Before I Fall

Scénografie:

Paul Joyal

Kostýmy:

Eilidh McAllister

Prožít si nějaký fajn den znovu? Přitom vědět, co by se dalo udělat lépe? Proč ne? Jenže naše hrdinka jich má nespočet. Samozřejmě všichni cynikové budou plivat, všichni uměnovědci se raději nepřiznají, že něco podobného viděli a všichni ostatní na to velmi brzy zapomenou. Patřím mezi ně, nicméně když se oprostím od všeho klišovitého a povrchního, co nám tenhle teenagerovský svět nabízí, tempo bylo slušné, některé situace sympatické, závěr alespoň nějaký. Pochopitelně se tu tváříme, že přespáváme v knihovně, že známe všechny problémy a bolístky mladých, že víme, co je v kurzu a jak důležité je přátelství a rodinná sounáležitost. Zoey Deutch znovu dokazuje, že ji má kamera ráda a že ona to tvůrcům oplácí solidním herectvím, soundtrack je slušný, režie s ohledem na limity scénáře zrovna tak. Nicméně (dle očekávání) je vše i přes téma uhlazené, pečlivě střežené, aby se někde nepřešláplo přes čáru. Výsledek je nekomplikovaný, líbivý a skutečně ostré hrany jednoduše chybí.(3.6.2017)

Rozhodne nemôžem snímku uprieť snaživosť. Technická stránka nebola vôbec zlá a v rámci svojho rozpočtu dosiahla vysokú úroveň. Oslovila ma hlavne kamera. Ani herci neboli najhorší a žienky tu boli mimoriadne pekné. No vzhľadom na výborný a mne veľmi sympatický námet som čakal niečo zmysluplnejšie a pointovo prepracovanejšie, hlavne ten záver sa mi zdal dosť odbitý, skrátka niečo tomu po obsahovej stránke ešte chýbalo. Bavilo, no nenadchlo. Lepší priemer. 65/100(24.6.2017)

• Thomick

Groundhog Day meets Carrie... a je z toho pořádná polízanice.(26.5.2017)

Mně se to líbilo a to vážně hodně. Hlavní hrdinka je krásná a milá a navíc celkový příběh je skvělý. Člověk se nenudí a přemýšlí, jak to bude "zítra".(30.5.2017)

• eLeR

Začínam mať neblahé tušenie, že filmy so slečnou Deutch, u mňa končia pravidelne menšou katastrofou. A to si myslím, že tento bol zatiaľ ten najlepší. Síce ohraná téma, ktorú vídame v každom druhom teen filme, ale zaujal ma ten nápad: prežívanie jedného dňa stále dokola ... zostalo však len pri tom. Herecky nič moc, spracovanie síce fajin, ale niečo tomu chýbalo. Nemastné-neslané.(10.7.2017)

• katasta

Tohle se vážně nepovedlo. Stejný námět má i Groundhog Day, který je mnohonásobně lépe zpracovaný a vymyšlený. Tohle postrádalo jakékoli herecké výkony, pořádnou zápletku a dokonce i hlavu a patu. Celé to bylo naprosto nesmyslné a bez záměru. Vlastně není moc co pochválit. Horší hodnocení nedávám jen kvůli tomu, že navzdory tomu, jak to bylo o ničem, jsem u toho neusla.(31.5.2017)

Tie krásne časy strednej školy kde sa všetci milovali a nenávideli naraz a dávali si to priamo aj nepriamo najavo sú dávno preč. Ale aspoň si človek trochu zaspomínal. Čo sa týka samotného filmu nemám čo vytknúť. Cez ten opakujúci deň si hlavná hrdinka zahrala všetky podoby lásky, pardon všetky typy osobností. Ako divožienka bola samozrejme chutná ale i tak ma najviac očarila vtedy keď svoj den venovala malej sestre. P.S ten film si vážne zaslúžil lepší koniec, alebo aspon o trochu lepšie vysvetlenie.(1.7.2017)

Další z variací na Hromnice, která v tomto případě cílí především na teenagerky, což je v první půlhodině až bolestně znát. Nicméně s každým dalším opakováním získává film na jistotě a i když je ústřední motiv klišé charakteristické pro většinu časových smyček, tady ho režie servíruje příjemnou formou, aniž by příliš tlačila na pilu. Výborně zahrála Zoey Deutch a ačkoliv byla její hrdinka zprvu protivná až běda, postupně začala získávat na sympatiích a v závěru už nebyl problém držet jí palce, aby dopadla co nejlépe. Škoda nezáživné první třetiny. 60%(11.6.2017)

• kaylin

Snímek, který mě herecky moc nebavil. I když je zde celkem dost momentů, které jsou na první pohled vyhrocené, tak to není prostě zahráno takovým způsobem, abych mohl s postavami soucítit nebo se s nimi nějakým způsobem spojit. Ne, snímek "Before I Fall" na mě prostě neudělal příliš dojem.(18.5.2017)

Je tu hodně kritických hodnocení a já tomu moc nerozumím. Before I fall je solidní film s jednoduchým, skvělím obsazením. Zoey Deutch i když má blbé příjmení, tak je krásná a talentovaná. Byla radost se na ní dívat.(3.6.2017)

• tuntavala

Stale dokola, az se polepsila.(22.6.2017)

"Before I Fall" je podľa mňa nakoniec relatívne pozerateľným filmom. Nič originálne, nič vysoko kreatívne, no na druhú stranu v niektorých momentoch musím film oceniť. Ale nakoľko by som chcel film pochváliť až potom, tak najprv odbúram pár vážnych problémov. S výnimkou neoriginálneho príbehu. Postava Lindsay je podľa mňa absolútne hrozná. Dokonca neviem či sú pre mňa záverečné momenty medzi ňou a Sam opodstatnené, lebo v realite je to podľa mňa skutočné monstrum tohto filmu. Soundtrack filmu je skutočne otrasný. Kopec elektronických a "moderných" skladieb, ktoré absolútne rušia atmosféru a nepasujú do filmu. Priam ma iritujú. S výnimkou jednej skladby, ktorá je umiestnená asi 20 minút pred koncom. A najmä mám pocit, že film občas niečo naznačí, a potom sa k tomu absolútne nevráti. Ako napríklad v jednej momentke sa dozvieme, že baby urobili fór na Juliet s ružou. Aký? Čo sa tam udialo? Dozvieme sa o niekom, že boli v minulosti priatelia. Prečo nemohli mať spolu momentku, ktorá by niečo naznačila, alebo vysvetlila. Alebo vôbec zmenila tón filmu a dala konaniu postáv dôvod? Prvá epizóda filmu je skutočne nepríjemná. Sú to otravné baby na strednej škole a máme tu všetky klišé, čo poznáme a videli sme. A bude to až po prvom páde, kedy to začne trošku meniť veci. A najmä začneme sa aj viac dozvedať o postavách. A hoci som si zo začiatku k nim vôbec nevybudoval cestu, tak ku koncu boli Ally aj Elody celkom fajn. Kent je veľmi dobrou postavou, aj keď sa mu film mohol viac venovať, a potom je tu Juliet. Juliet je podľa mňa veľmi dobrou postavou a keď sa konečne o nej dozvieme viac, všetko to začne do seba zapadať. A vyzerá to, že stredná škola v Amerike je častokrát najväčšia svetová džungľa, ktorá dokáže človeka maximálne zničiť. A dnes, v dobe internetu, kde človek všetky hanby sveta môže vidieť naživo a neustále to bolí asi ešte viac. Takže keď si to zhrniem a dám dokopy, má to pár dobrých momentov, nemyslím si, že film je úplná strata času a celkovo som aj vlastne rád, že som ho videl raz. Každopádne takto to asi aj ostane. A radšej si pozriem iné filmy s touto tématikou, ktoré ich zvládli lepšie. Hodnotenie: C+(17.5.2017)

Groundhog Day bez svišťa Phila a vtipného Billa Murraya určený pre stredoškolské publikum.(17.5.2017)

• Lukoboss

Tak zaprvé námětem je film značně neoriginální, takových motivů, smyček a náprav člověka už tady bylo, že to opravdu nepřináší nic novýho. A zadruhé se mně zdá, že snímek cílí na náctiletý publikum, protože já jsem měl při sledování pocit, že na tohle už jsem fakt starej. Prostě čtveřice nafintěných pipin, který šikanujou svoje okolí a nejvíc samozřejmě ty nejslabší. V čele stojí blondýna s nosem nahoru (naprostej archetyp pro takový role). No a teď se v těch časových smyčkách hlavní hrdinka snaží přijít na to, kde udělaly (soudružky, ha ha) chybu, že se takhle svinsky chovají. Na to, že má film v podstatě hodinu a půl, tak se neskutečně táhnul, vysvětlování tam bylo po krůčcích jak pro blbečky, aby teda opravdu i tomu nejpomalejšímu ve třídě došlo, že takhle se k lidem chovat nemá. Zhruba dvacet minut před koncem se film zlomí, takže hlavní protagonistka už ví, co má dělat. A od té chvíle uslyšíme asi 50x větu "I love you.", protože všichni jsou tak sluníčkoví, zejména teda hlavní postava pochopitelně. Takže všem okolo řekne, že je miluje, protože si to každej zaslouží za to, jakej je (jo i ta blonďatá mrcha, která se celou dobu chová ke všem hnusně, si to zaslouží!). Takže jsme morálně poučení a můžeme s úsměvem pokračovat do následujících dní... :)(4.6.2017)

Od filmu jsem zase tolik neočekávala. Víme jak to mnohdy dopadá s pokusy o převedení knih na filmová plátna. Ale musím přiznat, že Before I Fall nezklamalo. Na sympatické herecké obsazení se koukalo dobře, soundtrack taky ušel a závěr ve mě vyvolal hned několik zvláštních pocitů. Poselství to má. Užívejme každého dne, nikdy nevíme, který může být ten poslední. Kurt Vile se skladbou Pretty Pimpin - naprostá pecka.(23.5.2017)

Skvělé. K zamyšlení. Film mě svou atmosférou zabavil a ani na vteřinu nenudil, i když se třeba nic nedělo. Je to Life is Strange mixnuté s 13 Reasons why. Samotná kamarádka hlavní hrdinky mi připomínala Chloe z Life is Strange a hlavní hrdinka Sam zase Max. Jen kdyby se Sam nezachovala poslední den tak nesmyslně, tak bych si to dal do oblíbených. Chudák Juliet si to bude do smrti vyčítat a stejně se zabije...(5.6.2017)

Austrálie, co by kontinent, má jen o málo více obyvatel než-li Česká republika nebo Řecko... A přesto mnohdy dokáže svými filmovými snímky hravě ujet o délku delší než největší zaoceánská výletní loď i továrně na "kasovní terna" Hollywoodu... Ač jsem jako můra z řad spisovatelů a autorů tušila, kde bude pravděpodobně zakopán onen pověstný pes, přesto mne snímek velmi mile překvapil. Mé spisovatelské kolegyni Lauren Oliver tímto na dálku v duchu blahopřeji... A pokud jde o scénáristy, jim děkuji za to, že z knižní předlohy nevycucli pouze základ, na němž by postavili cosi zcela jiného, ale snažili se co nejvíce knihy držet.... Zasloužených 80% a tedy krásné 4 hvězdy :o)(16.5.2017)

Myšlenku to určitě mělo, ale čekala jsem asi něco trošku jiného. Mě ten příběh prostě nestačil. Navíc to není nic nového. Postavy mi moc sympatické nebyly, hlavně na začátku. K nikomu jsem si neudělala žádný extra vztah, bohužel ani k Sam. Lindsay mi třeba nebylo líto ani trochu a nepochopila jsem, proč za Juliet byla musela být potrestána Sam místo ní, zasloužila si to přece mnohem více. Ale dívalo se na to dobře.(4.6.2017)

• Corpsegrinder

Hromnice ve verzi pro blbečky. To že hlavní parta holek jsou ukázkový případy moderních vylízanejch kraviček dělá z filmu naprostý utrpení, jako byste těch pitomců s iPhonem v ruce a vadou řeči neměli dost i v reálu. Časová smyčka se odehrává na pozadí klasický středoškolský hovadiny takže ty sračky kromě hrdinky musíte prožívat znovu i vy. Závěr s "obětováním se" a to jak se to nakonec vyřeší je trapnost. Nepřekvapilo mě že je to podle knížky, je to z toho cejtit od prvních minut. Nejhorší film roku 2017 zatim.(2.7.2017)

• Sssiksseilor

Hnus, máme tu 'Groundhog Day' o 24 let později; nebo taky tomu můžem říkat 'Groundhog Day' pro náctileté (nemyslící většinu). Výsledkem je totiž tato zcestná patlanice, která nejenže nedává žádný smysl z jakéhokoliv pohledu, ale ještě k tomu extrémně nebaví. Celá stopáž umořená ke všemu v podprůměrném až podělaném soundtracku, který jsem měl nutkání několikrát natvrdo ztlumit. Jenže pak bych už uši nikdy nezapnul a tuhle píčovinu nedokoukal, takže jsem se hrdinsky přemohl a poslechl si, co dnešní puberta láduje do uší za muziku a to samozřejmě opakovaně dokola. Hlavní postavy jsou zde všechny tak nesympatické krávy, že jsem jim fyzickou smrt přál hned po jejich letmém představení v úvodu této zacyklené břečky. Pro odvážné diváky, jenž to chtějí i přesto shlédnout, doporučuji neřešit žádnou z tamních dementních situací, páč ji vystřídá zaručeně něco dementnějšího o pár vteřin (maximálně minut) později. Lepší neřešit nic a přehlušit všech 95 minut nějakou vámi oblíbenou muzikou. O nic nepřicházíte. ~ (24%)(31.5.2017)

<< předchozí 1 2