• Čína

The Chinaman

• Kanada

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Čína / USA, 2017, 114 min

Jackie "that fuckin´ Chinaman" Chan v úlohe starého zlomeného muža, ktorý ešte dokáže zlomiť aj zopár mladších mužov. Bolo by to super, Martin Campbell je výborný remeselník, ale niekto niekde rozhodol, že 70% filmu bude tvoriť dialógová politika a rodinná melodráma okolo Piercea Brosnana a až ten zvyšok sa bude točiť okolo Jackieho pomsty za dcéru zavraždenú írskymi teroristami. Napriek tomu solídna vec.(30.11.2017)

„PANE HENNESSY, ŘEKNĚTE MI, KDO ZABIL MOU DCERU…“ /// Jako… dlouho celkem nuda. Teda kromě toho bombovýho úvodu. Brosnan a jeho parta si tam vodříkávaj politicko – ideologický dialogy a čeká se, až šedesátiletej Chan zjistí, že ještě může svým kumštem šířit paniku mezi politiky Velký Británie. Zábavná je hlavně závěrečná půlhoďka, která akčně zrychluje ukecanej děj. Taková béčková taškařice, ve který si Jackie Chan dělá co chce. (takže vlastně z vostatních kretény). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se vytvořit IRA odnož. 2.) Zjistím, že i se starým Číňanem se dá zahrát slušný divadlo. 3.) Thx za titule „urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(29.12.2017)

(65%) Na tento počin jsem se docela dlouhou dobu těšil. Přesto jsem se snažil nemít zbytečně velká očekávání. Martin Campbell je pro mě velmi dobrý režisér. Jeho Bondovky Zlaté oko a Casino Royale jsou k nezaplacení. Přesně tak i výborně natočený thriller Na hraně temnoty. No a nyní k tomuto snímku. Rozhodně jsem mírně zklamaný. Čekal jsem o něco víc. Snímek nemá žádné hlubší chyby, spíš mi něco k tomu chybělo. Mohlo být víc akce a to především více soubojů. Jackie Chan je ale borec, furt na to má, jen mu režisér nedal moc prostoru se předvést. Má zhruba 3 větší soubojové sekvence, kde má proti sobě Chan několik protivníků. Ta první je taková neohrabaná, i když dobře natočená. Ta druhá už moc zajímavá není, ale ta třetí akční sekvence je už perfektní. Chan v jedné místnosti zneškodní všechny protivníky, kteří se podíleli na smrti jeho dcery, která na začátku zemřela při bombovém, teroristickém útoku. Krom toho co se týče akce, tak nám film nabídne ještě pár dobře natočených výbuchů. Akce není hlavním bodem filmu, je to celkově takový spíš politický thriller. Emoce, lítost – to vše co k pomstě patří, zde bylo utlumeno, ale ty Chanovi pohledy za to stáli. Dokázal to poddat lépe než A.Banderas v nedávném Acts of Vengeance. Když se nad tím zamyslím, je to vcelku netypický film a hádám, že to nesedne všem, někteří diváci budou asi zklamaní víc a ohodnotí o hůře než já. Já se s tím jak to bylo točeno, smířil. Hlavní postavou, která má nejvíce prostoru je Pierce Brosnan a docela mě po delší době bavil. I ta tahanice okolo jeho postavy, to vše si mou pozornost udrželo, než abych si dával během sledování pauzy. Hudba je taková nevýrazná, ale postačila. Nicméně, přes všechny nedostatky jsem relativně spokojen, podruhé už to ale asi neuvidím, ale to 1 shlédnutí nelituji. Na jednohubku to zlé nebylo. Nadprůměr to je.(8.12.2017)

Podla traileru som ocakaval, ze to bude klasicky pribeh o tom, ze nie je dobre drazdit stareho cinskeho MacGyvera bosou nohou, lebo si vyrobi bombu, ktorou vam tu haksňu odfakli desiatky metrov daleko. Ale na moje prekvapenie je Jackieho linia o pomste vedlajsia a film by sa bez nej kludne zaobsiel. Jackie sa pravidelne raz za par minut objavi. Nieco vyhodi do vzduchu a pritom ma cely cas kamenny smutny vyraz, pretoze v kolonke zaner si precital, ze to je drama. V najvypätejsej chvili sa premohne a dostane zo seba jednu slzu. Kto nema rad Jackieho komedialne prehravanie, tak asi bude spokojny, ale ja by som bol rad, keby niekto Jackiemu vysvetlil, ze vazne herectvo sa nerovna jeden minimalisticky kamenny vyraz. Jeho postava mi ani nebola prilis sympaticka, kedze v jednu chvilu mu je uplne ukradnute, ze Brosnan pripravil plan behom ktoreho musia zomriet dalsi nevinni. Jedine co jeho postavu zaujimalo su mena atentatnikov, takze pôsobi ako fanatik. Pochvalu si Jackie zasluzi za spickovo prevedene bitky. Po dlhsej dobe sa snazil ponamahat svoje stare kosti a predvedie niekolko solidnych drsnych hmatov a tvrdych padov bez otravnych CGI alebo ocividnych dablerov. Bohuzial drvivu väcsinu stopaze sa film venuje Brosnanovej postave a politickemu zakulisiu medzi britskou vladou a IRA. Extra putave mi to nepripadalo. Ocenujem len nekompromisne rozuzlenie osudu viacerych postav. Takze vysledkom je taka tuctova jednohubka v ktorej Jackie dokazuje, ze este na to fyzicky ma. S hereckym prejavom to je slabsie. 5/10.(19.12.2017)

Jackie se ukázal, že dokáže být i vážný zabiják, který chce dosáhnout spravedlnosti bez úsměvu. Vypadá zde už docela opotřebovaně, ale věřte pár slušným kopů a pěstí, taky rozdal. Pierce jako ministr byl pořád někde zalezlej a volal si stále lidí, aby ho ochraňovali před Jackiem. Sám skoro nehnul brvou a chlastal jen whiskey. Dávám 75%(12.2.2018)

• - Postava Liama Hennessyho (Pierce Brosnan) odkazuje na írskeho politika menom Gerry Adams. Brosnan sa svojím výzorom vo filme na spomínaného politika podobá aj výzorovo. (MikaelSVK)

• - Okrem Londýna sa filmovalo aj v prístavnom meste Larne v Severnom Írsku, teda v štáte v ktorom bola snímka aj oficiálne zakázaná. K dispozícií ju však majú na platenej stanici Netflix. (MikaelSVK)

• - Závěrečnou hudební znělku „A Common Man“ nazpíval Jackie Chan. (Rominator)