Victor Ross, americký voják, žije v západním Berlíně a chodí s dívkou Anne, jež bydlí ve východní části. Je rok 1961 a hranice mezi oběma částmi města jsou zatím otevřené. Victor s Annou mají schůzku v kavárně U Maxe v západním Berlíně, tančí a jsou šťastní. Max, majitel kavárny, bydlí ve stejné části jako Anna, a tak jdou všichni společně domů. Na přechodu jako vždy přenáší Victor Annu přes bílou hraniční čáru, když náhle policisté z východní části uzavřou hranici plotem. Anna s Maxem jsou vyděšení, Victor je rozhořčen a říká Anně, aby zůstala u něho, že ráno hranici jistě zase otevřou a požádá Maxe, aby o tom řekl jejím rodičům. Ráno je však hranice stále zavřená a Anna se rozhodne jít za rodiči. Victor se od té doby s Annou vidí pouze přes plot. Někteří obyvatelé východní části začínají prchat do západní a bývalý cyklistický závodník Rudy, kterého ze závodů vyloučili, protože nechtěl vstoupit do strany, začne lidi převádět. Victor se s ním seznámí a pomáhá mu. Chce k sobě dostat také Annu, a tak jí pošle po Rudym vzkaz, kdy a kde ji mohou převést. Jenže Rudy je cestou k ní zastřelen (oficiální text distributora)

ScreamJay

Televizní filmy mají vždy o něco slabší kvality než ty videofilmy a ty zase než kinofilmy. Ale tady se mi zdálo, že se tenhle rozdíl maže. Na kinofilm to ještě nemá, ale na televizi je to slušný nadprůměr. Lidský příběh z nechvalně známé epochy protkaný simbolikou zdi oddělující lidské osudy, oddělující rodiny, přátelé pod rouškou nějakých stupidních ideologií. Neznámí herci a neznámí tvůrci se poprali s příběhem celkem slušně. Když by to byl opravdu kinofilm, dal bych o hvězdičku míň, ale z důvodu který sem výše uvedl to nechám takhle. Docela silný příběh dvou lidí, dvou rozdílných povah svázaných láskou, jež se nenechala zlomit ani politickým terorem. Jednoduché scény, které lecky opravdu vypadaly velmi reálně, zvlášťě ve chvílích kdy zoufalý obyvatelé východního Berlína zdrhali na vysněný západ. Tuhle dobu jsem minul, když jsem se narodil, do politiky jsem nefušoval, ale jako film je to velmi slušné. ()