Všechny velké objevy vznikají náhodou. Říká se, že kdyby tlupa opic po jistou dobu nahodile mlátila do psacích strojů, dřív nebo později by vygenerovala kompletní dílo Williama Shakespeara. Pro jednoho pokusného šimpanze je proto dílem okamžiku stejně náhodně namíchat účinný elixír mládí a rozpoutat crazy komedii, která je široce rozkročena mezi filmy Leopardí žena a Což takhle dát si špenát. Nepraktický vědec Cary Grant a jeho klidná a velkorysá žena Ginger Rogers si loknou elixíru a nejprve každý zvlášť, později společně se duševně vrátí do raně pubertálních let. Žádná zodpovědnost, žádné šosácké pokrytectví, žádná falešná koketerie ani namlouvací strategie, úmorně stejné ve všech filmech svého druhu, nemají v tomto komediálním drahokamu místo. A zaplaťbůh ani žádné mravokárné ponaučení. Je to totiž jako s těmi opicemi. Tak dlouho trvá pásová výroba konvenčních komedií, až z ní zákonitě musí vzejít něco, co vyčnívá. Monkey Business se vymyká z kloubů soudobé žánrové konkurence dvojnásobnou frekvencí gagů a svobodomyslným duchem, blízkým mnohem mladším filmům z psychedelických šedesátých let. Leopardí žena z podobných důvodů ve své době skončila fiaskem, které mělo podíl na záhubě celého žánru screwballu a teprve po letech byla rehabilitována jako jeden z nejlepších filmů tohoto druhu. Rád bych věřil, že něco podobného potká i Monkey Business, protože i relativně vysoké celkové hodnocení (momentálně 76%) mi připadá nespravedlivě nízké. Za mě 100%(6.8.2010)

Nezávisle na záměru tvůrců vznikl pozoruhodný film, který upozorňuje na nebezpečí jednostranné pozitivní adorace mládí a na nepřehlédnutelné přednosti dospělosti. Skotačivé duo Garyho Granta a Ginger Rogersové průkopnicky poukazuje na hrozby plynoucí z dětinštění evropského civilizačního okruhu. Uvolněný smích a radost z nespoutatelnosti jsou přídavkem navíc stejně jako skvěle natočený šimpanzí experiment.(18.2.2017)

Velmi milá a vtipná komédia s úžasnou ústrednou dvojicou. Hlavne Ginger Rogers je fakt výborná.(23.2.2008)

Profesor Barnaby (Cary Grant) je vědec, který vyvíjí "elixír mládí". V nestřeženém okmažiku jedna z pokusných opic přimíchá něco do jeho testovacího vzorku a nalije ji do tanku s vodou. Poté začne série nečekaných překvapení poté, co se někdo vody napije. Bohužel film obsahuje víc šaškéren než skutečné žábavy, ačkoliv třeba scéna s dítětem stojí za to. Je koukatelný, najdou se slibné a vtipné momenty, ale nikdy dlouho nevydrží a sklouznou k šaškárně. # [viděno: monitor, 2.0->5.1, EN sub] # příběh 5 | hudba 0 | humor 3 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 4(12.8.2012)

Klasická crazy konverzačka, kde nejvíce svítí scéna s Cary coby divokým indiánem.(11.9.2013)

Crazy komédia ako zo starých čias... roztržitý vedec pracuje na omladzovacom prostriedku, ktorý paradoxne namieša opica a potom už len sledujeme dočasné mentálne návraty zainteresovaných do detských liet. Je to svieže a milé, niekedy až zbytočne detinské. Okrem situačnej komiky však hrajú prím aj vtipné a duchaplné dialógy, čo považujem za veľké plus.(24.11.2013)

Slušná komedie s velmi dobrým hereckým obsazením a několika zábavnými momenty, ale trpící zásadními neduhy infantility některých komedií své doby. Mám tím na mysli, když se lidé mají začít chovat bláznivě - proč se potom chovají jako idioti? A to i v tomto případě, že mají být o několik let mladší, i třeba puberťáci? V tom je scénář napsán vážně špatně a ani jindy skvělá Hawksova režie, ani bezchybný Cary Grant s tím nic neudělají. A to zrovna on se mohl dosyta vyblbnout, zvlášť když si hrál na indiány. Jenže právě neúměrně dlouhé scény, zabírající skoro pětačtyřicet minut uprostřed filmu, které zachycují "bláznění" Granta a Rogersové, byly už jednoduše otravné. À propos, Ginger Rogersová: otravnější herečku jsem dlouho neviděl. Postava, kterou ztvárňovala, měla být sympatická, ale vinou této ne právě znamenité umělkyně byla jako mouchy v létě. Obtěžující. Potěší naopak pohled na Marilyn Monroe, která tu ještě ve svých šestadvaceti nebyla tak tlustá jako později a v plavkách jí to dost seklo; konečně chápu, proč mohla bý sexsymbolem. Abych to zkrátil, jako jednohubka byl Omlazovací prostředek ucházející, sem tam jsem se pobaveně usmíval, ale podobně jako chemická formule ve filmu měla krátkodobé trvání, vyprchá a za čas na ni nezbude žádná výraznější vzpomínka.(3.1.2016)

