poster

Before I Fall

 • Austrálie

  Before I Fall

Drama / Mysteriózní

USA, 2017, 99 min

Komentáře uživatelů k filmu (72)

 • castor
  ***

  Prožít si nějaký fajn den znovu? Přitom vědět, co by se dalo udělat lépe? Proč ne? Jenže naše hrdinka jich má nespočet. Samozřejmě všichni cynikové budou plivat, všichni uměnovědci se raději nepřiznají, že něco podobného viděli a všichni ostatní na to velmi brzy zapomenou. Patřím mezi ně, nicméně když se oprostím od všeho klišovitého a povrchního, co nám tenhle teenagerovský svět nabízí, tempo bylo slušné, některé situace sympatické, závěr alespoň nějaký. Pochopitelně se tu tváříme, že přespáváme v knihovně, že známe všechny problémy a bolístky mladých, že víme, co je v kurzu a jak důležité je přátelství a rodinná sounáležitost. Zoey Deutch znovu dokazuje, že ji má kamera ráda a že ona to tvůrcům oplácí solidním herectvím, soundtrack je slušný, režie s ohledem na limity scénáře zrovna tak. Nicméně (dle očekávání) je vše i přes téma uhlazené, pečlivě střežené, aby se někde nepřešláplo přes čáru. Výsledek je nekomplikovaný, líbivý a skutečně ostré hrany jednoduše chybí.(3.6.2017)

 • misterz
  ***

  Rozhodne nemôžem snímku uprieť snaživosť. Technická stránka nebola vôbec zlá a v rámci svojho rozpočtu dosiahla vysokú úroveň. Oslovila ma hlavne kamera. Ani herci neboli najhorší a žienky tu boli mimoriadne pekné. No vzhľadom na výborný a mne veľmi sympatický námet som čakal niečo zmysluplnejšie a pointovo prepracovanejšie, hlavne ten záver sa mi zdal dosť odbitý, skrátka niečo tomu po obsahovej stránke ešte chýbalo. Bavilo, no nenadchlo. Lepší priemer. 65/100(24.6.2017)

 • kingik
  ****

  O tom, kterak na svátek zamilovaných středoškolačka neštěstí na sebe přivolala. Sám jsem byl udivený, že film pro mládež může mít filosoficky přemýšlivý rozměr a duchaplnou myšlenku. A to je zřejmě možný důvod, proč se vyhnul našim kinům. Závratný komerční úspěch totiž z toho nekoukal. A i tak mu nechybí atributy, které omladinu můžou bavit, i když se v žádném případě nejedná o komerční flák, ostatně, obešel se i bez velkých hereckých taháků. Maximálně můžete zhodnotit, jak to zapomenuté Jennifer Beals sluší sto let od jejího Flashdance, Diego Boneta dostal jen malou roli profesora. Sam (Zoey Deutch) je na střední členkou kvarteta pipin, kterým vévodí atraktivní a lehce povýšenecká Lindsay (Halston Sage). A na Valentýna mají všechny společně vyrazit na mejdan, což se i stane. Jenže Sam se téhož dne dostane do časové smyčky, čímž začne opakovaně prožívat ten samý den, který zpravidla vyvrcholí nějakou tragédií, k níž dojde přesně 39 minut po půlnoci, což není nijak vysvětleno. Sam, aniž by její kámošky a lidé okolo tušili, prožívá jen s menšími obměnami stále stejný den dokola, přičemž to následně využije k tomu, aby se z ní stal lepší člověk. Kupříkladu si vyřeší problémy v rodině, školní outsiderce se bude snažit rozmluvit její špatný psychický stav, svému klukovi sedne na obličej aj. To poslední jsem si vymyslel, nicméně film funguje i bez přemíry sexuálních narážek a oplzlostí, tolik typických pro americké školní prostředí a mládež pohybující se v něm. Tvůrci šli na to z druhé strany, k ruce si vzali literární předlohu, u nás prakticky neznámou, a vše vsadili na duchaplný koncept, časovou smyčku, jinak v podstatě neoriginální atribut, sofistikovaně pojali jen jako jakýsi předěl ke svým inteligentním sdělením. Zoey Deutch v hlavní roli prochází vývojem, z průměrné a nepříliš sympatické ženštiny je záhy fajn školní krasavice, a jde jí to sympaticky. Co jsem méně přivítal, bylo to, že film se téměř vůbec nedržel žánrové celistvosti. Bylo to většinou dost zajímavé, nicméně film někdy až přespříliš neuceleně a přehnaně přeskakoval z žánru do žánru, otřel se o mysteriozní horor, nekonvenční thriller, komedii, pak hned zase změna do hlubokomyslného dramatu. Pointa filmu celkem po čase předvídatelná, ale působivá. Jedná se určitě o zajímavý film, do něhož byste neřekli, že bude tak mnohovrstevný, až u něj budete nemálo namáhat i mozkové závity. 8/10(27.7.2017)

