Reklama

Reklama

Zajatci času

  • USA Time Trap (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Skupina studentů archeologie se rozhodne prozkoumat hluboké jeskyně v Texasu, aby našli svého oblíbeného profesora. Muž se ztratil při expedici za nejasných okolností. Cílem profesora bylo najít "fontánu mládí". Když studenti vstoupí do škvíry v meziprostoru, ukazuje se, že podzemní čas běží mnohem pomaleji než na povrchu. Zbaveni jakékoliv pomoci zvenčí, musí jít hlouběji do jeskyně, což vede k objevu jednoho z nejzajímavějších tajemství minulosti. (LIVINGDEAD)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (125)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Audience Time Trap, also known as Shithole.. Dvě zaměnitelné blondýnky ve vhodném speleologickém oděvu, ztepilý ragbista s archeologickými sklony, třináctiletá dívka a protivný obézní pubertální vloger uvíznou v jeskyni, kde včera již znamená zítra. Trocha toho tlachání a tápání ve studánce mládí, než se objeví přerostlý motorkář s žebříkem z Baumaxu, „psycho Flintstoneovi“ a nastane konec, nad jehož podstatou ani nemáte chuť přemýšlet. Holt, když se snoubí nedostatek peněz s nedostatkem talentu, je tu problém a nebo Plán 9 z vesmíru. Možná mám přehnané nároky, ale žánr nízkorozpočtového sci-fi je v posledních letech mrtvý jak Listerovy chuťové buňky po kuřeti Vindaloo.. ()

Rominator 

všechny recenze uživatele

Profesor archeologie Hopper se snaží zjistit osud hippísáků, kteří se ztratili v 70. letech. Konečně najde jejich dodávku a půjčuje si lezeckou výstroj. Po dvou dnech začnou studenti Jackie a Taylor organizovat soukromou záchrannou expedici, protože se po profesorovi slehla zem... Nenápadný sci-fi film, který nabídne příběh, který dokáže překvapit. Tvůrci mohli zvolit méně spoileroidní názve jako třeba Tajemná jeskyně. Za málo peněz nabídne snímek docela dost muziky. Nebránil bych se pokračování, které by sledovalo příběh z jiného úhlu pohledu. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

„MOMENT. TEN PRAMEN MLÁDÍ. TAKŽE KDYŽ SE JAKO ZASTAVÍ ČAS... ZŮSTANEME VĚČNĚ MLADÍ…“ /// Za málo prachů, hodně muziky! Laciný, ale funkční sci-fi dobrodružství, který si vystačí s několika efektama. Vobčas sice děj vyplněj týnejdžerský kecy, herecký výkony a hororový kreatury odpovídaj rozpočtu, ale ten námět s časoprostorem a pramenem mládí… – byť jednoduchej, dokáže utáhnout celej film. Fakt překvapivej biják! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevěřím, že se dá s jednou dírou zažít spousta srandy. 2.) Chcu vidět pohádku o pramenu mládí. 3.) Thx za titule „blacklanner“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Hodně snaživé a inteligentní malé Sci-Fi.Jde vidět, že rozpočet nebyl příliš velký, ale za to scénaristicky poměrně dost bohaté. Skupina přátel se vydá do jeskyně hledat zmizelého profesora, bohužel z téhle jeskyně už není jen tak cesty zpět. Je zde časová smyčka, čas zde plyne několikanásobně rychleji než na povrchu a ještě k tomu zde přebývají násilní divoši. Film nabídne hned několik nečekaných překvapení, hezky pracuje s napětím a finále je velmi neočekávané. Tohle se dá určitě doporučit. 75% ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Kombinace Stroje času a Pádu do tmy mne mile překvapila. Obecně mám nízkorozpočtová sci-fi rád, protože často dokážou s málem zázraky. Cílem profesora Hoppera nebylo, jak se nám snaží podsunout zdejší obsah, hledání fontány mládí, nýbrž nalezení jeho rodičů a sestry, kteří kdysi (v 70. letech 20. století) v systému jeskyní zmizeli. Zpočátku spíše průměrné drama o hledání, ztrácení se a odkrývání tajemství dostane postupně patřičné napětí, dojde i na mrtvé. Ač se zdá, že hlavní postavy nemají šanci na návrat a možná ani na přežití, ukáže se, že není vše zcela ztraceno. Příjemné finále. Atmosferická hudba je tajemná, jeskynní prostory působivé. Snad jen v reálu by se asi vše topilo ve tmě... ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Celosvětová premiéra proběhla 19. května 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Seattlu. (BMW12)
  • Natáčelo se v Texasu a Kalifornii. (BMW12)
  • Film byl původně koncipován jako found footage. (PamPero 1)

Reklama

Reklama