"Příběh zázraků a lásky" se točí kolem dívky jménem Mitsuha a chlapce jménem Taki. Mitsuha je studentkou střední školy, která žije spolu se svou mladší sestrou a babičkou v málem městečku hluboko v horách. Mitsuha je dcerou zdejšího starosty, který je velmi přísný a obzvláště nyní, když se blíží další volby, chce, aby se jeho dcera chovala vzorně. Dívka je také svazována spoustou tradic spojených s tím, že se její rodina po několik generací stará o šintoistickou svatyni ve městě. Není tedy divu, že Mitsuha svůj život velmi těžce snáší a sní o nádherném životě ve velkém městě jakým je Tokio. V centru Tokia žije Taki, student střední školy, který tráví svůj volný čas se svými přáteli, nebo na brigádě v italské restauraci, kde pracuje jako číšník. Takiho velkým koníčkem je architektura a výtvarné umění. Jednoho dne má Mitsuha velmi živý sen, ve kterém je chlapcem v centru Tokia. Taki má také zvláštní živý sen, ve kterém je mladou studentkou v malém městečku v horách, kde nikdy nebyl... (Jeoffrey)

Wysch

No, tak jo, tak já se přiznám, že to je můj první Šinkai a tudíž je to pro mě taková bomba, že se mi 36 hodin po zhlédnutí přesunula rovnou mezi nejoblíbenější filmy - až tak mě zasáhla. Je to veselé, je to hravé, je to time puzzle, má to filozofickej přesah s řadou odkazů napříč východní (shinto) i západní filozií, a má to perfektní animaci a soundtrack! a ke všemu to má poměrně dobře vystavěnej příběh (a co na tom, že zápletka třetího aktu se ztrátou jména je over the top - chápu, že výměnou za tu druhou šanci museli obětovat to nejcennější, tedy vzpomínky na toho druhého, ale ten proces ztráty paměti byl prostě over the top) a samozřejmě to u některejch osob, které nejsou emočně na úrovni kusu železa, vyždíme poměrně dost citů a pocitů. Možná to není takovej zázrak, aby to ohromilo zkušené animology, ale pro západního diváka je to přesně to anime, které mu může otevřít cestu do nitra téhle japonské kultury. Proto je to zázrak, pro mě skoro stejně srovnatelný třeba s Akirou, Totorem, Létajícím hradem nebo Mononoke - protože je pro západního tupce perfektně konzumovatelný a přístupný: přesně v tom místě, kde se perfektní animace střetává se silným vyprávěním a emočním potenciálem, vzniká film pro všechny národy a generace s potenciálem stát se kultovním. Když se k tomu připočte ultrasilný soundtrack a jednoduchá skládanka pro zamyšlení, vzniká majstrštyk pro masy. Proto tolik chvalitebných slov a tolik vynášení do nebe. Proto je pravděpodobně tenhle film nejvýdělečnějším anime za 2016 a pro Šinkaie pravděpodobně odrazový můstek k západnímu publiku. P.S. Uvažujete-li o tom, že někomu ke konci roku 2017 koupíte blu-ray třeba k narozeninám / Vánocům / jen tak, pouvažujte přesně nad Kimi no na wa. ()

SonGokussj

Shinkai má nový film. To je mi milé překvapení. To zas budou pretty colors. A byly. Naštěstí ne tak moc, jak obvykle. Řekl bych, že tam byly i náznaky studia Ghibli. Učí se. Tématika? Výměna těl a cestování v čase... Pravda, když tuto sezónu máme 6 sérií s cestováním v čase, proč nemít i pár filmů. Jak se to povedlo? To dobré: animace, občasný humor, silnější začátek. To špatné: PŘÍBĚH (což pokládám za nejdůležitější), několik naprosto nelogických věcí (jako že se nikdo z nich nikdy nepodíval do kalendáře? Že se jako první v pořadí nesetkali? Probůh... Vždyť tak, jak se chovali, by se nechoval nikdo...), trapné zakončení, až moc velký důraz na osud a souznění, atd atd. Shrnutí: Není to špatný film, ale dělá ze sebě něco, co není. Člověku to přinese 1,5 hodiny pěkných barviče, občasného chichotu a některým možná i zvědavosti, jak že to vůbec skončí. Podívali by se na toto však podruhé? Hádám, že ne. Na Toki wo Kakeru Shoujo to nemá a je to škoda. Chybí mi zde nějakým způsobem zapamatovatelní hlavní hrdinové, což ani jeden z nich nejsou. Holčinu z TwKS si pamatuji doteď, i jejího milého. Celkově bych hodnotil jako průměr, poklidný film, když není na co jiného se koukat. Škoda toho nevyvedeného cestování v čase, děr v příběhu a dalších negativ, které z toho udělali takový, jak to říct, zmatený - přeskakující snímek z jednoho místa do druhého. Kdybych to měl shrnout do pár slov, použil bych označení jednoho mého oblíbeného recenzenta: "pretty colors, plot convenience, time travel bull*hit.". Střízlivých 60% ()

