Lorelei Lee (Marilyn Monroe) je napomenuta bohatým snoubencem Gusem, aby při plavbě do Paříže nezpůsobila jakýkoliv skandál, protože by to ohrozilo plánovanou svatbu, kterou si starý pán Esmond nepřeje. Doprovod jí dělá nejlepší kamarádka a také kabaretní umělkyně Dorothy Shaw (Jane Russell), která má úplně jiná kritéria při výběru toho pravého... Obě hlavní představitelky v průběhu filmu obléknou několik krásných kostýmů. Příjemně strávená hodina a půl plná zpěvu, tance a dobré nálady.(2.1.2017)

„♫Tiffany's! Cartier!!!...'' Jediné co mě přimělo se na tenhle příjemný filmeček podívat,byla ústřední diamantová píseň kterou jsem prvně slyšela v Moulin Rouge zafixovanou v podání Nicole Kidman.Zde ji zpívá ''božská Marilyn'' také skvěle,ale Nicole a celková novátorská dynamika písně je prostě lepší.Tenhle snímek není kdoví-jaké dílo,ale má příjemnou atmosféru a nějaká sranda by se taky našlaˇ,kterou všemi deseti zajišťuje úžasně pitomoučká Marilyn Monroe.„♫ But square-cut or pear-shaped,These rocks don't lose their shape.Diamonds are a girl's best friend!''(4.5.2010)

Je to poměrně tupá podívaná a ze zvláštního důvodu (nedovedu vystihnout proč) od určité chvíle takřka nesnesitelná. Svoje udělají vyhopsaná hudební čísla, kde hladina cukru přesahuje pomyslnou mez skoro bez ustání. Ale ani to a snad ani Marilyn Monroe (která hraje tu svoji tupou postavu vždy tak dobře, že ošálí všechny) nejsou tím nejhorším. Možná vše vězí v náladě, kterou film zanechává. Všechno je taková pohoda a tak bez chyb, že Vám bude za chvíli špatně jen s toho, že u vás doma vrže gauč a pohasíná světlo. Mám pocit, že Jane Russell jako protihráčka k Marilyn úplně nefunguje, její part jí nevěřím a vadí mi. Ono se těžko radí, komu tohle doporučit. Milovníci pamětnických šlágrů asi nebudou chtít vidět ujetou hudební romanci s IQ 20, pro fandy současných slaďáren (které se až tak moc neliší) to zase bude předpotopní vykopávka. Takže dějiny asi nebudou milé.(22.11.2009)

V podstatě totéž jako "Jak si vzít milionáře". Marylin Monroe hraje blonďatou mrchu, která jde po penězích a ani nepředstírá opak a která dokáže pomotat hlavu každému muži hlavně když je bohatý. Jane Russell pak její kamarádku brunetu, která ji drží při zemi a které stačí ke štěstí "jen" opálení a svalnatí hezouni. Je to blbé až na půdu, kulisové až běda, ale přecejen o něco lepší než předchozí film. Jsou tu totiž i skvělé muzikálové čísla (zejména to s olympijským týmem) a holky to v nich parádně rozjíždějí. Jinak ale těžký průměr.(20.6.2018)

Marilyn byla kouzelná, naprosto vyplnila kolonku blbé blondýny (jen vtípek s tiárou byl přehnaný) a jako bonus v závěrečném rozhovoru s budoucím tchánem ukázala, že možná je blbá, ale má dobré argumenty. A Jane Russel alias Dorothy je od teď jednou z mých oblíbených postav. Záviděla jsem jí trefné hlášky, skvěle vyvážený cynismus a oddanost. Jen ten scénář je dost slabý.(22.8.2013)

• - Scenárová skúška trvala 2 dni. (AdamCritic)

• - Marilyn Monroe (Lorelei) má vo filme 2 odtiene blond farby vlasov. (AdamCritic)

• - Ostatní ze štábu včetně Jane Russell potvrzovali, že Marilyn trpěla nervozitou, nejistotou a byla velmi zranitelná jakoukoliv kritikou při natáčení, proto všichni na place museli být moc opatrní, aby jí psychicky nezranili. (Pavlínka9)