Půlnoční láska

• Austrálie

• Kanada

Drama / Romantický

USA, 2018, 91 min

Zas tak smutné to nebylo a to hlavně proto, že bylo jasně vidět od začátku, jak to skončí. Našel jsem ale novou herečku, která se mi pekelně líbí. Trošku je podobná Keire Knightley. Bohužel je to docela prase, protože se neholí, což je docela nechutný, takže může být sexy jak chce, ale jakmile se svlékne zdrhám :) Podíváná parádní, závěr nepovedený. Proto musím jít o stupínek dolů, ale to až tak nevadí.(13.7.2018)

Film kinem opomíjený a není se čemu divit - prezentuje se jako čistá, nezajímavá romantika. A ono opravdu jde o čistou romantiku, jen ne tak nezajímavou, jak by se mohlo zdát. Ano, jako hlavní hrdinku tu máme takovou tu typickou holku, která z důvodu nějakého problému nepoznala chuť normálního života. Ano, hrdina, leč je ze začátku prezentován jen jako kluk míhající se každý den pod hrdinčiným oknem, se nakonec ukáže taky něčím jiný, ačkoliv trochu jinak. Ale celé je to podané velmi citlivě, na nic si to zbytečně nehraje a sám jsem do konce držel palce, aby nastal happy end. No... nebudu nic prozrazovat, ale celkově je to děsný doják a nemít zrovna silnou chvíli, i mě by to možná skolilo. Shrnuto, příjemný, dojemný, nenásilný romantický film pracující s nepředstavitelným (a existujícím) typem nemoci. A ty přemýšlivé napadnou i různá „co by, kdyby“ spojená s vývojem děje. Pro mě nečekané překvapení této jinak slabé filmové sezóny. 80%(14.5.2018)

• Aljak

Vo svojej podstate mi to do veľkej miery pripomenulo minuloročný film Everything, Everything, kde zriedkavé ochorenie podobným spôsobom obmedzovalo hlavnú hrdinku. Takže napriek zaujímavému námetu som už z toho nemal taký waw feeling z potencionálnej originality. Ale každopádne, aj toto malo čosi do seba. Katia mohla vychádzať z domu aspoň po tme (zatiaľ čo Madeline zo spomínaného filmu vôbec). Takže z tohto dôvodu tam vznikal priestor na zaujímavý príbeh. Bohužiaľ, celé to bolo nehorázne presladené, predvídateľné a často ma premáhal pocit neprirodzenosti z toho celého, čo sa dialo medi Katiou a Charliem. Hudobná vložka bola v tomto prípade aspoň malým plus, ale ani to nedokázalo tento film udržať aspoň nad hranicou priemeru. Záver bol zrejme predurčený útok na slzné kanáliky, ale napriek tomu, že kopa filmov mi dokáže vohnať slzy do očí, v tomto prípade to so mnou nič nerobilo. Možno to ale bolo aj tým, akým spôsobom bol ten hraničný prestrih zobrazený (podľa mňa dosť bezemočne, akoby to ani nestálo za reč).(20.6.2018)

Mám tri dôvody prečo nemôžem ísť do plných ...1. Nič neprekoná Japonský originál z roku 2006, 2. Bella Thorne je rozhodne pekná žena, ale nie je charakterná herečka, a neuveril som jej to, 3. koniec čo hral na city mi nevadil, vadilo mi nelogické správanie zvyška postáv na konci filmu. Ale bod navyše dávam, Bella to naspievala krajšie ako Jui. Edit (nakoniec som dal aj tak 5*)(22.6.2018)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $9,561,064 Tržby Celosvetovo $27,365,467▐ Mladý Schwarzenegger to slušne ustál, Bella Thorne je v pohode. Dejovo je to také už dosť schematické tieto romantické dramatické príbehy o mladých, hrá to aj na emócie ale vďaka ústrednej dvojici to je pozerateľné, dokáže to zaujať, neotráviť. /70%/(3.12.2018)

• - Ve scéně, kdy jedou Katie (Bella Thorne) s Charliem (Patrick Schwarzenegger) vlakem a „připíjejí“ s čínou, je krabička jídla otevřená. Po střihu, než jídlo položí, jsou však obě krabičky zavřené. (vojacekr)

• - Natáčení filmu probíhalo od 12. října do 10. listopadu ve Vancouveru v Britské Kolumbii (Kanada). (griph)

• - Ačkoli je xeroderma pigmentosum nemoc zcela raritní (incidence je odhadována v jednotkách na milion lidí), ve světové kinematografii jde o velmi častý námět (kromě Půlnoční lásky například filmy Děti tmy – 1994, Odvrácená strana slunce – 1988, Taijó no uta –2006, včetně seriálového zpracování – od r. 2006, Ti druzí – 2001 nebo dokument Políbeni sluncem – 2012). (Thanoris)