Zaklínač

USA / Polsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvůrci:

Lauren Schmidt

Předloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Série(4) / Epizody(32)

Marze

Pro mě zmatek, absurdní a zábavné. Ale víc jak jeden díl jsem si už nepustil. Předpokládám tedy, že je to určeno pro děcka a říkám si, že rodiče musí mít jako já zmatek v tom co to je za postavu, k jaké partě patří , v jakém časovém období jsme , jaký je příběh v pozadí? ()

Jirka_Šč

Hodnotím s rezervou. Intro do ságy, které dějově nejvíc překvapilo tím, že jsem čekal, že to začne Krví elfů a ono houby. Postavy sledujeme v různých časových rovinách. Jsou tam příběhy z povídek o zaklínači ještě před ságou. Jsou tam příběhy, které v knize nejsou. Přesto to funguje. Velmi podařená adaptace. Jedenáctiletá dcera to zhltla a manželka se jde zajímat o knižní ságu. ()

marhoul

Celá série v těle, některé díly dvakrát. Nebudu řešit nesrovnalosti, protože ano, v povídkách byly jinak, lepší, nebo je má fantazie vnímala odlišně. Uzavírám tím, že pokud se budu chtít potěšit originálem, není problém, zalistuji ve čtečce. Seriál mi udělal čistou předvánoční radost, užila jsem si ho s chutí a Netflixu děkuji, že se na tenký led pustili. Není nad to ležet s chřipkou v peřinách a pustit si příběh, který mám ráda.Být zvědavá, jak ho vymysleli, poskládali a tetelit se nad Cavillem, který mi v roli Geralta nakonec překvapivě seděl. Co se týče příběhu, lépe ho poskládat do osmi dílů asi ani nešlo, uvědomuji si, že je určen i divákům Zaklínače neznalým, za mě tedy spokojenost. Všem spokojeným, nespokojeným nebo Zaklínačem vůbec nepolíbeným milovníkům filmů či seriálů tímto přeji veselé Vánoce! Mějte se fajn a bavte se u toho, co vás těší. :) ()

Stanislaus

Zaklínače jsem nikdy nečetl, původní polský film ani seriál jsem neviděl, takže jsem přicházel k této nejnovější adaptaci s čistým štítem. Kvalita jednotlivých epizod byla různorodá - nejvíce mě zaujal třetí díl se Strigou a nejméně šestý díl s lovci draků. Co se hereckého obsazení týká, bylo hodně rozličné - některé charaktery byly vážně super a byl jsem zvědavý na to, jak dopadnou, jiné mi neskutečně pily krev a bylo mi jedno, jak to s nimi skončí. Henry "Geralt" Cavill mohl méně tlačit na pilu a nemusel napodobovat v hereckém projevu svého "kámoše" Bena "Batmana" Afflecka. Yennefer byla pro mě osobně nejrozporuplnější postava - člověk jí chvilku fandí, pak by ji nejradši praštil přes hlavu lahví s džinem. Líbilo se mi časové ztvárnění příběhu, kde v prvních epizodách divákovi pomalu docházelo, jak to vlastně je s jednotlivými dějovými liniemi. Ve výsledku se u mě první série Zaklínače pohybuje kdesi mezi třemi a čtyřmi hvězdami, nicméně v tomto případě si přidám. Pokud vznikne druhá série, bylo by určitě lepší omezit plkání a navýšit akci. ()

Darneth

Zaklínač v jádru páchne správně realistickým středověkem, opírá se o slovanskou mytologii a zároveň je hezky orámován fantasy prvky i magií. Kdo je fanouškem her a knih, ví, jak explicitně je ten svět vyobrazen. Nebere si servítky, ale také dokáže paradně rozesmát a nebo obdaří moudrem, které už z hlavy nevytlučete. Ty příběhy napsal sám život, a to je na tom to nejpoutavější. Jsou vám blízké, jelikož jsou všude kolem vás, v každé době a tak moc k těm všem charakterům přilnete, i když se mihnou jen na chvilku, a to je na tom to unikátní. Bohužel zde se nepodařilo v seriálu vystihnout ani polovinu z toho. Jsou zde razantní změny v událostech nebo jsou podané zkratkovitě a nezáživně. Větší průser ale vidím v naprostém překroucení postav, a to Fringilly a Cahira. Naprosto neodpustitelný a byla jsem z toho absolutně zhnusená. Mno a třeba takové zabití Myšilova, byl už jen takový ten hřebíček do rakve. Pominu černýho vymyšlenýho elfa, šourkový zbroje, úchylnýho dopplera, negr dryády, jenž fakt nemají být nějaké amazonky z pralesa a "zlatohřívou" lvici Calanthé... Samozřejmě jsem byla ráda i za nějaké přidané elementy, taktéž herectví a hudba je na úrovni, proto mě tohle zbytečné prznění děje mrzí o to víc. Sem tam otřesný CGI, ale věřím, že se to s každou řadou bude lepšit. Do psí mateři...chce to větší kontrolu Sapkowskiho a lepší vedení. Edit: Po druhé sérii a shitpostu ke třetí sérii přestávám tenhle nesmyslný a vyloženě neucitvý výplach podporovat sledovaností. Svět Zaklínače (i Henry Cavill) si zaslouží mnohem...mnohem víc a mohl směle a důstojně konkurovat LOTRovi. ()

Ivoshek

Temný hrdina se pozná tak, že mluví PO-MA-LU. A málo. Čím je drsnější, tím mluví míň. A míň. Sorry, hodnotím to z pozice člověka, kterého tyhle fantasmagorie bavily naposledy ve dvanácti. Tohle mě nebaví. Vůbec. ()

rikitiki

Geralt má tak široká ramena, že jestli Henry Cavill nepřestane posilovat, ve třetí sérii se už nevejde na obrazovku. To, a kamenně pohledná tvář, jsou jediné Cavillovy vklady, protože očekávat od něj herectví by bylo stejně bláhové, jako čekat, že vám Hamletův monolog přednese chrlič z chrámu sv. Víta. A už mě začínají unavovat drobounké holčičky, které jsou drsnější než parta mariňáků a učí se zacházet se zbraněmi tak smrtícími, že by se jich zalekli i ve Waffen SS. Tak v první řadě se seznamujeme se Zaklínačem a princeznou, ve druhé se ti dva hledají až se najdou a, předpokládám, že ve třetí teda vyrazí na nějaký epický boj. Zatím to byly jen nějaké šarvátky, tu s drakem, tu s čaroději, tu s elfy. ____ Dali do toho hodně peněz, takže série je výpravná a monstra povětšinou opravdu vypadají děsivě. Důvtipně jsou na fantazy předělané motivy z klasických pohádek Jenomže je tam nějak přemotivováno. Čarodějnice bojují proti sobě, říše bojují proti sobě, monstra bojují proti lidem – takové neústále boje a půtky, až jsem se v nich ztrácela. A přestávalo mě to zajímat. SHRNUTÍ: Kterak se ztratit ve světe plném příšer a nepřátel, kde i ty jsi patrně příšera a nepřítel. ()

TheEvilTwin

Zásadním problémem seriálového Zaklínače je úplně nulové uvedení do děje, do světa, seznámení s postavama a tak podobně, a tak pro "nefanoušky" a neznalce série Zaklínače začíná 6 dílů nechápání, zmatenosti, bolesti a utrpení. Co z toho, že výborný Henry Cavill a jeho scény s mečem nebo všeobecně díly, kde je hlavním centrem dění Geralt, jsou skvělé, když zbytek nepřehledného děje a "flashbacků", o kterých divák ani neví, že jsou flashbacky, dokud si nepřečte internetové diskuze, stojí totálně za nic. Witcher nerdi by seriálu napálili 5ku i kdyby to byl totální trash, ale pro obyčejné lidi je to divácky strašně nevděčný seriál a je to prostě průměrná fantasy série, ve které není nic, co by v jiných žánrově podobných seriálech nebylo už dávno předtím. Pro mě stejné zklamání jako letošní očekávaný See, a tak doufám, že aspoň You 2 se na konec roku povede... ()

ARI50

Od prvních minut prvního dílu bylo jasné že tohle bude velké, i když první serie byla úžasná tak druhá už předvedla velký vrchol. Skvělé natočený příběh, skvěle herecké obsazení a to nejlepší monstra která já můžu. Velké spokojeni, těším se na další svět zaklinače,na úžasné výkony herců a skvěle místa natáčení. ()

