poster

Hatari!

 • anglický

  Hatari!

Dobrodružný / Komedie

USA, 1962, 157 min

Režie:

Howard Hawks

Scénář:

Leigh Brackett

Kamera:

Russell Harlan

Hudba:

Henry Mancini

Producenti:

Howard Hawks

Střih:

Stuart Gilmore

Kostýmy:

Edith Head
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fandorin1
  **

  Zdlouhavý film. Scény odchytu divokých zvířat mají spád (opravdu na svou dobu výborná kamera), ale po čase unaví, protože schéma se opakuje. Komické scénky se rovněž opakují a hraničí s trapností. John Wayne je toporný jako obvykle, herečky moc talentu nepobraly. Milostná zápletka je k uzoufání. Slabší průměr až podprůměr.(5.5.2013)

 • curunir
  ***

  ,,NUŽ PÁNI, KTO JEJ POVIE ABY ODIŠLA?" ,,NOSOROŽCE, SLONY, BYVOLY ... A ZELENÁČ:" __ Kedysi dávno som videl film, v ktorom kdesi v savane pomáhali belochovi pri stavbe hospodárstva černošskí väzni, čo robilo vrásky na čele najmä jeho manželke. Dlho som bol v presvedčení, že to zaujímavé dielo sa volá Hatari! a bol to dôvod, prečo som si v tejto mylnej mienke pustil toto africké dobrodružstvo. Popis deja? Najprv márne chytajú nosorožca, potom postavy medzi sebou vedú nezáväzné rozhovory, chytajú žirafu, ďalšie rozhovory a riešenie vzťahov medzi niektorými postavami, chytajú zebru, rozprávajú sa, chytajú opice, opäť riešenie vzťahov a nejaké omáčky, opäť chytajú nosorožca ... Nemožno povedať, že by tieto opakujúce sa eskapády napriek pomerne slaboduchému deju boli vyložene nudnými, avšak na ploche dve a polhodiny je ich až príliš. Skrátiť film minimálne o polhodiny a odstrániť tak z neho celý rad do očí bijúcich zbytočných scén, vrátane detinského humoru by bolo len ku prospechu veci. Wayne hrá rovnakého frajera ako v ďalších iných 100 filmoch, zato vynikne dynamická kamera s krásnymi scenériami a Marciniho hudba s nefalšovaným africkým koloritom. (82. hodnotenie, 13. komentár k filmu)(21.1.2013)

 • kaylin
  ****

  Úchvatná práce se zvířaty, která se jen tak nevidí. Ano, je to o lovení zvířat, ale když nic jiného, je to o lovení pro zoologické zahrady. To, jak se tu skutečná zvířata někdy chovají, je až neuvěřitelné. Asi si také ochočím svého geparda. John Wayne tu má roli klasického tvrďáka, kterého musí žena dobývat. No, netrvá jí to dlouho. Přesto, že se romance táhne celým dvě a půl hodiny dlouhým filmem, je tu mnoho záběrů z africké divočiny, které stojí za to.(13.12.2014)

 • Mol
  **

  YOU HAVE BEEN DRINKING A LITTLE, HM? NO MA'AM. I'VE BEEN DRINKIN A LOT!!! V dnešní době tento film vypadá hodně krutě. John Wayne se svou bandou neohrožených "pytláků" loví mírumilovná stvoření, která si spokojeně žila ve svém přirozeném prostředí, které jim po prodeji do zoologických zahrad, nahradí klece a stísněné výběhy, aby se na ně mohli lidé o víkendech chodit dívat. Freaking show. Dřív se to tak samozřejmě nebralo a dnes i některé druhy zvířat žijí pouze v zoo a v přírodě je již nenajdeme. Samo sebou, ve filmu se každý večer chlastá a kouří a nad některými scénami jsem i žasl. Natáčení scén s nosorožcem, muselo být dost nebezpečné. Kurt a Francouz byli super a Brandy úplně vymaštěná, když si nakonec vybrala kapsáře.(2.1.2017)

 • fefee
  ***

  Odchyt zvierat v reálnom prostredí oceňujem na tomto filme najviac, snáď to je tak jediné čo bolo na filme zaujímave. Zvieratá zaujali viac ako samotný kŕčovitý John Wayne a jeho spoluherci, ktorý riešili svoje vtipne nevtipné vzťahové doťahovačky, ktoré v konečnom dôsledku nikoho aj tak nezaujímali. (2,5*)(2.4.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace