poster

Špinavej kšeft

 • Francie

  Un petit boulot

 • anglický

  Odd Job

 • anglický

  A Little Job

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Śpinavý kšeft

Komedie

Francie / Belgie, 2016, 100 min

Režie:

Pascal Chaumeil

Předloha:

Iain Levison (kniha)

Scénář:

Michel Blanc

Kamera:

Manuel Dacosse

Producenti:

Yann Arnaud

Střih:

Sylvie Landra
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • VincentB.
  ****

  Velice zvláštny film. Docela laxné chovanie hrdinov. Chýba poriadna línia vyšetrovateľa (čo väčšinou pri príbehu so zabijakmi býva). Je to také plávanie na vlne. Jacques je bystrí a maximálne flegmatický. Pôsobí až zadumane. Ale tento film má niečo doseba lebo diváka nenapadne ho nedopozerať. Je tým asi to, že nik tam nie je jednoznačne zlí ani dobrí. Dávam 70%(11.7.2018)

 • Malarkey
  ***

  Hodně podobný druh komedie, jako je (K)lamač srdcí. Vlastně je všechno fajn a v pohodě. Sem tam se smějete, sem tam ne, ale celkově si říkáte, že v porovnáním, kde francouzská komedie byla, by to mohlo být o chlup lepší. Možná za to můžou ne příliš okoukaní herci nebo ne úplně směrodatný příběh. Rozhodně ale nechci být tak kritický, jak to asi vypadá. V rámci komedií tento film občas způsobil příjemné pousmání a střídal příjemnou náladu s neutrální. Možná proto nakonec ty tři hvězdy.(27.9.2018)

 • decouble
  **

  Strašně tomu chybí nějakým způsobem rozvíjet absurditu situace, ve který se ocitá hlavní hrdina. Hlavní postava během filmu odkrágluje pár lidí, protože potřebuje peníze, ale ačkoliv je to zřejmě hodnej chlapík, tak se u toho tváří, jakože je mu to celý docela jedno. Celý se to děje jaksi mimoděk a postrádá to nějaký podvratný nebo aspoň ironický vhled či komentář.(6.5.2018)

 • Big Bear
  ***

  Špinavej kšeft je taková průměrná francouzská komedie. Nebudete u toho řvát smíchy, ale místy je to vtipné a méně uveřitelný děj vyvažují velmi příjemní herci. Já osobně měl trochu problém s uvěřením tomu, kterak chasník po prouštění z továrny se nájemným vrahem stane. Jasques totiž ke všemu přistupoval naprosto bez emocí, prostě zabít. A i když se občas zakecal, po nějakých výčitkách ani ň. prostě práce. U vrahouna z povoilání co tímto živí od mala bych to čekal, od normálního čtyřicátníka nikoliv. Ale celá tahle komedie klouže po hraně černého humoru a tak tomu lecos odpouštím. Tři rány bajonetem! * * *(28.12.2017)

 • DonBraso
  ****

  Na film jsem se kouknul,aniž bych o něm cokoliv věděl.Prostě jsem to střelil a udělal jsem dobře.Já se osobně třikrát zasmál,protože humor to má,ale nemůže sednout každému,tak jako vždycky.Romain Duris bavil a celkově příběh mě upoutal,ačkoliv byl prostě jednoduchý.Vlastně rozprávky s mafiánem Gardotem byly skvělé.Doopravdy jsem nečekal,že i tvůrci neudělají z jedné holky to,co snad musel čekat každý.Snímek prostě jede na své vlně a nedělá předsudky jako většina,což je osvěžující a nevadí ani,že celý film jde vlastně na ruku nájemnýmu vrahovi jako postavě,která je kladná.Hlavně to chce tlumič.85%(20.10.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace