• Morien

(1001) Shrňme si to: Na tento druh těchto muzikálových čísel mě nikdo neutáhne a na komiku typu "Marilyn skáče na posteli a bohatý trouba se tak nemůže soustředit na mluvu" si taky nijak zvlášť nepotrpím. A ničím jiným tento film neoplývá. Posledním lákadlem by ještě mohla být móda, ale tahle okázalost spojená s hranatostí mi taky srdéčko nerozehřeje. Marilyn je rozhodně krásnější v černobílé a rovněž se mi začíná zdát nad slunce jasnější, že jedině v Někdo to rád horké mi ten její typ postavy přijde správně a snesitelně využitý. Celkově mi přijde, že film postrádá jakoukoliv šťávu. Jediný trošku přitažlivý výstup je taneček Jane Russellové u soudu, protože se dá vnímat jako provokace, jinak je to celé pouhý soubor důkazů o tom, jak moc není v Hollywoodu žena považována za opravdového člověka a jak stačí blyštivé tretky, aby se nikdo nepozastavoval nad tristní plochostí filmového řemesla.(21.4.2015)

Howard Hawks točil úplne všetko. Nakoniec aj romantický muzikál. Nie som bohužial fanúšikom muzikálov, takže málo čo z tohto žánru a navyše z tejto doby ma dokáže zaujať. Monroe hrá hlúpučkú blondýnku, takže neviem, prečo by som s ňou mal sympatizovať. Ja som viac na brunetky, takže by som určite preferoval Jane Russell. A som aj gentleman.(2.6.2012)

Technicolorové hody, vyčištěná kopii filmu a neskutečně krásná Marilyn Monroe! Tuto kombinaci jsem opravdu nečekal ani v nejlepších snech. Splnila se. Beze zbytku. Lehkonohá, písněmi prolnutá, komedie, která neomrzí, nezestárne a bude vždy provázet moje filmové večery, pokud se budu chtít rozesmát, zasnít, pobavit a nadchnout MM a nesmím opomenout skvělou brunetu Jane Russell, které MM skvěle sekundovala. Howard Hawks byl génius, proplouval žánry a vždy do filmu dal svůj um a své srdce milovníka celuloidu. Na tomto filmu se skvěle ilustruje jeho láska k příběhu a postavám v něm, proto je vybroušený jako nejkrásnější diamant z Jižní Afriky... :-)(21.8.2013)

V podstatě totéž jako "Jak si vzít milionáře". Marylin Monroe hraje blonďatou mrchu, která jde po penězích a ani nepředstírá opak a která dokáže pomotat hlavu každému muži hlavně když je bohatý. Jane Russell pak její kamarádku brunetu, která ji drží při zemi a které stačí ke štěstí "jen" opálení a svalnatí hezouni. Je to blbé až na půdu, kulisové až běda, ale přecejen o něco lepší než předchozí film. Jsou tu totiž i skvělé muzikálové čísla (zejména to s olympijským týmem) a holky to v nich parádně rozjíždějí. Jinak ale těžký průměr.(20.6.2018)

Kdyby tam hrála jen Marylin, asi mě to tolik nebaví, ale jelikož je tam i úchvatná Jane Russell, docela se mi ten snímek nakonec líbil. Marylin mi seděla jen, když zpívala, Jane Russell mi seděla pořád. Kromě toho, že je krásná, dobře vypadá, tak to zvládla i skvěle herecky, což jsem docela zíral. Příběh je taková hezká teatrálnost.(28.11.2014)

• - Počas natáčania jednej scény vošla na pľac kostymérka Marilyn Monroe (Lorelei) a zakričala na ňu: „Slečna Monroe, nemôžete natáčať bez nohavičiek!". (AdamCritic)

• - Natáčanie snímky začalo 5. mája 1953 a skončilo 13. augusta 1953. (AdamCritic)

• - Výstrih červených šiat Jane Russell (Dorothy) v úvodnej scéne bol z látky telovej farby, pretože herečke boli vidieť obrysy kostí aj materské znamienka. (AdamCritic)