Atomic Blonde: Bez lítosti

• USA Atomic Blonde (více)

Agentka MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. (Vertical Entertainment)

TaNya_

Ne moc uvěřitelná, ale zato hezky dobově laděná špionážní bondovka. Charlize Theron se zkrvaveným obličejem působí na ženskou skoro jak ''terminátor''. Společně s McAvoyem se nám snaží vsugerovat, že víceméně byl, a je každej špión podrazáckej hajzl a všecky problémy jdou vyřešit pozabíjením lidí, kteří o nich ví. Já jim to věřím. I přes dvouhodinovou stopáž si mě oba udrželi. ()

papadoce

Nahota Charlize doniesla hviezdu ešte poriadne ani film nezačal, ale to nevadí, a že vie McAvoy hrať psychopata už neprekvapuje, ale vždy poteší a ja mu ich celkom žeriem. Film mal vyberanú mieru násilia, sexu, rovnako slovníka a bavil. Čo ma zo začiatku sralo, ale zároveň chápem, že patrí k miestu a dobe kedy sa dej odohráva, je skurvená (nielen) nemecká hudba osemdesiatych. Samozrejme, že nechýbala ani 99 Luftballons. Až som si nakoniec zvykol. Dokonca by mi tá hudba aj chýbala, keby tam nebola, no tak tretinu filmu som potreboval na to, aby som sa s ňou z žil. Bola totiž výraznou zložkou pri celkovom dojme. A teraz trošku o druhej, ešte výraznejšej zložke. O Charlize. Ja myslím, že David Leitch si ho na Charlize počas natáčania dosť honil. Rozumiem mu. Tiež som s tým bojoval, ale detaily vynechám. Film má svoju zvláštnu atmosféru, skvelú akciu a potom lesbickú Charlize, sexi Charlize, bitkársku Charlize, zmyselnú Charlize a neviem či som spomínal, ale bola tam aj Charlize. Je to film o nej, o tom ako si nad ňou bude divák masturbovať, lebo mu pripomenie jeho študácke sny, ktoré sa nikdy nestali skutočnými. Je to proste atomic blonde. Inak vystavať špionážny akčný príbeh v takom prevedení na pozadí skutočných udalostí vo východnom Berlíne v časoch múru je celkom úlet, ale podľa mňa tá šialenina fungovala. Treba to pozerať s nadsázkou, ale človek normálne ľutuje, že na východnej strane Berlína neosciloval podľa toho ako vykreslili nevybúrenú mladú neue deutche welle. Film prijemne prekvapil, bol sexi, so skvele zvládnutými choreografiami súbojov a hádajte s kým ..... no predsa ...... s CHARLIZE. ()

fallanga

Dámský John Wick z konce Studené Války nedopadl moc dobře. Jasně, má to až neuvěřitelně sexy Charlize Theron a Sofii Boutellu, které se celou dobu promenádují (polo)nahé a má to celkem dobrou akci vedenou do beatu německého devadesátkového disca. Ale tyto velice positivní aspekty jsou až příliš často přerušovány až přespříliš ambiciózním příběhem, který si zkouší hrát na další Departed, ale moc mu to nevychází, a ukrutně nudnými záběry na výslech, kde si Charlize hraje na drsnou borku bez emocí co hází rádoby drsné hlášky, které ovšem taky nevychází. ()

JohnZ87

Akční špionážní thriller zasazený do Berlína v době vrcholící studené války těsně před pádem Berlínské zdi. Stylový neonový vizuál skvělé dokresluje dobovou atmosféru. Akce je efektní, syrová a značně fyzická. Zejména dlouhá jednozáběrová akční scéna na schodech je nesmírně působivá. Děj je zejména v poslední třetině filmu lehce překombinovaný - možná i díky zvolenému retrospektivnímu způsobu vyprávění. 75% ()

olmikee

John Wick v sukni v podání Charlize Theron se celkem povedl. Příběh je v podstatě jednoduchý, ale zbytečně ho komplikují různé zvraty a na konci jsem byl fakt už v hajzlu kdo vlastně dělá pro koho. Akční scény jsou dokonalé a 10ti minutová akce na schodech by mohla soupeřit s finální scénou mezi zrcadly z druhého Wicka o nejlepší akční scénu roku. Charlize Theron a James McAvoy naprosto boží. Celkově to vypadá velice dobře s vydařeným hudebním doprovodem a skvělou atmosférou a dost mě to bavilo. Takže vlastně převládá nadšení. ()

Mr.Ward

Naprosto luxusní vizuál filmu, hudební stránka plně podporuje dobu v které se film odehrává a krásná choreografie akčních scén a především té desetiminutové na jeden zátah natočené o které se všude mluví a která je opravdu bezkonkurenční. Co se týče příběhu, tam je to možná trošku překombinované a na konci má člověk pocit, že by mu to měl někdo ještě trochu dovysvětlit, ale s tím moc problém nemám. ()

