Hard Target 2

Živý terč 2

Akční / Thriller

USA, 2016, 104 min

• sedm.1

Scott Adkins je pro mě naprosto nedotknutelnou ikonou, a to přesto, že se sem tam objeví i v takové sračce, jakou je právě pokračování Živého terče. Za sračku to ovšem neoznačuji kvůli béčkovému zpracování a neskutečně tuctové zápletce, ani kvůli nezajímavým postavám, či absenci napětí, ale čistě jen kvůli tomu, že zde, tedy krom úvodu, tvůrci vůbec nevyužili Scottova mistrovského bojového umění, kterým jinak zachraňuje 90% svých veškerých filmů a bez kterého to prostě nemá cenu snad ani sledovat. Jasně, ten chlap má i charisma a je sympaťák, ale tím tyhle typy filmů záživnými neudělá. Prostě pokud se tím filmem od začátku do konce nepromlátí, tak nemají filmy s ním příliš šanci na úspěch a jen pořád jak zajíc utíkat a sem ta někoho zastřelit, jako tomu bylo zde, by zvládl i každý třetiřadý (ne)herec. Živý terč 2 je tak zkrátka tuctové, nevýrazné béčko, odehrávající se sice ve svižném tempu, jenže působí vážně lacině a nezábavně, navíc s velice mizerně zpracovanými akčními scénami, takže pokud není divák opravdu zarputilým příznivcem Scotta Adkinse, jako třeba já, tak by se této podívané měl raději vyhnout, neboť nemá vážně čím zaujmout a pobavit.(11.2.2020)

• Gilmour93

Černě odění jezdci na motocyklech, holubí trus, zpomalené záběry všeho druhu (hrdina se sprchuje jak v reklamě na Mrože, domorodé děti hrají fotbal, vrtulník i s tím cool zvukem rotoru). Tady se zřejmě „remakuje“ nějaká woolovina.. Knepper nahradil Henriksena relativně se ctí, dokonce měl i stejnou zbraň. Adkins také nebyl špatný, ale aby se Jean-Claudeovi více přiblížil, mohl zakousnout nějakého chřestýše (nebo aspoň slona) a na temeno hlavy si přilepit kadeře Jennifer Grey. Co se týká Rhony, která byla drsná jak Stathamovo třídenní strniště, zdálo se mi, že jí z kapsy od kalhot čouhá několik účtů z kliniky plastické chirurgie, ale mohl jsem se splést. Suma sumárum, zbytečné, lacině vypadající béčko o muži, který hledá smysl života v ochraně myanmarského lidu a při tom nad ním přelétává dron s kamerou..(15.12.2016)

• Trustme

Specialista na pseudopokračování a vymítač názvů původních filmů, Pán krouživé kamery a zpomalovací režie - Roel Reiné sahá na akční klenot devadesátek, což je poněkud zbytečné. Srovnávat nebudu, neboť zde jde o takové to domácí video bulharských fanoušků, kteří mají rádi naivní poetiku akčních videofilmů minulého století. A vždy najdou tvůrce, kteří jim ochotně podrží. Kamerorežisér Roel Reiné není úplné jelito v rámci žánru, co se týče obrazovosti, ale udělat to trošku pro starší děti se mu nedaří. Čert vem zápletku, tá je i tentokrát vkusně okoukaná, ale styl, kdy hrdina všechny zlikviduje aniž by je zabil (jak na potvoru to udělá vždy někdo jiný) je nesportovní. Parta ultra zabijáků je pak eliminována nešťastnými náhodami nebo z rukou ženy či friendly fire. Scott Adkins má smůlu na bojové choreografy, umí krásné filmové hmaty, ale co naplat, když invence soubojů je na úrovni "počkám až mě praštíš" anebo "ruka-uhnu-noha-uhnu". Ještě že občas přidá svůj trojitý Boyka-kick. Bohužel v tomhle filmu není nic, čím může fanoušek žánru obohatit svojí křehkou duši a potěšení z dynamiky, tak jak to pro nás udělal pan Woo ve svém Živém Terči.(13.9.2016)

Ono to má svoje chyby, jasné že hej. Úvodná zápletka je už v piči, záverečný most tiež veľa logiky nepobral. Ale má to aj pekné momenty ako súboje, kopy, bloky, behanie džunglou, motorky spravené lepšie jak tanky a hlavne Adkinsa, ktorý dvíha nohu trošku menej ako mám rád, ale je to dobre natočené, priehľadné a dynamické. Popri tom aj ten orientačný beh je zaujímavý. Nepríde to ako úplná lacnota z Ázie, ale dalo by sa ešte popracovať. Hlavná zápletka nie je úplná novinka, ale dokáže prekvapiť a zaujať. Tempo svižné, nenudí. Pri dialógoch by jeden plakal, ale tak nejaká boliestka musí byť. A Robko ako záporák úplne zapasoval. Za mňa silné 3 z 5(3.10.2017)

• Kudly4

Živý terč s Van Dammem se řadí mezi jeho nejlepší akční filmy té doby a vlastně do dnes je to velice úspěšný akčňák s dobrým příběhem. Až včera jsem zjisti, že je dvojka, takže nezbývalo nic jiného než si to pustit. A je to hodně špatné béčko, se špatným střihem, s debilníma zpomalenýma scénama v 2K16 ? K tomu všemu hrozný slovenský dabing. Potěší maximálně pěkné lokace a Adkins v hlavní roli, kterého beru už delší dobu, jako nástupce Van Damma.(15.10.2019)

• - Katrina Grey (Kay Sutherland) pochádza zo Slovenska, z Ilavy. (peterjanco)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v Thajsku. Mjanmarsko, kde sa odohrávala väčšina filmu, filmári nenavštívili. (MikaelSVK)

• - Ve filmu nalezneme několik scén s bílou holubicí. Je to symbol, který odkazuje na styl Johna Woo, režiséra prvního dílu. (Yardak)