The Promise

La promesa

The Promise

USA / Španělsko, 2016, 130 min

• verbal

A je to. Jeden doufá v konečně pořádnou ránu do věčného židobyznysu a monopolu na vyhlazování, kterými pravidelně dvakrát do roka cílevědomě krmí celosvětové filmové distribuce, aby každého, koho už to docela obyčejně sere, mohli označovat za antisemitu, a místo ostré Arménské genocidy se dočká tupé arménské telenovely, plné zubokazného tureckého medu a přeslazených Marlenek. Telenovelu, v níž nechybělo málo, a jediný nepřizdisráčský a totálně kůl americký pissálek spolu s ještě hustějším a kůlovějším americkým velvyslancem se vylodili v Anatolii, dobyli Konstantinopol, přeplavali Bospor, vyčistili Západní frontu, vyhráli první světovou a ještě při tom sepsali Šindelijanův seznam. A do toho všeho pydlooká vypleštěná francouzka, hrající charakterově pokřivenou arménskou štěrbinu, hoří takovou láskou k výše zmíněnému pissálkovi, až z toho opíchá prvního Naránějana, který ji pípne na radaru, což ji existenciálně rozpoltí. Naránějan je však ženat, vzniká tolik napínavý mezinárodní milostný kosočtverec a otylé hospodyňky si budou dozajista samým napětím pálit enormní spodní prádlo a okusovat madla žehliček, kdo že to nakonec bude zholokostěn. A genocida? Na tu jebat, když je tu ta láska! Pohodíme v jediném záběru k řece pár vymydlených a vyfintěných figurantů, jemně jim zacákáme xichty kečupem, aby se z toho holkám za prkny náhodou hrůzou neroztřásly všechny brady, a jen budeme verbálně erkově tvrdit, že byli totál vykuchaní, rozsekaní, naklepaní a pomletí. No děsivý děs. Tak nic, no, třeba se i Arméni jednou prolichví do centra šoubyznysu, ISIS jim povolí otevřít si v Aleppu nějaký ten Judassic park a Jerevanwood to píárko taky rozjede pěkně naprudko.(15.7.2017)

Láska za časů Arménské genocidy. Turecký zločin tu je sice všudypřítomný, ale ten hlavní prim hraje milostný trojúhelník sestávající se z amerického novináře, mladého medika a arménské krasavice, což má za následek, že filmový svět zůstává stále Arménům něco dlužen. Ale i tak se mi to líbilo. Výprava je nádherná, když dojde na nějaký ten masakr, tak má film sílu a vystačí si bez nějakých výrazně explicitních scén, herecky parádní a v případě Charlotte Le Bon už pomalu přemýšlím, koho nahradí v mojí topce a navrch emoce, které jsou možná trochu prvoplánové, ale na mě fungovaly. 85% a docela by mě zajímalo, co na to říká Turek.(16.8.2017)

Terry George sa vo svojom filme zameral skôr na samotné postavy a ich príbehy, všetko to ostatné (turecko-arménsky problém) sa síce vinie celým filmom, ale ja by som prijala konkrétnejšie a drsnejšie zobrazenie. To je jediná výtka. Ako spomínala emma53 vizuál je parádny, výprava, kostýmy .. super. Herecky kvalitné. Charlotte prirodzená, Christianovi rola akoby šitá na mieru a budem sa zase opakovať Oscar je krásny muž a to mi stačí :-). A netreba zabudnúť ani na Chrisa .. https://www.youtube.com/watch?v=WPiJ79Ure1I .. 3,5*(14.7.2017)

Přiběhově nijak zvlášť originální. Zkrátka klasická zápletka o dvou mužích bojujících o srdce jedné ženy. Tenhle film je důležitý a stojící za zhlédnutí z jiných důvodů. Tvůrci perfektně pracovali s kulisami a dobovou atmosférou. Ne každý historický film vás dokáže takhle pocitově přenést do úplně jiné doby a kultury. Oscar Isaac pak s přehledem vede hvězdné obsazení. Jeho přerod z bezstarostného studenta do muže co ztratil vše, co mohl, je vskutku obdivuhodný. Každopádně The Promise je důležitý film hlavně proto, co popisuje. Genocida Arménů, je něco o čem se nemluví, ale mluvit by se mělo. Už jen proto, co se v Turecku odehrává dnes.(2.5.2017)

Věru nedokáži pochopit, jak moc hluboko "Krisčn" klesl. Je sice chvály hodné, že se distancuje od US produkce, ale proč ksakru účinkuje v ryze regionálních počinech produkované tureckými či čínskými penězi? Jinak zápletka je skrz naskrz tragická se spoustou uhynulých arménských kusů. Metráž velkolepě přetažená. 62%(18.9.2017)

• - K arménské genocidě došlo v Osmanské říši v letech 1915-1918. Bylo během ní zabito podle někerých zdrojů až 1,5 milionu Arménů.  Arméni byli vyháněni na dlouhé pochody přes poušť, kde jich mnoho zahynulo cestou do táborů. Ti, kteří pochod přežili, byli následně vyháněni do pouště, kde neměli šanci na přežití. (Cheeter)

• - Filmovanie snímky trvalo 72 dní a prebiehalo predovšetkým v Španielsku, na Malte, v Portugalsku či americkom New Yorku. (MikaelSVK)