Lucasion

"Evil is Evil. Lesser, greater, middling… Makes no difference. If I’m to choose between one evil and another… I’d rather not choose at all." Jako fanatický milovník knih a her od CD Projekt nemohu jinak, než 5 hvězd... Po prvním díle panuje u mě naprosté nadšení. Henry Cavill je skutečný fanoušek her a snaží se do roztrhání těla. Ale... S dalšími díly stále více a více odpadá moje nadšení. Začínám si všímat věcí, co mě jako fanouškovi se příčí. I přesto, že jsem obvykle ochotný přehlédnout nebo tolerovat hodně. O nešikovném výběru pro Triss psát nebudu, spíš je problém v tom, proč tam tahle postava vůbec je. V knihách se v tomto období vůbec nevyskytuje a je mi záhadou, proč jí tvůrci vůbec do první série obsazovali. Navíc po dokoukání seriálu mi přijde i zbytečná. Netflix chtěl svojí Hru o trůny a má jí. Efekty jsou vázané na finanční budget a ten se jistě v druhé sérii rozroste. Odklony od knih někdy bijí přímo do očí a já snad jen vypíchnu to, že se tento seriál vůbec nemazlí s člověkem, co je touto fantasy nepolíben. Až někdy ve třetím díle divákovi dojde, že sleduje několik časových linek, které se navzájem prolínají. Což je ve výsledku docela nešťastné řešení. Navíc opět - zbytečné. Hudba je krásná a "grosza daj Wiedźminowi" z hlavy jen tak nezmizí. K efektům jsem se již vyjádřil a prostředí jako takové mi někdy neskutečně sedí, a někdy naopak vůbec. Slovanská atmosféra se tu ale těžko hledá. Kupříkladu Striga je naprosto výborná, to že Geralt nosí na zádech jeden meč je skvělý postřeh od scénáristů, ale někdy má skutečně problém se divák ponořit a hledat tu temnou a drsnou fantasy, která v knihách tak vyniká. Člověk spíše vidí americké fantasy, které chce být druhou Hrou o trůny. Přesto jediné, co mi vadí naprosto nejvíce je všeobecný hate, který seriál doprovází. Tolikrát propírané věci, které divákovi veskrze znepřijemňují zážitek. Jednoduché řešení - nelíbí, nekoukejte. I přes veškeré chyby, které jsem vyjmenoval, tak si seriál druhou sezónu zaslouží a já mu dávám palec hore. (90 %) ()

MonaSax

Seriál hodnotím jako lepší průměr. Byly tam silné momenty a některé epizody mne opravdu bavily, jinak naopak totálně nudily. Musím vypíchnout obsazení Geralta, který tam opravdu sedl a působil věrohodně. Naopak ženské hlavní postavy, konkrétně čarodějky mne nepřesvědčily vůbec. Nejvíc mi vadilo obsazení afroameričanů do naprosto nevhodných rolích. Elfové a Fringilla byl totální výsměch, ani o Yennefer nevím, co si mám myslet. Ta, i když byla krásná a sebevědomá, furt na mne působila většinou času tupě jako na začátku. Tvůrcům bylo obsazení očividně spíš ukradený a nebo to bylo udělaný tak, aby se někdo necítil ublíženě a všichni budou spokojený, ale bude to vypadat jak naprostá píčovina. Ocenila bych do hlavních rolí více známých a ostřílených herců, jako třeba měla Hra o Trůny, když už většinu toho dělal ten stejný člověk. Jsem hodně kritická, protože mám s čím srovnávat. Naopak lidi, co třeba hráli jen hru nebo třeba ani to ne, budou nejspíš více spokojeni, protože nemají takové očekávání jako věrní fanoušci. ()

