Reklama

Reklama

Zaklínač

(seriál)
Trailer 4
USA / Polsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvůrci:

Lauren Schmidt

Předloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Hrají:

Henry Cavill, Freya Allan, Joey Batey, MyAnna Buring, Anya Chalotra, Eamon Farren, Adam Levy, Jodhi May, Lars Mikkelsen, Mimi Ndiweni, Wilson Mbomio (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(32)

Zaklínač Geralt, mutant a lovec příšer, těžce hledá svoje místo ve světě, kde lidé jsou často ohavnější než zvěř. (Netflix)

Diskuze

p.a.douch

p.a.douch (hodnocení, recenze)

Tak to je něco. Druhá řada nebyla tak zlá. A až bude třetí tak se uvidí. 

MoziMedve

MoziMedve (hodnocení, recenze)

Blackhand47

Zrovna v tomhle bych problém neviděl. Frodo měl taky prsten u sebe snad cca 20 let než se vydal na cestu do Hůrky a pak dál. Ve filmu to vypadá jako max pár dní. Víc mě sere, že tam nahrazují to co měl Sapkowski v knihách, ale nemají to zdaleka tolik promyšlené tudíž tam vzniká hromada potíží. Jakože starší krev je nutná ke tvorbě zaklínačů? Nějaké nesmyslné monolity? Ohnivá magie vede k nějaké babě jaze? Vyhodí z okna komplexní svět z předlohy a nahradí ho slátaninou. Jediný co mohou je nechat ji schválně vágní a oni fanatičtí fanoušci seriálu si už vymyslí způsob kterým to může dávat smysl. Doporučuji mrknout na online teorie o Starwars nebo Vetřelci. Pravda je taková, že tvůrci se na tu interní logiku mohou cynicky vysrat a lidi si v touze aby to dávalo smysl již ty mezery vyplní. Leckdy mohem zajímavějšími příběhy než co nám naservírují na obrazovce. 

Blackhand47

Blackhand47 (hodnocení, recenze)

Luicy

Ona se hlavně ta kniha odehrává během snad roku a oni celý výcvik ať už na Kear Morhen nebo u Nenneke rekudovali na dny až týdny. Udělat montáže scén pro plynutí času přitom není nijak složité.

na příspěvěk reagoval MoziMedve

Luicy

Luicy (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Pro mě nebyl nejvetším problémem. To že se mi Eskelova linka nelíbila je fakt, nicméně stále je to epizodní postava která pro mě není dealbreaker… co mě na zaklínači sralo byla obecná dehonestacr knižní předlohy. To že dělají z Kaer Morhen kurevník, že tam přidávají nějaký čarodějnice a mutované příšery, které si tahají z prdele mi prostě nesedí… nehledě na to že úplně opomenuli spoustu dobrých úseků z knih…

na příspěvěk reagoval Blackhand47

Dacsus

Dacsus (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Jo jo co?

Je rozdiel ak vzniknu problemy necakane, ktore sa vyriesit daju (covid, zhoria ti kulisy atd), a ak su problemy zamerne vytvarane stabom, scenaristami, rezisermi a producentami.

Pretoze v tom druhom pripade tie problemy nevyriesis, budu zotrvavat, a najskor sa len zhorsovat.

A len posrany trulo, ktory zo seba necha urobit otloukanka, zotrva na takom mieste. 

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Dacsus

Dacsus (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Comu nerozumies na tom, ze bol ochotny na seriali makat len v tom pripade, ak to bude verne predlohe?

Zjavne mal zmluvu na prve tri serie, ktore sa zial zacali vyvijat absolutne inym smerom ako bol jeho predpoklad.

A ano, od problemov, ktore sa ocividne budu len zhorsovat, je lepsie odist pokial je cas. Ked je zrejme ze nie je sanca ich nejako napravit (a to evidentne zrejme bolo - vid fakt, ze scenaristi nemali knihy radi).

 

A co sa tyka DC, vo WB predsaj prebehli zmeny, ktore naznacuju ze aj tam pochopili, ze woke je cesta do zahuby. Preto to dali do ruk Gunnovi, u ktoreho sa vie, ze to dokaze nasmerovat spravnym smerom - co dokazuju jeho doterajsie pociny.

 

Konieckoncov, z celeho MCU mam rad len Guardianov Galaxie (a Deadpoola). Taktiez novy Suicide Squad bol fajn. A jeho scenar k Snyderovmu Usvitu mrtvych bol tiez fasa.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Se Supermanem, jako s tou postavou se v DC zachází, styl ala otloukánek nebo aspoň sním jednají s úctou.

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

Merengues9

Protože je to pár dní po oznámení, že se vrací do role Supermana, ale taky se mi tomu nechce věřit. Nebo aspoň tomu, že je to hlavní důvod. Vždyť vůbec kdo ví, kdy s ním začnou něco většího zase točit a nejen camea do potitulovek.

na příspěvěk reagoval Merengues9

martinbucek

martinbucek (hodnocení, recenze)

Merengues9

kolizia terminov natacania...... minimalne 3 mesiace potrebuje nato..... pri supermanovi aj 6, potom obiehat marketingove akcie, netflix nepockal a preobsadili ho

na příspěvěk reagoval Merengues9

Merengues9

Merengues9 (hodnocení, recenze)

Vsude mozne se tvrdi, ze Cavill konci s Geraltem kvuli Supermanovi. To jako planuji s nim rocit 3 fimy rocne nebo co? To je preci uplna blbost. 

na příspěvěk reagoval martinbucek, Helo

martinbucek

martinbucek (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

no lenze, nakoniec to moze byt naozaj ta kolizia terminov a ani netflix, ani wb nechcu cakat a gunn mu asi predostrel zaujimavy namet ako zachranit dceu, lebo cavill podla toho co som ho pocuval v rozhovoroch nie je typ cloveka, ktoreho by zaujimali peniaze

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Ale jak už sem psal včera, Cavilla mám rád, hraje výborně a to i toho Supermana. A vůbec mu nic nevyčítám a nebo se na něho nezlobím. Když už bych se měl zlobit, tak za to, co s ním provedli v MI.