Alementina

Posledni film roku. Chtela jsem neco netradicniho .... sama nevim, co jsem cekala, japonske anime jsem jeste nevidela .... dej me prekvapil, clovek po 20 minutach mel pocit, ze vi, kam pribeh miri a pak se to trochu obratilo. Je to mily. ()

Mkqp

Po tomto snímku se upevňuji v tom, že Makoto Šinkai není asi režisér pro mě. I když zrovna Your Name se mi od něj celkem líbilo, nicméně ne tolik jak bych čekal a to mám pro hrátky s časem slabost. Na druhou stranu je možné, že se mi to celkem líbilo právě kvůli nim, jelikož zatím všechny ostatním snímky od Makota kolem mě jen tak prolétly a když zanechaly stopu tak spíše negativní. Jeden z nich se mi ani nepodařilo na dva pokusy dokoukat, přitom pomalejší tempo vyprávění mi nevadí. Nevím čím to je. Možná, že se na můj vkus hodně zaměřuje na poetiku. ()

kaylin

Myslím, že je velká škoda, že se ještě nepodařilo japonské anime pořádně dostat i do českých kin. Myslím, že má celkem velký potenciál, i když je pravda, že aby to bylo komerčně úspěšné, asi by to docela dlouho trvalo. Ale i tak je to škoda, protože snímek "Kimi no na wa." je důkazem toho, že o hodně přicházíme. ()

swed

Nechce se tomu věřit, ale Šinkai to skutečně dokázal. Po téměř deseti letech od jeho vrcholného díla "5 centimetrů za sekundu" přišel s obdobně emocionální peckou, která se nebojí míchat/střídat neslučitelné žánry a razantně měnit směr vyprávění - divák je už před polovinou ponechán s otevřeným ústy a nemožností odhadnout následující vývoj. Stejně jako již zmíněných "5 centimetrů" jde o film pro lidi s hlavou v oblacích. Realisticky orientovaní jedinci se s ním nejspíš minou. 10/10 ()

runner85

Čo by som ako prvé urobil, keby som sa zobudil v tele krásnej ženy? No samozrejme, že by som jej ohmatával kozy. Mali ste už naozaj živý sen? Mali ste sen v ktorom sa vám snívalo o žene ktorú ste po prebudení chceli nájsť? Aby som popravde povedal prvotné minúty bolo dosť hektické. Nevedel som, kto je kto a kde. Ale časom sa to trošku uchochmesilo a už to len išlo a išlo. Časové pardoxy sú vo svojej podstate neskutočné nezmysli a už je len na majstrovskom ume režiséra ako to zvládne. Príbeh je samozrejme krásny, len už nie je moc originálny a to mu trošku uberá na výnimočnosti (schválne som nenapísal na kvalite) Animácia je neskutočná, hudba sa dala povyberať aj lepšie. SPOILER neviem ako vám, čakal som iný záver. Možno som očakával, že nakoniec sa nestretnú, len si pomôžu aby sa ich životy uberali lepším smerom. ()

Blackhand47

Kdybych neměl nakoukanou anime řadu Rascal Does Not Dream... dal bych filmu i vyšší hodnocení, ale takhle nemůžu. Příběh je rozhodně zajímavý a nedivím se, že mnoho lidí zaujal, ale zas tak moc to mé srdce nezasáhlo. Taki a Mitsuha jsou fajn dvojice a všechno tam dává svůj smysl, jenže se to chvílemi i docela táhne a dílku bych tak ubral takových 10 minut. Animace je ale jinak nádherná, hudba vše skvěle podkresluje a je tu i pár zajímavých twistů. Na druhou stranu je film ale trošku nadhodnocený a celkově tu máme kvalitnější příběhy s různými paradoxy, jako je právě Rascal. 75% ()

