poster

Hatari!

 • anglický

  Hatari!

Dobrodružný / Komedie

USA, 1962, 157 min

Režie:

Howard Hawks

Scénář:

Leigh Brackett

Kamera:

Russell Harlan

Hudba:

Henry Mancini

Producenti:

Howard Hawks

Střih:

Stuart Gilmore

Kostýmy:

Edith Head
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  ****

  Úchvatná práce se zvířaty, která se jen tak nevidí. Ano, je to o lovení zvířat, ale když nic jiného, je to o lovení pro zoologické zahrady. To, jak se tu skutečná zvířata někdy chovají, je až neuvěřitelné. Asi si také ochočím svého geparda. John Wayne tu má roli klasického tvrďáka, kterého musí žena dobývat. No, netrvá jí to dlouho. Přesto, že se romance táhne celým dvě a půl hodiny dlouhým filmem, je tu mnoho záběrů z africké divočiny, které stojí za to.(13.12.2014)

 • (mOnkey)
  ****

  Symbióza s přírodou sice občas lehce vázne zbytečným nadužíváním zadní projekce, ale vše plně vynahrazují úžasně zpracované lovy divoké zvěře ve volné přírodě (raději ani nechci vědět, kolik pokusů bylo k natočení potřeba a kolik nervů to muselo celý štáb stát). Ostatně rozličné druhy zvířectva jsou hybatelem příběhu a i uvnitř rezervace jsou zvířata nositelem komických situací (u nahánění pštrosů, které se zvrtne v nahánění černoušků, jsem se skutečně pobavil). Naštěstí i lidská osádka africké savany má co nabídnout, takže ten čas strávený ve společnosti Johna Wayna a jeho party byl příjemným zážitkem. 85%(11.12.2010)

 • Mol
  **

  YOU HAVE BEEN DRINKING A LITTLE, HM? NO MA'AM. I'VE BEEN DRINKIN A LOT!!! V dnešní době tento film vypadá hodně krutě. John Wayne se svou bandou neohrožených "pytláků" loví mírumilovná stvoření, která si spokojeně žila ve svém přirozeném prostředí, které jim po prodeji do zoologických zahrad, nahradí klece a stísněné výběhy, aby se na ně mohli lidé o víkendech chodit dívat. Freaking show. Dřív se to tak samozřejmě nebralo a dnes i některé druhy zvířat žijí pouze v zoo a v přírodě je již nenajdeme. Samo sebou, ve filmu se každý večer chlastá a kouří a nad některými scénami jsem i žasl. Natáčení scén s nosorožcem, muselo být dost nebezpečné. Kurt a Francouz byli super a Brandy úplně vymaštěná, když si nakonec vybrala kapsáře.(2.1.2017)

 • sud
  *****

  Škoda že John Wayne nedostával mnoho příležitostí uplatnit komediální talent, ačkoli ho skutečně měl. Howard Hawks, tvůrce legendárních a geniálních westernů s tímto hrdinou, do toho šel a vyšlo to na výbornou. Vynikající dobrodružná komedie, která dokáže pobavit po celou dvou a půl hodinovou stopáž. Kromě Johna Wayna zde předvedl svůj komediální talent i Hardy Krüger, Red Buttons nebo i westernista Bruce Cabot.(13.2.2005)

 • Martin741
  ***

  Reziser Howard Hawks /Big Sleep, El Dorado, Rio Bravo/ natocil len priemerny safari film. Film ide podla sablony dialogy - safari - dialogy - safari - dialogy ..... Dialogy su obcas len prazdne rozhovory o nicom, safari zase nenadchne. Len sa herci prevazaju v autach a nic realne sa nestane. Preco davam priemer, bola len slusna rezia a africke realie Vychodnej Afriky, konkretne dnesnej Tanzanie. 60 %(10.5.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace