• mortak

Typická sériová broadwayská produkce padesátých let. MM nakonec z těchto stupidních zpívánek utekla k Lee Strasbergovi a snažila se ukázat, že umí daleko víc než jen vrtět zadečkem. Kdybych byl žena, tak by mě to, co vidím na plátně, uráželo, ale zdá se, že většině žen tento druh projekce jejich (nejen) pohlaví vyhovuje. Nedivím se MM, že se jí role typické blondýnky hnusila.(6.11.2010)

Lorelei Lee (Marilyn Monroe) je napomenuta bohatým snoubencem Gusem, aby při plavbě do Paříže nezpůsobila jakýkoliv skandál, protože by to ohrozilo plánovanou svatbu, kterou si starý pán Esmond nepřeje. Doprovod jí dělá nejlepší kamarádka a také kabaretní umělkyně Dorothy Shaw (Jane Russell), která má úplně jiná kritéria při výběru toho pravého... Obě hlavní představitelky v průběhu filmu obléknou několik krásných kostýmů. Příjemně strávená hodina a půl plná zpěvu, tance a dobré nálady.(2.1.2017)

Howard Hawks točil úplne všetko. Nakoniec aj romantický muzikál. Nie som bohužial fanúšikom muzikálov, takže málo čo z tohto žánru a navyše z tejto doby ma dokáže zaujať. Monroe hrá hlúpučkú blondýnku, takže neviem, prečo by som s ňou mal sympatizovať. Ja som viac na brunetky, takže by som určite preferoval Jane Russell. A som aj gentleman.(2.6.2012)

Nebýt takového obsazení, jaké film nakonec dostal, tak by po něm neštěkl ani pes. MM je pochopitelně božská a málo kdo by jí odolal, Jane Russell ovšem v ničem nezaostává a kdyby se přede mě postavili obě dvě upřednostnil bych zřejmě Jane, pochopitelně s tím, že MM by se dívala a zanedlouho i přidala. Film ve své době asi žádné ambice na ceny neměl a vše bylo postaveno jen na ústřední dvojici a odvažuju si tipnout, že finanční úspěch se díky výše zmíněnému dostavil. Příběh je prostinký jako sama Lorelei (MM) a kabaretní neoplývají moc dobrou choreografií, ale čert to vzal, vždyť je tu přece Marylin a Jane Russell. "Diamonds are girl's best friend."(19.11.2013)

„♫Tiffany's! Cartier!!!...'' Jediné co mě přimělo se na tenhle příjemný filmeček podívat,byla ústřední diamantová píseň kterou jsem prvně slyšela v Moulin Rouge zafixovanou v podání Nicole Kidman.Zde ji zpívá ''božská Marilyn'' také skvěle,ale Nicole a celková novátorská dynamika písně je prostě lepší.Tenhle snímek není kdoví-jaké dílo,ale má příjemnou atmosféru a nějaká sranda by se taky našlaˇ,kterou všemi deseti zajišťuje úžasně pitomoučká Marilyn Monroe.„♫ But square-cut or pear-shaped,These rocks don't lose their shape.Diamonds are a girl's best friend!''(4.5.2010)

• - Keď Lorelei (Marilyn Monroe) vyprevádza na loď svojho snúbenca, kričí "By, Lover!", ale pery sa jej nehýbu. (AdamCritic)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenného románu Anity Loos. (Hans.)

• - V pôvodnom traileri na konci vidieť, ako Lorelei (Marilyn Monroe) a Dorothy (Jane Russell) lezú dole po rebríku v čiernom korzete so zlatými kvetmi za žltým plátnom. Táto scéna bola najnáročnejšia a nakoniec ani v konečnej verzii filmu nebolo použitá. (AdamCritic)