Hard Target 2

Trailer

Profesionální MMA zápasník Wes Baylor bojuje v ringu se svým kamarádem Jonnym Sutherlandem, přičemž Jonny v tomto zápase po sérii Wesových úderů umírá. Baylor je zdrcený ze smrti kamaráda a odjíždí do Thajska. O šest měsíců později ho stále pronásleduje Jonnova smrt, ale živí se jako zápasník v ilegálních zápasech. Po jednom z nich kontaktuje Baylora muž jménem Aldrich, který mu nabízí milion dolarů, pokud se zúčastní jednorázového zápasu v Myanmaru. Baylor souhlasí. Po příjezdu na místo ho ale čeká překvapení, protože se stává obětí smrtícího lovu, který Aldrich organizuje běžně. Baylor dostane pouze láhev s vodou a opasek, který, aniž by o tom věděl, má uvnitř ukrytý GPS lokátor. Lovci, kteří mají Baylora ulovit, jsou Sofie, toreador Esparto, vývojář her Landon, Maduka, Jacob Texas Zimmling, Zimlingův syn Tobias, Aldrichova pravá ruka Madden a Aldrich sám. Baylor má dvě minuty na to, aby zmizel někde v džungli. Začíná tedy krutý boj o život... (TV Nova)

Trailer

tron

Živý terč 2?!? Keď môžu byť Čeľuste 2 a Anakonda 3, tak prečo nie. Hoci toto je skôr remake, než sequel, ale v posledných rokoch štúdiá to slovo nepoužívajú rady. Do dvojky sa nedostal nikto z pôvodnej zostavy. Ani John Woo. Ani JCVD. Zato do titulnej úlohy pribudol Van Dammeov chránenec, britský drsňák Scott Adkins (Expendables 2, Universal Soldier: Day of Reckoning), ktorý je o čosi lepší herec, než jeho mentor, o čosi sympatickejší a vzhľadom na vek mu to lepšie kope. Kým jednotku napriek brutálnym zásahom producenta Sama Raimiho vnímam ako jeden z najlepších akčniakov 90-tych rokov, dvojku som si pozrel len preto, nič som od nej nečakal a pravdupovediac som sa ani od nej ničoho extra nedočkal. Adkins je každopádne fajn (mizerný scenár mu ale neviem prečo ponúka prekvapivo málo „fyzických“ bitiek, väčšinou sa len strieľa, uteká a explodujú míny), banda psychopatov, ktorí po ňom idú, je celkom výstavná a od veci nie je ani kvalitná kamera a „barmský fíling“. ()

Gilmour93

Černě odění jezdci na motocyklech, holubí trus, zpomalené záběry všeho druhu (hrdina se sprchuje jak v reklamě na Mrože, domorodé děti hrají fotbal, vrtulník i s tím cool zvukem rotoru). Tady se zřejmě „remakuje“ nějaká woolovina.. Knepper nahradil Henriksena relativně se ctí, dokonce měl i stejnou zbraň. Adkins také nebyl špatný, ale aby se Jean-Claudeovi více přiblížil, mohl zakousnout nějakého chřestýše (nebo aspoň slona) a na temeno hlavy si přilepit kadeře Jennifer Grey. Co se týká Rhony, která byla drsná jak Stathamovo třídenní strniště, zdálo se mi, že jí z kapsy od kalhot čouhá několik účtů z kliniky plastické chirurgie, ale mohl jsem se splést. Suma sumárum, zbytečné, lacině vypadající béčko o muži, který hledá smysl života v ochraně myanmarského lidu a při tom nad ním přelétává dron s kamerou.. ()

sniper18

Pôvodný Živý terč je jeden z mojich najobľúbenejších akčných filmov prvej polovice deväťdesiatych rokov, Jean-Claude Van Damme bol vo svojej najlepšej forme a John Woo v rámci svojej americkej tvorby tiež predviedol jeden z tých lepších výkonov, takže som ani trochu nezapochyboval, že toto videopokračovanie nebude mať proti nemu žiancu šancu, ale aj tak som sa na to celkom tešil. Predsa len námet je stále atraktívny, Scott Adkins je jeden z najlepších akčných hercov súčasnosti a Roel Reiné tiež patrí medzi tých lepších videorežisérov, ale nakoniec ani nebolo moc na čo. A najhoršie je, že film zlyháva v tom, v čom pritom vôbec nemusel. Spočiatku som mal z toho dobré pocity, úvodná športovo ladená dvadsaťminútovka, v ktorej sa jedná len o arénové zápasy sa mi páčila a tešil som sa na samotný lov, ktorý ponúkal slušný potenciál, potešilo ma atraktívne prostredie Thajska a plusom je aj čiastočné zapojenie armády, ale inak je celá táto hlavná fáza až zúfalo priemerná. Film je o dobrú štvrťhodinu dlhší, než by mal, takže tomu chýba dynamika, čo niekedy dosť cítiť, scenár mi aj na takéto béčko prišiel trochu hlúpejší a na niektorých scénach je to dosť vidno a navyše na to, že postavy by sa údajne mali presúvať desiatky kilometrov to vo filme vôbec necítiť, ale nad toto sa predsa len dá povzniesť. Sklamaním sú aj postavy, Scott Adkins je samozrejme veľkým plusom, nielen je to sympaťák, ktorý má v akcii čo predviesť, ale páčilo sa mi aj jeho aktívne zapájanie do kaskadérskych kúskov, keď treba skočiť do vody alebo padať po kameňoch, vždy je to on. Ale sklamala ma jeho postava, lebo tu má problém so zabíjaním, síce tu pár ľudí zabije, ale väčšinou mi to prišlo také, akoby ani nechcel a ja som sa tešil na nemilosrdného zabijaka, ktorý sa z koristi stane lovcom a svojim protivníkom to dá drsne pocítiť. A potrebovalo by to lepších záporákov, Robert Knepper je bez väčších problémov a rovnako aj jeho pravá ruka, no inak z lovcov vyniká len Rhona Mitra, zvyšok nestojí za nič. A ani ona nemusela mať súboj práve s Adkinsom, síce s pohyblivosťou na tom nie je zle, ale nie je dosť rýchla a v súboji vidno, že by proti nemu nemala najmenšiu šancu. A teraz už k samotnej akcii, na pomery videofilmov poteší, že je slušne a prehľadne natočená, dokonca sa tu nájde aj sekvencia na jeden záber, pomerne veľkolepá, keďže nechýbajú ani reálne výbuchy a zapájanie dopravných prostriedkov a dokonca ani tie spomaľovačky mi moc nevadili, aj keď predsa len ich bolo zbytočne moc a často pôsobili príliš samoúčelne, aby to pôsobilo čo najviac cool, čo sa ale vydarilo len občas. No problém je, že mne sa vlastne páčili len tie súboje, všetky tie prestrelky a naháňačky ma nechali chladnými a jednotlivé likvidácie tiež mohli byť zaujímavejšie. Takže Hard target 2 je dobre natočené béčko s atraktívnou zápletkou, pekným vizuálom, dostatkom akcie a pár dobrými hercami, ale inak je to až moc hlúpe a po väčšinu času nezaujímavé, aby mal na viac, než len ten priemer na jedno pozretie. 55% ()

choze

Zcela dle očekávání laciné videobéčko se sympatickým béčkovým castingem, kde se sice dočkáme mnoha zpomalovaček, motorkářů v černém a dokonce i holubic, ale originálu Johna Woo to nečuchá ani k fuseklím. Úplně marné to ale není, má to hodně snaživou kameru, na Adkinse se dívá mnohem líp než na obtloustlého Seagala, taky Knepper není nejhorší záporák a smrt Rhony Mitry byla cool. ()

Segrestor

V době, kdy jednoduchý akční snímek sotva pohledáš, si jen tak mírnix týrnix přijde Tvrdý terč 2, který je jasnou záplatou zvětšující se díry na trhu. Uznej sám: zlomený hrdina, který najde nový smysl života. Divoké honičky, překrásná exotická příroda, prvotřídní padouch, žádné dlouhé řeči, spousta bitek, sem tam i střílení, výbuchy... Co si přát víc. Bohužel, tím že se jedná o odflinknutý amatérský snímek, všechno výše uvedené celkem postrádá na síle. Přesto, ikdyž na tebe přijde kouzlem nechtěného smích, se dá film snadno dokoukat a jakýs takýs pocit hladu je uspokojen. ()

• Ve filmu nalezneme několik scén s bílou holubicí. Je to symbol, který odkazuje na styl Johna Woo, režiséra prvního dílu. (Yardak)
  • Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v Thajsku. Mjanmarsko, kde sa odohrávala väčšina filmu, filmári nenavštívili. (MikaelSVK)
  • Katrina Grey (Kay Sutherland) pochádza zo Slovenska, z Ilavy. (ČSFD)