Phantasy Star Online 2 The Animation

• Japonsko ファンタシースターオンライン2 ジ アニメーション (více)

Epizody(12)

Názor, že pravidelné hraní počítačových her může mít negativní dopad na studijní výsledky u mládeže školou povinné, není ničím novým. Phantasy Star Online 2 je jednou z těchto her, u které dospělí ve vedení jedné japonské střední školy uvažují o tom, že by ji zakázali. Studentská rada se snaží tomuto předejít a zjistit, zda může opravdu intenzivní hraní této hry vést k poklesu studijních výsledků. Proto si do svých řad vybrala Tachibanu, mladého chlapce s dobrými studijními výsledky, a jako úkol mu dala pravidelně se věnovat hraní této hry a o svých poznatcích psát pravidelné zprávy. Jak moc dokáže hraní této sci-fi RPG hry změnit hlavního hrdinu a jaký vliv to bude mít na jeho studium? (Jeoffrey)

Jeoffrey

Za zásadní problém u sebe vidím, že každé anime, o kterém tu Goku píše, mělo něco, co jej nějak odlišovalo od těch předchozích a co dokázalo toto stále populárnější téma světa RPG někam posunout. Tohle ale po prvním díle nemá nic! Kromě faktu, že se nám autoři zaměřili místo fantasy RPG na sci-fi tam opravdu není nic co by mě nějak motivovalo k tomu abych se do tohoto pouštěl. Žádná velká inovace, žádný unikátní charakter, povedený humor, zajímavý koncept zaměřený na určitý aspekt RPG her... A to se evidentně snažili. Začátek má navodit jistý dojem toho, že půjde o epické anime plné velkých bitev a efektů. Za sebe považuji u této sekvence zajímavou tak akorát hudbu. Akce mě nenadchla, efekty neoslnili a animace jak už píše Goku (odehrává se to v herním světě) prostě opravdu hodně odpudivá a moc umělá. Další pasáž zaměřená na běžný svět byla rozvleklá, nudná a s logikou u které jsem zase jednou nechápal, kdo tyhle věci vymýšlí. Zkrátka jsem se dozvěděl, že mladý kluk, který přijde do školy se školní taškou a ve školní uniformě je prostě strašně podezřelý, když u sebe zrovna nemá studentskou kartu a fakt, že má na sobě ty "správné školní barvy a vybavení" prostě jako argument nezabírá. Navíc ta výměna dialogů ve stylu - ty jsi podezřelý- ne já nejsem podezřelý - ano ty jsi podezřelý, to bylo tak na úrovni mateřské školky. Spousta jednotlivých zvratů působí strašně hloupě a u důvodů, proč byl hlavní hrdina vybrán do studentské rady a proč musí hrát PSO2 jsem tak nějak nevěřícně kroutil hlavou. Pointa s tvorbou charakteru a tím jak dopadla mě totálně dorazila a to ještě pořád nebyl konec. Hlavní hrdina je totální "lama", ale když mu nabídnou pomoc tak on jí prostě s klidem odmítne... Je sice pravda, že ten robot a ty jeho pózy a to jak se naparoval by ve mě asi taky příliš sympatií nevzbudili, ale stejně. Závěr přinesl jednu malou potyčku s podobnou kvalitou jako první scéna a to bylo víceméně vše. Výsledný dojem po prvním díle je asi takový, že i když by mě tohle mělo bavit, protože je mi téma blízké, tak jsem docela slušně otrávený, znuděný a nechápu co jsem to zase jednou viděl. Co se dalších dílů týká, tak výrazné zlepšení se začíná objevovat až na samém konci, kdy se konečně někdo rozhodl přijít s něčím zajímavým a originálním a tak nám vzniká sci-fi ze světa hraní sci-fi RPG, což ve výsledku nepůsobí zase až tak hloupě, jak by se na první pohled zdálo. Jediné co nechápu je fakt, proč s tím zajímavým přicházejí až tak pozdě, v momentě, kdy méně otrlý divák již dávno s anime skončil a kdy bude zatraceně těžké nějak u mě překonat ten pocit nudy co jsem měl při sledováních prvních cca 7 dílů. Přesto se jim to trochu daří a já začínám zvažovat, že tomu dám nakonec možná i průměr, pokud tedy tuhle finální a podle mě povedenou zápletku nějak fatálně nepokazí. EDIT: Ale jo, konec se docela dal a i ten finální souboj nebyl úplně marný, i když zase nijak originální to nebylo. Takže se dá říct že závěr nepokazili a tak splním co jsem slíbil a ve finále PSO2 úplně nezavrhnu. 4,5/10 () (méně) (více)

DaweForeman

Tak velký očekávání jsem od toho měl po prvním díle, ale v závěru to bylo jen jedno velké zklamání. Jediný opravdový, unikátní a výjimečný plus, který jsem tu především viděl, byla změna příběhu - zpočátku co se jevilo po pár dílech jako futuristické prostředí školy s otázkou onlinových her, se proměnilo ve sci-fi akční příběh. Tenhle zvrat mě opravdu mile překvapil, ale tím nějak chvála končí. Když se podívám na mínusy, tak rozhodně co se člověk všimne prvního je ona očividná kýčovitá počítačová animace. Dalším faktorem je naprosto nesnesitelná hlavní postava Itsukyho, která mi připadá, jako kdyby vůbec nepřemýšlela a do všeho se hnala zuřivým stylem. I když se tu píše o tom, že je to též romantické, tak to je další iritující prvek, kterej je tu jaksi nedořešenej a alespoň by si zasloužil nějakej ten konec, ale bohužel. Romantika tu má navíc trochu více potenciálu, kdy by mohla být trochu více napínavější a zajímavější, ale vypadá to, že si autor s tím hlavu nedělal - viz. možnost Aika vs. Rinna (obzvláště na konci). Co se týče akce, tak mi mnohokrát připadalo, jako kdybych koukal na lamácké Power Rangers, takže katastrofa. V závěru se akorát zmínim o hudbě, kdy je tu spousta zajímavých tracků, ale zároveň je tu i několik otravných, kdy mám především na mysli OPčko, kdy ten zpěvák je přesně stejně iritující jako hlavní hrdina (možná kvůli tomu, že oba hlasy jsou od stejného člověka). ()