poster

The Foreigner

 • Čína

  Ying lun dui jue

 • Čína

  英伦对决

 • USA

  The Foreigner

 • anglický

  The Chinaman

 • Kanada

  The Foreigner

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Čína / USA, 2017, 114 min

Komentáře uživatelů k filmu (140)

 • POMO
  ****

  Slušný thriller, v ktorom zaujímavejšou postavou než Chanov pomstiteľ je Brosnanov politik. Brosnan je britským Kevinom Costnerom - charizmatický sympaťák, ktorému ale sadne parádne aj temná rola, keď už na ňu výnimočne kývne. Chanovských bitiek veľa nečakajte, sú skôr korením na špinavom politikárení s tónmi IRA terorizmu, ktoré film podáva divácky atraktívne, s gradujúcim napätím a hnaním postáv do kúta. A častým explóziami. Bavilo ma to, hlavne vďaka skvelému Brosnanovi a jeho írskemu prízvuku, a tiež vďaka v danom žánri netypickému elektro-soundtracku Cliffa Martineza.(22.1.2018)

 • verbal
  *****

  O IRA už byla natočena spousta nudných, narkoleptických a užvaněných patetických sraček, plných keltských morálních dilemat, jestli pokojně bučet za Bětku nebo masakrovat anglosaské civilisty. I po zneužití většího množství než malého bych ještě do včerejška považoval za žertovně absurdní pičovinu, že někdy uvidím jeden z nejkulantnějších napínačů o irských armějcích, který produkčně zmákne a zacáluje Pekingvůd a hlavní roli bude hrát Čenovic Džudyna. A bác ho, nic není nemožné, voršprung durš technik a tak… Nic jsem perorálně ani pernasálně nepožil, a přesto zřel fuckt fajnový kousek, zcela prostý Džekího obvyklého opičího čurákování, přímočarý, zábavný a svižný, s pestrým a chytrým hlavopatoidním scénářem a solidní výpravou, v němž skvěle pózující Pírs šarmantně oprášil svůj šinfejn akcent a Šimpymu to i v mumifikačním věku kope jako zamlada. A tak starý unavený ťaman ukázal MI 1-6 jak na to, přičemž během chvilky se zenovým klidem udělal z Belfastu místo, kam odteď budou Velkobrity kdovíproč stále hrdě vykrmovaní paraziti, tedy slizký degenerát Karlík a senilní korunová bába, nadšeně každý rok jezdit na bezpečnou dovolenou. Plná palba.(4.12.2017)

 • Malarkey
  *****

  Bomba! Úplně mi tenhle film připomněl, proč mám Jackie Chana tak moc rád. Foreigner je film, který chytře naráží na stále aktuální evropské teroristické organizace a jejich vztah s politickou sférou daného státu. Zároveň je dobře, dynamicky a zábavně natočený a veškerou akci si tu pro sebe bere šedesátiletý Jackie Chan. Ten sice 30 procent akce vydechuje jak po mrtvici, ale i přesto stihne předvést taková salta a výkruty, že se nestačíte divit. Byl jsem opravdu nadšen. Tohle byla přesně ta jednoduchá, stylová a evropskými lokacemi nasáklá akční pecka, která mi drajvem připomíná akčňáky posledních let s Liamem Neesonem a myšlenkami a lidskostí se obrací ke starým dobrým francouzským kriminálkám.(7.1.2018)

 • Cervenak
  ***

  Jackie "that fuckin´ Chinaman" Chan v úlohe starého zlomeného muža, ktorý ešte dokáže zlomiť aj zopár mladších mužov. Bolo by to super, Martin Campbell je výborný remeselník, ale niekto niekde rozhodol, že 70% filmu bude tvoriť dialógová politika a rodinná melodráma okolo Piercea Brosnana a až ten zvyšok sa bude točiť okolo Jackieho pomsty za dcéru zavraždenú írskymi teroristami. Napriek tomu solídna vec.(30.11.2017)

 • T2
  ***

  Rozpočet $35miliónovTržby USA $34,393,507Tržby Celosvetovo $140,393,507Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Veru človek ani nevedel čo môže čakať od takéhoto zoskupenia a nakoniec to celkom dobre vyšlo. Máme tu celkom šlušný akčný thriller, kde sa herecky pekne chytili Brosnan aj Chan. Dejovo pútavé a miestami to má dosť dobré grády a samozrejme aj nejaké tie zvraty. /65%/(3.1.2018)

 • DaViD´82
  ****

  S poctivým politicko-(ne)akčním thrillerem dle notiček staré školy nejdál dojdeš. Brzdí to snad jen až přilišná vandammovská roznožka mezi dvěma přístupy; Chanovým "(vše)schopný rambo-důchodce na cestě vendetty" a Brosnanovým "kujeme ambivalentní vnitrostranické IRA/Sinn Féin pikle". Působí to totiž, že Chanova linie byla naroubována na tu Brosnanovu. Ta hraje prim a obstojí sama o sobě (ostatně Quanovy akce nemají vůbec na nic dopad, vše by se odehrálo naprosto stejně i bez něj). Každopádně skvěle fungují obě, ovšem každá na tom svém písečku a nemá smysl popírat, že byť dějově se protínají, tak stylem nikdy. Jinak úplná spokojenost; pokud tedy čekáte něco ve stylu ukecanější variace Belmondova Profesionála spíše než Neesonova Taken.(15.1.2018)

 • Fr
  ***

  „PANE HENNESSY, ŘEKNĚTE MI, KDO ZABIL MOU DCERU…“ /// Jako… dlouho celkem nuda. Teda kromě toho bombovýho úvodu. Brosnan a jeho parta si tam vodříkávaj politicko – ideologický dialogy a čeká se, až šedesátiletej Chan zjistí, že ještě může svým kumštem šířit paniku mezi politiky Velký Británie. Zábavná je hlavně závěrečná půlhoďka, která akčně zrychluje ukecanej děj. Taková béčková taškařice, ve který si Jackie Chan dělá co chce. (takže vlastně z vostatních kretény). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se vytvořit IRA odnož. 2.) Zjistím, že i se starým Číňanem se dá zahrát slušný divadlo. 3.) Thx za titule „urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(29.12.2017)

 • H34D
  ***

  Snaha vytřískat ze stárnoucí kung-fu legendy ještě pár ostrých kopaček a efektních přemetů je chvályhodná, Chackie Chan totiž rozhodně nepatří do starého železa. Jeho nasranost sice nepůsobí tak mocně jako odhodlání k pomstě Arnolda, Slye, anebo Keanu "Wicka" Reevse, ale dá se na to koukat. Na co už se koukat moc nedá, je způsob, jakým je celý příběh vystavěn. Pomineme-li zbytečný úvodní emo patos, tak scénář je i nadále konzistentně dementní. Postavy si počínají tak nelogicky, až to hatí celý zážitek z filmu. 5/10(16.12.2017)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Jackie Chan pod dohledem Cambella natočil dost možná nejlepší film za posledních 5 let a potěší, že Jackie je pořád ve formě, jen škoda, že pořádná akce příjde opět až v závěru. Souboj v lese či střetnutí v baráku je velmi solidní, Pierce Brosnan jako záporák v pohodě, příběhově to však mohlo být zajímavější a první půl hodina mi přišla trošku otravná, jelikož tvrdohlavý Jackie to trošku přeháněl s tím neustálým vyptáváním se po vrahovi jeho dceři, ale jinak slušná jednohubka, která neurazí. Příště méně politky a více Akce a bude to za 4. 70%(6.12.2017)

 • choze
  ***

  Sympaticky rychlý rozjezd sice působí béčkově přímočaře a Jackieho následné smutnění dost depresivně, ale scenárista postupně slušně zamotá vztahy na záporácké straně a Jackieho brzy vyšle podomácku vyrábět bomby a na útěku nakopávat zadky. A celou dobu to pěkně šlape, i když režijně a audiovizuálně to nic moc nenabídne, a akční scény jsou krátké (většinou exploze). Místo Jackieho by možná byl lepší nějaký no name Asiat, přece jen si těžko odmyslet tu hromadu jeho komediálních rolí, ale pokud někoho zrovna nemlátí, působí záměrně zákeřně neškodně (podobně jako Neeson ve scénách s dcerou v 96 HODINÁCH, ale Neeson je aspoň čahoun), Brosnan si dává svého záporáka s veteránským přehledem.(9.1.2018)

 • sniper18
  ***

  Jackie Chan síce patrí medzi mojich obľúbencov, ku ktorým budem navždy uchovávať len ten najväčší rešpekt, ale predsa len už je dávno z formy po všetkých stránkach, kvôli čomu som sa na jeho filmy prestal tešiť. Foreigner bol ale výnimka, konečne to nie je nejaká prehnaná a zbytočne veľkolepá akčná komédia, s ktorými mal Chan už dávno prestať, ale seriózny thriller na vážnu a realistickú tému, navyše v rukách schopného režiséra a síce nemôžem povedať, že by film naplnil moje očakávania, ale predsa len som s výsledkom celkom spokojný. Asi hlavným problémom filmu je, že Chanova postava a línia nie je v popredí tak, ako by si zaslúžila a navyše ani nie je podaná tak, aby z toho bola tá pravá pomsta. Opäť je to skôr taký ten politický thriller, v ktorom mocní ľudia ťahajú za nitky, každý má svoje tajomstvá a motivácie a tak to pátranie po atentátnikoch tu nakoniec ani nie je až tak podstatné. Aby to nebolo zbytočne zdĺhavé, tak je tu práve Chanova línia, ktorá tomu dodá potrebnú dynamiku, ale miesto toho, aby šiel celý film tvrdo po atentátnikoch, ako som pôvodne očakával, tak vlastne len robí problémy politikovi, pri ktorom si ani nemôže byť istý, či mu skutočne vie pomôcť a tak mi jeho postava ani nemohla byť dostatočne sympatická. A tak celkovo sa mi na to pozeralo dobre, dejovo je to predsa len celkom atraktívne a rozmanité, aby som sa aj napriek politickému pozadiu nemohol nudiť, ale myslím, že každá zložka mohla byť zvládnutá aj lepšie. Určite poteší obsadenie, Jackie Chan tu už síce pôsobí dosť zostarnuto, ale tu tá unavenosť k jeho postave aj sedí a navyše v akcii má stále čo ponúknuť, Pierce Brosnan ako jeho politický protivník a plno známych a charizmatických tvárí vo vedľajších úlohách. Len by to chcelo väčší priestor pre záporákov. S akciou som tiež celkom spokojný, Jackie Chan tu síce nemá až tak moc súbojov, ako vo svojich bežných filmoch a strihu tu má tiež viac, než by som pri ňom očakával, ale konečne to zbytočne nepreháňa a tak sú súboje dynamické, tvrdé, uveriteľné vrátane rôznych pádov a na jeho pomery aj celkom drsné. A mimo toho sa tu ešte nájde pár digitálnych explózií, ktoré ma už ale nezaujímali. A tak najlepšie je rozhodne konečné zúčtovanie s atentátnikmi, ale aj taký súboj v lese má niečo do seba a ani zvyšná Chanova akcia ma nesklamala. Režijne s filmom nemám problém, ale Martin Campbell je predsa len dosť schopný a skúsený režisér, aby si s tým neporadil. Takže celkovo ma určite mrzí, že ani tentoraz nemôžem dať Chanovi lepšie hodnotenie, ale aj tak som za takýto film rád, presne tohto štýlu by sa ešte tých pár rokov mal držať. 65%(27.12.2017)

 • Kaka
  ***

  Přesně to co čekáte když se podíváte na titulek filmu. Hlavní hrdina 1 a revenge story z východu. Akce, politika a hlavní hrdina 2 ze západu. Jak už vyplývá z kolonky režie, tak řemeslo velmi solidní, akce přehledná, ale je jí zatraceně málo. Na politický thriller je to příliš přitažené za koule a na čistokrevný akčňák málo akční. Hudba ala Sicario je obšlehlá až za roh. Ovšem funguje i tak velmi dobře. Dá se na to dívat, v pohodě to zvládnou fandové akční zábavy, Chana a Brosnana, potažmo ti kterým vyhovuje akčně dobrodružná nota Campbella.(3.1.2018)

 • kulyk
  *****

  Che, no to mi ho zahoď do kopřiv! PánBú ví, jestli se dále nebudou nacházet nějaké spoilery, tak to raději nečtěte. Marconi s Campbellem nám předhodili krmi, uklohněnou z následujících ingrediencí - atentát, IRA, papá s traumátky, politické sviňárny, migroš-rákos, který nikdy nehrál nic více, než poskakující žlutopičku, mekgajvrovské schopnosti vytvořit výbušné zařízení ze sponky, jetele a bonparek, staré dobré árnýovské komandování a Brosnan, co sere svou stařenu. Pes s kočičkou hadr, buďme upřímní. Čekal jsem, že se po požití (přinejmenším) zeseru jako amina. Ono ne. Nejen za zachované dekorum tedy plný počet. Šokoval i sám mistr ping-fu Džekýčen. On hrál! SIce jen polohy ,,smutný, více smutný, nejsmutnější, nasraný a (asi pět vteřin v začátcích) veselý, až hrdý", ovšem to je na jakéhokoliv asijského herce neskutečný rozptyl, o co více pak, když zrovna od něj čekáte jen ,,skok, hadžá! bum, hyjáááá - kop, utiky utiky, skok, hadžá....". Prostě šok a jedno z největších překvapení poslední doby.(15.1.2018)

 • Xmilden
  ***

  Čínská odpověď na Ramba, ve které nechávají sakra nebezpečného Jackieho pobíhat v lese kdesi v Severním Irsku, aby dostal z bývalého Bonda seznam teroristů, kteří způsobili smrt jeho dcery. Místy výborné a hodně netradiční role pro Chana. Film, přestože se jedná o čínskou práci na zakázku je až nebezpečně solidní a je vidět že to Čína se vstupem na Hollywoodský trh myslí smrtelně vážně. Martin Campbell vyloženě špatný film ani natočit neumí. 65%(4.1.2018)

 • Wacoslav1
  ***

  Jackie ještě pořád umí nakopat, stejně jako režisér Campbell natočit kompetentní film obzvlášť když k tomu ještě přidá ex Bonda Brosnana, tak je úspěch téměř zaručen. Co se mě týče tak akční scény jsou na úrovni Jackie už sice není úplně z gumy, ale pořád se snaží a utáhne i vážnější roli podobně jako např v New police story. Brosnan má pak celkem zajímavou postavu, ale nicméně ubral bych trochu toho politického pletichaření a přidal víc akci, protože zde se i vzhledem k delší stopáži spíše než o čistokrevný akčňák jedná o politický thriller okořeněný nějakou tou slušnou akcí, ale to mi úplně nepřekáží. Solidní řemeslo.65%(14.11.2017)

 • cheyene
  *****

  Poprvé jsem o tomto filmu uslyšel, když Pierce Brosnan na svém facebookovém profilu uveřejnil plakát. Začal jsem se o chystaný počin zajímat a vzhledem k tomu, že na postu režiséra je Martin Campbell, jehož snímky jako Zlaté oko (opět spolupráce s Brosnanem) či Casino Royale jsou parádní, začal jsem i na základě traileru tušit, že by se mohlo jednat o zajímavou záležitost. K tomuto dojmu nahrával i fakt, že Jackie Chan tu ztvárnil serióznější roli (nic komediálního). Již od samého počátku mě The Foreigner bavil a s přibývajícími minutami se můj zájem stupňoval. Napětí, zdařilá akce, syrovost i střety jak z prvního Ramba, to vše mi neumožňuje jít s hodnocením pod plný počet.(17.1.2018)

 • Rominator
  ****

  Při výbuchu bomby, kterou odpálí irští teroristé z Authentic UDI, ztratí Ngoc Minh Quan (Jackie Chan) svoji dceru Fan (Katie Leung). Quan se nejdříve snaží získat jména atentátníků od velitele Richarda Bromleyho (Ray Fearon) z protiteroristické londýnské jednotky, ale je odkázán, aby byl trpělivý. Jeho druhým pokusem se stává irský náměstek ministra Liam Hennessy (Pierce Brosnan), který byl dříve aktivním členem UDI... Koordinátory kaskadérů byli Greg Powell a Guanhua Han. Guanhua Han vedl Jackie Chan Stunt Team, který na filmu dělal společně s britskými kaskadéry. Jackie Chan pouze nehrál, ale byl také producent, výkonný producent a nazpíval závěrečnou hudební znělku "A COMMON MAN". Jak Pierce Brosnan tak Jackie Chan předvádí solidní herecký výkon okořeněný poctivou akcí. HODNOCENÍ 70%(30.11.2017)

 • mzss1
  ***

  (65%) Na tento počin jsem se docela dlouhou dobu těšil. Přesto jsem se snažil nemít zbytečně velká očekávání. Martin Campbell je pro mě velmi dobrý režisér. Jeho Bondovky Zlaté oko a Casino Royale jsou k nezaplacení. Přesně tak i výborně natočený thriller Na hraně temnoty. No a nyní k tomuto snímku. Rozhodně jsem mírně zklamaný. Čekal jsem o něco víc. Snímek nemá žádné hlubší chyby, spíš mi něco k tomu chybělo. Mohlo být víc akce a to především více soubojů. Jackie Chan je ale borec, furt na to má, jen mu režisér nedal moc prostoru se předvést. Má zhruba 3 větší soubojové sekvence, kde má proti sobě Chan několik protivníků. Ta první je taková neohrabaná, i když dobře natočená. Ta druhá už moc zajímavá není, ale ta třetí akční sekvence je už perfektní. Chan v jedné místnosti zneškodní všechny protivníky, kteří se podíleli na smrti jeho dcery, která na začátku zemřela při bombovém, teroristickém útoku. Krom toho co se týče akce, tak nám film nabídne ještě pár dobře natočených výbuchů. Akce není hlavním bodem filmu, je to celkově takový spíš politický thriller. Emoce, lítost – to vše co k pomstě patří, zde bylo utlumeno, ale ty Chanovi pohledy za to stáli. Dokázal to poddat lépe než A.Banderas v nedávném Acts of Vengeance. Když se nad tím zamyslím, je to vcelku netypický film a hádám, že to nesedne všem, někteří diváci budou asi zklamaní víc a ohodnotí o hůře než já. Já se s tím jak to bylo točeno, smířil. Hlavní postavou, která má nejvíce prostoru je Pierce Brosnan a docela mě po delší době bavil. I ta tahanice okolo jeho postavy, to vše si mou pozornost udrželo, než abych si dával během sledování pauzy. Hudba je taková nevýrazná, ale postačila. Nicméně, přes všechny nedostatky jsem relativně spokojen, podruhé už to ale asi neuvidím, ale to 1 shlédnutí nelituji. Na jednohubku to zlé nebylo. Nadprůměr to je.(8.12.2017)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Jackie Chan si tu “poskakuje” ako za mlada, až by človek nadobudol presvedčenie, že od čias “Božskej relikvie”, nezostarol ani o dva dni. Tento chlapík mi bol vždy sympatický, pričom v 80-90 rokoch sme ho spolu s rovesníkmi doslova žrali, preto je obrovskou škodou, že ešte aj tú tretiu ⭐️ musím udeliť najmä z dôvodu rešpektu k danému hercovi. Film živý, takmer neustále sa niečo deje, a tak vyslovená nuda nehrozí. Bohužiaľ, je to proste nereálna kokotina, a mňa tieto druhy filmov, pritiahnuté za vlasy, ktoré sa berú príliš vážne, jednoducho nedokážu “uspokojiť”.(18.12.2017)

 • kingik
  ****

  Žlutý Rambo v UK. A dojde i na ten les, i když Jeníček s Mařenkou by se v něm neztratili. Nestržen tématem osobní pomsty za smrt milované osoby, v tomto případě dcery, které už moc inovativního do své žánrové oblasti jen tak nepřinese, jsem trpělivě vyčkával, kdy to na mě film rozbalí. Nějakou dobu to přece jen trvalo. Teroristickou organizaci IRA jsem už delší čas neviděl v akci ve filmovém světě. Určitě mně nechyběla, ovšem její resuscitace proběhla celkem zdárně. Ujali se jí dva herci v pokročilém věku, kteří už by klidně mohli hrát z pohodlných křesel, máchat a divoce rozhazovat rukama, aby to vypadalo, že právě urputně bojují v kontaktní bitce. Pierce Brosnan se přece jen do žádné velké akce nepustil, třímání pistole a majznutí s ní po ksichtu svého oponenta, je prakticky jeho vrchol. To Jackie Chan už šel akci naproti, na schodech i v lesíku. A (mnohem mladší) protivníci jen zírali, jak dostávali nakládačku. Film sice z nějakého důvodu preferoval výbuchy, bitek je tedy jen pár, ovšem to je škoda. Napočítal jsem tři důležité, z nichž jedna (ta v lesíku) je úděsně sestříhaná, jsou zde patrné stopy po závěsných lanech, přičemž pohybově to odporuje fyzikálním zákonům. Nejlepší je třetí, závěrečný střet v bytě s teroristy. Jackie se vymódí do montérek, že jde do bytu plného teroristů zkontrolovat plyn. Do hajzlu, proč takových scén/bitek nebylo ve filmu víc?! Film má i nudnější pasáže, hlavně v rozjezdových fázích se nic moc bujarého nedělo. Brosnan je lump, který dělá vše proto, aby po pomstě bažícího Chana vyřídil. A tak coby irská lištička na něj posílá nohsledy. I když má akce brutální nádech, není špičková, jen by hrozně moc chtěla takovou být. Takže je dobré, abyste od akčních pasáží neočekávali vrcholné kejkle, jedná se o takový lepší průměr, v mnohém dávno překonaný. Na filmu mě vedle akčního náboje zaujali i herci ve vedlejších rolích. Film má na svědomí známý režisér Martin Campbell, o kterém delší dobu nebylo slyšet. Po vrcholu s Bondem (2006) už nepřišel s ničím markantním. Jeho akční comeback mě úplně nedostal, nicméně snaha pohlížet na seriozní téma osvěžujícím stylem vyprávění nebyla marná. A z dříve jen gumového Jackieho se postupem věku stává i schopný herec. 7/10(22.12.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace