poster

Force 2

 • Austrálie

  Force 2

 • Nový Zéland

  Force 2

Akční

Indie, 2016, 127 min

Režie:

Abhinay Deo

Scénář:

Parveez Sheikh

Kamera:

Imre Juhász

Producenti:

John Abraham

Střih:

Amitabh Shukla
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Niktorius
  ***

  Další z nové vlny indických "vlasteneckých" thrillerů, které už neobsahují tolik nacionalistického šovinismu jako ty z vlny předchozí, ale místo toho se snaží ukazovat Indii jako jakousi světovou mocnost, která v roli "světového policajta" stojí jen kousek za USA (ve skutečnosti je samozřejmě současný mezinárodní vliv Indie velmi malý a zdá se, že na rozdíl od průbojné Číny o něj snad ani nestojí). Heroizována ovšem není vláda (ta to naopak schytává jako příliš zbabělá a otloukánkovská), ale příslušníci policie a tajných služeb. Za užití maďarských lokací se tvůrcům celkem daří napodobit estetiku moderních západních thrillerů a la Bourne či Taken a k těmto vzorům se hlásí i akční scény. Ty sice nejsou špatné, ale ani příliš nápadité, sofistikovaně inscenované či jakkoli jinak vyčuhující z průměru. Výjimkou je v tomto ohledu jen adrenalinový závěr opírající se o četné hlediskové záběry a la Harcore Henry, který je ovšem zase hloupě motivovaný (John Abraham v něm zlikviduje asi třetinu maďarských ozbrojených sil, ačkoli je vlastně na jejich straně). Nejvíc ovšem zážitek sráží děj, který je příliš jednoduchý a naivní na to, aby se dal natáhnout na dvě hodiny. Hřebíček do rakve si pak tvůrci zarazili na hlavu převráceným temporytmem, který je v první polovině svižně rozjetý a v polovině druhé nevhodně šlape na brzdu.(12.4.2017)

 • kaylin
  ***

  Přijde mi to jako slabší odvar vzhledem k prvnímu dílu, který mě prostě zaujal mnohem více. Tohle je už moc americké Nejprve jsem myslel, že evropské kulisy budou super, ale nakonec se i ony ukázaly spíše jako škodící. Tomuhle filmu by slušelo zůstat více v Indii. Na hlavního hrdinu se dobře kouká, ale asi spíše dámám.(27.3.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace