Svět ohrožuje vzrůstající moc království Nilfgaard. Yennefer se vrátí ke starému způsobu života a Geralt přehodnotí svůj závazek vůči zákonu překvapení. (Netflix)

ArsenalEagle

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak teď mám dilema. Je lepší dostat nášup Sapkowskiho, který je ovšem dost očesaný, nebo dostat pálku něčeho úplně nově vymyšleného, na čemž se pravděpodobně bude odehrávat hlavní příběh? Ono se mi to možná líbí víc, protože jak povídky znám, cítím co mohlo být jinak, lépe. Tady si ovšem klestíme cestu neprobádanou džunglí seriálového příběhu a tak nevím, co očekávat, nemám moc s čím srovnat. A to se mi možná líbí víc. Pravda, v tomhle díle se nám asi dostalo nejméně zaklínače a nejvíce vaty tvořící a hlavně ucelující celkový příběh, ale překvapivě mi to nevadilo. Konečně se nám propojují všechny 3 příběhové linky. Krásně to shrnul Trevor níže, já jen dodám, že i jako fanda předlohy a her se snažím od toho odprostit a užít si seriálovou podobu, protože má hodně co nabídnout a nechci ji zatratit, protože si jde svojí (i když dle mého špatnou) cestou. ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Už šestá epizoda mě zklamala, ale sedmý díl byl ještě horší. Děj byl z valné části nudný, Yennefer se chovala jako rozmazlená, krajně otravná patnáctka a místo toho, aby příběh gradoval, přišlo otravné shrnutí předchozího dění. Chápu, že Amíkům asi neslouží paměť zrovna ideálně, ale pokud si běžný divák pamatuje, co viděl, musel se nudit. 2*- ()

Ellmariachi

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

A opět si mohu mnout ruce nad tím, že neznám předlohu. Když vidím nespokojenost čtenářů a naopak spokojenost nás ostatních, tak si výskám. Díl kdy do sebe začne poprvé vše zapadat. Linie se začínají protkávat a osud naplňovat. Konec s lehkým nádechem hororu vše krásně dotváří. 90 procent a pro mě zase jedna z opravdu dobrých epizod. ()

Frajer42 odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Končí nám série. Děj by měl logicky gradovat k epickému finále a ti čuráčtí (možná bych měl napsat spíše píča tvůrkyně, protože tento paskvil má na svědomí celou dobu žena) tvůrci nasadí místo toho rekapitulační díl, kde se nejenom opakují záběry z dílů minulých, ale navíc ty nové jsou maximálně nudné a tak trošku i zbytečné. Protože snad každý divák, který není úplná píča si zvládne domyslet určité souvislosti. Tohle fakt nepochopím. 6 dílů se zkracují luxusní povídky na naprosté minimum, že prakticky motivace postav ani nedávají žádný velký smysl a přijde 7. díl, kde ti kreténi vše rekapitulují. Je to jako byste týden připravovali pannu na její poprvé a pak ji v neděli na sucho vrazili pyj do zadních vrátek. Opravdu jsem nevěřil tomu, že se dá luxusní dílo Sapkowskiho nějak zmršit, ale tahle sračka překonala mé nejhorší obavy. Tento díl je opravdu zpečetěním tvůrčí neschopnosti. ()

TheDarKnig

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Epizoda, kde se všechny tři časové linie (Yennefer, Geralt, Ciri) konečně protnou. A je to kvůli změnám, které z nějakého nepochopitelného důvodu přišly tvůrcům jako dobrý nápad, mnohem slabší než bych si přál. Hlavně v případě Geralta a Ciri, kde scénář působí strašně papírově a samoúčelně - zvlášť to jeho klišé kličkování v závěru v Cintře. Tím se v této epizodě také definitivně potvrzuje, že Brokilon byl pro děj úplně zbytečný a tím pádem vlastně i celá linka Ciri (v kontextu vztahu s Geraltem), která nakonec způsobila mnohým divákům zbytečný bolehlav při snaze se zorientovat (což se s jistotou dalo až v polovině série!). Ale na druhou stranu jsme dostali alespoň základní charakteristiku její postavy a došlo i k jejímu vývoji během strastiplné cesty, ještě zajímavější ale možná je, že jsme alespoň v této epizodě a v epizodě 2 mohli díky její postavě vidět, jak funguje širší svět a jak na válečné hrozby a hrůzy reagují obyčejní lidé. Výrazné osekání by ale z výše zmíněných důvodů jenom prospělo. Nejlepší na této epizodě byla ale rozhodně Yennefer, která se konečně dostala znovu do kontaktu s ostatními mágy. A střety namyšlených mágů je vždy zábavné sledovat. Zvlášť když se jim rozpadá pevná půda pod nohama. Celkově ale převládají smíšené pocity. ()

• Princezna Ciri (Freya Allan) na konci odříká kousek z tzv. Ithlinina proroctví. Jedná se o starou elfí věštbu předpovídající konec světa, která hraje svoji roli jak v knihách, tak i v herní sérii. Podle věštby pokryje svět hustý led, a pouze elfové díky Starší krvi dokáží přežít. (NiWi)