poster

Tajuplný ostrov

 • Česko

  Tajemný ostrov

 • Velká Británie

  Mysterious Island

 • Nový Zéland

  Mysterious Island

 • Austrálie

  Mysterious Island

Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi / Fantasy

Velká Británie / USA, 1961, 101 min

Režie:

Cy Endfield

Kamera:

Wilkie Cooper

Producenti:

Charles H. Schneer
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  ****

  Mile naivní a vizuálně poměrně zdařilá dobrodružná podívaná s nezaměnitelným rukopisem trikové legendy Raye Harryhausena. Jednoduché trikové techniky, zadní projekce, malované kulisy a rozpohybované animatrické loutky v podobě obřího kraba, obřích včel, jekéhosi křížence pštrosa a slepice a gigantická chobotnice - to všechno jsou znaky Harryhausenovy práce, jenž je už od dob The Beast From 20000 FAthoms až po Souboj titánů stále neměnná, jasně čitelná a působivá. Verneův román Tajuplný ostrov jsem nečetl, takž nemohu posuzovat, do jaké míry se tvůrci drželi předlohy, ale podívaná je to vkusná a trikově bohatá.(24.9.2004)

 • Goldbeater
  *****

  V době asi před deseti lety a i později byl Tajúplný ostrov mým nejoblíbenějším filmem na videokazetě a dodnes je to jediný snímek, který také na VHS stále ještě přechovávám. Viděl jsem to v době, kdy jsem ještě neměl ponětí o tom, kdo to byl Jules Verne, a tak mi bylo a stále je úplně jedno, jak moc věrnou adaptací tohle dobrodružné fantasy je. Naprosto geniální je hudba Bernarda Herrmanna a i speciální efekty jsou na svou dobu opravdu překvapivé. Přeplácanost děje se mi vždy u tohohle díla líbila a vidím jako velkou škodu, že dosud nevyšlo v české DVD distribuci. Doporučuji to jako svou lásku z dětských let, díky které možná mám dnes takový filmový vkus, jaký mám. Parádní nostalgie!(28.8.2012)

 • ARI50
  ****

  Úžasný snímek ne jako ty počítačové propadaky ( ja vím učí se ) ale tohle byla nádhera útěk z vězení souboj s obřím krabem vosou a uchvatnou chobotnici s ulitou jo šlo poznat ve filmů že tam sou platná a podobně ale bylo to prostě výborné jen sem čekal obřího pavouka když sem viděl v jeskyni ty pavučiny ale nevadí co mi nesedělo byl muž s ulitou a ponorka,ale budiž výborný film(31.12.2016)

 • darkrobyk
  ****

  Fantastické dobrodružství je sice místy pomalejší, ale staromilcům by to vadit nemělo. Obří krab, pták, včely...asi bych těch potvor nasadil ještě více. Harryhausenovu práci je totiž radost sledovat v každém filmu. Půvabně vytvořená pozadí ostrova, jeskyně s Nautilem a H. Lom, který bohužel moc prostoru nedostal, což je pro mne smutné, ale pochopitelné. Snad jen souboj s krakenem zvládl lépe Karel Zeman (Vynález zkázy), to se dá ovšem odpustit. Jediné mé očekávání se nenaplnilo - v nadzemní jeskyni jsem byl připraven na obřího pavouka...Na zamračený podvečer jako stvořené.(17.3.2018)

 • dopitak
  ***

  Četl jsem několik verneovek, ale Ostrov mezi nimi nebyl. Asi taky proto s tímhle filmem nemám žádné větší problémy, kromě některých chyb ve scénáři. SPOILER: Pomalu potopená loď jistě skýtá možnost záchrany alespoň několika pasažérů - nestalo se. Když už zůstali všichni na lodi, proč po jejím vynoření nebyly někde mrtvoly?___Trikově zapadající do technického kontextu doby, 3D grafiku rozhodně nečekejte.(2.2.2010)

 • - Když jižanští důstojníci uniknou balonem, zastihne je liják nad mraky. (Sinecod)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace