Muž ze sila

Scénografie:

Bret August Tanzer

Kostýmy:

Megan Spatz

Režijní debut Anne Hamilton, jenž je příběhově zasazený do časů reaganovské Ameriky, má do tuctového thrilleru velmi daleko. Snímek se může pochlubit výborným vizuálem. Obzvláště se pak vyvedla práce se světlem a barvami, kterým ve filmu náleží i významotvorná úloha. Divák na většinu událostí nahlíží perspektivou malé Gitty, které rozhodně nelze upřít schopnost imaginace. Asi nikoho nepřekvapí, že jsem jako zdejší hororový expert okamžitě odhalil zdroj režisérčiny hlavní inspirace. Jenže na rozdíl od Faunova labyrintuAmerican Fable po většinu stopáže vůbec nedokázal držet v napětí. Až v poslední třetině snímku dosud převážně snová atmosféra konečně nabrala i adekvátní thrillerovou hustotu. Společně s Guillermo del Torem tak sice hodnotíme jen slabšími třemi hvězdami, ale vzhledem k zjevnému potenciálu Anne Hamilton budeme její další projekty bedlivě sledovat.(19.2.2017)

Pohádka promíchaná se sociální kritikou...tvůrci si bohužel neuměli vybrat, co z toho natočí.(7.8.2017)

• George Stobbart

Naivná somarina pre deti amerických farmárov (?).(19.2.2017)

• elimS

20% - komentář 20ti slovy: Co to sakra....? Nic nebylo dotažené, žádný vývoj a gradace. Holčička se skamarádí s dědečkem a kolem jezdí ženská s rohama na koni...(24.10.2017)