Svěží herecké výkony a několik trefných vtípků dělají z tohoto studiového nezmaru něco více, než jen tupou procházku po interiérech, které by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Do muzikálu má snímek daleko, stejně jako k regulérní komedii a v zásadě je to jen pohádka o hloupé blondýnce, která vlastně tak hloupá nebyla a životních hodnotách se zásadním uvědoměním. Ač je to tupé a režijně strnulé až běda, přece jenom mají dvě hlavní představitelky jakési kouzlo, které trochu zamlžuje kritický úsudek.(20.10.2005)

Je to poměrně tupá podívaná a ze zvláštního důvodu (nedovedu vystihnout proč) od určité chvíle takřka nesnesitelná. Svoje udělají vyhopsaná hudební čísla, kde hladina cukru přesahuje pomyslnou mez skoro bez ustání. Ale ani to a snad ani Marilyn Monroe (která hraje tu svoji tupou postavu vždy tak dobře, že ošálí všechny) nejsou tím nejhorším. Možná vše vězí v náladě, kterou film zanechává. Všechno je taková pohoda a tak bez chyb, že Vám bude za chvíli špatně jen s toho, že u vás doma vrže gauč a pohasíná světlo. Mám pocit, že Jane Russell jako protihráčka k Marilyn úplně nefunguje, její part jí nevěřím a vadí mi. Ono se těžko radí, komu tohle doporučit. Milovníci pamětnických šlágrů asi nebudou chtít vidět ujetou hudební romanci s IQ 20, pro fandy současných slaďáren (které se až tak moc neliší) to zase bude předpotopní vykopávka. Takže dějiny asi nebudou milé.(22.11.2009)

Ještěže Holywood je dnes tam kde je a ne tam, kde byl, protože z naivních technicolorových (=snažící se předvézt barvy co nejbarevnější a nejpestřejší, aby demostrovaly sílu barvy proti BW filmům) muzikálů nebo filmů kde se moc zpívá o kravinách, mi není moc dobře. Ale název filmu nelže, sám mám jednu. //Akademický formát, 35 mm - 1,37:1//(16.10.2008)

Hrozně statický muzikál bez Hawksova vkladu, prostě produkt éry celulitidových sex symbolů a dráždivých kabaretních vystoupení. Přitom ty kočky nejsou tak ploše napsané, jak by se mohlo zdát. Obě dvě, ale zejména Monroe, skrývají pod rouškou nevinnosti dostatek uvědomělosti. Russell je zase příkladná emancipovaná žena, na nápadníky nahlíží skepticky, ale lásku hledá. Nechat rozpočet nabobtnat, aby to nepřipomínalo inscenaci z počátků americké televize, určitě by to mířilo i výš.(16.6.2012)

• corpsy

Pochvalná recenzia to teda nebude. Ono oslavovať film, kde je glorifikované ( dámske ) zlatokopectvo, hoci vtipnou a romantickou cestou, pričom sa parťáčka hviezdnej Marylin ešte snaží jej ,,úlety,, obhajovať a zachraňovať jej kožu, je akosi rovnako zlé. Po formálnej stránke film podobne neoslní ( jedinou výnimkou je telesná schránka božskej MM ) a tak tu máme všeobecne veľmi preceňovanú rom com.(10.11.2015)

• - Ostatní ze štábu včetně Jane Russell potvrzovali, že Marilyn trpěla nervozitou, nejistotou a byla velmi zranitelná jakoukoliv kritikou při natáčení, proto všichni na place museli být moc opatrní, aby jí psychicky nezranili. (Pavlínka9)

• - Výstrih červených šiat Jane Russell (Dorothy) v úvodnej scéne bol z látky telovej farby, pretože herečke boli vidieť obrysy kostí aj materské znamienka. (AdamCritic)

• - Jane Russell (Dorothy) v jednom rozhovore prezradila, že musela Marilyn Monroe (Lorelei) v šatni často prehovárať, aby vyšla na pľac natáčať. Najťažšie to bolo počas nakrúcania scény v kajute, kde chcú uspať Ernieho Maloona (Ed Fury). (AdamCritic)