The Thing That Couldn't Die

Edward Curtiss

Kostýmy:

Bill Thomas
  • Oktavianus

Psychicky trochu vyšinuté děvče, zřejmě nadané mimo jiné i telekinezí, poslouchá hlasy, které jí umožní na ranči nejen najít vodu, ale i něco jiného - něco zlého. A co čert nechtěl, je to vysušená, ale živá useknutá hlava fakt zlýho chlapíka, kterou tam zakopal sám sir Francis Drake (!!!). Inu, thing, that couldn´t die. Rozjede se podivnej horor s lidmi posedlými duchem a podobně... Tak jo, přestanu předstírat, takhle by to asi napsal tehdejší distributor, ve skutečnosti je to ale nepěkná kravina, špatně natočená, ještě hůř napsaná a úplně katastrofálně zahraná. Asi nepřekvapí, že to je druhý a poslední film, který režisér Cowan natočil, stejně jako to, že i herecký ansámbl už nadále hrál jen v podřadných TV seriálech. A ještě ke všemu je to navzdory všem podivnostem ukrutná nuda. Jednu hvězdu za to, že tak absurdní propriety jsem dlouho neviděl. PS: Ještě než se zeptáte (jakkoli se nezeptáte, protože nikoho by nenapadlo se na to ptát): ano, i Francise Drakea se dočkáme.(17.6.2014)