poster

Tajuplný ostrov

 • Česko

  Tajemný ostrov

 • Velká Británie

  Mysterious Island

 • Velká Británie

  Jules Verne's Mysterious Island

 • USA

  Mysterious Island

 • Nový Zéland

  Mysterious Island

 • Austrálie

  Mysterious Island

Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi / Fantasy

Velká Británie / USA, 1961, 101 min

Režie:

Cy Endfield

Kamera:

Wilkie Cooper

Producenti:

Charles H. Schneer
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Goldbeater
  *****

  Tajuplný ostrov jsem miloval, když jsem byl malý, a pouštěl jsem si ho na videokazetě aspoň tak jednou do měsíce. Neskutečně se mi líbily stop-motion speciální efekty Raye Harryhausena - ostatně jsem jimi fascinován dodnes. Naprosto geniální je v tomto snímku i hudba Bernarda Herrmanna. Ve všech dalších ohledech jde o prvotřídní dobrodružný film se vším, co k tomu patří. A moc rád se k němu vracím. Doporučuji ho jako svou filmovou lásku z dětských let, díky které možná mám dnes tak silný vztah ke kinematografii jako takové. Parádní nostalgie!(28.8.2012)

 • D.Moore
  **

  Úvod s letem v balonu mě navnadil, zbytek filmu poměrně zklamal. Ano, díky Rayi Harryhausenovi je v něm všechno (doslova) velké - krab, "praslepice", včely... Jenže tentokrát mi to nestačilo. Těšil jsem se na Verneův příběh, který znám z předlohy, a na ten se tvůrci doslova vybodli. Nezachránil to ani Herbert Lom v roli kapitána Nema. Trikově za čtyři hvězdy, ale se vším všudy dvě a půl.(9.7.2011)

 • Lima
  ****

  Mile naivní a vizuálně poměrně zdařilá dobrodružná podívaná s nezaměnitelným rukopisem trikové legendy Raye Harryhausena. Jednoduché trikové techniky, zadní projekce, malované kulisy a rozpohybované animatrické loutky v podobě obřího kraba, obřích včel, jekéhosi křížence pštrosa a slepice a gigantická chobotnice - to všechno jsou znaky Harryhausenovy práce, jenž je už od dob The Beast From 20000 FAthoms až po Souboj titánů stále neměnná, jasně čitelná a působivá. Verneův román Tajuplný ostrov jsem nečetl, takž nemohu posuzovat, do jaké míry se tvůrci drželi předlohy, ale podívaná je to vkusná a trikově bohatá.(24.9.2004)

 • darkrobyk
  ****

  Fantastické dobrodružství je sice místy pomalejší, ale staromilcům by to vadit nemělo. Obří krab, pták, včely...asi bych těch potvor nasadil ještě více. Harryhausenovu práci je totiž radost sledovat v každém filmu. Půvabně vytvořená pozadí ostrova, jeskyně s Nautilem a H. Lom, který bohužel moc prostoru nedostal, což je pro mne smutné, ale pochopitelné. Snad jen souboj s krakenem zvládl lépe Karel Zeman (Vynález zkázy), to se dá ovšem odpustit. Jediné mé očekávání se nenaplnilo - v nadzemní jeskyni jsem byl připraven na obřího pavouka...Na zamračený podvečer jako stvořené.(17.3.2018)

 • dopitak
  ***

  Četl jsem několik verneovek, ale Ostrov mezi nimi nebyl. Asi taky proto s tímhle filmem nemám žádné větší problémy, kromě některých chyb ve scénáři. SPOILER: Pomalu potopená loď jistě skýtá možnost záchrany alespoň několika pasažérů - nestalo se. Když už zůstali všichni na lodi, proč po jejím vynoření nebyly někde mrtvoly?___Trikově zapadající do technického kontextu doby, 3D grafiku rozhodně nečekejte.(2.2.2010)

 • - Ray Harryhausen připravil pro film miniatury balonu, sopky a dalšího. (ARI50)

 • - Film je natočen podle románu Jules Verne z roku 1875 „Mysterious Island“. (ARI50)

 • - Když jižanští důstojníci uniknou balonem, zastihne je liják nad mraky. (Sinecod)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace