Hard Target 2

Živý terč 2

Akční / Thriller

USA, 2016, 104 min

• castor

Tak dlouho bezcitní zabijáci pořádali pro zábavu hony na lidi, až jim vše utnul belgický svalovec. O třiadvacet let poté si na tuhle choreografickou akční pochoutku někdo vzpomněl a zkusil něco podobného podruhé. Půl roku po neúmyslném zabití letitého kamaráda při regulérním zápase v ringu se zlomený Scott Adkins kdesi v Bangkoku utápí v alkoholu, vrká s holoubky (asi odkaz na Johna Woo) a vydělává si ilegálními souboji před rozjuchaným diváctvem. Výčitky svědomí má dát stranou lákává finanční nabídka od úlisného pracháče, ringem je celá džungle, lovců hned několik a tahle soutěž nemá žádná pravidla. Jen přežít. Scotty měl o dost jinou představu, chvilku se nestačí divit, koulí očima a pronese pár úsměvných vět typu „co to s vámi je, lidi?”, ale pak začne hrát. Teda utíkat. Potká vesnické děvče, aby se to ještě krapet zamotalo. Zbytek si asi všichni domyslí. A divák čeká, jestli s tím vším zamíchá zakomplexovaná Rhona Mitra, protože je v záporném osazenstvu jako jediná známá. Nezamíchá. Protože se tváří drsně, rozuměj trapně. Holandský režisér Roel Reiné, který velkou část své kariéry strávil v Hollywoodu, se stal odborníkem na levná pokračování slavnějších filmů (třeba Rallye smrti nebo Král Škorpión). Sice kope druhou ligu, ovšem s nízkými rozpočty a ještě menšími ambicemi zvládá točit věci, které nejsou úplně zlé. Jenže tady mi sáhl na můj oblíbený kousek. A to se nevyplácí. Řemeslo docela ovládá, přesto se to klidně mohlo jmenovat třeba Šípy v džungli. A neprasit značku Hard Target. Dvě až tři hvězdy.(14.6.2020)

• Rominator

Wes "The Jailor" Baylor (Scott Adkins) při zápasu knokautuje kamaráda, který potom umírá. Děj se posouvá o šest měsíců dopředu do Bangkoku, kde Jonah Aldrich (Robert Knepper) nabídne stále zápasícímu Baylorovi jednorázovou akci za půl milionu, ale neřekne mu jednu podstatnou věc... Akční scény jsou docela zklamáním, protože thajský kaskadérský tým má určitě na víc. Může za to malý rozpočet nebo málo času na samotné natáčení? Proti Adkinsovi nestojí zajímavý oponent(i), zpomalovačky jsou zbytečné a kamera ("A" CAMERA OPERATOR a DRONE CAMERA OPERATOR Roel Reiné) nezabírá některé scény z toho nejlepšího úhlu pohledu. Jeeja Yanin se objeví pouze v minutovém souboji na mostě pět proti jednomu. Natáčelo se v Thajsku a tak nemůže chybět scéna se slony, které se zúčastnili Scott Adkins a Ann Truong. HODNOCENÍ 40%(30.8.2016)

• Gilmour93

Černě odění jezdci na motocyklech, holubí trus, zpomalené záběry všeho druhu (hrdina se sprchuje jak v reklamě na Mrože, domorodé děti hrají fotbal, vrtulník i s tím cool zvukem rotoru). Tady se zřejmě „remakuje“ nějaká woolovina.. Knepper nahradil Henriksena relativně se ctí, dokonce měl i stejnou zbraň. Adkins také nebyl špatný, ale aby se Jean-Claudeovi více přiblížil, mohl zakousnout nějakého chřestýše (nebo aspoň slona) a na temeno hlavy si přilepit kadeře Jennifer Grey. Co se týká Rhony, která byla drsná jak Stathamovo třídenní strniště, zdálo se mi, že jí z kapsy od kalhot čouhá několik účtů z kliniky plastické chirurgie, ale mohl jsem se splést. Suma sumárum, zbytečné, lacině vypadající béčko o muži, který hledá smysl života v ochraně myanmarského lidu a při tom nad ním přelétává dron s kamerou..(15.12.2016)

Tak co se vám zase nepozdává bando kverulantská? Nemůžu se zbavit zde podle místních hodnoceních a komentářích, že jsem zase viděl jiný film než všichni ostatní. Adkins se pořádně nepředvede v soubojích? ale kdeže vy trdla... já tu viděl tři špičkový fighty plus pár dalších podařených sekvencí. Ok uznávám, že možná nejsem úplně objektivní, protože Živý terč jedničku miluju a na tohle jsem se kurevsky těšil a po shlédnutí musím konstatovat, že spíš než o přímé pokračování prvního dílu se jedná o regulérní remake, ale nemám s tím v tomto případě problém, protože film je pojmutý tak, že prostě nepůsobí jako vykrádačka, ale spíš jako těžkotonážní pocta původnímu snímku a já to žeru. Je tu snad jediný rozdíl a to v pojetí hlavního hrdiny. Adkins prostě není totální killer jako Žán v jedničce, ale týpek co má vůči tomu výhrady a má i svědomí. Mě tohle pojetí nijak neirituje. A Knepper jako záporák je skvělý, asi ne pouhou náhodou se až nápadně podobá Henriksenovi z původního filmu. Nebudu ani tolik píčovat na ty zpomalovačky. Je fakt, že jich tu je na moje gusto až moc. Na druhou stranu stejně často byli používány i v originále a ten patří mezi filmy kde mě to zkrátka nesralo, takže tak. Roel Reiné pochopitelně není John Woo, ale tady se nad očekávání vytáhnul. Akční scény to jest přestřelky i souboje jsou krásně přehledně natočené, takže co víc si přát... Samozřejmě nemá smysl lamentovat nad originalitou, jasně, že to obšlehlo jenom jeden funkční koncept jednoho filmu a původní Hard target to nepřekoná ani nevyrovná, ale pod 4* tomu holt nemůžu dát.70%(30.8.2016)

• korbitch22

Ten trapný pocit, když je 24 let stará jednička o několik tříd lepší film i přes paradox, že je to laciné akční béčko/céčko. Začátek vypadal ještě docela nadějně, hlavně díky ucházejícím soubojům (teda na laciné dvd céčko) ale jakmile přejede děsivý neherec Adkins do Myanmaru (po lopatě rozuměj do Barmy) tak se všechno sype. Nejdřív mě pobavili lovci...sebranka trapných déčkových herců v džínsech vod Levise a teniskách v čele s neskutečně trapnou Rhonou Mitrou, jejíž drsňačku jsem jí věřil asi jako Zemanovi milost Kájínkovi z neosobních důvodů a je úplně jedno, že je to pořád neskutečná mrdna. Akce by v tomto momentě ještě docela ušla, ale jakmile se na scéně objeví sloni a Barmanka teda Barmka která v pohodě uprostřed džungle na kterou zapomněl i starej sovětskej satelit valí plynně anglicky jde všechno už úplně do prdele. Začne hrát nějaká budhistická hudbička, šikmovočko se furt modlí a když se Asskins začne modlit s ní, už se mi chtělo jenom zvracet, stačilo aby si k nim přikleknul Johny Rambo a spustil ''když chceš válku vyhrát, musíš se válkou stát''. Celkově ten debilní děj kdy maník z UFC vytepe lovce s tunou zbraní včetně agenta CIA. Roel Reiné jé, to je jako René je mizerný režisér, který všeho všudy natočil dvě povedená vykradená céčka, jinak je to zoufalec bez špetky smyslu pro akci režiséra Johna Woo. Adkins není Van Damme a Knepper neni Henriksen a když na konci vytáhnul tu nepovedenou dřevěnou náhražku Henriksenova jednonábojového Thompsona, už sem se zvratkama skoro dávil. Debilita nehodná jména Hard Target.29%.(25.5.2017)

• Scott Adkins

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v Thajsku. Mjanmarsko, kde sa odohrávala väčšina filmu, filmári nenavštívili. (MikaelSVK)

• - Ve filmu nalezneme několik scén s bílou holubicí. Je to symbol, který odkazuje na styl Johna Woo, režiséra prvního dílu. (Yardak)

• - Katrina Grey (Kay Sutherland) pochádza zo Slovenska, z Ilavy. (peterjanco)