Reklama

Reklama

Páni mají radši blondýnky

  • USA Gentlemen Prefer Blondes (více)
Trailer

Obsahy(1)

Marilyn Monroeová vytvořila v nestárnoucí komedii Howarda Hawkse prototyp okouzlující sexuální bohyně s plavou hřívou, která si omotává srdce všech okolních mužů. Role rozkošné naivní blondýnky Lorelei jí byla šita přímo na míru a film měl obrovský úspěch. Monroeová si jím vysloužila přezdívku "dumb blonde" - hloupá blondýnka, která ji v podobě dalších filmů provázela téméř celý život. Příběh vypráví o dvou kabaretních umělkyních Lorelei Leeové a Dorothy Shawové. Bohatstvím opojená Lorelei se chce vdát za movitého muže, "aby měla čas na lásku". Moudrá a v lásce skeptická Dorothy v podání vynikající "tmavovlásky" Jane Russellové naopak ochraňuje svou přítelkyni před nepříjemnými důsledky její nezodpovědné teorie. Obě dívky ke konci naleznou toho pravého: Dorothy chytrého, ale milujícího Malonea a Lorelei bohatého Esmonda. Není však úplně jisté, zda ho skutečně miluje, nebo zda má raději jeho majetek. (Česká televize)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (86)

Han22 

všechny recenze uživatele

V podstatě totéž jako "Jak si vzít milionáře". Marylin Monroe hraje blonďatou mrchu, která jde po penězích a ani nepředstírá opak a která dokáže pomotat hlavu každému muži hlavně když je bohatý. Jane Russell pak její kamarádku brunetu, která ji drží při zemi a které stačí ke štěstí "jen" opálení a svalnatí hezouni. Je to blbé až na půdu, kulisové až běda, ale přecejen o něco lepší než předchozí film. Jsou tu totiž i skvělé muzikálové čísla (zejména to s olympijským týmem) a holky to v nich parádně rozjíždějí. Jinak ale těžký průměr. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Normu jeane Mortensen, znamu svetu ako marilyn Monroe som nikdy nemusel, vlastne  u mna patri do kategorie hereciek, ktore nemusim, rovnako povedzme Fergie, Demi Moore a zo starsich neznasam Polu Negri. Posledne menovana mi nahanala takmer vzdy hrozu, bola temna, cela Pola Negri. Taka Jane Russell bol vyzdy v uzadi oproti Norme, a mala na konte skutocne kvalitne  filmy- Montana Belle  1952, His kind of Woman 1951 a The Tall Men 1955. Tento film Gentlemen prefer blondes je suverenne najlepsim filmom Jane Russell, musim napisat, ze film mal obrovsky uspech, na csfd je  v uzadi, co je vecna skoda. Jane Russell tu bola proste skvela, ovela lepsia ako Norma Jeane Mortensen - apropo, Vdaka tomuto filmu ziskala osoba zvana Marilyn Monroe  prezyvku "hlupa blondinka"  - no a povedzme si na rovinu, intelektual z nej nikdy nebol  : 92 % ()

Reklama

marhoul 

všechny recenze uživatele

Téměř sedmdesát let stará, studiová blbinka, jenž zdaleka nedosahuje na TOP komedie tehdejších časů. Relaxační záležitost, která ale bijáky ve své době plnila spolehlivě. Ať máme na Marilyn názor jakýkoli, často bývá kritizována, haněna a vysmívána, za kde co, přitom je to od věci, protože ta žena na plátně zářila, zrovna jako briliant. Skutečná hvězda, kterou kamera milovala a která musela být fakt děsná komediální tlama. Škoda, že jí tahle role přischla i v soukromí. Jane Russell byla vynikající, ačkoli prvotřídní hvězda, nastoupit vedle MM před kameru, zasluhuje uznalý aplaus. Obě dámy to rozbalily ve velkém stylu, taneček olympioniků by mohl srážet rozesmáté diváky z gauče dodnes a na lesku neztratila ani legendární pěvecká čísla okouzlujících děvčat. Je jedno, jaké mají pánové radši, nevadí, že tahle komedie nepatří ke špičkám kinematografie, zkrátka čas od času nezaškodí pousmát se něčemu jednoduchému, a jen tak se koukat a rozkošnými ohozy. ...à propos, diamanty zbytečné opravdu nejsou! ;) ()

Rominator 

všechny recenze uživatele

Lorelei Lee (Marilyn Monroe) je napomenuta bohatým snoubencem Gusem, aby při plavbě do Paříže nezpůsobila jakýkoliv skandál, protože by to ohrozilo plánovanou svatbu, kterou si starý pán Esmond nepřeje. Doprovod jí dělá nejlepší kamarádka a také kabaretní umělkyně Dorothy Shaw (Jane Russell), která má úplně jiná kritéria při výběru toho pravého... Obě hlavní představitelky v průběhu filmu obléknou několik krásných kostýmů. Příjemně strávená hodina a půl plná zpěvu, tance a dobré nálady. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Pochvalná recenzia to teda nebude. Ono oslavovať film, kde je glorifikované ( dámske ) zlatokopectvo, hoci vtipnou a romantickou cestou, pričom sa parťáčka hviezdnej Marylin ešte snaží jej ,,úlety,, obhajovať a zachraňovať jej kožu, je akosi rovnako zlé. Po formálnej stránke film podobne neoslní ( jedinou výnimkou je telesná schránka božskej MM ) a tak tu máme všeobecne veľmi preceňovanú rom com. ()

Galerie (140)

Zajímavosti (40)

  • Natáčanie snímky začalo 5. mája 1953 a skončilo 13. augusta 1953. (AdamCritic)
  • Páni mají radši blondýnky byl první film, který Howard Hawks točil na barevný materiál. (Letní filmová škola)
  • Ostatní ze štábu včetně Jane Russell potvrzovali, že Marilyn trpěla nervozitou, nejistotou a byla velmi zranitelná jakoukoliv kritikou při natáčení, proto všichni na place museli být moc opatrní, aby jí psychicky nezranili. (Pavlínka9)

Reklama

Reklama