Reklama

Reklama

Špinavej kšeft

  • Francie Un petit boulot (více)
Trailer

Jacques žije v malom meste. Všetci miestni obyvatelia sú na mizine, pretože ich hromadne prepustili a miestnu továreň zatvorili. Priateľka od neho odišla a dlhy mu narastajú každým dňom. Keď mu miestny mafiánsky boss navrhne, aby zavraždil jeho ženu, Jacques ponuku ochotne prijme. (TV JOJ)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Vcelku zábavná komédia s takmer bezďáckym vrahom, ktorý žiletku nevidel od minulého storočia. Keby pridali väčšiu nálož vtipov, určite by ten film vystrelil do červených čísel, ale nie všetko sa podarilo. Každopádne na film, čo v podstate nemá nejakú mega pointu a lacnejší formát veľmi silné tri hviezdy. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Špinavej kšeft je taková průměrná francouzská komedie. Nebudete u toho řvát smíchy, ale místy je to vtipné a méně uveřitelný děj vyvažují velmi příjemní herci. Já osobně měl trochu problém s uvěřením tomu, kterak chasník po prouštění z továrny se nájemným vrahem stane. Jasques totiž ke všemu přistupoval naprosto bez emocí, prostě zabít. A i když se občas zakecal, po nějakých výčitkách ani ň. prostě práce. U vrahouna z povoilání co tímto živí od mala bych to čekal, od normálního čtyřicátníka nikoliv. Ale celá tahle komedie klouže po hraně černého humoru a tak tomu lecos odpouštím. Tři rány bajonetem! * * * ()

Reklama

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Režisér Pascal Chaumeil chcel pravdepodobne natočiť niečo na spôsob britských čiernohumorných gangsteriek ako sú Biznis, Po krk extázi či RocknRolla, Francúzi sú však skôr machri na nekompromisné drsné krimi, v ktorých nie je moc priestoru pre humor a takýto odľahčený štýl zjavne nie je úplne ich šálka kávy. Zopár vtipných momentov sa však v Śpinavom kšefte predsa len nájde a celkovo ide o pozerateľnú záležitosť. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Hodně podobný druh komedie, jako je (K)lamač srdcí. Vlastně je všechno fajn a v pohodě. Sem tam se smějete, sem tam ne, ale celkově si říkáte, že v porovnáním, kde francouzská komedie byla, by to mohlo být o chlup lepší. Možná za to můžou ne příliš okoukaní herci nebo ne úplně směrodatný příběh. Rozhodně ale nechci být tak kritický, jak to asi vypadá. V rámci komedií tento film občas způsobil příjemné pousmání a střídal příjemnou náladu s neutrální. Možná proto nakonec ty tři hvězdy. ()

decouble 

všechny recenze uživatele

Strašně tomu chybí nějakým způsobem rozvíjet absurditu situace, ve který se ocitá hlavní hrdina. Hlavní postava během filmu odkrágluje pár lidí, protože potřebuje peníze, ale ačkoliv je to zřejmě hodnej chlapík, tak se u toho tváří, jakože je mu to celý docela jedno. Celý se to děje jaksi mimoděk a postrádá to nějaký podvratný nebo aspoň ironický vhled či komentář. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama