Hard Target 2

Živý terč 2

Akční / Thriller

USA, 2016, 104 min

• Shakers

Béčko ako vyšité, čo je škoda. Aj keď to nejakú väčšiu spojitosť s prvým filmom nemá a evidentne sa druhý diel chce zviesť iba na názve filmu, myslim si, že to mohlo byť aj lepšie. Za prvým dielom to zaostáva v každom smere. A keď je príbeh v podstate rovnaký, chýba mu spád, udernosť a dobre finále. To isté platí aj o postavách. Záporaci nula bodov, taký Henriksen bol o dosť výraznejší a čo sa týka Adkinsa tak ten ide v Žan Klódových šlapajach, pár filmov už spolu natočili a aj keď vie robiť rovnako dobre štvoritého odpichnutého kamzíka ako Žán, chýba mu trošku viac charizmy a lepšie herectvo. Chýbajú tu aj štýlové scény, ale Reiné nie je taký akčný mág ako Woo. Ako jednohùbka fajn, jedno pozretie vám neublíżi. 50% - 2*(25.10.2017)

• malylada

Živý terč se stal béčkovou klasikou a dvojka s Adkinsem měla potenciál na slušné pokračování. Bohužel moc pozitivních věcí se hledá těžko. Choreografie akce nemohla být natočena o moc hůře, bez nápadů a asi po trojitém opakování scén s holubicemi mě málem kleplo. Čekal jsem opět pestrý rejstřík zabijáků a místo toho se plno otravných tajtrlíků potuluje džunglí s kušemi. Nejpozitivnější na celém filmu byla snad postava, kterou ztvárnil Robert Knepper a role zlých pánů mu náramně sedí. Strašně zahozený šance na látku, kde se dá pořídit za málo peněz, hodně muziky.......3/10(26.2.2017)

• choze

Zcela dle očekávání laciné videobéčko se sympatickým béčkovým castingem, kde se sice dočkáme mnoha zpomalovaček, motorkářů v černém a dokonce i holubic, ale originálu Johna Woo to nečuchá ani k fuseklím. Úplně marné to ale není, má to hodně snaživou kameru, na Adkinse se dívá mnohem líp než na obtloustlého Seagala, taky Knepper není nejhorší záporák a smrt Rhony Mitry byla cool.(23.9.2016)

• Gilmour93

Černě odění jezdci na motocyklech, holubí trus, zpomalené záběry všeho druhu (hrdina se sprchuje jak v reklamě na Mrože, domorodé děti hrají fotbal, vrtulník i s tím cool zvukem rotoru). Tady se zřejmě „remakuje“ nějaká woolovina.. Knepper nahradil Henriksena relativně se ctí, dokonce měl i stejnou zbraň. Adkins také nebyl špatný, ale aby se Jean-Claudeovi více přiblížil, mohl zakousnout nějakého chřestýše (nebo aspoň slona) a na temeno hlavy si přilepit kadeře Jennifer Grey. Co se týká Rhony, která byla drsná jak Stathamovo třídenní strniště, zdálo se mi, že jí z kapsy od kalhot čouhá několik účtů z kliniky plastické chirurgie, ale mohl jsem se splést. Suma sumárum, zbytečné, lacině vypadající béčko o muži, který hledá smysl života v ochraně myanmarského lidu a při tom nad ním přelétává dron s kamerou..(15.12.2016)

• Rominator

Wes "The Jailor" Baylor (Scott Adkins) při zápasu knokautuje kamaráda, který potom umírá. Děj se posouvá o šest měsíců dopředu do Bangkoku, kde Jonah Aldrich (Robert Knepper) nabídne stále zápasícímu Baylorovi jednorázovou akci za půl milionu, ale neřekne mu jednu podstatnou věc... Akční scény jsou docela zklamáním, protože thajský kaskadérský tým má určitě na víc. Může za to malý rozpočet nebo málo času na samotné natáčení? Proti Adkinsovi nestojí zajímavý oponent(i), zpomalovačky jsou zbytečné a kamera ("A" CAMERA OPERATOR a DRONE CAMERA OPERATOR Roel Reiné) nezabírá některé scény z toho nejlepšího úhlu pohledu. Jeeja Yanin se objeví pouze v minutovém souboji na mostě pět proti jednomu. Natáčelo se v Thajsku a tak nemůže chybět scéna se slony, které se zúčastnili Scott Adkins a Ann Truong. HODNOCENÍ 40%(30.8.2016)

• Scott Adkins

• - Ve filmu nalezneme několik scén s bílou holubicí. Je to symbol, který odkazuje na styl Johna Woo, režiséra prvního dílu. (Yardak)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v Thajsku. Mjanmarsko, kde sa odohrávala väčšina filmu, filmári nenavštívili. (MikaelSVK)

• - Katrina Grey (Kay Sutherland) pochádza zo Slovenska, z Ilavy. (peterjanco)