• mortak

Typická sériová broadwayská produkce padesátých let. MM nakonec z těchto stupidních zpívánek utekla k Lee Strasbergovi a snažila se ukázat, že umí daleko víc než jen vrtět zadečkem. Kdybych byl žena, tak by mě to, co vidím na plátně, uráželo, ale zdá se, že většině žen tento druh projekce jejich (nejen) pohlaví vyhovuje. Nedivím se MM, že se jí role typické blondýnky hnusila.(6.11.2010)

Když mi bylo asi tak deset let, víc se mi líbilo Jak si vzít milionáře. A to se nezměnilo. Jane Russell je jednoduše moc vulgární, ať už s podprsenkou nebo bez. Páni mají radši blondýnky shodou okolností také představují vrchol kariéry tohoto proslaveného problematického výstřihu z Psance. Na druhou stranu, kým chcete líp vyvážit bimbo blond Marilyn, než někým, kdo do minuty svede celý tým olympioniků? We're just two little girls from Little Rock / We lived on the wrong side of the tracks / But the gentlemen friends who used to call / They never did seem to mind at all / They came to the wrong side of the tracks(16.3.2009)

Technicolorové hody, vyčištěná kopii filmu a neskutečně krásná Marilyn Monroe! Tuto kombinaci jsem opravdu nečekal ani v nejlepších snech. Splnila se. Beze zbytku. Lehkonohá, písněmi prolnutá, komedie, která neomrzí, nezestárne a bude vždy provázet moje filmové večery, pokud se budu chtít rozesmát, zasnít, pobavit a nadchnout MM a nesmím opomenout skvělou brunetu Jane Russell, které MM skvěle sekundovala. Howard Hawks byl génius, proplouval žánry a vždy do filmu dal svůj um a své srdce milovníka celuloidu. Na tomto filmu se skvěle ilustruje jeho láska k příběhu a postavám v něm, proto je vybroušený jako nejkrásnější diamant z Jižní Afriky... :-)(21.8.2013)

Lorelei Lee (Marilyn Monroe) je napomenuta bohatým snoubencem Gusem, aby při plavbě do Paříže nezpůsobila jakýkoliv skandál, protože by to ohrozilo plánovanou svatbu, kterou si starý pán Esmond nepřeje. Doprovod jí dělá nejlepší kamarádka a také kabaretní umělkyně Dorothy Shaw (Jane Russell), která má úplně jiná kritéria při výběru toho pravého... Obě hlavní představitelky v průběhu filmu obléknou několik krásných kostýmů. Příjemně strávená hodina a půl plná zpěvu, tance a dobré nálady.(2.1.2017)

Rozpočet $2,260,000Tržby USA $12,000,000Tržby Celosvetovo $12,000,000║ Nečakané milé a odviazané prekvapenie z čarovnou blondínkou Marilyn Monroe, film zdobia chytľavé piesne, prim tanečky z dvojicou Jane Russell a Marilyn Monroe, uvoľnený dej, miestami vyšperkované "naivné" dialógy a veľká dávka neviazanej zábavnosti. Ja som sa zabával do pokukania, skvelý film! /videl v kine: 90%/ (videl na festivale Art Film Fest 2010)(15.5.2009)

• - Scenárová skúška trvala 2 dni. (AdamCritic)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenného románu Anity Loos. (Hans.)

• - Slavná taneční scéna s diamanty inspirovala Madonnin klip Material Girl (1984). (NinadeL)