Nie tak dobré ako napríklad His Girl Friday alebo Ball of Fire ale aj tak výborná komédia. Viac než klasické pecky Howarda Hawksa mi to pripomínalo české pecky Vorlíčka a Macourka. Tie boli možno ešte o chlp zábavnejšie lenže nemali vo filmoch Caryho Granta, Ginger Rogers a Marilyn Monroe. Milé, vtipné, svižné a na svoju dobu originálne. 8/10(13.6.2015)

Asi nejlepší je scéna, ve které si Cary hraje na indiány :-) Přesto tomu chybí trochu sexu (vždyť je tam Marilyn!) a vtipnějších dialogů ala "My-My dear mother-in-law.__Yes?__ Now, I have not lost my temper with you for seven years. Do not trifle with your luck."(14.8.2010)

Průměrná konverzačka, kde Marilyn ukáže vstřícně nožku a vše ostatní je taky stejně přehnané.(9.9.2014)

Tak aj "Což takhle dát si špenát" má svoj predobraz. Klasická "ztřeštená" komédia zo zlatého veku štúdiového systému prekvapí neotrepanou zápletkou a Cary Grantom robiacim si zo seba poriadnu srandu. Možno si ale nakoniec ukradla film pre seba laboratórna opica. Film poteší svojou komediálnou gradáciou. Spočiatku je to úsmevná konverzačka, postupne prechádzajúca až ku záverečným salvám smiechu, to ako sa stupňuje fantasknosť zápletky. Ja rozhodne nepatrím k divákom, smejúcim sa pri komédiách, môj výraz pripomína skôr Bustera Keatona, tu som sa ale na konci neudržal.(1.11.2014)

Hodne dobra vopicarna s totalne naspeedovanym Cary Grantem, ktery si hraje na indiany. Je videt, ze tvurcem je Howard Hakws, protoze komedialni tempo je podobne intenzivni jako v jeho drivejsi Leopardi zene, jen Katherine Hepburn vystridala o trosku slabsi Ginger Rogers. Jako bonbonek je tu Marilyn Monroe, ktera zde ale vic, nez nejakou zasadnejsi roli predvedla spis dekolt. Ocividne nejlepsi vedecti mixeri jsou simpanzi. 7/10(5.7.2011)

Bezva rozpustilé, ulítlé, hravé a rozjařené. Cary Grant a Ginger Rogers zahráli "duší desetileté" naprosto dokonale a evidentně si to užili. Nehledejte zde logiku, nějaké extra skvělé silné dialogy či myšlenky - síla této crazy komedie tkví zejména v povedených taškařicích využívajících ideu dospělých, kteří se díky zázračné formulce na čas chovají jako malé děti. A v bravurní ústřední herecké dvojici, která si dokáže "přihrát" a dohromady tvoří parádní komediální duo. Scény, kdy indiánsky pomalovaný C. Grant předvádí bojový tanec se zpěvem, spolu s dětmi křepčí kolem skalpovaného právníka, kdy G. Rogers laškovně tancuje či výská na chodbě hotelu nebo jako malá holčička pláče pro maminku a spousta dalších patří k nezapomenutelným. Já se královsky bavil a nechal se unášet příjemnou svobodomyslností snímku, který vybočuje nad jinými právě svou netradiční volností, jednoduchostí a dětskou hravostí. 4.4(26.2.2013)

Bláznivá a hodně vtipná komedie o vynálezci, kterej náhodně objeví elixír mládí, po němž se dospělí chovaj jako děti nebo puberťáci. Cary Grant je fakt legrační, Marilyn hraje spíš vedlejšku, ovšem Ginger Rogers je taky skvělá. Pro pobavení lze plně doporučit, vždyť režíruje Howard Hawks!(7.2.2007)

Veľmi chutný film, opice boli super, škoda, že s nimi nebolo viac scén :) Veľká absurdnosť, ktorá sa ale vyplatila kvôli scénam so štetcami a farbou, no najlepší boli určite skalpujúci indiáni, Grant skvelý :)(19.12.2013)

Je príjemné sledovať, ako si zo seba samých dve veľké filmové hviezdy robia srandu. Žiadne dramatické výkony, iba prostá radosť s filmovania tak infantilnej látky.(6.8.2016)

• danecek24

10. Zlatý Glóbus za rok 1952 - nominace (1) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Ginger Rogers(20.1.2009)

Priemerna US komedia, ktorej humor sa raz priblizi Europe /je sa na com zasmiat/ ale dost casto sa US styl humoru Europe vzdaluje nie na kilometre, ale na desiatky kilometrov. Cary Granta /North by Northwest, His Girl Friday, Philadelphia Story s istym Jamesom Stewartom/ stale nemam rad, ale snazil sa. Ginger Rogers vsak bola vyborna, ale sama to proste neutiahla. Absurdne scenky vsak zvladnute velmi dobre - to jo : 60 %(7.5.2016)

Marilyn tady byla neodolatelná. Film je taková průměrná komedie u které jsem se teda moc nenasmál a zdálo se mi, že někde zhruba v půlce filmu to trošku skřípe. Grant už měl lepší dny.(30.9.2014)

Pro mě silný průměr. Dost násilné tlačení na pilu při dětinském blbnutí ústředního páru a hluchá místa mi tolik nevadily, Cary hrající si na indiány byl skvělý. Ale příběh se motá dost zmateně kolem elixíru a v podstatě jen pro to, aby postavy měly důvod ho vypít. Jinak je scénář dost děravý. Ale občas zajiskří dobrý vtip a potěšila mladá Marylin Monroe.(17.6.2017)

<< předchozí 1 2