 • SeBig
  ***

  Mám rád časovou smyčku, mohlo to mit ale rychlejší rozjed.(10.11.2017)

 • Happens
  ***

  Trhliny ve scénáři jsou do oka bijící a divákovu inteligenci urážející. Nevysvětlené zacyklení se, kdy je všem hned na začátku jasné, jak se z toho dostat ven, ale hlavní hrdinka si dává na čas a ukáže emocionální rozkolísanost takového kalibru, že jí výslednou přeměnu není možné uvěřit - z populární namyšlené frajerky na empatickou a milující hodnou průměrnou holku. Film je koukatelný, ale cílová skupina bude odpovídat dámské vrstvě populace středních škol.(28.11.2017)

 • eLeR
  **

  Začínam mať neblahé tušenie, že filmy so slečnou Deutch, u mňa končia pravidelne menšou katastrofou. A to si myslím, že tento bol zatiaľ ten najlepší. Síce ohraná téma, ktorú vídame v každom druhom teen filme, ale zaujal ma ten nápad: prežívanie jedného dňa stále dokola ... zostalo však len pri tom. Herecky nič moc, spracovanie síce fajin, ale niečo tomu chýbalo. Nemastné-neslané.(10.7.2017)

 • Thomick
  *

  Groundhog Day meets Carrie... a je z toho pořádná polízanice.(26.5.2017)

 • Dzeyna
  ****

  Mně se to líbilo a to vážně hodně. Hlavní hrdinka je krásná a milá a navíc celkový příběh je skvělý. Člověk se nenudí a přemýšlí, jak to bude "zítra".(30.5.2017)

 • anderson
  *

  V komentároch k HAPPY DEATH DAY som objavil odkaz na tento film a musel som ho vidieť. A vravím "Pánboh s nami a zlé preč!". Asi definitívne najhorší časoslučkový výtvor. Ten film je maximálne vykalkulovaný, stupídny, s pointou ktorá sa snaží byť zúfalo prekvapivá a šokujúca, a pritom je úbohá ako aj všetky herecké výkony tých pošahaných tínedžerov. Pohľad na herectvo hlavnej hrdinky vo mne navyše permanentne vyvolával dávivý reflex. Dopozeral som to len z úcty k flešdensovej Jennifer. Takmer na samej hranici odpadu! (6.1.2018)(6.1.2018)

 • katasta
  **

  Tohle se vážně nepovedlo. Stejný námět má i Groundhog Day, který je mnohonásobně lépe zpracovaný a vymyšlený. Tohle postrádalo jakékoli herecké výkony, pořádnou zápletku a dokonce i hlavu a patu. Celé to bylo naprosto nesmyslné a bez záměru. Vlastně není moc co pochválit. Horší hodnocení nedávám jen kvůli tomu, že navzdory tomu, jak to bylo o ničem, jsem u toho neusla.(31.5.2017)

 • JohnCZ
  *****

  Klasický námět časové smyčky provedený jako teen drama? Supr a co víc, výborně to funguje. Vypointování je sice trochu naivní, ale když divák překousne pubertální výstřelky v úvodu, je prozření hlavní hrdinky velice zábavné na sledování. Holky v hlavních rolích jsou sympatické, všemu vévodící Zoey Deutch vyloženě božská a ani režie není vůbec pozadu, potemnělý háv tomu velice seděl a prostředí kanadského města Squamish, kde se měl film údajně natáčet, je oku velmi lahodící. Já myslím, že hodně dobrý a být třeba o 7 let mladší, tak je to u mě jasná kultovka. Takhle "jen" velmi dobré lehce mysteriozní drama.(13.8.2017)

 • lopata555
  ****

  Tie krásne časy strednej školy kde sa všetci milovali a nenávideli naraz a dávali si to priamo aj nepriamo najavo sú dávno preč. Ale aspoň si človek trochu zaspomínal. Čo sa týka samotného filmu nemám čo vytknúť. Cez ten opakujúci deň si hlavná hrdinka zahrala všetky podoby lásky, pardon všetky typy osobností. Ako divožienka bola samozrejme chutná ale i tak ma najviac očarila vtedy keď svoj den venovala malej sestre. P.S ten film si vážne zaslúžil lepší koniec, alebo aspon o trochu lepšie vysvetlenie.(1.7.2017)

 • kaylin
  **

  Snímek, který mě herecky moc nebavil. I když je zde celkem dost momentů, které jsou na první pohled vyhrocené, tak to není prostě zahráno takovým způsobem, abych mohl s postavami soucítit nebo se s nimi nějakým způsobem spojit. Ne, snímek "Before I Fall" na mě prostě neudělal příliš dojem.(18.5.2017)

 • Morholt
  ***

  Další z variací na Hromnice, která v tomto případě cílí především na teenagerky, což je v první půlhodině až bolestně znát. Nicméně s každým dalším opakováním získává film na jistotě a i když je ústřední motiv klišé charakteristické pro většinu časových smyček, tady ho režie servíruje příjemnou formou, aniž by příliš tlačila na pilu. Výborně zahrála Zoey Deutch a ačkoliv byla její hrdinka zprvu protivná až běda, postupně začala získávat na sympatiích a v závěru už nebyl problém držet jí palce, aby dopadla co nejlépe. Škoda nezáživné první třetiny. 60%(11.6.2017)

 • viperDavid
  ****

  Je tu hodně kritických hodnocení a já tomu moc nerozumím. Before I fall je solidní film s jednoduchým, skvělím obsazením. Zoey Deutch i když má blbé příjmení, tak je krásná a talentovaná. Byla radost se na ní dívat.(3.6.2017)

 • silentname
  ***

  "Before I Fall" je podľa mňa nakoniec relatívne pozerateľným filmom. Nič originálne, nič vysoko kreatívne, no na druhú stranu v niektorých momentoch musím film oceniť. Ale nakoľko by som chcel film pochváliť až potom, tak najprv odbúram pár vážnych problémov. S výnimkou neoriginálneho príbehu. Postava Lindsay je podľa mňa absolútne hrozná. Dokonca neviem či sú pre mňa záverečné momenty medzi ňou a Sam opodstatnené, lebo v realite je to podľa mňa skutočné monstrum tohto filmu. Soundtrack filmu je skutočne otrasný. Kopec elektronických a "moderných" skladieb, ktoré absolútne rušia atmosféru a nepasujú do filmu. Priam ma iritujú. S výnimkou jednej skladby, ktorá je umiestnená asi 20 minút pred koncom. A najmä mám pocit, že film občas niečo naznačí, a potom sa k tomu absolútne nevráti. Ako napríklad v jednej momentke sa dozvieme, že baby urobili fór na Juliet s ružou. Aký? Čo sa tam udialo? Dozvieme sa o niekom, že boli v minulosti priatelia. Prečo nemohli mať spolu momentku, ktorá by niečo naznačila, alebo vysvetlila. Alebo vôbec zmenila tón filmu a dala konaniu postáv dôvod? Prvá epizóda filmu je skutočne nepríjemná. Sú to otravné baby na strednej škole a máme tu všetky klišé, čo poznáme a videli sme. A bude to až po prvom páde, kedy to začne trošku meniť veci. A najmä začneme sa aj viac dozvedať o postavách. A hoci som si zo začiatku k nim vôbec nevybudoval cestu, tak ku koncu boli Ally aj Elody celkom fajn. Kent je veľmi dobrou postavou, aj keď sa mu film mohol viac venovať, a potom je tu Juliet. Juliet je podľa mňa veľmi dobrou postavou a keď sa konečne o nej dozvieme viac, všetko to začne do seba zapadať. A vyzerá to, že stredná škola v Amerike je častokrát najväčšia svetová džungľa, ktorá dokáže človeka maximálne zničiť. A dnes, v dobe internetu, kde človek všetky hanby sveta môže vidieť naživo a neustále to bolí asi ešte viac. Takže keď si to zhrniem a dám dokopy, má to pár dobrých momentov, nemyslím si, že film je úplná strata času a celkovo som aj vlastne rád, že som ho videl raz. Každopádne takto to asi aj ostane. A radšej si pozriem iné filmy s touto tématikou, ktoré ich zvládli lepšie. Hodnotenie: C+(17.5.2017)

 • tuntavala
  *

  Stale dokola, az se polepsila.(22.6.2017)

 • Zuzanka
  *****

  Tak jsem si říkala, dám si pro jednou oddychovou ze střední k pohodovému slunečnému odpoledni po fakt náročné fyzické práci. Tak jsem si dala teda......Všechny ty známé scénáře bouřlivých večírků, ponižování slabších, odmítání těch pravých....stále stejné téma, ALE tady mi místo hranolek s tatarkou naservírovali vysokou roštěnou s pár snítky rukoly a dokonale glazovanou cibulkou. Stále dokola, jeden den, výborné a vůbec se mi dále nechce vykládat o čem to je, proč bych měla, když erudované analýzy již byly napsány někde kilometry nade mnou. Vážně velké překvapení, doporučuji. Občas mám pocit, že by takový restart vůbec neuškodil. A musím říct, že Zoey Deutch je překrásná.(27.4.2018)

 • dubinak
  ***

  Zajímavý námět, který ovšem zůstává ze všech stran nevyužit. Dějově je to totiž velmi velmi slabé, co se týče dnu, který má prožívat hlavní hrdinka stále dokola, je to v podstatě nuda, protože se jedná o běžné středoškolské problémy, falešné přátelství, šikanu a následné uvědomění. Je to plné klišé a zkrátka se dalo vymáčknout víc. Závěr je zbytečně obyčejný, čekala jsem víc. Nemůžu to ale poplivat celé, má to světlé momenty, docela to zaujme hereckými výkony a stopáž uteče.(14.8.2017)

 • elanius
  ***

  (150/2017) / Tým, že mám podobné "in the loop" filmy rád, dokázal som čo to odpustiť. Nieže by šlo o vyložene zlý film. Dokonca väčšia časť filmu ma super budovanú atmosféru a napätie. Ku koncu ale došiel trošku dych a nič prevratné z toho nevypadne. Podľa mňa najväčšou slabinou je setting filmu s teenage hercami, zameraný na teenage publikum. Hlavná postava ešte celkom ujde, predsa musí potiahnuť celý film zostatok ale ťažko pozerateľný. Nie každému sadol soundtrack, ale mne to celkom zapasovalo a oživilo celkový dojem. (6/10)(12.10.2017)

<< předchozí 1 2 3 4
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace