Ve městě Blaviken přivítají Geralta nepřátelští obyvatelé a mazaný mág. Království Nilfgaard se rozhodne dobýt Cintru a Ciri vidí, jak se její svět začíná hroutit. (Netflix)

tron

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Páčila sa mi celková pochmúrnosť. Drsnosť ma paradoxne skôr rušila, bola miestami zbytočne explicitná (do parádnej, ale bohužiaľ veľmi krátkej pouličnej rúbanice sa hodila, ale inde ani nie). Henry Cavill fajn, ale prekvapivo dosť... neviditeľný? Náznaky toho, že nepôjde len o osamelého vyvrheľa, ale o politicko-vojnové pletky ma neskutočne nudili. ()

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kurva, tak dlouho jsem se na seriál těšil, všem jsem nasliboval, jaká to bude pecka letošního roku, aniž bych doposud viděl jediný trailer a tohle má být jako výsledek? Kdyby to byl posraný jeden prvek... Bohužel, celý díl je složen z nefunkčních prvků. Je jedno, zda začneme u neuvěřitelně laciných efektů (až nezvykle), Cavilla, který je ještě příšernější, než jsem si myslel a Geralta nepřipomíná ani trochu (a není to jen strojeným chraplákem a hmotností o 50 kg vyšší) - borec totálně bez špetky charismatu, který se opravdu hodí snad jen do role prkenného Supermana. Měl jsem velké štěstí, že mám naposlouchaný první díl naprosto úžasně zpracované a skvěle napsané audioknihy (10/10) a třetí díl naprosto boží hry (10/10). Jinak bych byl v rámci děje naprosto ztracen. Celé je to totiž tak nechutně zkratkovité, skáče se od čerta k ďáblu, některé důležité postavy zcela chybí a jejich věty říkají postavy jiné, což působí nedůvěryhodně a směšně. Celý děj je bez dramatičnosti, což je způsobeno zejména tím brutálním osekáním všeho, co jen trošku šlo. Divák je bez šance vytvořit si ke komukoli jakýkoli vztah, tudíž absolutně nemůže fungovat jakýkoli dramatizace, divák nechápe motivace postav a emoce jsou naprosto cizím slovem. Tvůrcům se nepodařilo přenést do seriálu jediné zrnko z naprosto boží poetiky knihy, kde byl poměr kecacích pasáží zdravě vyvážen vůči řežbě. Hlavně slova v knize měla vždy svůj cíl, vždy příjemně gradovala, zhutňovala atmosféru a především DÁVALA SMYSL. V případě seriálu sice zaznívají mnohdy ty stejné slovní pasáže, ale mám pocit, že v úplně nahodilém sledu, kdy je jejich efekt nulový. Cítím z toho snahu uspokojit potřeby popcornového diváka (čti odpornými sračkoidními seriály zdegenerovaného čůráka bez špetky vkusu), namísto snahy o přenesení luxusní knihy na seriálová prkna. Za pravdu mi dává například bezúčelné obsazení několika negrů do naprosto bezúčelných rolí, aby byly uspokojeny rasové směrnice a nikdo se necítil dotčen. Vůbec nechápu, proč byla jako pilot vybrána povídka Menší zlo. Z mého odporného pohledu je toto naprosto debilní a chybné rozhodnutí. Na úvodní (pilotní díl) měla být rozhodně vybrána klasická epizoda s likvidací monstra, aby byl divák jaksi seznámen s hlavní náplní práce a obživy Zaklínače. Politické píčoviny měly přijít do děje až později. Velké zklamání. Chaos, zmatek a všudepřítomná snaha hrát s odfláknutými efekty na efekt, a to na úkor naprosté ztráty duše a poetiky celého díla. ()

Kaka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Temné, vizuálně podmanivé, akční scény pak choreograficky dokonalé. Působí to tak trochu jako temná rytířská fantasy, mixlá středověkými reáliemi a socio-politickou problematikou současného světa. Zároveň je to pocitově poněud kostrbatý úvod do všech těch fikčních království a velkého množství postav. Chytlavé je to ale natolik, že druhému dílu se jen těžko odolá. ()

TheDarKnig

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mám určité výhrady k technické stránce (nasvícení a CGI v některých scénách není zrovna prvotřídní, čas od času to taky vypadá levněji než bych si přál) a dějová linie v Cintře mi přišla trochu uspěchaná, kvůli čemu asi úplně nefungovala po dramatické i emoční stránce, ale jinak je to hodně dobrý start. Uvedení do světa je provedeno nenásilně a hezky postupně skrze dobře napsané dialogy, prostředí městečka má správně smrdutý a špinavý vzhled, herci v čele s Henrym hrají bezchybně a nechvalný zaklínač zabijí škaredě. Závěrečná scéna na tržišti je odpudivá, brutální a dokonalá. Adaptace Menšího zla zpracována na jedničku, povedlo se hned v úvodu správně představit morální dilemata a šedivost tohoto světa. 8/10 ()

Eliott

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Výborný start ihned vtáhne diváka do děje. Henry Cavil stvárňuje svoji roli dokonale a moc se mi líbilo jak to na závěr natře skupině zbrojnošů, což je dost možná nejlépe zpracovaná bojová scéna vůbec. Bitva v Citře působila bohužel trochu uspěchaně a stejně tak přípravy na ni, ale hlavní postavy si mě hned získaly, i přes to, že hned umřely. Jinak asi nemám výhrady. ()

• V knižní předloze je zakázka vypsána na graveira z čeledi upírů, nikoliv na kikimoru. (Geralt z Rivie)