PAVLIS

Škoda, že tak stylový vizuál a výprava, dobové popfláky, atmosférický Berlín, Theronka a skvělá akce (jak se sakra povedlo natočit desetiminutovou rubačku tak reálně a na jeden záběr?), nemají dostatečnou podporu ve scénáři. Ta špionská hra je tak obyčejná a přitom neobyčejně nepřehledně natočená, až to bolí. ()

LukeKiller

Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. Potom z toho vznikne niečo iné, potom niečo iné, potom zase niečo iné a na konci ste už len zmätení a hodinu na pive riešite, kto s kým prečo čo robil a kto s kým hral a proti komu. Dúfam, že bude táto séria pokračovať, Theron bola ako agentka skvelá a bojová choreografia nečakane dobrá. Dlhá bojová scéna na schodisku by mala byť vzorom pre mnoho ďalších akčných filmov. Verím, že táto séria neskončí týmto filmom a nájde sa nejaký lepší scenárista než bol pre tento film. ()

SAINTS

Vo filme je jedna velmi dobre natočena akčna scena ktora trva zhruba desat minut a je bez jedineho strihu.Pochvalu si určite zasluži aj Charlize Theron ktora svoju rolu chladnej agentky zvladla bravurne.Samotny pribeh je vyrospravany velmi komplikovane a je až prekombinovany hlavne v zavere.Na konci divak nevie či všetko spravne pochopil.Vo vysledku je Atomic Blonde len priemerna žanrovka ktora je rovnako šeda ako vychodny Berlin.6/10 ()

smatana.sk

Predstavujem si to takto: Charlize Theron povedala scenáristovi, že by si rada zahrala ženského Jamesa Bonda. A scenárista jej napísal rolu, kde zachráni svet, pričom vypije veľa vodky, zbije všetkých chlapov a vyspí sa s najkrajšou ženou. ()

Solverino

Fakt pobavilo! Suprová dobová hudba a docela pěkně vystajlovaný... škoda jen tý vychrtlý přestárlý agentky, co měla opět ručičky jako hůlčičky a nožičky jako párátka a stejně přeprala všechny tvrdý rusáky :( to si fakt dělaj prdel... ale dobrý, moc dobrý! Takhle dobrý jsem to fakt nečekal = super! ()

XXXXXXXX

Tak se z nás zese jednou pokusili tvůrci udělat úplné debily, při lokální verzi Městečka Palerma. A nesmí chybět ani lokalizovaný ukrutný vrah, pár těch kamerových záběrů na stárnoucí tělo a hromada, opakuji hromada generických svalovců. Něco podobně nudného, už bylo k vidění v Jeden musí chcípnout k uzoufání unuděn, ale tvůrcům se zřejmě tamten homix nezdál dostatečně k unudění plný mlácení pantem a tak vytvořili Bored Blonde! Buďte bez obav: nuda je zaručena! ()

Chudák

Velice pěkné uklidnění-vylidnění v podání dívčího agenta 0000000, které nenudí ba naopak, mrzí mě pouze americký klišé konec. Prostředí Berlína je super a co stodvacítek, trábošů a žigulů si v tomto filmu zahrálo. ()

Romeroo

Moderní kabátek je první velké plus, akční scénky rovněž. Postelova vsuvka se povedla, cítil jsem jak tvrdne péro i u gauče. Celkově to celkem hezky uteče, akorát je to tak nějak až moc uměle zamotané a nastavovane, ale nebudu hnedopich. Celkově povedená taškařice, kde Theron možná nastavila dost vysokou laťku pro příští ženské agentky v hlavní roli. Ehhm, byla dokonalá. ()

Sharleen

Ešte že stavili na Charlize, ktorá to utiahla takmer celé sama..čiastočne jej pomohol len James McAvoy. Agentka Lorraine, nanajvýš utajená a napriek tomu hneď po príchode do Berlína odhalená všetkými ostatnými agentmi, ktorých jedného po druhom likviduje ťahmi, že sa nestačíte diviť. Nad tým ešte môžem privrieť jedno oko po tom, ako som si prečítala, že film má komixovú predlohu. Prekombinované, miestami zbytočne brutálne (pre mňa) bitkárske scény, plus zase raz nasilu použitá lesbická story. K pozitívam ale patrí perfektný soundtrack z 80tych rokov. Slabšie *** ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Dvojka Atomic Blond je na cestě

Dvojka Atomic Blond je na cestě

12.07.2020

Herečka Charlize Theron, jejíž novinka Old Guard: Nesmiřitelní tento víkend dorazila na Netflix, potvrdila zprávy, že pokračování k jejímu akčnímu hitu Atomic Blond je na cestě. Herečka se měla… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017