• Čína

• Nový Zéland

• Kanada

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Čína / USA, 2017, 113 min

Podla traileru som ocakaval, ze to bude klasicky pribeh o tom, ze nie je dobre drazdit stareho cinskeho MacGyvera bosou nohou, lebo si vyrobi bombu, ktorou vam tu haksňu odfakli desiatky metrov daleko. Ale na moje prekvapenie je Jackieho linia o pomste vedlajsia a film by sa bez nej kludne zaobsiel. Jackie sa pravidelne raz za par minut objavi. Nieco vyhodi do vzduchu a pritom ma cely cas kamenny smutny vyraz, pretoze v kolonke zaner si precital, ze to je drama. V najvypätejsej chvili sa premohne a dostane zo seba jednu slzu. Kto nema rad Jackieho komedialne prehravanie, tak asi bude spokojny, ale ja by som bol rad, keby niekto Jackiemu vysvetlil, ze vazne herectvo sa nerovna jeden minimalisticky kamenny vyraz. Jeho postava mi ani nebola prilis sympaticka, kedze v jednu chvilu mu je uplne ukradnute, ze Brosnan pripravil plan behom ktoreho musia zomriet dalsi nevinni. Jedine co jeho postavu zaujimalo su mena atentatnikov, takze pôsobi ako fanatik. Pochvalu si Jackie zasluzi za spickovo prevedene bitky. Po dlhsej dobe sa snazil ponamahat svoje stare kosti a predvedie niekolko solidnych drsnych hmatov a tvrdych padov bez otravnych CGI alebo ocividnych dablerov. Bohuzial drvivu väcsinu stopaze sa film venuje Brosnanovej postave a politickemu zakulisiu medzi britskou vladou a IRA. Extra putave mi to nepripadalo. Ocenujem len nekompromisne rozuzlenie osudu viacerych postav. Takze vysledkom je taka tuctova jednohubka v ktorej Jackie dokazuje, ze este na to fyzicky ma. S hereckym prejavom to je slabsie. 5/10.(19.12.2017)

Jackie Chan a Pierce Brosnan jsou v tomhle filmu skvělá dvojka. Jackie, i když jeho obličej říká něco jiného, nestárne a jeho schopnosti jsou pořád skvělé, myslím schopnosti akční, o těch hereckých nepochybuji. I když se tady předvádí hlavně jako MacGyver, tak i na akci a kaskadérské kousky dojde. A pořád mu to jde!(2.2.2018)

Jackie ještě pořád umí nakopat, stejně jako režisér Campbell natočit kompetentní film obzvlášť když k tomu ještě přidá ex Bonda Brosnana, tak je úspěch téměř zaručen. Co se mě týče tak akční scény jsou na úrovni Jackie už sice není úplně z gumy, ale pořád se snaží a utáhne i vážnější roli podobně jako např v New police story. Brosnan má pak celkem zajímavou postavu, ale nicméně ubral bych trochu toho politického pletichaření a přidal víc akci, protože zde se i vzhledem k delší stopáži spíše než o čistokrevný akčňák jedná o politický thriller okořeněný nějakou tou slušnou akcí, ale to mi úplně nepřekáží. Solidní řemeslo.65%(14.11.2017)

Říše středu se zjevně rozhodla mediálně demonstrovat své nadcházející světovládné postavení rovněž připomenutím, že střelný prach byl vynalezen u nich doma, pročež tradiční a již tak silně výbušnou angloirskou vybombovávanou zde obohatila o jednoho specialistu pro boj ve vysoké trávě na penzi, přičemž výsledná směs je brizantní vskutku extrémně! Opět se mi tímto také potvrdilo, že chci-li vidět opravdu kvalitní, kule jakož i jiné oudyrvoucí, struhadlovitě drsnou podívanou, tak bez akčních důchodců se to patrně neobejde, neb přítomný čínský matador dává rejžového nákypu s liči a nitrákem albionským diletantům nažrat jako zamlada a exBonďák v roli machiavelistického irského britodava mu sekunduje více než kvalitně. Jakkoli mě tedy nyní mírně přepadá splín z představy, jak asi bude akčně thrillerová kinematografie vypadat, až tato suita skutečných akčních hrdinů odcválá do věčných lovišť, pak pro tento kus nenacházím než superlativů.(1.1.2018)

• salahadin

V hlavní roli irský Brosnan a český Semtex. Ať žije Semtín! Ve vedlejší roli Chan made in China, majitel čínské restaurace, kde se už dávno negrilují jezevčíci, ale irští teroristi s vyšším obsahem proteinů a olova. A ten mi tu prostě neseděl. Celkově kdyby tu Džeký vůbec nebyl, sledovali bychom vcelku zajímavé vyšetřování a nějaké ty intrikánské vychytávky, takže slušná nenáročná zábava by vyšla. S Džekým to byla přepálená blbost, doslova a do písmene. Škoda, že neexistuje v reálu podobný restauratér, mohl Amíkům ušetřit práci a čapnout Usámu bin Ládina do týdne od útoků na Dvojčata.(15.7.2018)

• - Závěrečnou hudební znělku „A Common Man“ nazpíval Jackie Chan. (Rominator)

• - Réžie sa mal spočiatku chopiť Nick Cassavetes. (MikaelSVK)

• - Spoiler: Film je natočen podle knižního akčního thrilleru „Chinaman“ od Stephena Leathera. Ve filmu jsou však malé rozdíly, například při výbuchu na začátku zahyne nejen Quanova dcera, ale i manželka. (Scaryman)