Warren Beatty - hollywoodská posedlost (TV film)

• Francie

Warren Beatty, une obsession hollywoodienne

Warren Beatty, Hollywood Obsession

Dokumentární / Životopisný

Francie, 2015, 53 min

Olivier Nicklaus

David Berdah

Thibaut Sève

Velmi dobrý dokument, protože jde víc do hloubky, než bývá obvyklé. Je to maličko řečnická obžaloba Warrena coby děvkaře, a asi jediné zklamání z ní pramenící je, že se o jeho osobním životě (kromě výčtu partnerek) dozvíme houby. Ve filmologii tohoto významného herce jdeme pěkně od začátku do konce. Kvituju, že UKÁZKY FILMŮ OBSAHUJÍ TITULEK S JEHO NÁZVEM, což je častý neduh dokumentů. Ne každý divák zná všechno. Já jsem měl to štěstí, že jsem v Beattyho filmografii stihl zkouknout všechno, kromě prvního jmenovaného TV pořadu One Step Beyond (Krok do neznáma), který si ale pustím na youtube. Všechny WB filmy jsem viděl, a k mnoha z nich napsal i synopsi dávno před tím, než ji napsali v televizi. Parallax, ale i některé starší snímky, jsem viděl jako jeden z prvních u nás. WB byl fenomén, a já mu přeju přinejmenším sto let kvalitního života.(29.3.2017)

Byl mladý, dravý, připravený jít, i si zajít, aby mohl "po svém" tvořit na planetě jménem Hollywood. Byl příkladem muže s nezaměnitelným darem, který věděl, uměl, uspěl, stoupal a logicky tak docílil satisfakce. Člověk a herec Beatty, kterému pomohla nejen jeho "american beauty." Třpyt, který kdysi našel v trávě, nepoztrácel, zavěsil a stále svítí na hvězdné dráze.(2.4.2017)