Time Trap

Ben Foster, Mark Dennis

Kostýmy:

Meredith Johns
  • kareen

Dobře, já chápu, že si tvůrci nízkorozpočtového scifi filmu nemůžou dovolit žádná známá herecká jména, ale copak se v Hollywoodu, mezi všemi těmi zástupy číšníků a servírek hladově lačnících po filmové kariéře, nenajde pár alespoň průměrně talentovaných herců? Vážně je nutné pořádat konkurs zrovna v modelingové agentuře? Pak se totiž, jako v tomto případě, může stát, že vám ta přehlídka sličných prkenných tvářiček s vybělenými zuby, zabije celkem dobrý nápad. Ne, že by byl snímek úplný průšvih, jak jsem psala, námět měl něco do sebe a docela rychle to uteklo, ale když se propagonistům nepodařilo ve mně vyvolat ani malý náznak sympatie a účasti, to je potom těžké. Nehledě na občas krapet zmatené přeskakování v ději a fakt, že ačkoliv mi nevadí šťastné konce, nic by se nemělo přehánět.(29.9.2018)

Dennis a Foster před sebou mají ohromnou budoucnost. Dlouho jsem neviděl tak perfektní námět a i dobrý scénář, který by měl konečně myšlenku a přišel zase s něčím novým. Jediné co film hodně sráží dolů je nízký rozpočet, takže efekty jak digitální, tak praktické jsou slabé a herecké osazenctvo občas čte scénář vyloženě z papíru a herecké výkony jsou opravdu místy bolestné. Ale námět je díky bohu tak dobrý, že se to dá velice snadno odpustit. Neskutečný překvapení. Tenhle film kdyby měl lepší rozpočet, mohl lehce koketovat s áčkovou ligou. Béčková verze Interstellaru.70%.(4.12.2018)

Zaujímavé a v podstate aj veľmi originálne a nápadité. Takže v podstate skutočne veľmi milé prekvapenie, teda až na tie herecké výkony, ktoré boli naozaj veľmi priemerné. Koncept časovo izolovanej jaskyne, kde trvá jedno ročné obdobie jednu sekundu, bola fascinujúca. Aj keď to malo zopár logických trhlín, ale celkovo ma táto idea dosť nadchla. Možno sa s tým dalo ešte o kus viac pohrať, aby to malo ucelenejší kontext (tak ako napr. v Interstellar), ale na také niečo asi nebol dostatočný rozpočet a ani priestor. Obrovská škoda tých slabších hereckých výkonov, nevýrazných postáv, emočnej jednotvárnosti a až príliš prostých dialógov.(21.9.2018)

Vynalézavý námět se potýká s často až absurdními rozmary režie. Ta si je dobře vědoma nízkého rozpočtu, tudíž diváka čeká nanejvýš jen jedna úchvatná scéna nad rámec financí, nalézá se před koncem filmu a prim v ní hraje dobře nasnímaný vodní živel. Milovníci mysteriozních fláků mají pré především v první polovině, která je hodně dobře vystavěná, pak nastoupí skřítci absurdníčci, kteří vezmou filmu pel a vrhnou jej jinam, než bych předpokládal. O horor a scifi jde opravdu jen okrajově, úmrtí se obejdou bez hnusu a krve a na tomhle příběh opravdu nestojí, rozhodně ani na vědeckých hypotézách, ačkoliv prostor pro přemýšlení je sympaticky zachován. Je dán i prostor originalitě. Časová diferenciace je využita neotřele, v drobných náznacích s ní přišel už seriál Létající Čestmír (Mázl). A studenti v ohrožení života vždycky zaberou. Oproti tomu vměstnat do toho objev Fontány mládí působilo nefunkčně až rušivě, ke všemu v souvislosti s nesmrtelností zde zůstalo mnoho dějových aspektů nedotažených. Ben Foster (ne, nejedná se o akvizici Jana Žižky) a Mark Dennis nahnali do mysteriozní jeskyně odpovídající ansámbl talentovaných mladých herců, co musejí rozlousknout záhadu, se kterou by perlil i záhadolog Motl. Nicméně zajímavý nápad si vybral svoji daň na následné realizaci, která je poměrně nevyrovnané úrovně. 7/10(31.8.2018)

Profesor archeologie Hopper se snaží zjistit osud hippísáků, kteří se ztratili v 70. letech. Konečně najde jejich dodávku a půjčuje si lezeckou výstroj. Po dvou dnech začnou studenti Jackie a Taylor organizovat soukromou záchrannou expedici, protože se po profesorovi slehla zem... Nenápadný sci-fi film, který nabídne příběh, který dokáže překvapit. Tvůrci mohli zvolit méně spoileroidní názve jako třeba Tajemná jeskyně. Za málo peněz nabídne snímek docela dost muziky. Nebránil bych se pokračování, které by sledovalo příběh z jiného úhlu pohledu.(9.9.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 19. května 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Seattlu. (BMW12)

• - Natáčelo se v Texasu a Kalifornii. (BMW12)