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Dacsus

Prodalo se přes pět milionů kusů, ono to totiž vyšlo i na PS5 a PC. Získalo to čtyři ocenění :  Za nejlepší herecký výkon v hlavní roli, pro Mads Mikkelsena. Za nejlepší hudbu. Ocnění za za technické zpracování. Za nejlepší herní režii. A "béčkový herec" byl v téhle "béčkové hře" také velice chválen. Hra má nemluvě o tom, solidně a pevnou základnu fanoušků. 

MoziMedve

MoziMedve (hodnocení, recenze)

Dacsus

Reedus možná s WD vydržel, ale já jsem vydržel asi max do 5te série. Kdy bylo to město po tej věznici? Každopádně struktura dílu 90% nuda a pak těsně před koncem něco vygradují jenom aby tu situaci zcela suverénne vyřešili v prvních dvou minutách dalšího dílu. Tohle opakovat dokola. 

Dacsus

Dacsus (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Death Stramding sa predalo 5 mega kusov, co v dnesnej dobe nie je nijako vela. Navyse, pre teba to moze znamenat hodne, ale v reale to skutocne neznamena nic moc, ze makal na projekte ktory vytvoril Hideo Kojima (nic proti nemu, Snake Eater a obzvlast Phantom Pain mam velmi rad). A makal na nom prave preto, ze si ho mohli dovolit.

 

Napriklad Jennifer Hale (hlas Jane Shepard z Mass Effect) je urcite talentovanejsia ako Reedus, a miluju  ju vsetci hraci ci uz serie Mass Effect, alebo Knights of the old Republic. Ibaze okrem nich o nej v zivote nikto nepocul.

 

Cavilla pozna vacsina populacie civilizovanej casti sveta, Reedusa len ti, co sleduju ten nezmysel Walking Dead (a vacsina tych co Walking Dead nepozera ale videla ho v nejakom becku si ho aj tak nepamata), v ktorom ostali skutocne len ludia, ktori si inde neskrtnu.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Uživatel Dacsus smazal svůj příspěvek.

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

cernakus

Pokuď fakta bereš jako shazovaní, tak to je blbý. Zajímavý je, že si pak takového "béčkového herce" vybere Hideo Kojima, do svého úměleckého díla. 

na příspěvěk reagoval Dacsus, Dacsus

cernakus

cernakus (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Tak postačí, když nebudeš shazovat Cavilla za to, že má osobní integritu a nehodlá být účasten jakékoliv sračky, kterou si novodobí sociální inženýři vymyslí, a zrazovat své přesvědčení za 30 stříbrných. 

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

MoziMedve

MoziMedve (hodnocení, recenze)

cernakus

ty rozhovory jsem viděl už v době kdy vyšli. Právě kvůli Cavillovi jsem ten seriál dosud obhajoval a jsem skoro rád, že se na tu slátaninu už nebudu "muset" koukat :D 
Jinak co se týče slabé kvality psaní bych ještě rád připoměl další bod z druhé série a to je segregace elfů. V knize je pojatá jako komplexní, realistická. V seriálu přeskočili jakékoli nastínění situace a rovnou skočili na elfí holokaust. Proč je všichni nesnáší? Protože mají špičaté uši, proto. Ti scénaristi jsou naivní a neschopní. Na 3tí sérii se ještě podívám, protože Cavill a popravdě je v tom jistá perverzní sranda sledovat jak si Netflix řeže pod sebou větev 

na příspěvěk reagoval cernakus

Související novinky

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Netflix oznámil, že šestá a poslední sezóna seriálu Koruna bude rozdělena do dvou částí. U velkých věcí jako jsou Zaklínač nebo Stranger Things už je tento formát pro Netflix prakticky standardem,… (více)

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Už to bude pěkných pár let, co byl oznámen reboot kultovní akční sci-fi fantasy Highlander v čele s Henrym Cavillem a režisérem Chadem Stahelskim (John Wick) za kamerou. Jenže Cavill měl od té doby… (více)

Sledovanost Zaklínače klesá

Sledovanost Zaklínače klesá

07.07.2023

Nedávno jsme psali článek zabývající se odchodem hlavní hvězdy Zaklínače Henryho Cavilla, a jak si tvůrci představují, že představí jeho náhradu. Už tehdy jsme se nicméně zabývali taky otázkou, jaké… (více)

Tvůrci Zaklínače komentují odchod Cavilla

Tvůrci Zaklínače komentují odchod Cavilla

02.07.2023

Třetí řada známého Netflix seriálu Zaklínač před pár dny dorazila na streamovací službu – respektive dorazila tam její první část. Zatímco prvních pět epizod už mají diváci k dispozici, zbylé tři… (více)

Reklama

Reklama