Píše se rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) seskakuje padákem do dun marocké pouště s cílem zabít v Casablance německého velvyslance. V městě se setkává s Francouzkou Marianne (Marion Cotillard), která má hrát roli jeho manželky a pomoci mu se splněním jeho mise. Předstírání manželské intimity a zamilovanosti postupně přeroste v opravdovou vášeň, a proto po ukončení operace společně odjedou do Londýna, kde se vezmou, válce navzdory. Jejich rodinné štěstí trvá jen do chvíle, kdy se Max dozví, že i tohle může být jen důmyslná hra, která by ve finále mohla výrazně ovlivnit výsledek Druhé světové války. V tu chvíli začíná jeho zoufalý hon za pravdou a za nadějí, že to, co o jeho ženě tvrdí jeho nadřízení, není pravda. (CinemArt)

fridge

Napodruhé už plný počet. Sice jsou ty vizuální efekty fakt hrozné, ale o to v tom filmu nejde. Rozhodně se na něj podívám zas, a rád. ()

FIAT 500

Pro krásné oči Marion šel bych světa kraj, ale nikdy bych se znova nepodíval na Spojence. Není to špatný film, to především. Je jen strašně moc o ničem, kdy v podstatě po čtvrtině filmu zhruba tušíte jak to skončí, respektive najednou máte v hlavě dvě možnosti. A vlastně gradace je tak to jediné, co opravdu stojí za pozornost, poslední scény jsou vyloženě na srdíčko, ale vyvolávají emoce. Ne že by snad milování v písečné bouři emoce nevyvolalo, ale spíše ty, z nichž jsem málem spadl pod sedačku v kině. Na stejné úrovni byl snad jen Goebbels v krbu ve snímku Lída Baarová. Některé scény zbytečné, některé motivy trestuhodně nevyužité a války je tu hodně pomálu. Škoda, nevyužitý potenciál s dobrými herci... ()

Cooller

ze začátku poměrně nezáživné místy možná až nudné ale jak se situace a příběh postupně vyhrocuje začínáte se pomalu ale jistě vtahovat do děje který je doslova pohlcující... starej brad na to ještě má i v těhle pro něj poměrně složitých chvílích 95% ()

john.h

Fajnovej film, kterej má zhruba uprostřed pár hluchých míst, aby nakonec skončil znenadání během pěti minut v uplně jiném tempu a v úplně jiné atmosféře. Zemeckis už udělal lepší filmy. Ale rozhodně oceňuju zdařilé dobové kulisy a přitažlivost Cottilard. Na jedno nudné odpoledne dobré. ()

Lavinia

Táhnoucí se příběh o dvou polovinách: v první se dva antifašističtí bojovníci seznámí při plnění úkolu, naplánují a spáchají atentát, utečou spolu a vezmou se a žijí spolu v Anglii už ve druhé polovině, kde mají dítě, a zároveň se objeví podezření, že madam je tajná německá špionka, nastraží se past, chlap se chová jako cvok proti všem rozkazům, samozřejmě se podezření potvrdí, ona se zastřelí a chlap pak jde s dcerou do Ameriky, kde spolu šťastně žili nikoli až do smrti, ale dokud dcera neodejde, což doufám udělá, ale už ne v jakémkoli filmu. Prostě plytké, trapně zaláskované, citovky a bláboly na denním pořádku. Oba herci vypadají staře, Pitt neomládl, ale spíš opuchl. Ztracený čas, doporučuji důchodkyním, jedna se na záchodku pak klepala, jak ji to celé dojalo, jak je z toho celá špatná ... což odpovídalo mým dojmům, ale nikoli z nadšení. ()

xylofonka

Bez sentimentu, bez milosti... perfektní snímek zasazený do doby, kdy žádná emoce nebyla jednoduchá a rozhodnutí vždy probíhala na ostří nože. Jsem vděčná za absenci klasického happyendu, který by celý film pohřbil. Skvostvá Cotillard a standardně dobrý Pitt... film, který člověk nemusí vidět jen jednou... ()

hekla

Pomalý, ale ne nudný, nenápadný, ale jedinečný film. Na to, že je z války, není přehnaně drsný napohled, ale je krutý a přitom jemný uvnitř. Kvalitní zážitek gradující v napětí a nečekaně krásný konec. ()

Marty7CZ

Myslim, že nevyužitej potencial a místama fakt nudný.... Příběh parádní, jen tomu chyběj větší koule a ani Pitt to neutáhne na plnej počet, nedá se nic dělat. 60% ()

Franche

Místy kýčovité a nerealistické, velmi často chladné a strohé. Nicméně mě to bavilo a uteklo to jako voda. Mile překvapil i konec. Za mě 4* i když Spojenci rozhodně nejsou akčním ani válečným filmem. ()

Blutarg

Klasická 3/5 = průměr, ale za závěr, kde Brat "mluví" s chůvou a manželka vše ukončí jako správný "chlap" tomu dává správnou syrovost a přidávám hvězdu. ()

Shitonit

Nádherný prostředí. Role jako ušitá Bradovi I Tý couře, je to vyladěný jak nejlepší Bondovka, a ještě to má něco navíc.. Co to je ? Nevim, asi něco v pozadí, doba, mírný napětý, vyváženost, střih, nevim. Ale je to výborný chlebíček k zakousnutí třeba právě dnes. Na silvestrovký večer. Za okny mi tříská ohňostroj, a připadám si jako ve válce. O důvod víc se utopit v tomhle skvostu.. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Sice kvalitně "odvyprávěné" s několika silnými částmi, ale ve finále celkem "suchý" příběh. Čekal jsem více intrik, akce, podrazů a zvratů. ()

Najt

Tak tohle byla solidní jízda. Osobně miluji tématiku 2 světové, tady se sice moc nebojuje, ale u tohoto filmu je to dobře, není tam totiž na boj moc místa, protože příběh je motorem celého filmu. Brad Pitt a Marion Cotillard rozpoutají dvou hodinovou nálož, která doslova uteče jako voda, že ani nemrknete, potom jen jeden pohyb prstem a závěrečné titulky se slovy " už" ? ()

Jafes

Decentní a místy až komorní záležitost. Téma druhý světový války je odsunuto na vedlejší kolej a děj se primárně soustředí na ústřední dvojici, která si v podání Cotillard a Pitta neskutečně sedla. Charakterové ztvárnění chladnokrevných, trénovaných zabijáků, kteří i přes svou odměřenost a profesionalitu, přece jen nějaké to srdce mají, je v podáních obou hlavních herců obstojně uvěřitelné a je radost pozorovat, jak se tyto dvě odlišné stránky v každém z nich protínají a perou. Zápletka není kdovíjak světoborná, ale samotný příběh dokáže vtáhnout a scénárista by si za napětí, které do toho místy vnesl, mohl zaslouženě bouchnout nějakou tu dražší láhev šáňa. Jediným výraznějším a do očí bijícím nedostatkem je vizuální stránka filmu. Několik exteriérových scén působí, až Béčkovým dojmem. Vcelku ale solidní podívaná, která na dvě hodiny vtáhne a nepustí. 80%. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová