poster

Příslib

 • USA

  The Promise

 • Španělsko

  La promesa

 • Velká Británie

  The Promise

Historický / Drama

USA / Španělsko, 2016, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cukorek
  ****

  Ničím veľkolepým, tento film nedisponuje, ale predsa svojou skromnosťou vytvára vynikajúci zážitok. Základy sú položené na jednoduchosti a na výkonoch hercov. Škoda, že popri Balevi sa tu neobjavil aj iný kvalitnejší herec. Zas na druhej starne Isaac skvele zapadol do Arménskej populácie a aj ta jeho angličtina bola cítiť za netypickým prízvukom. Bale je znovu nekompromisný, citovo sa neviaže a proste zahral to dobre. Zas som sa dozvedel niečo nové z obdobia prvej svetovej a tak dávam 70%.(12.11.2017)

 • chelseaman22
  ***

  Věru nedokáži pochopit, jak moc hluboko "Krisčn" klesl. Je sice chvály hodné, že se distancuje od US produkce, ale proč ksakru účinkuje v ryze regionálních počinech produkované tureckými či čínskými penězi? Jinak zápletka je skrz naskrz tragická se spoustou uhynulých arménských kusů. Metráž velkolepě přetažená. 62%(18.9.2017)

 • Ant
  ****

  Přiběhově nijak zvlášť originální. Zkrátka klasická zápletka o dvou mužích bojujících o srdce jedné ženy. Tenhle film je důležitý a stojící za zhlédnutí z jiných důvodů. Tvůrci perfektně pracovali s kulisami a dobovou atmosférou. Ne každý historický film vás dokáže takhle pocitově přenést do úplně jiné doby a kultury. Oscar Isaac pak s přehledem vede hvězdné obsazení. Jeho přerod z bezstarostného studenta do muže co ztratil vše, co mohl, je vskutku obdivuhodný. Každopádně The Promise je důležitý film hlavně proto, co popisuje. Genocida Arménů, je něco o čem se nemluví, ale mluvit by se mělo. Už jen proto, co se v Turecku odehrává dnes.(2.5.2017)

 • eLeR
  ****

  Terry George sa vo svojom filme zameral skôr na samotné postavy a ich príbehy, všetko to ostatné (turecko-arménsky problém) sa síce vinie celým filmom, ale ja by som prijala konkrétnejšie a drsnejšie zobrazenie. To je jediná výtka. Ako spomínala emma53 vizuál je parádny, výprava, kostýmy .. super. Herecky kvalitné. Charlotte prirodzená, Christianovi rola akoby šitá na mieru a budem sa zase opakovať Oscar je krásny muž a to mi stačí :-). A netreba zabudnúť ani na Chrisa .. https://www.youtube.com/watch?v=WPiJ79Ure1I .. 3,5*(14.7.2017)

 • luka4615
  ***

  Výborně obsazené drama, které v počas První světové války mapuje osud Arménců, jejichž osudy a samotnou existenci Turci neuznávali. Toto všechno zní jako ty správné ingredience pro vtahující flmový zážitek, avšak celý film společně s tímto příběhem je podáván divákovi za hodně "tlustým sklem", jímž neproniknou téměř žádné emoce. Celý film v kombinaci s nataženou stopáží tedy působí značně neosobně a do jisté míry i nudně. Je to velká škoda, jelikož právě tato stěžejní kapitola z počátků První světové války si nezaslouží být podávána v tak průměrném filmovém balení. „You are a Jew, Ambassador Morgenthau. Why should you care about these people?“(21.7.2017)

 • - Populární zpěvák Serj Tankian společně s Chrisem Cornellem zkomponoval část ze závěrečné melodie. (PanZahadnyCZ)

 • - Těsně po premiéře na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu v září 2016 se stal profil filmu v databázi IMDb terčem podvodných hodnocení kvůli kontroverzní otázce arménské genocidy v Osmanské říši, kterou moderní Turecko stále odmítá veřejně uznat. Záhy po festivalové premiéře se na IMDb objevily desetitisíce negativních hodnocení (1 hvěza z 10) s cílem poškodit pověst filmu. V reakci na to se začali mobilizovat odpůrci popíračů arménské genocidy a začali film hodnotit plným počtem bodů (10 hvězd). Začátkem dubna 2017, stále před oficiálním uvedením filmu do distribuce, kdy mohlo film reálně vidět jen pár tisíc festivalových návštěvníků, měl film na IMDb již více než 110 tisíc hodnocení, z toho 53% negativních (1 hvězda) a 45% pozitivních (10 hvězd) a jen minimum jiných hodnocení. (Iggy)

 • - Filmovanie snímky trvalo 72 dní a prebiehalo predovšetkým v Španielsku, na Malte, v Portugalsku či americkom New Yorku. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace