Půlnoční láska

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Romantický

USA, 2018, 91 min

Jeden z řady smutných romantických kousků, který Vás dovede rozplakat a zároveň přináší určitou osvětu o jedné ze smrtelných nemocí. V tomto případě XP syndrom, který způsobuje alergii na sluneční záření. Plus jsem docela byl překvapený Patrickem Schwarzeneggerem, který dost možná bude hrát jednou líp, jak Arnold…ale za to nikdy nebude vypadat líp.(27.6.2018)

• Lukoboss

Já mám pocit, že jsem viděl úplně jinej film než ostatní tady. Nebo je to možná tím, že to cílí na teenage diváky, protože jinak si to neumím vysvětlit. Od začátku je ten film neskutečně naivní, přeslazenej a chvílema si troufám říct, že i hloupej. Že to je závažná nemoc, která neskutečně omezuje život, to všechno beru, ale aby se dospělá holka (věk cca 18-19 let) chovala takhle, to je dost šílený. Chápu, že byla celej život zavřená kvůli nemoci doma, ale aby například nevěděla, jak se tancuje!? Uff!!! Navíc to přestřelený drama, kdy začne svítat, to bylo jako co? Leželi tam v dekách, tak proč se tím nezakryla, aby se ochránila?! Ne, ona vyběhne z auta, ještě se zastaví u branky a ohlídne se na to slunko, pak teda běží dál, paprsky na ni dopadnou asi na 3 sekundy a najednou v tu chvíli se před jejím domem jako náhodou zjeví jak starostlivej otec, tak i její nejlepší kámoška. Ou jé.. všichni jsou z toho úplně špatní, že ji to mohlo zabít, a tak na konci filmu se vysleče do tílka a chce jít přes den na jachtu, protože to byl vždycky její sen. A její otec, kterej ji celej život před Sluncem chránil, tak najednou řekne, jasně, běž... to je jak kdyby jí řekl, jdi umřít, a ještě se u toho všichni usmívali. No jo no, asi nejsem cílová skupina, nicméně ta naivita z toho filmu přímo tekla a já jsem chvílema nevěřil vlastním očím i uším. P.S.: Taťka Arnie si musel dát pořádnej facepalm, když viděl, v čem jeho synáček hraje a co tam hraje! :)(27.5.2018)

Příjemně staromódně pojatá romantika s idealizovanými postavami a s prvkem, který je v posledních letech zatraceně v kurzu. Jeden z právě se poznávajícího páru totiž trpí nějakou zatraceně vážnou chorobou. Bella Thorne, do které jsem se zabouchl, trpí vzácnou nemocí, která jí nedovoluje vyjít na slunce. Dávno mi není šestnáct, navíc se pokusím ignorovat, že její dosud platonické lásce nepřijde divné, že nikdy nejela vlakem, nikdy nebyla na studentské party, koncertě nebo se nekoupala venku, jenže ono to funguje. A poměrně sympaticky. Není to tak komplexní a osudové, ovšem (menší) emocionální nálože se dočkáme. Prostě teď a tady jsem si to užil, Bella pokračuje v přirozeném pojetí jako třeba v podobně laděném Než jsem tě poznala Emilia Clarke, Shailene Woodley (Hvězdy nám nepřály) či v Now is Good skvostná Dakota Fanning. Mladý Arnie je sympaťák, i když stejně jako otec žádnou hereckou díru do světa neudělá. Scénář drží pohromadě, režie je solidní a diváctvo bude vyjma cyniků velmi spokojené. Já byl.(22.6.2018)

• grosek

Ach jo... těch 90 minut mi už nikdo nikdy nevrátí. Nerozumím výšce hodnocení filmu... když třeba porovnám s Všechno, úplně všechno - druhý zmiňovaný film je mnohem lepší - tam je aspoň překvapivý konec a zajímavý zvrat. No, každopádně, vnímám to jako další pokus o to, přispět do sady filmů zahrávajících si se smrtí a láskou pro teen diváky. Ale podle mě se to nepovedlo. Bylo to až moc jednoduché - a všichni víme, že to jde udělat i dobře (viz Hvězdy nám nepřály, popř. Zůstaň se mnou). *(20.7.2018)

Kupodivu se na to dalo koukat. Finální vyznění ani zde není zlé. Ale. Zatímco u originálu jsem si uvědomoval, že tvůrci vzali neherečku a obklopili ji zkušenými profesionály (a bylo to dobře), zde to bylo takové "rozplizlé" (nikdo nepůsobil jako profesionál). Tam, kde Yui bojuje, se Bella Thorne odevzdává. Goodbye Days mi v hlavě zní dodnes, ale co bylo tady za hudbu, už nevím. Občas méně uvěřitelné. Jediné, co mě upřímně bavilo, byla kamarádka hlavní hrdinky. Slušné 3*, ale originál je mnohem lepší.(23.8.2018)

• - Natáčení filmu začalo 12. října 2015 ve Vancouveru v Britské Kolumbii (Kanada). (griph)