně pojatá romantika s idealizovanými postavami a s prvkem, který je v posledních letech zatraceně v kurzu. Jeden z právě se poznávajícího páru totiž trpí nějakou zatraceně vážnou chorobou. Bella Thorne, do které jsem se zabouchl, trpí vzácnou nemocí, která jí nedovoluje vyjít na slunce. Dávno mi není šestnáct, navíc se pokusím ignorovat, že její dosud platonické lásce nepřijde divné, že nikdy nejela vlakem, nikdy nebyla na studentské party, koncertě nebo se nekoupala venku, jenže ono to funguje. A poměrně sympaticky. Není to tak komplexní a osudové, ovšem (menší) emocionální nálože se dočkáme. Prostě teď a tady jsem si to užil, Bella pokračuje v přirozeném pojetí jako třeba v podobně laděném Než jsem tě poznala Emilia Clarke, Shailene Woodley (Hvězdy nám nepřály) či v Now is Good skvostná Dakota Fanning. Mladý Arnie je sympaťák, i když stejně jako otec žádnou hereckou díru do světa neudělá. Scénář drží pohromadě, režie je solidní a diváctvo bude vyjma cyniků velmi spokojené. Já byl.(22.6.2018)

Film kinem opomíjený a není se čemu divit - prezentuje se jako čistá, nezajímavá romantika. A ono opravdu jde o čistou romantiku, jen ne tak nezajímavou, jak by se mohlo zdát. Ano, jako hlavní hrdinku tu máme takovou tu typickou holku, která z důvodu nějakého problému nepoznala chuť normálního života. Ano, hrdina, leč je ze začátku prezentován jen jako kluk míhající se každý den pod hrdinčiným oknem, se nakonec ukáže taky něčím jiný, ačkoliv trochu jinak. Ale celé je to podané velmi citlivě, na nic si to zbytečně nehraje a sám jsem do konce držel palce, aby nastal happy end. No... nebudu nic prozrazovat, ale celkově je to děsný doják a nemít zrovna silnou chvíli, i mě by to možná skolilo. Shrnuto, příjemný, dojemný, nenásilný romantický film pracující s nepředstavitelným (a existujícím) typem nemoci. A ty přemýšlivé napadnou i různá „co by, kdyby“ spojená s vývojem děje. Pro mě nečekané překvapení této jinak slabé filmové sezóny. 80%(14.5.2018)

• grosek

Ach jo... těch 90 minut mi už nikdo nikdy nevrátí. Nerozumím výšce hodnocení filmu... když třeba porovnám s Všechno, úplně všechno - druhý zmiňovaný film je mnohem lepší - tam je aspoň překvapivý konec a zajímavý zvrat. No, každopádně, vnímám to jako další pokus o to, přispět do sady filmů zahrávajících si se smrtí a láskou pro teen diváky. Ale podle mě se to nepovedlo. Bylo to až moc jednoduché - a všichni víme, že to jde udělat i dobře (viz Hvězdy nám nepřály, popř. Zůstaň se mnou). *(20.7.2018)

Zázrak (jako, že bysme viděli něco,co tu ještě nebylo) se nekonal, ale je to velmi a dojemný milý film se spoustou krásných písniček...Bella Thorne je nádherná, nádherná, Patrick jako by tátovi z oka vypadl a zdědil i herecký "talent" (čti celý film se jen usmívá a nehraje)-bohužel nevime, jestli zdědil i skvělou angličtinu, protože film je nasazen do kina v dabingu (dost nepochopitelně)...je to samozřejmě průhledné a nějak srdceryvný konec se taky nekonal, ale pozor (SPOILER-neskončí to šťastně, Katie umře- což je rozhodně plus)...subjektivně se mi to líbilo hlavně proto,že sám jsem nemocný,takže jsem si celý film říkal, že na diskotéce jsem byl prvně v pětadvaceti a vlakem jsem jel shodou okolností před dvěma týdny - ale po asi 14letech...doporučuju jako podklad k rande...viděno v kině...95%(10.5.2018)

• - Natáčení filmu začalo 12. října 2015 ve Vancouveru v Britské Kolumbii (Kanada). (griph)