• Hejtmy

{262/1001} Já osobně mám raději brunetky než blondýnky, ale co říct k filmu? Snad jen to, že postavit ho celý jen na osobě Marilyn Monroe je trošku málo. V padesátých letech to možná na slušný výdělek stačilo, dneska to může bavit jen fanoušky Marilyn, pro ostatní včetně mě to bude utrpení, protože čistě jako film je to hrůza. 30 %(22.2.2011)

Má to příjemně cynický nadhled samo nad sebou, plyne to lehce a svižně (na rozdíl od mnoha jiných muzikálů té doby, mj. příbuzně „zlatokopecké“ Gigi), baví mě nápaditě aranžovaná muzika a zpěv, vizáž i attitude obou dam (Jane R. ve všech případech o něco víc; u Marylin zase překvapuje rozsah pěveckého výrazu, i když ten tónový za ni musela na pár místech dohánět Marni Nixon) a jako malé klouče jsem byl fascinován názvem, aniž bych o filmu cokoli věděl (myslel jsem, že jde o drsnou detektivku, proč by mi jinak naši říkali, že to pro mě ještě není?). Na ryze subjektivní slabé čtyři to stačí.(2.10.2016)

• corpsy

Pochvalná recenzia to teda nebude. Ono oslavovať film, kde je glorifikované ( dámske ) zlatokopectvo, hoci vtipnou a romantickou cestou, pričom sa parťáčka hviezdnej Marylin ešte snaží jej ,,úlety,, obhajovať a zachraňovať jej kožu, je akosi rovnako zlé. Po formálnej stránke film podobne neoslní ( jedinou výnimkou je telesná schránka božskej MM ) a tak tu máme všeobecne veľmi preceňovanú rom com.(10.11.2015)

Když mi bylo asi tak deset let, víc se mi líbilo Jak si vzít milionáře. A to se nezměnilo. Jane Russell je jednoduše moc vulgární, ať už s podprsenkou nebo bez. Páni mají radši blondýnky shodou okolností také představují vrchol kariéry tohoto proslaveného problematického výstřihu z Psance. Na druhou stranu, kým chcete líp vyvážit bimbo blond Marilyn, než někým, kdo do minuty svede celý tým olympioniků? We're just two little girls from Little Rock / We lived on the wrong side of the tracks / But the gentlemen friends who used to call / They never did seem to mind at all / They came to the wrong side of the tracks(16.3.2009)

Marilyn byla kouzelná, naprosto vyplnila kolonku blbé blondýny (jen vtípek s tiárou byl přehnaný) a jako bonus v závěrečném rozhovoru s budoucím tchánem ukázala, že možná je blbá, ale má dobré argumenty. A Jane Russel alias Dorothy je od teď jednou z mých oblíbených postav. Záviděla jsem jí trefné hlášky, skvěle vyvážený cynismus a oddanost. Jen ten scénář je dost slabý.(22.8.2013)

• - V scéne, kde Lorelei Lee (Marilyn Monroe) spieva pieseň o diamantoch, boli na strope zavesené živé ženy, ktoré dostali 50 amerických dolárov za celodennú prácu. Spomínaná diamantová scéna bola natáčaná 11-krát. (AdamCritic)

• - Během natáčení musel maskér Allan "Whitey" Snyder Marilyn Monroe slíbit, že ji upraví i po smrti. Slíbil a vtipkoval, že mu ale Marilyn musí dodat tělo ještě teplé. Po dokončení filmu mu darovala zlatou sponu na bankovky s věnováním "Whitey, miláčku, dokud jsem ještě teplá. Marilyn", aby Whitey na svůj slib nezapomněl. Splnil jej 8. 8. 1962. (AdamCritic)

• - Honorár Marilyn Monroe (Lorelei Lee) za natočenie tejto snímky bol 18 000 amerických dolárov. (Raccoon.city)