Zaklínač - Série 1 (2019) (série)

O hostinách, parchantech a pohřbech (S01E04)

(epizoda)
  • USA Of Banquets, Bastards, and Burials (více)

Geralt neochotně doprovází Marigolda na královský ples. Ciri vejde do začarovaného lesa. Yennefer se pokusí ochránit svoje svěřence. (Netflix)

Kaka

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Divoké skákání v čase. Epizoda zřejmě zásadní z hlediska budoucí provázanosti postav, jejich motivací a rozhodování, avšak pro laika vysoko položená laťka na pozornost a připravenost vstřebávat složitý a komplexní příběh, na který se nahlíží z různých stran, poloh a očí hlavních hrdinů. Zatím to podle interakce a množství postav vypadá tak na 5 sérií. ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Hned v úvodu shrnu, co se mi nelíbilo. Dryády a obzvlášť paní Eithné mě převelice zklamaly, chvílemi jsem očekával, že z nejbližšího křoví vyleze Wonder Woman. Jinak bych chtěl ale tvůrce pochválit, myslel jsem si, že se na, pro příběh podstatnou, pasáž s Pavettou vykašlali a hele, jak mě příjemně překvapili. ()

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zatím zřejmě nejlepší díl. Jsem rád, že alespoň zrzouni ze severu jsou věrní předloze a neudělali z nich tvůrci negry jako z elfů. V rámci totoho seriálu by mě to ani v nejmenším nezaskočilo. Co se týče zpracování dané povídky, tak jsem rovněž docela spokojen. I navzdory nutnému krácení se konečně podařilo zachovat povídku konzistentní a motivace postav konečně dávaly smysl. Linka s Cirri byla snad poprvé trošku zajímavá. Konečně i Yenn absolvovala svoji plastickou operaci a dá se na ni taky koukat. Lepší 3 kousky. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Co to je?" "Seikimořiny vnitřnosti. Musel jsem na ni zevnitř." ____ Zpracování jak zásadních motivů osudu tak samotné povídky Otázka ceny jedním slovem perfektní. Libovolné skoky z jedný časoprostorové linky do druhý působí značně chaoticky a pro nováčky jsou velice matoucí - čímž se navíc omezuje prostor pro povídkový materiál. Kolem a kolem jsem byl avšak urputně upoután a opět skáču radostí a fandom entuziasmem. ____ "Nevím co bys beze mě dělal. Kdo by ti třeba vtíral heřmánkovou mast mezi půlky?" ()

TheDarKnig

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Linka Yennefer trochu zbytečná (ačkoliv rozumím její funkci v dalším vývoji charakteru osudové čarodějky a po akční stránce to byla docela zvrácená zábava), na vzhled a atmosféru Brokilonu si asi budu muset zvykat déle než bych byl rád, ale všechny problémy bohatě překrývá excelentní adaptace Otázky ceny. V závěru se nám taky poprvé osobněji představí temná imperiální moc, která slibuje do budoucna pro naše hrdiny velké potíže a pro nás diváky snad výživnější podívanou než kterou jsme dostali v první epizodě (ale plnohodnotného Nilfgaardu se dočkáme stejně asi až v příští sezoně). Každopádně osudová a naprosto zásadní epizoda, jsem rád, že se to povedlo. ()

• V knižní předloze se Marigold (Joey Batey) hostiny vůbec neúčastnil. V seriálu tak nahradil barda Dragodara. (Geralt z Rivie)