Ying lun dui jue

The Foreigner

The Chinaman

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Čína / USA, 2017, 114 min

O IRA už byla natočena spousta nudných, narkoleptických a užvaněných patetických sraček, plných keltských morálních dilemat, jestli pokojně bučet za Bětku nebo masakrovat anglosaské civilisty. I po zneužití většího množství než malého bych ještě do včerejška považoval za žertovně absurdní pičovinu, že někdy uvidím jeden z nejkulantnějších napínačů o irských armějcích, který produkčně zmákne a zacáluje Pekingvůd a hlavní roli bude hrát Čenovic Džudyna. A bác ho, nic není nemožné, voršprung durš technik a tak… Nic jsem perorálně ani pernasálně nepožil, a přesto zřel fuckt fajnový kousek, zcela prostý Džekího obvyklého opičího čurákování, přímočarý, zábavný a svižný, s pestrým a chytrým hlavopatoidním scénářem a solidní výpravou, v němž skvěle pózující Pírs šarmantně oprášil svůj šinfejn akcent a Šimpymu to i v mumifikačním věku kope jako zamlada. A tak starý unavený ťaman ukázal MI 1-6 jak na to, přičemž během chvilky se zenovým klidem udělal z Belfastu místo, kam odteď budou Velkobrity kdovíproč stále hrdě vykrmovaní paraziti, tedy slizký degenerát Karlík a senilní korunová bába, nadšeně každý rok jezdit na bezpečnou dovolenou. Plná palba.(4.12.2017)

Jackie "that fuckin´ Chinaman" Chan v úlohe starého zlomeného muža, ktorý ešte dokáže zlomiť aj zopár mladších mužov. Bolo by to super, Martin Campbell je výborný remeselník, ale niekto niekde rozhodol, že 70% filmu bude tvoriť dialógová politika a rodinná melodráma okolo Piercea Brosnana a až ten zvyšok sa bude točiť okolo Jackieho pomsty za dcéru zavraždenú írskymi teroristami. Napriek tomu solídna vec.(30.11.2017)

Jackie Chan pod dohledem Cambella natočil dost možná nejlepší film za posledních 5 let a potěší, že Jackie je pořád ve formě, jen škoda, že pořádná akce příjde opět až v závěru. Souboj v lese či střetnutí v baráku je velmi solidní, Pierce Brosnan jako záporák v pohodě, příběhově to však mohlo být zajímavější a první půl hodina mi přišla trošku otravná, jelikož tvrdohlavý Jackie to trošku přeháněl s tím neustálým vyptáváním se po vrahovi jeho dceři, ale jinak slušná jednohubka, která neurazí. Příště méně politky a více Akce a bude to za 4. 70%(6.12.2017)

Jackie ještě pořád umí nakopat, stejně jako režisér Campbell natočit kompetentní film obzvlášť když k tomu ještě přidá ex Bonda Brosnana, tak je úspěch téměř zaručen. Co se mě týče tak akční scény jsou na úrovni Jackie už sice není úplně z gumy, ale pořád se snaží a utáhne i vážnější roli podobně jako např v New police story. Brosnan má pak celkem zajímavou postavu, ale nicméně ubral bych trochu toho politického pletichaření a přidal víc akci, protože zde se i vzhledem k delší stopáži spíše než o čistokrevný akčňák jedná o politický thriller okořeněný nějakou tou slušnou akcí, ale to mi úplně nepřekáží. Solidní řemeslo.65%(14.11.2017)

Při výbuchu bomby, kterou odpálí irští teroristé z Authentic UDI, ztratí Ngoc Minh Quan (Jackie Chan) svoji dceru Fan (Katie Leung). Quan se nejdříve snaží získat jména atentátníků od velitele Richarda Bromleyho (Ray Fearon) z protiteroristické londýnské jednotky, ale je odkázán, aby byl trpělivý. Jeho druhým pokusem se stává irský náměstek ministra Liam Hennessy (Pierce Brosnan), který byl dříve aktivním členem UDI... Koordinátory kaskadérů byli Greg Powell a Guanhua Han. Guanhua Han vedl Jackie Chan Stunt Team, který na filmu dělal společně s britskými kaskadéry. Jackie Chan pouze nehrál, ale byl také producent, výkonný producent a nazpíval závěrečnou hudební znělku "A COMMON MAN". Jak Pierce Brosnan tak Jackie Chan předvádí solidní herecký výkon okořeněný poctivou akcí. HODNOCENÍ 70%(30.11.2017)

(65%) Na tento počin jsem se docela dlouhou dobu těšil. Přesto jsem se snažil nemít zbytečně velká očekávání. Martin Campbell je pro mě velmi dobrý režisér. Jeho Bondovky Zlaté oko a Casino Royale jsou k nezaplacení. Přesně tak i výborně natočený thriller Na hraně temnoty. No a nyní k tomuto snímku. Rozhodně jsem mírně zklamaný. Čekal jsem o něco víc. Snímek nemá žádné hlubší chyby, spíš mi něco k tomu chybělo. Mohlo být víc akce a to především více soubojů. Jackie Chan je ale borec, furt na to má, jen mu režisér nedal moc prostoru se předvést. Má zhruba 3 větší soubojové sekvence, kde má proti sobě Chan několik protivníků. Ta první je taková neohrabaná, i když dobře natočená. Ta druhá už moc zajímavá není, ale ta třetí akční sekvence je už perfektní. Chan v jedné místnosti zneškodní všechny protivníky, kteří se podíleli na smrti jeho dcery, která na začátku zemřela při bombovém, teroristickém útoku. Krom toho co se týče akce, tak nám film nabídne ještě pár dobře natočených výbuchů. Akce není hlavním bodem filmu, je to celkově takový spíš politický thriller. Emoce, lítost – to vše co k pomstě patří, zde bylo utlumeno, ale ty Chanovi pohledy za to stáli. Dokázal to poddat lépe než A.Banderas v nedávném Acts of Vengeance. Když se nad tím zamyslím, je to vcelku netypický film a hádám, že to nesedne všem, někteří diváci budou asi zklamaní víc a ohodnotí o hůře než já. Já se s tím jak to bylo točeno, smířil. Hlavní postavou, která má nejvíce prostoru je Pierce Brosnan a docela mě po delší době bavil. I ta tahanice okolo jeho postavy, to vše si mou pozornost udrželo, než abych si dával během sledování pauzy. Hudba je taková nevýrazná, ale postačila. Nicméně, přes všechny nedostatky jsem relativně spokojen, podruhé už to ale asi neuvidím, ale to 1 shlédnutí nelituji. Na jednohubku to zlé nebylo. Nadprůměr to je.(8.12.2017)

Docela netradiční a kultivovanej revenge thriller zasazenej do prostředí teroristické organizace IRA. Jenže teroristi kápli na nesprávnýho koně, když zabili dceru Jackieho Chana. Ten se na vlastní pěst vydává najít spravedlnost v naškrobené Británii, přičemž rozkrývá šokující pavučinu propleteností mezi teroristy a vysokou politikou. Složitě vystavěný příběh plný nečekaných souvislostí ukazuje, že Jackie rozhodně nepatří do starého železa, i když jeho ztrápený výraz člověku na náladě nepřidá...(11.12.2017)

Byt to "jen" akcni revenge thriller s Jackiem Chanem, hovorilo by se nejspis o senzaci a Chanove zmrtvychvstani. Bohuzel vsechno to melodrama kolem Brosnanovy postavy (zahybani, dysfunkcni rodinne vztahy, politikareni) ten film hrozne brzdi a rozmelnuji. I tak je to ale solidni, prijemne staromodni zabava.(18.10.2017)

Sakra, proč ne? Konečně film o IRA, který si zaslouží vaši pozornost. Staříci se na důchod vytáhli k solidnímu akčnímu-krimi-dramato-thrileru. Bavil jsem se celých 114 minut a to jsem opravdu nečekal. Milé překvapení na konci roku.(9.12.2017)

• majo0007

Jackie v úlohe starého zlomeného muža... v úvode vám ho bude tak ľúto, že by ste mu najradšej kúpili invalidný vozík. Po pár minútach (a pár tlakoch auta do kopca) sa z neho stáva... Monkey King! Akčné scény slušné, avšak ten politický balast mi bol totálne u riti, kto je na to zvedavý pri jeho filmoch... Korbáč bolesti bol upletený u Brosnana a jeho ženy - milenka, milenec, samozrejme všetko "funkčne" zakomponované do deja. Možno až raz vyjde EXTENDED Version, dočkáme sa aj nejakej spojitosti s Brosnanovou dcérou, ktorá je tu spomenutá len menovite a na fotke (sorry, to by som už nepozrel ani keby to bolo porno). Nedá mi nespomenúť si na Arnolda (Collateral Damage *obete-žena, syn* je možno len náhoda), ale aj ten, keď sa pokúsil o nejakú vážnejšiu mimiku, dobre pohorel. Alebo si zoberte takého Gibsona. Jeho Mad Max *obete-žena, syn* dopadol skvele, ale výplach Edge of Darkness *obeť-dcéra*, zhorel na politike. Taký film na jeden kuk z VHS pôžičovne. Marketing spravil svoje, tých 81% tuná, možno v inej galaxii.(30.11.2017)

jelikož jsem s Chanem dlouho nic neviděl tak si nejsem úplně jistej jestli takhle příšerně opravdu vypadá,nebo to že tady vypadá jako těsně před smrtí (nebo lehounce po) bylo součástí role...každopádně ani tenhle pro mě překvapivý fakt nezmění nic na tom,že Martin Campbell natočil velmi slušnou žánrovku která odsýpá a nenudí.Sice by se dalo vytknkout že na politický thriller je to relativně dost akční a naopak na akční film je tam dost politiky a vůbec se hodně mluví,nicméně natočené je to natolik slušně,že tenhle politcko-akční kočkopes funguje,Chen i ve svém věku a vizáží prezombie pořád umí (i když už to není taková smršť) a Brosnan s irským přízvukem je taky velmi dobrý.Je sice hodně lepších filmů,ale tohle zákonitě musí potěšit všechny old-school fandy...70%(4.12.2017)

Podivné CGI, dráty i zelené plátno hravě přebije charismatický Pierce (víc záporáků!), solidní zápletka, výborná akce a gerontobijec Jackie, kterému ty návraty prostě nejde nepřát. Škoda jen těch pětiletek mezi nimi. Campbell opět výborně a nebál bych se mu svěřit dalšího Bonda!(10.12.2017)

Hodně povedená a přímočará záležitost, vidět Brosnana ve vyloženě negativní roli je hodně unikátní, ale je to prostě pan herec. Coby vysoký politický činitel a člen IRA se ve filmu zaplétá do intrik, což nutně musí vyústit v jeho zkázu a odhalení. Chan, i v pokročilém věku, stále předvádí mistrovské bojové tríčky a jeho bývalý vojenský specialista je hodně uvěřitelný, moc se toho nedá vytknout, jedná se o napínavé akční drama, které zasahuje do vysokých politických sfér a v celé zápletce je zainteresovaných hodně lidí................. moje hodnocení = 8 z 10.(7.12.2017)

Pro mě naprosto parádní film opravdu skvělé provedeni a zpracováni filmu. Jackie a Pierce skvělé zde své role zahrály a Jackie pořád ve formě. Film se mi líbil dobrý scénář atd.(5.12.2017)

Nechápem, neverím - film s Jackie Chanom v hlavnej úlohe a dám 4*. Ale je to niečo čo celkom ujde, aj napriek dosť dlhej minutáži.(7.12.2017)

No tohle jsem od Jackieho Chana nečekal. Parádní akční thriller. Já doporučuji. 80 %(4.12.2017)

Hodně parádní oddychovka, svižná, dobré hlášky, Jackie Chan je drsoň a borce z IRA kydlí vlevo vpravo. Sem tam film nechá diváka odpočinout a zabředne do politiky, ale akce na sebe nenechá dlouho čekat. (viděno v Century Cinemas 16)(29.10.2017)

Jak na ploše dvou hodin vytvořit chytrý, uvěřitelný a přehledný politický thriller s překvapením? Vlastně mě nenapadá příklad, kde se to povedlo. Aby to bylo přehledný, musí tam být málo postav, není čas je představit a do toho ještě narvat nějaký překvápko a vyvarovat se debility. Tady se to moc nepovedlo, ale musím uznat že akce je povedená a Jackie zoufalýho taťku zvládnul perfektně.(6.12.2017)

Neskutečná nakládačka. Ze třetiny čistý akčňák, ze dvou politický thriller, jako celek maximálně působivá záležitost. Jackie Chan rozdává rány jako zamlada, ale tentokrát jeho styl není využit ke komedii. Naopak jde ruku v ruce se syrovostí Chinamana (o němž jsem si při sledování říkal, že by to byl mnohem vhodnější název než The Foreigner, ale hele) a podporuje brutalitu akčních scén, bolestivé vyznění ran a zranitelnost hrdiny. A rozhodně je to highlight celého filmu. Bitky i přestřelky jsou nekompromisní, parádně natočené, napumpované adrenalinem a jelikož je to Chan, je v nich spousta originálních nápadů. A pak je tu ta druhá půlka. Chladný, pragmatický thriller o bývalém členovi IRA, co se snaží dělat politickou kariéru a dostihnou ho staré časy. Z traileru tu působí naprosto přímočaře, ale ve skutečnosti je to úplně naopak. Zvraty se tu vrství jeden na druhý a příběh i postavy se vyvíjejí úplně jiným směrem, než byste čekali. Myslel jsem, že tenhle rok mě už nic nepřekvapí, ale sakra, tahle věc naprosto převrátila veškerá moje očekávání a překonala všechno, co jsem letos viděl. Definitivní #1 tedy nakonec nemá Brawl in Cell Block 99 ani Atomic Blonde, ale strhující americko-britsko-čínská koprodukce. Rkový middle-budget se vrací. Jen víc a houšť!(9.12.2017)

Americko-britsko-cinska kooperacia ponukla na moje prekvapenie scenaristicky a rezijne velmi slusny vysledok. Politicka linka pripomenula casy IRA, nenudila a akcne sceny, ktore sa nou prelinaju boli natocene velmi schopne. Jackie, moja srdcovka z detstva po sucasnost, v roli, v ktorej mi pride uveritelny a jasne ukazuje, ze nepatri k "zabudnutym" a tesi oko divaka i na starnuce kolena. Co mi na nom stale imponuje. Brosnan i ostatni zucastneni v celku fajn a hlavne svojim vystupmi a dialogmi nerusia, nebagatelizuju a netrepu hluposti. Urcite nadpriemerny kusok, ktory vrelo odporucam. Je dobre, ze sa film nesie v temnom duchu, pridava to na atmosfere a autenticite. Silne stvorhviezdie ponukajuce divacky zazitok - 80%(30.11.2017)

<< předchozí 1 2