Pandorica

Psychor

Post-apo snímky patří k mým oblíbeným. Jakožto zdejší odborník na žánr horor jsem pochopitelně nadšen, když objevím zrovna ten, který se zároveň řadí mezi horory. Postapokalyptická společnost mě však fascinuje sama o sobě, a proto v případě nápaditého scénáře a působivého zpracování netrvám na hororové orientaci daného filmu. Jenže Pandorica příliš důvodů ke chvále nenabízí. Kostýmy, masky a kamera jsou sice na výborné úrovni, a tak členové kmene Varosha zaujmou postapokalyptickým DIY outfitem. Postavy Bohů, které vzezřením tak trochu připomínají mimozemského Predátora, zase mohou nahnat hrůzu svou monumentalitou. A přestože se děj snímku odehrává převážně v noci, divák není po vizuální stránce polapen její temnotou. Na druhé straně tempo příběhu v některých chvílích vázne a Pandorica tak diváka dostatečně nevtáhne. Z hlediska obsahu vlastně sledujeme modifikovanou verzi Tolkienova Lord of the Rings a výpravu za zničením Pandořiny skříňky. Postavy však neprochází žádným vývojem a scénář tak začne trpět repetitivností scén, kde dochází k věčnému konfliktu mezi postavou lačnící po otevření skříňky a tou, která zamýšlí vytrvat v daném poslání až do konce, což s sebou v závěru přináší i mírnou porci nudy. Snímku Pandorica tedy ve výsledku nemohu udělit více než dvě hvězdy. ()

kaylin

Ono to vlastně není tak špatné, ale spíše v případě, kdyby to byl krátký film a ne roztahaný, skoro hodinu a půl dlouhý záběr toho, jak spolu postavy v lese diskutují. Sem tam dochází k nějakému vyhrocení, ale tohle prostě není postapokalyptický film, na který bych se chtěl koukat a který by mě více zajímal. ()