Colby Sawyer

Čekal jsem dobrý film, který si snad co nejvíc užiju, ale tohle... Tohle byla emocionální jízda, na kterou jsem nebyl ani v nejmenším připraven. V překrásné animaci zabalený příběh mě totálně dostal a já hltal každou sekundu až do onoho nádherného konce. Těžko si to všechno dává nějak exaktně do slov, musím použít otřepanou frázi, že se to "musí zažít", protože ono opravdu musí. Mrzí mě, že se na romantický anime film nepodívá více lidí, protože tenhle klenot by se měl dostat do širšího povědomí, jelikož věřím, že za srdíčko by chytnul i spoustu dalších lidí, stejně jako chytl mě. ()

kajas

Anime nevyhledávám (dosud jsem viděla jenom "povinnou" Mononoke), ale tohle mě uchvátilo. Příběh je sice hlavně z počátku náročnější na zorientování se, ale užívala jsem si nádhernou animaci, jímavou hudbu, a i když jsem si nebyla jistá, že jsem pobrala to střídání časových linií, závěr ve mně vyvolal spoustu emocí. Po další projekci už zvedám na maximum. Překrásné. ()

PP66

Úžasnej film o hledání, míjení se a podobnejch katastrofách.... o hledání svého druhého já.... smutno... ()

Tyckin

Odolal jsem pokušení, počkal si na kvalitní verzi filmu a to čekání stálo za to. O tom, že Shinkai je mistr animace netřeba snad ani mluvit, nádhera až oči přechází. Obdobnou pochvalu si zaslouží skladby ve filmu obsažené, instrumentální hudba není sice výrazná, ale na druhé zhlédnutí musím uznat, že funguje výborně. Nějakou dobu trvalo než jsem zcela podlehl kouzlu filmu, nicméně od samého začátku jsem se nenudil i díky příjemnému stylu humoru - osahávání prsou bylo fakt povedené :-) Zhruba v půlce už jsem byl zcela pohlcen nápaditým a povedeným příběhem i postupně se rozvíjející romantickou linkou, tudíž si troufám tvrdit, že s výjimkou krátkometrážního snímku Hoshi no koe, se jedná o režisérovo nejlepší dosavadní dílo. A trošku paradoxně mne to na druhé odkoukání zasáhlo ještě více než na první - zřejmě jsem tentokrát byl v tom správném rozpoložení. ()

Malkel

Občas se mi po skončení filmu stane, že koukám s prázdnotou na titulky, nevnímám, v duchu si nevěřícně kroutím hlavou a říkám si: „To byl film...“ Tady jsem si z nich neodnesl více než pár znaků, kterým ještě k tomu nerozumím, a přesto jsem je viděl téměř celé. Myslím, že více netřeba. ***** ()

Luicy

Tenhle film je opravdu příjemným pohlazením po duši. Začátek sice působil trochu zmatečně, no nakonec se z toho vyklubal překrásný příběh o střetu dvou mladých lidí, které neustále sužoval pocit, že jim v životě něco chybí. Hrozně si cením, s jakou lehkostí a přirozeností děj vygradoval a že i přes komplexní hrátky s časem a prostorem nepůsobil nikterak přeplácaně. Dlouho se mi nestalo, že by ve mně film zanechal takové příjemné hřejivé pocity se špetkou melancholie na závěr, kterou lze stěží popsat slovy. Opravdu nádhera. Vizuálně taktéž. Asi to nebude pro každého, uznávám, ale pokud jste hluboko v srdci trochu snílek, věřím, že si přijdete na své… :) mě osobně to oslovilo daleko víc, než Miyazakiho opěvovaná Cesta do fantazie a vřele to doporučuju všem, kterým nevadí kreslená tvorba. Za sebe pevně věřím, že se na to nedívám naposled… ()

Lischai

Záleží, jak jste na tom se zamilovanými anime postavami, co na sebe dojatě hledí přes pláně rozvlněné trávy, zatímco se nad nimi po nebi táhnou dlouhé čáry expolodujícíh komet, to všechno na podkresu sladkého k-popu. Jestli dobře, tak jste in for a good ride. Nutné ale trochu vypnout hlavu a asi na šesti místech scénáři odpustit lenivé psaní, kdy si říkáte "proč si to postavy nevygooglí/proč si nezavolají a všechno nevyřeší hned?" Pořád se to neděje, jako by taková zjevná věc nikoho nenapadla, pak si to po hodině filmu konečně vygooglí a zavolají, a všichni jsou najednou surprised Pikachu z toho memu, jen vy si řikáte: Jsem rád, že se příběh posunul, ale omg, co vám trvalo tak dlouho? ()

honajz2

Buď se tentokrát Šinkai krotil a nebo už jsem si na jeho styl tak zvykl, že mi to už ani nepřišlo moc kýčovité. Tedy takhle - kýčovité to samozřejmě bylo a přebarvičkovaných scén je tu zase dost, nehledě na to, jestli má být vyznění scény veselé, dojemné nebo smutné (tady regulérně při zjištění jedné strašné události slunce září tak silně a obloha je tak krásná, že jsem a přemýšlel, jestli si ze mě náhodou Šinkai nedělá srandu), ale ve srovnání s 5 centimetry za sekundu toho fakt nebylo až tak moc. A ani tak vyděračské to nebylo, i když to na city hraje pořád dost. Prostě mám pocit, že jsem si na Šinakie zvykl a že už jsem ty jeho filmy schopný brát jako pohádky, kde se všichni řídí pouze city a rozumem nikdo (proto je tu taky dost nelogičností). Zároveň ale nemůžu říct, že by mě to bůhvíjak nadchlo, protože Šinkai opět vypráví ten stejný příběh s těmi stejnými postavami se stejným přehnaně dojemným koncem a zároveň ani tady není schopný svému jedinému námětu dát nový rozměr a jinak ho podat (jako to umí třeba Kaurismäki), vždycky jen vymění zápletky, ale to je holt málo. Tady navíc ten fantasy prvek ani nemá vysvětlení, prostě se děje protože se děje a proč nad tím přemýšlet, když je to přece tak romantické a dojemné, že... Má v sobě sice určitou sofistikovanost, ale chybí mu základy, na kterých by stál. A bez něj je to jen typická "šinkaiovina", jen snesitelnější. Zdejší nadšení sice chápu, ale osobně se ho účastnit nebudu, styl a zápletky tohoto režiséra holt nejsou zrovna pro mě... 3* ()

vydumnica

Nádherné a to po každej stránke. Maximálne precítené, premyslené, do detailov prepracované. Animácia je úplne že wow👌, takto prekrásne animovanú napríklad jeseň som doteraz ešte nikde nevidela. Hudba je taká jemná, veľmi sa sem hodí. Your Name je zároveň dynamické, divák sa ani chvíľku nenudí, hlava pracuje na plné obrátky - a to som hľadala skôr oddychovku :-) ale v pohode, mám rada filmy, pri ktorých treba aj rozmýšľať. Hlavné postavy sú veľmi sympatické. Japončine teda vôbec nerozumiem (okrem slova ďakujem), ale ako aj Mitsuha tak aj Taki, no predovšetkým Mitsuha sú tu tak perfektne nadabovaní, v ich hlase cítiť všetky emócie na 100%, až nechápem, ako to tak dokázali "zahrať", ďalšie wow. 85% a možno aj viac. Zatiaľ najlepšie anime🙂. ()

Kwaichi

Aj keď bol príbeh Mitsuhy a Takiho pekne vyrozprávaný, k dokonalosti tomu chýbalo pár detailov. No zároveň ako tohtoročný najúspešnejší japonský film (k tomu animovaný) s tržbami v kinách presahujúcimi 100m $ jasne naznačuje, kam smeruje japonská tvorba a hlavne záujem diváka posledných pár rokov. Tak populárne sci-fi akčné sekačky ustupujú do úzadia a (najmä) japonci začínajú zbožňovať jednoduchú romancu. Kto by to bol na tých "hikikomorov" povedal. Teraz len treba rozhodnúť, všetko sa to udialo kvôli bezhraničnej sile lásky alebo z vôle bôžika Mutsubiho aby zachránil ničnetušiacich dedinčanov? Odpoveď ostane asi navždy len v našich myšlienkach. ()

C0r0ner

Rákosnická animace, dvacet minut keců a jiné vidění časového paradoxu - to jsou věci, které mi vadily (všechny subjektivně). Zbytek je ale kurevská paráda typu Frekvence, kdy jsem třeba při třiceti minutové sekvenci skoro nedýchal a valil oči na obrazovku za maximálního vaření hlavy. Po dlouhé době film, který patří do žebříčku. 90% ()