Zajatci času

Xiaotian Shi

Ben Foster, Mark Dennis

Kostýmy:

Meredith Johns

Profesor archeologie Hopper se snaží zjistit osud hippísáků, kteří se ztratili v 70. letech. Konečně najde jejich dodávku a půjčuje si lezeckou výstroj. Po dvou dnech začnou studenti Jackie a Taylor organizovat soukromou záchrannou expedici, protože se po profesorovi slehla zem... Nenápadný sci-fi film, který nabídne příběh, který dokáže překvapit. Tvůrci mohli zvolit méně spoileroidní názve jako třeba Tajemná jeskyně. Za málo peněz nabídne snímek docela dost muziky. Nebránil bych se pokračování, které by sledovalo příběh z jiného úhlu pohledu.(9.9.2018)

Jo, malý rozpočet je na tom vidět hodně, ale kurva! Ponce de León se musí radovat a hlavně já se raduji, protože vidět takovou várku chytré a originální sci-fi, se podaří jednou za uherák. Chápu, že ne každému to asi sedne, ale mě se to trefilo naprosto dokonale a celou dobu jsem na to fascinovaně čuměl. 100%(1.9.2018)

• Gilmour93

Audience Time Trap, also known as Shithole.. Dvě zaměnitelné blondýnky ve vhodném speleologickém oděvu, ztepilý ragbista s archeologickými sklony, třináctiletá dívka a protivný obézní pubertální vloger uvíznou v jeskyni, kde včera již znamená zítra. Trocha toho tlachání a tápání ve studánce mládí, než se objeví přerostlý motorkář s žebříkem z Baumaxu, „psycho Flintstoneovi“ a nastane konec, nad jehož podstatou ani nemáte chuť přemýšlet. Holt, když se snoubí nedostatek peněz s nedostatkem talentu, je tu problém a nebo Plán 9 z vesmíru. Možná mám přehnané nároky, ale žánr nízkorozpočtového sci-fi je v posledních letech mrtvý jak Listerovy chuťové buňky po kuřeti Vindaloo..(4.9.2018)

Neuvěřitelně nápaditý scífko, přesně ten typ, kterej miluju ze všeho nejvíc. Nejsem přes to žádnej odborník a proto si nechám milerád naservírovat cokoli a rád tomu uvěřím, alespoň na těch 90 minut. Krásně svižnej průběh, žádný velký obkecávání a scénárista vytahoval jeden trumf za druhým. Copak to není občas krásný, vyfantazírovat si něco takovýho a minimálně takhle obstojně to odprezentovat? Koukat s otevřenou pusou a dávat si jednu a jednu dohromady, jsem nadšenej.(4.1.2019)

Nevím proč ale ty hlavní hrdinové mě tam od začátku všichni hrozně rozčilovali, jinak by to byl docela zajímavý futuristický akční film, ale nominovat na studium paleontologie dvě blondýna a jedno hezouna, je prostě podle mě filmová sebevražda, kdy si každý divák řekne "No jasně".Škoda, pointa i celá zápletka je výborně vymyšlená, jen ty postavy byly podle mě nešťastně zvolené. Konec překvapí!(12.9.2018)

• - Natáčelo se v Texasu a Kalifornii. (BMW12)

• - Celosvětová premiéra proběhla 19. května 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Seattlu. (BMW12)

• - Film byl původně koncipován jako found footage. (PamPero 1)