Profesionální MMA zápasník Wes Baylor bojuje v ringu se svým kamarádem Jonnym Sutherlandem, přičemž Jonny v tomto zápase po sérii Wesových úderů umírá. Baylor je zdrcený ze smrti kamaráda a odjíždí do Thajska. O šest měsíců později ho stále pronásleduje Jonnova smrt, ale živí se jako zápasník v ilegálních zápasech. Po jednom z nich kontaktuje Baylora muž jménem Aldrich, který mu nabízí milion dolarů, pokud se zúčastní jednorázového zápasu v Myanmaru. Baylor souhlasí. Po příjezdu na místo ho ale čeká překvapení, protože se stává obětí smrtícího lovu, který Aldrich organizuje běžně. Baylor dostane pouze láhev s vodou a opasek, který, aniž by o tom věděl, má uvnitř ukrytý GPS lokátor. Lovci, kteří mají Baylora ulovit, jsou Sofie, toreador Esparto, vývojář her Landon, Maduka, Jacob Texas Zimmling, Zimlingův syn Tobias, Aldrichova pravá ruka Madden a Aldrich sám. Baylor má dvě minuty na to, aby zmizel někde v džungli. Začíná tedy krutý boj o život... (TV Nova)

Figu

Tady se v první řadě totálně posral a zpackal název bijáku... Chápu, že za nějakým účelem pokračování suprové devadesátkové béčkové podívané s Žánem se to točilo, nicméně na druhou stranu to absolutně promrhalo potenciál a ten pomyslnej odrazovej můstek prvního dílu se úplně rozsypal a proměnil v niveč! Jít cestou natočit další z mnoha koukatelných fajn Adkinsových béček, díval bych se na to daleko pozitivněji! 50% ()

sniper18

Pôvodný Živý terč je jeden z mojich najobľúbenejších akčných filmov prvej polovice deväťdesiatych rokov, Jean-Claude Van Damme bol vo svojej najlepšej forme a John Woo v rámci svojej americkej tvorby tiež predviedol jeden z tých lepších výkonov, takže som ani trochu nezapochyboval, že toto videopokračovanie nebude mať proti nemu žiancu šancu, ale aj tak som sa na to celkom tešil. Predsa len námet je stále atraktívny, Scott Adkins je jeden z najlepších akčných hercov súčasnosti a Roel Reiné tiež patrí medzi tých lepších videorežisérov, ale nakoniec ani nebolo moc na čo. A najhoršie je, že film zlyháva v tom, v čom pritom vôbec nemusel. Spočiatku som mal z toho dobré pocity, úvodná športovo ladená dvadsaťminútovka, v ktorej sa jedná len o arénové zápasy sa mi páčila a tešil som sa na samotný lov, ktorý ponúkal slušný potenciál, potešilo ma atraktívne prostredie Thajska a plusom je aj čiastočné zapojenie armády, ale inak je celá táto hlavná fáza až zúfalo priemerná. Film je o dobrú štvrťhodinu dlhší, než by mal, takže tomu chýba dynamika, čo niekedy dosť cítiť, scenár mi aj na takéto béčko prišiel trochu hlúpejší a na niektorých scénach je to dosť vidno a navyše na to, že postavy by sa údajne mali presúvať desiatky kilometrov to vo filme vôbec necítiť, ale nad toto sa predsa len dá povzniesť. Sklamaním sú aj postavy, Scott Adkins je samozrejme veľkým plusom, nielen je to sympaťák, ktorý má v akcii čo predviesť, ale páčilo sa mi aj jeho aktívne zapájanie do kaskadérskych kúskov, keď treba skočiť do vody alebo padať po kameňoch, vždy je to on. Ale sklamala ma jeho postava, lebo tu má problém so zabíjaním, síce tu pár ľudí zabije, ale väčšinou mi to prišlo také, akoby ani nechcel a ja som sa tešil na nemilosrdného zabijaka, ktorý sa z koristi stane lovcom a svojim protivníkom to dá drsne pocítiť. A potrebovalo by to lepších záporákov, Robert Knepper je bez väčších problémov a rovnako aj jeho pravá ruka, no inak z lovcov vyniká len Rhona Mitra, zvyšok nestojí za nič. A ani ona nemusela mať súboj práve s Adkinsom, síce s pohyblivosťou na tom nie je zle, ale nie je dosť rýchla a v súboji vidno, že by proti nemu nemala najmenšiu šancu. A teraz už k samotnej akcii, na pomery videofilmov poteší, že je slušne a prehľadne natočená, dokonca sa tu nájde aj sekvencia na jeden záber, pomerne veľkolepá, keďže nechýbajú ani reálne výbuchy a zapájanie dopravných prostriedkov a dokonca ani tie spomaľovačky mi moc nevadili, aj keď predsa len ich bolo zbytočne moc a často pôsobili príliš samoúčelne, aby to pôsobilo čo najviac cool, čo sa ale vydarilo len občas. No problém je, že mne sa vlastne páčili len tie súboje, všetky tie prestrelky a naháňačky ma nechali chladnými a jednotlivé likvidácie tiež mohli byť zaujímavejšie. Takže Hard target 2 je dobre natočené béčko s atraktívnou zápletkou, pekným vizuálom, dostatkom akcie a pár dobrými hercami, ale inak je to až moc hlúpe a po väčšinu času nezaujímavé, aby mal na viac, než len ten priemer na jedno pozretie. 55% ()

Lacike

Po dlhych rokoch sme sa dockali akoze pokracovania Hard Target, ktore len opakuje koncept lovu z jednotky. Z prveho dielu sa vratili len holuby, ktore sa obcas nezmyselne objavia v zabere a ta jednokomorova pistol. Bohuzial ludia pred aj za kamerou su novi a zdaleka nie tak talentovani ako Woo, Van Damme a spol. Prvy velky problem vidim v postavach. Su absolutne nezaujimave. Ci uz hlavny hrdina Adkins, ktory tu hra chlapika s mindrakom z minulosti, takze je v prvej tretine nuteny hrat. A to mu vôbec nejde. Ale aj zaporaci su nevyrazni. Banda no name manikov na ktorych som par minut po dopozerani zabudol. Vycnieva z nich len Rhona Mitra, ktora sa tak nasilu snazi pôsobit drsne az je neskutocne trapna. Prilis sa nepredvedie ani Knepper. Vrcholom jeho zaporactva je to, ze v ruke rozdrti skorpiona. Takze mi boli ukradnuti jak hlavny hrdina tak aj zaporaci. Dalsim problemom su akcne sceny. Jednak nie su prilis napadite. Adkins tu hra znova zapasnika z ringu a nie nejakeho vojaka akym bol Van Damme v jednotke, takze ked sa zacne lov, tak v dzungli pôsobi Adkins jak ryba na suchu a namiesto nejakych zaujimavych pasci, ktore by si pripravil na lovcov, Adkins len zbabelo zdrha jak vyplašena srnka a obcas zhodou statnych nahod nechtiac v bitke zabije nejakeho lovca. A somotna akcia tiez nie je prilis kvalitna. Cely cas ma štvali blbe uhly kamery vdaka comu napriek exotickemu prostrediu film pôsobi dost lacno. A v bitkach vdaka nevhodnym uhlom vidno jak ubohe je prevedenie jednotlivych chvatov. Adkins je profik, ale protivnici su nielen pomali ale dokonca aj nesikovni, takze vo filme ostalo aj niekolko nevydarenych chvatov v ktorych vidno, ze proste nevedeli, ci maju buchnut hore alebo dole a nakoniec buchli na nespravne miesto. Za nieco stoji len bitka v uvode na streche budovy v ktorej sa Adkins konecne bije s protivnikom, ktory vie adekvatne predat nielen rany Adkinsovi ale aj tie, ktore inkasuje. Tato bitka nepostrada dynamiku a predvedu tu aj par pôsobivych chvatov. A potom je este aspon priemerna bitka na konci Adkins vs 4 manici + JeeJa Yanin. Ale je bohuzial prilis kratka. Zvysok bitiek vyzera zle. Su pomale, zmätene s jednoduchou choreografiou. Okrem bitiek tu je par prestreliek a vybuchov, nahanacka na motorke, na lodiach ale vsetko to vyzera sterilne a nudne. Celkovo je pre mna film sklamanim. Ludia, ktori maju radi akcne filmy ale videobecka nesleduju, tak sa na to môzu vykaslat. Film je urceny ludom, ktori sleduju nove Seagalovky. Oproti nim vyzera Hard Target 2 o triedu lepsie. Ci je to dostatocna pochvala, nech si kazdy urci sam. 3/10. ()

Johnny.ARN

Ono to má svoje chyby, jasné že hej. Úvodná zápletka je už v piči, záverečný most tiež veľa logiky nepobral. Ale má to aj pekné momenty ako súboje, kopy, bloky, behanie džunglou, motorky spravené lepšie jak tanky a hlavne Adkinsa, ktorý dvíha nohu trošku menej ako mám rád, ale je to dobre natočené, priehľadné a dynamické. Popri tom aj ten orientačný beh je zaujímavý. Nepríde to ako úplná lacnota z Ázie, ale dalo by sa ešte popracovať. Hlavná zápletka nie je úplná novinka, ale dokáže prekvapiť a zaujať. Tempo svižné, nenudí. Pri dialógoch by jeden plakal, ale tak nejaká boliestka musí byť. A Robko ako záporák úplne zapasoval. Za mňa silné 3 z 5 ()

mzss1

(57%) Na tohle jsem se fakt těšil. I když jsem zůstával při zemi a obával jsem se, aby vůbec Adkinse využili v boji. Florentinovi filmy Boyka, Ninja atd jsou pro mě skvělé v tom, že se tu Adkins dosyta předvede – a to snad všechny jeho bojové kousky nám ukáže. Zde to bylo bohužel trochu utlumené, ale ne až tak moc. Pár slušných výpadů tu má. Občas jen obyčejné praní, ale přesto se tu pár parádních kousků najde. K tomu i jiné obyčejné akce, pár výbuchů, střílení apod. No, jeden z hlavních záporů, který mi docela vadil, byla skutečnost, že se tu vyskytovalo dost debilních spomalovaček. Hergot, ty spomalovačky byly i v obyčejných scénách, kdy nějaká postava chodí, nebo já nevím. V jedné akční scéně se třeba až 3x objevila spomalená scénka. Dále by to chtělo vylepšit i víc prvků. Příběh sice byl obyčejný, ale s tím jsem problém neměl. Přidat nějaké nápady navíc, napínavost atd. Ani ta Akdinsonova postava mě moc nebrala, i když později jsem si jí získal víc. Hudba byla ok. Záporáci – ti se celkem povedli. Nechci toto béčko kritizovat, rozhodně se mi to líbilo víc jak současné Seagalovky. Akce je slušná, Scottovi výpady atd. Pár dobrých zabití, furt se něco dělo. Jen mi to ve výsledku moc v hlavě neutkvělo. Je to taková béčková jednohubka. Takže menší zklamání se dostavilo, ale furt to bylo lepší než jiné současné videobéčka. ()

• Ve filmu nalezneme několik scén s bílou holubicí. Je to symbol, který odkazuje na styl Johna Woo, režiséra prvního dílu. (Yardak)
  • Katrina Grey (Kay Sutherland) pochádza zo Slovenska, z Ilavy. (ČSFD)
  • Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v Thajsku. Mjanmarsko, kde sa odohrávala väčšina filmu, filmári nenavštívili. (MikaelSVK)