Dalui yeonin : bobogyungsim ryeo

• Jižní Korea 달의 연인 : 보보경심 려 (více)

Epizody(20)

Během záchrany topícího se malého chlapce dojde k zatmění slunce a dívka, která pro něj skočila do vody, se ocitne v minulosti. Nyní je z ní Hae Soo, sestřenice manželky osmého prince Wang Wooka. Přestože je Hae Soo nejprve zmatená z nastalé situace, snaží se zvyknout a přizpůsobit se novému prostředí a díky tomu má také možnost poznat i ostatní prince včetně obávaného čtvrtého prince Wang Soa. (andiek05)

Recenze uživatele Vavča k tomuto seriálu (1)

Dalui yeonin : bobogyungsim ryeo (2016)

Pro mě celkem neobvyklý seriál, kostýmní dramata mívají svoje mouchy (a tohle má taky malé mušky), jenže harémovka naruby jak bejk mě děsně baví. Myslel jsem, že IU, ačkoliv ji mám rád jako zpěvačku, nemá na to, aby hrála takto výrazně hlavní roli, dívky, která ukáže princům z doby Goryeo, že bude prostě svá. Vynikající herecké obsazení, Joon-ki Lee asi nejlepší herecký výkon kariéry po herecké stránce (v akční je Gunman in Joseon lepší). Navíc mu skvěle sekundují ostatní princové, zejména Kang Ha-neul jako 8.princ Wang Wook, výborné vedlejší postavy včetně Seohyun (Girls Generation). Romantika, akce, drama, seriál jako ulitý pro dívky, k tomu napínavý souboj o trůn, kde o zvraty není nouze. Pravda, intenzita začíná po díle 16. slábnout, ale pořád to má svoji sílu, neobvyklý konec, prolomena určitá tabu a klišé (snad díky čínské literární předloze). Z OST mě některé songy bavily, instrumentální OST vynikající. Tohle drama má atmosférou, velice silný konec, finální epizoda mě dostala. Navíc se stanice SBS odmítá i přes žádosti diváků pokračování, prvek sebereflexe od tvůrců je rozhodně sympatický. Celkově dospělejší a realističtější seriál na korejské poměry, hodně silné 4 hvězdy, rámci letošního roku, bude těžko hledat žánrového soupeře. ()