Sawy

Jen těžko se mi skrývá nadšení, seriálový Zaklínač mi totiž v podstatě do puntíku splnil vše, co jsem se od něj odvážil očekávat. Atmosféra syrových slovanských báchorek, kde se u táboráku sejdou čarodějka, rytíř, zaklínač a trpaslík, společně si vypráví povídačky o svých dobrodružstvích, aby se jich posléze chopil bard a definitivně je odtrhnul od reality. Nesmírně inteligentní narativní struktura se dokázala přizpůsobit povídkovému charakteru prvních knih, což na jednu stranu způsobuje jistou eklektičnost a je občas náročné se do seriálu "vracet", postupná gradace svádějící jednotlivé linie dohromady to ale bohatě vynahrazuje. Braková patina polského seriálu se potkává s vyššími produkčními hodnotami a překvapivě z toho není bolestivá kolize, ale ladná syntéza. Cavill trefil Geraltovy chmury i cynický nadhled nevídaně, velmi příjemné je sledovat střety zaklínače s kýmkoliv, protože seriálu se povedlo adoptovat soubojovou estetiku videoher a najít správný vizuální způsob znázornění Geraltova stylu boje. A epika, která probublává pod povrchem všech těch sešitých povídek slibuje, že ty největší věci nás ještě čekají. Válka s Nilfgaardem bude jistě velkolepá, já osobně ale chrochtal blahem už tady, protože Zaklínačova "osudová" je sice občas úsměvná, ale jelikož se nebere smrtelně vážně, je velmi snadné jí to odpustit. 90 % ()

Morholt

Vlastně mám jen jednu jedinou výtku a tou je CGI. Vzhledem k dnešním možnostem to občas působilo odflákle, což je škoda. Ale jinak chrochtám blahem. Zpočátku jsem měl sice trochu problém se stylem vyprávění, ale postupně jsem si na dvě časové roviny zvykl a nakonec jsem za ně musel zatleskat. Potěšující je i fakt, že tvůrci se Sapkowskim jen neinspirovali, ale vzali jeho povídky za své a autorův duch je na nich znát. Líbil se mi i celkový koncept, kdy pozadí jednotlivých příběhů tvoří válečné tažení Nilfgaardu. Co se akce týče, tak ta byla vynikající a když se do toho Geralt opřel, stala se z něj čistokrevná mašina na zabíjení jaké není rovno. Obsazení, které vzbuzovalo asi největší obavy, vyšlo na jedničku. Cavill to poctivě odvrčel a i když Zebrowski byl podle mě lepší zaklínač, neměl jsem tady problém, což se dá říct i o zbytku castingu. Nicméně na mě učinila největší dojem Anya Chalotra coby Yennefer. Čarodějku z Vengebergu jsem si sice vždycky představoval jinak, ale teď už mám jasno. No a pak tu máme samozřejmě černochy, bez kterých by to holt natočit nešlo. Nicméně tvůrcům budiž ke cti, že je vystrkali spíš na okraj a upřímně řečeno spíš překousnu barevného ve smyšleném fantasy světě, než jako šlechtice na středověkém dvoře. Výborná záležitost a čekání na druhou řadu je už teď nekonečné. 95% ()

luka4615

Jsem moc rád, že se tvůrci tohoto seriálu rozhodli přiblížit Zaklínače i těm, k nimž se nikdy nedostala ani knížka, jiné seriálové či filmové zpracování nebo herní adaptace. The Witcher z dílen Netflixu tedy nabídne vážně hodně dobré muziky i naprostým laikům. První věc, která Vás zaujme je atmosféra, u níž máte pocit, že nějak přesně takto by měla vypadat i poslední řada "Game of Thrones". Dále jsou tu působivě vyvedená monstra a následné souboje s nimi, což výsledný dojem ještě více umocňuje. Za zmínku rovněž stojí i bezchybný výběr herců, z nichž markantně vyčnívá drsný Henry Cavill a nádherná Anya Chalotra. Nechápejte mě ovšem špatně – i zbytek hereckého ansámblu do svých rolí zapadl více než skvěle. The Witcher tedy selhává pouze ve struktuře vypravování, u níž Vám bude chvíli trvat, než se konečně zorientujete. Pokud tvůrci tento malý neduh v druhé sérii vyladí, určitě nebudu mít sebemenší problém ani důvod nedat plný počet hvězdiček. Takže co dodat na závěr? Tento seriál jsem odkládal právě díky obavě, že kvůli absenci knih či her nebudu vůbec chápat co se na obrazovce děje. Nicméně teď musím uznat, že jsem se vážně mýlil. Seriálový The Wither dokonale zabaví i ty, kteří o něm nikdy předtím neslyšeli a kterým tak moc chyběl "feeling" seriálu "Game of Thrones". Tak určitě neváhejte! (Netflix) „There’s Nothing Behind Me. I’m A Witcher, I’d Have Heard It. Just Like I Can Hear Your Heart. Which Is Pounding . . . Like A Liar’s.“ ()

ScarPoul

Wicher, alebo v tomto prípade jeho prvá séria sa nesie v štýle prvých dvoch kníh, kedy sa na pozadí poviedok rozvíjajú charaktery a udalosti, ktoré budú mať dopad na hlavnú dejovú líniu. Tá by podľa logiky mala začať druhou sériou a práve preto som celkom pozitívne naladený. Čo sa týka seriálu. Henry Cavill konečne našiel pre svoje stoporené herectvo využitie. Ako Geralt mi nevadil a to je pre mňa najväčšie plus. Inak postavy vnímam obsadené typovo dobre - možno až na tých černochov ( mrzí ma to ale strašne sa mi do doby kaštieľov a zámkov nehodia nech sa snažím byť akokoľvek tolerantní, ale prekúsnem to). Príbehy fajn vypointované a hlavne ako som spomínal vyššie pekne vysvetľujúce svet, súvislosti a dokonca načrtávajú hlavnú zápletku. Za mňa spokojnosť. Nečakal som dokonca ani obrovskú bitku. Pre mňa je zaklínač hlavne o tej filozofií a predurčení. Myslím že to keď sa bude blížiť k finále bude mať práve toto ten zimomriavkový efekt, ktorý v GOT tak chýbal( ak to teda nepokazia). Príšery v pohode, baby pekné, hudba rovnako. Sú tam chyby a nie je ich málo. Na druhú stranu drží si to akúsi kvalitu a nespadáva to do podpriemeru. Asi záleží čo od toho očakávate a či poznáte predlohu alebo nie. Plus sa mi páčilo ako sa tvorcovia hrali s časom a udalosťami, ktoré aj napriek pomotanosti dávali na konci krásne zmysel. 1. séria - 80% ()

BoPo

Nečítal som knihy, nehral hry, takže som nepopísaný list a tvorcovia seriálu majú v mojom prípade ľahší úkol. Čo však na úvod musím okomentovať, tak je "počiernenie" niektorých postáv oproti predlohe. Dôvodom bude politická či bohvie aká korektnosť, alebo marketingové zadanie, aby si každá rasa našla svojho hrdinu. Za pár rokov sa s takouto dočkáme filmu o Hitlerovi, ktorého bude hrať čerňoška či aziatka. Seriál na každé pozitívum má jedno negatívum a so šťastím sa mu darí udržať balanc na znesiteľnej úrovni. Pozitíva? Skvelo zvládnuté súboje s mečmi, zaujímavý príbeh s veľkým potenciálom rozvinutia, tvorcovia diváka nedržia za ruku a nechovajú sa k nemu ako k (americkému) blbečkovi, ktorý by sa sám postupne nedokázal zorientovať v udalostiach naprieč rozdielnymi časovými obdobiami. Negatíva? Postavy väčšinou pôsobia len ako herci v kostýmoch, nikto z hercov nemá potenciál vytvoriť nezabudnuteľnú postavu, príbeh má zbytočné a nezaujímavé (opakujúce sa) sekvencie, Marigold (kandidát na cenu Jar Jar Binksa). Béčková fantasy, ktorá napriek neprehliadnuteľným chybám dokáže fungovať ako slušná odreagovačka. ()

bouncer

Je to prostě takové všelijaké - přijde mi, že první 2 díly dokážou dokonale zmást člověka neznalého předlohy, naštvat fanoušky předlohy a ještě dost nešťastně zkombinovat americký/anglosaský a slovanský přístup k této mytologické tématice. Cavill nakonec nevadil, ač si Geralta představuji jinak. Některé epizody jsou velmi dobré (hlavně 5 a 6), ale jiné zase dost špatné (v principu hlavně celý vymyšlený "vznik" Yennefer). Je to spíš nevyužitý potenciál než seriál, na který budu vzpomínat. ()

OndwaK

Nečekal jsem vůbec nic a Zaklínačem nepolíben jsem si řekl, že ten nový fantasy svět s nadhledem navštívím. Co se může stát? Seriál pro mě byl velmi příjemným překvapením. Hlavně jeho osobitost a potenciál jsou neuvěřitelné. Říkám potenciál, protože je tu sice perfektní obsazení (Henry Cavill a jeho životní role), očividně zajímavá předloha, zajímavě vystavěný fantasy svět, který není ani Pánem Prstenů, ani Hrou o Trůny, skvělá technika je tu taky a všechno od kamery, přes choreografii až po hudbu je výborné. Ale stejně jsou tu chyby! Nelineární vyprávění je velmi odvážné a uměleckou hodnotu má, ale možná funguje lépe pro znalce předlohy. Já jsem z něj byl opravdu často více zmatený, než nadšený, a přemýšlení o dějových linkách mi zbytečně strhávalo pozornost. Asi by to šlo, pokud by nešlo o skutečně úvodní seznámení a první sérii, ale takto se z toho stala expoziční noční můra, horší, než kdejaké monstrum. Občas jsou zde také problémy s konzistencí kvality jednotlivých linek, kdy jsem se modlil, aby už se skočilo na Geralta, nebo třeba na Ciri. Samoúčelnou explicitu v žánru lze odpustit, protože alespoň přidává kousek osobitosti a vymezuje se proti pohádkám, ale občas to bylo vážně jako pěst na oko. Jinak ale skutečně zajímavý seriál a pokud se vypilují zmíněné chyby, máme tu možná i jednoduššího nástupce GoT. Za první sérii 75% ()

vurhor

Nadšení ze seriálové adaptace jedné z nejlepších knižních fantasy sérií bude hodně záležet na tom, nakolik vám bude vadit její "poameričtění". Pokud jste se těšili na surovou slovanskou atmosféru, budete asi zklamaní. Pokud však její absenci seriálu prominete, čeká vás velice kvalitní a zábavná podívaná, na kterou jsem osobně čekal mnoho dlouhých let. I přestože některé části jsou poněkud zmatečné, seriál divákovi vcelku šikovně předkládá události z obou povídkových knih, ale zároveň si už připravuje píseček pro události ze ságy - v rámci toho bylo moudré, že o hlavní roli se s Geraltem dělí zatím výborná Ciri, jejíž velké a cool chvíle přijdou v dalších sériích, a obstojná Yennefer, která ovšem mohla být přeci jenom větší potvora. Cavill jako Geralt super. I to fešáčkovství po nějaké době přestane vadit, plus je ale trochu vtipný, jak se strašně snaží mluvit jako Batman. Očividně to odkoukal od anglického Geralta z video herních adaptací. Nemuselo to být tak vyšňořený, klidně bych tomu vizuálu dodal na větší syrovosti, nicméně bojové scény byly jedno velké blaho. Nejoblíbenější postava? Marigold. Přesně takového jsem si ho při čtení těch knih představoval. More of him! Lauren Hissrich má evidentně tu sérii ráda, přičemž si myslím, že se onoho přetěžkého úkolu zadaptování zhostila obstojně. A sper ďas všechny "ochránce slovanské kultury", kteří seriál automaticky odsoudili do horoucích pekel po zjištění, že tam bude hrát pár černochů. Až na toho votravného černého elfa to vůbec nevadí. A hudba teda parádní! To je myslím i věc, na které se shodnou fakt všichni. I přes tu absenci unikátní atmosféry a poněkud nesystematického vyprávění je netflixový Zaklínač moc fajn. Těším se na další sérii, hlavně na thaneddský banket 😈 ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Už to bude pěkných pár let, co byl oznámen reboot kultovní akční sci-fi fantasy Highlander v čele s Henrym Cavillem a režisérem Chadem Stahelskim (John Wick) za kamerou. Jenže Cavill měl od té doby… (více)

Sledovanost Zaklínače klesá

Sledovanost Zaklínače klesá

07.07.2023

Nedávno jsme psali článek zabývající se odchodem hlavní hvězdy Zaklínače Henryho Cavilla, a jak si tvůrci představují, že představí jeho náhradu. Už tehdy jsme se nicméně zabývali taky otázkou, jaké… (více)

Tvůrci Zaklínače komentují odchod Cavilla

Tvůrci Zaklínače komentují odchod Cavilla

02.07.2023

Třetí řada známého Netflix seriálu Zaklínač před pár dny dorazila na streamovací službu – respektive dorazila tam její první část. Zatímco prvních pět epizod už mají diváci k dispozici, zbylé tři… (více)