• Čína

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Čína / USA, 2017, 113 min

Chan umí vážné role a velice mu sedí, jako příklad lze uvést fantastické New Police Story, ale tady má neskutečné štěstí že mu sekunduje výtečný Brosnan, jelikož scénář je opravdu vyloženě debilní. Občas jsem se docela nahlas smál, jak jeden šedivý a schrbený moula otravuje každého jak filcka po festivalu Trutnov a myslí si, že se kvůli jeho dceři snad posere celý svět. Brosnanovi jako nějakému náměstkovi bůh ví na jakém úřadu projde v klidu všechno, od plánování všelijakých politických tlaků až po vraždu. Vyšetřování je podivné a vůbec to celé dává smysl jak manuál k videu v japonštině. V 21. století naprosto nemyslitelné, co se ve filmu děje. Brosnan hraje drsnýho bejvalýho teroristu a před Chanem se tam div nepočůrá strachy. No když přestanu píčovat, akční scény mají říz, celé to vypadá na rozpočet slušně a ubíhá to rychle. Chtěl jsem dát trojku, ale okolo 80. minuty se to rozjede víc a začalo mě to na plno bavit a Chan tu akci pořád v nohách má. Jednohubka kterou nadhodnotím ani nevím proč. Chan má lepší filmy a Campbell taky. 70% slabších.(18.7.2018)

Chan i na stará kolena touží neustále pronikat na západní trh, a asi proto ho zaujalo polozapomenuté knižní béčko z roku 1992 s prostým názvem Číňan (autor knihy Leather je sice i dnes jedním z nejúspěšnějších "amazon kindle" autorů, ale nepoužívá pro zvýšení prodeje svých knih zrovna fér metody). Nevím, jak byla kniha upravena pro film, ale pravdou je, že Chan, vědom si svých hereckých a jazykových mezí, je vlastně pro děj zbytečný, a dodává filmu jen akční scény. Celý dramatický oblouk stojí na Brosnanovi (ten jeho irský přízvuk mi připomněl ostraváky), a paradoxně, i když hlavní hvězdou má být Chan, nakonec bych si i přál, aby se celý film bez něho obešel, a věnoval se do hloubky vnitřnímu boji v IRA. A proto jen tři hvězdy, i když jde o slušné béčko.(28.1.2018)

Slušný thriller, v ktorom zaujímavejšou postavou než Chanov pomstiteľ je Brosnanov politik. Brosnan je britským Kevinom Costnerom - charizmatický sympaťák, ktorému ale sadne parádne aj temná rola, keď už na ňu výnimočne kývne. Chanovských bitiek veľa nečakajte, sú skôr korením na špinavom politikárení s tónmi IRA terorizmu, ktoré film podáva divácky atraktívne, s gradujúcim napätím a hnaním postáv do kúta. A častým explóziami. Bavilo ma to, hlavne vďaka skvelému Brosnanovi a jeho írskemu prízvuku, a tiež vďaka v danom žánri netypickému elektro-soundtracku Cliffa Martineza.(22.1.2018)

Na všechny ty staroušky v čínských restauracích budu nahlížet s větším respektem. Bond vs čínský Rambo v poctivém politickém thrilleru o bombových atentátnících z IRA. Jackie Chan v silné, zároveň minimalistické roli zničeného otce exceluje. Brosnan má větší prostor a jeho irské nadávky pohladí na duši. Campbell je skvělý řemeslník a má co říct, jen spíš mluví o vládních pletichách než o pomstychtivém Číňanovi, což je malinko škoda. I tak jde ale o vynikající záležitost. Tepající Martinezova hudba funguje bezvadně.(8.11.2018)

Prachy z Wandy, solidní britský režijní řemeslník, chytrá zápletka, která oprašuje řadu desetiletí trvající válku IRA vs. Londýn a do hlavní role oprašující Bonda a zombíka Chana? Musím říct, že velmi příjemné překvapení. Krve a fuckování spousta, masakrování nevinných občanů celkem WOW efekt. Jakkoliv se to tváří, že to bude debilní béčková výplachovka, nevěřte tomu. Scénáristé byli tentokrát docela při smyslech a tak je zápletka velmi solidní a nadprůměrná. Na druhou stranu, zvykejme si, že čínské prachy budou cítit všude a tak se nedejbože můžeme brzy setkat třeba s taškařicí Babovřesky 9, ve kterých bude vystupovat i čínská roztomilá babička protože Troškovi pomohl s financováním Peking... Tak, začínejme se učit už tu mandarínštinu... 80%(23.12.2017)

• - Postava Liama Hennessyho (Pierce Brosnan) odkazuje na írskeho politika menom Gerry Adams. Brosnan sa svojím výzorom vo filme na spomínaného politika podobá aj výzorovo. (MikaelSVK)

• - Závěrečnou hudební znělku „A Common Man“ nazpíval Jackie Chan. (Rominator)

• - Spoiler: Film je natočen podle knižního akčního thrilleru „Chinaman“ od Stephena Leathera. Ve filmu jsou však malé rozdíly, například při výbuchu na začátku zahyne nejen Quanova dcera, ale i manželka. (Scaryman)