V podstatě totéž jako "Jak si vzít milionáře". Marylin Monroe hraje blonďatou mrchu, která jde po penězích a ani nepředstírá opak a která dokáže pomotat hlavu každému muži hlavně když je bohatý. Jane Russell pak její kamarádku brunetu, která ji drží při zemi a které stačí ke štěstí "jen" opálení a svalnatí hezouni. Je to blbé až na půdu, kulisové až běda, ale přecejen o něco lepší než předchozí film. Jsou tu totiž i skvělé muzikálové čísla (zejména to s olympijským týmem) a holky to v nich parádně rozjíždějí. Jinak ale těžký průměr.(20.6.2018)

„♫Tiffany's! Cartier!!!...'' Jediné co mě přimělo se na tenhle příjemný filmeček podívat,byla ústřední diamantová píseň kterou jsem prvně slyšela v Moulin Rouge zafixovanou v podání Nicole Kidman.Zde ji zpívá ''božská Marilyn'' také skvěle,ale Nicole a celková novátorská dynamika písně je prostě lepší.Tenhle snímek není kdoví-jaké dílo,ale má příjemnou atmosféru a nějaká sranda by se taky našlaˇ,kterou všemi deseti zajišťuje úžasně pitomoučká Marilyn Monroe.„♫ But square-cut or pear-shaped,These rocks don't lose their shape.Diamonds are a girl's best friend!''(4.5.2010)

Má to příjemně cynický nadhled samo nad sebou, plyne to lehce a svižně (na rozdíl od mnoha jiných muzikálů té doby, mj. příbuzně „zlatokopecké“ Gigi), baví mě nápaditě aranžovaná muzika a zpěv, vizáž i attitude obou dam (Jane R. ve všech případech o něco víc; u Marylin zase překvapuje rozsah pěveckého výrazu, i když ten tónový za ni musela na pár místech dohánět Marni Nixon) a jako malé klouče jsem byl fascinován názvem, aniž bych o filmu cokoli věděl (myslel jsem, že jde o drsnou detektivku, proč by mi jinak naši říkali, že to pro mě ještě není?). Na ryze subjektivní slabé čtyři to stačí.(2.10.2016)

Kdyby tam hrála jen Marylin, asi mě to tolik nebaví, ale jelikož je tam i úchvatná Jane Russell, docela se mi ten snímek nakonec líbil. Marylin mi seděla jen, když zpívala, Jane Russell mi seděla pořád. Kromě toho, že je krásná, dobře vypadá, tak to zvládla i skvěle herecky, což jsem docela zíral. Příběh je taková hezká teatrálnost.(28.11.2014)

Je to poměrně tupá podívaná a ze zvláštního důvodu (nedovedu vystihnout proč) od určité chvíle takřka nesnesitelná. Svoje udělají vyhopsaná hudební čísla, kde hladina cukru přesahuje pomyslnou mez skoro bez ustání. Ale ani to a snad ani Marilyn Monroe (která hraje tu svoji tupou postavu vždy tak dobře, že ošálí všechny) nejsou tím nejhorším. Možná vše vězí v náladě, kterou film zanechává. Všechno je taková pohoda a tak bez chyb, že Vám bude za chvíli špatně jen s toho, že u vás doma vrže gauč a pohasíná světlo. Mám pocit, že Jane Russell jako protihráčka k Marilyn úplně nefunguje, její part jí nevěřím a vadí mi. Ono se těžko radí, komu tohle doporučit. Milovníci pamětnických šlágrů asi nebudou chtít vidět ujetou hudební romanci s IQ 20, pro fandy současných slaďáren (které se až tak moc neliší) to zase bude předpotopní vykopávka. Takže dějiny asi nebudou milé.(22.11.2009)

• - Všetko oblečenie, ktoré bolo použité v tomto filme, navrhol William Travilla. (AdamCritic)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenného románu Anity Loos. (Hans.)

• - Jane Russell (Dorothy) naliehala, aby dostala luxusnú šatňu a vedenie štúdia tak aj učinilo. Marilyn Monroe (Lorelei) povedala, že chce aspoň o trochu krajšiu šatňu, ktorá by mala aspoň sprchu. Keď išla povedať svoj názor vedeniu štúdia, povedalo jej, že je nič oproti Jane. Marilyn na túto odpoveď reagovala slovami: „Ja som blondínka a tento film sa volá Páni majú radšej blondínky!" Nakoniec Marilyn dostala luxusnú šatňu, akú mala aj Jane. (AdamCritic)