Marilyn byla kouzelná, naprosto vyplnila kolonku blbé blondýny (jen vtípek s tiárou byl přehnaný) a jako bonus v závěrečném rozhovoru s budoucím tchánem ukázala, že možná je blbá, ale má dobré argumenty. A Jane Russel alias Dorothy je od teď jednou z mých oblíbených postav. Záviděla jsem jí trefné hlášky, skvěle vyvážený cynismus a oddanost. Jen ten scénář je dost slabý.(22.8.2013)

Howard Hawks točil úplne všetko. Nakoniec aj romantický muzikál. Nie som bohužial fanúšikom muzikálov, takže málo čo z tohto žánru a navyše z tejto doby ma dokáže zaujať. Monroe hrá hlúpučkú blondýnku, takže neviem, prečo by som s ňou mal sympatizovať. Ja som viac na brunetky, takže by som určite preferoval Jane Russell. A som aj gentleman.(2.6.2012)

• corpsy

Pochvalná recenzia to teda nebude. Ono oslavovať film, kde je glorifikované ( dámske ) zlatokopectvo, hoci vtipnou a romantickou cestou, pričom sa parťáčka hviezdnej Marylin ešte snaží jej ,,úlety,, obhajovať a zachraňovať jej kožu, je akosi rovnako zlé. Po formálnej stránke film podobne neoslní ( jedinou výnimkou je telesná schránka božskej MM ) a tak tu máme všeobecne veľmi preceňovanú rom com.(10.11.2015)

Marilyn nebyla úplný dřevo, jak se o ní říká. Komické roli jí šly a "blbé blondýny" obzvlášť, protože to k ní prostě sedělo. Ačkoliv ona sama nemusela být nadšená z těchto rolí, my diváci se na to díváme rádi. Bavilo mě to. Film má mnoho vtipných situací a hlášek, je to takové svižné pokoukání na víkend.(6.6.2016)

• Morien

(1001) Shrňme si to: Na tento druh těchto muzikálových čísel mě nikdo neutáhne a na komiku typu "Marilyn skáče na posteli a bohatý trouba se tak nemůže soustředit na mluvu" si taky nijak zvlášť nepotrpím. A ničím jiným tento film neoplývá. Posledním lákadlem by ještě mohla být móda, ale tahle okázalost spojená s hranatostí mi taky srdéčko nerozehřeje. Marilyn je rozhodně krásnější v černobílé a rovněž se mi začíná zdát nad slunce jasnější, že jedině v Někdo to rád horké mi ten její typ postavy přijde správně a snesitelně využitý. Celkově mi přijde, že film postrádá jakoukoliv šťávu. Jediný trošku přitažlivý výstup je taneček Jane Russellové u soudu, protože se dá vnímat jako provokace, jinak je to celé pouhý soubor důkazů o tom, jak moc není v Hollywoodu žena považována za opravdového člověka a jak stačí blyštivé tretky, aby se nikdo nepozastavoval nad tristní plochostí filmového řemesla.(21.4.2015)

• - Slavná taneční scéna s diamanty inspirovala Madonnin klip Material Girl (1984). (NinadeL)

• - Marilyn Monroe (Lorelei) má vo filme 2 odtiene blond farby vlasov. (AdamCritic)

• - Diamantová scéna mala byť pôvodne len malá kabaretná, kde by Lorelei (Marilyn Monroe) sama zaspievala v šatách s malými diamantmi, ktoré by jej zakrývali len prsia a zadok. Kostým bol veľmi drahý a nakoniec nebol ani vo filme vôbec použitý kvôli tomu, že štúdiu to pripadalo sexuálne. (AdamCritic)