• Austrálie

Drama / Sci-Fi / Horor / Thriller / Mysteriózní / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 2018, 115 min

„Není to jako my. Je to naším opakem. Nevím, co to chce. Nebo jestli to chce. Ale poroste to... dokud to nepojme vše. Naše tělo i mysl budou rozmělněny na ty nejmenší části dokud žádná část nezůstane. Anihilace.“ /// Komorní, sázící na překvapivý objevy (mutace). Kromě dávky keců, který střídaj hororový okamžiky a munumenty. A v to všem 5 pipin na dobrodružný výpravě... Flashbacky do minulosti Leny, kterak manžel odešel do ZÁŘE. Ty hororvý kusy jsou postupně lepší a lepší... Není to levňoučký scífko. Ba ani béčkový. Něco jako 7 životů, takže určitě biják pro kina. Pak už jen bude záležet, jak ten mix vědeckejch informací, hororovejch okamžiků a komorna vstřebáte. Vobčas to totiž má blíž k Terence Malikovi, než třeba ke Kouli (taková malá nápověda...) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Trilogii "Southern Reach" , kterou v roce 2014 napsal Jeffrey Scott VanderMeer, neznám. 2.) Su biolog a voják. 3.) Nevím, proč je špatně, když jsem v pyžamu a kolem stojí chlápci v atombordelu. 4.) Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(24.3.2018)

• *CARNIFEX*

Tak nakoniec sa človek od nejakej "jablkovej drene" dozvie, že tento výnimočný snímok,  je len pre tých, čo sú mimoriadne inteligentný. A ja som mal o sebe tak vysokú mienku 😕 No veď čo tam potom, že diváka 115 minút prenasleduje kurevská nuda, pričom nebyť dvoch solídne spracovaných pasáži, zrejme by upadol do kómy. By ma zaujímalo, či ste čírou náhodou, všetci, čo ste udelili tejto kokotine plný počet ☆ nesedeli spolu v jednej rade v kine. To je totiž jediné logické vysvetlenie, kedy mohla skupinku ľudí obalamutiť fantazmagória. Je na čase precitnúť v realitu mládež, lebo keď to "dokázal" Fico v prípade Kaliňáka, mohli by ste aj vy .. ALEBO .. neojebávať .. nepatrí sa to.(12.3.2018)

Přiznávám, že konec mi museli objasnit kamarádi, protože já byl z finále v majáku hotovej víc než z Ledecký na olympiádě. Taky teda nevím, proč tenhle film letos neuváděl Oscary, víc už totiž najevo dát nešlo, že kluci a holky jsou si rovni. Předpokládám, že po další projekci přijdou i další hvězdy. Líbil se mi svět za plentou, jak vizuálně tak významově, hudební podkres ve mně duní ještě teď, no a tomu majáku dám rád druhou šanci, protože já kamarádům a Natálce věřím. (Banff, Kanada)(13.3.2018)

• mzss1

(30%) Bohužel, nesedlo mi to, nebavilo mě to. Ex Machina se tomuto režisérovi povedl o dost víc, i když to taky nebyla žádná pecka. Někteří tu píší, že jim to námětem trochu připomíná PŘÍCHOZÍ. No, to nevím, ale budiž. Tento snímek ANNIHILATION má téměř dvě hodiny, nic se tu zásadního neděje, v podstatě nic mě tu nevtáhne do děje. Nejde mi o akci, tu jsem zde ani nechtěl, ale já doufal, že to bude mít nějaké napětí, atmosféru a závěrečné rozuzlení, které mě buď překvapí nebo se mi prostě bude líbit. N.Portman to určitě zahrála dobře, její role jí padla, ta herečka zahraje obstojně snad cokoliv, ostatní herci ok. Dá se pochválit pěkný vizuál, na slabší rozpočet fajn. Nějaké ty nápady, ale i ten závěr mi přišel dost nudný a nezáživný. Je mi to líto, těšil jsem se na to a právě proto zavřu všechny oči a dám tu nejslabší možnou druhou hvězdu. Byl jsem odhodlán dát jen jednu. ZKLAMÁNÍ.(18.3.2018)

Bohu dík, že Garland netočil Arrival. Díky tomu tak neztratil humánní podtext a racionální vysvětletní, což se o Annihilation říct nedá. Surealistické putování fantastkními exteriéry ozdobené famózní scénografií a minimalistickou hudbou je na oko a ucho vskutku lahodící, leč příběhově chvíli survival, chvíli digifest příšer a chvíli nicneříkající finále. Jasně, vždycky nepotřebujeme doslovný výklad, ale když je to WTF, tak by docela bodnul. Garland je technologická hračička, mistr atmosféry a pomalých příběhů o pár postavách, ale tady se zamotal do tématu až moc. I tak ale nechybělo pár skvělých režijních nápadů.(15.5.2018)

• - Společnost Paramount Pictures si myslela, že film by byl pro diváky příliš složitý a intelektuální, a tak David Ellison požadoval zjednodušení scénáře ve prospěch větší sledovanosti. Producent Scott Rudin se s režisérem Alexem Garlandem za každou cenu snažili scénář ponechat, což jim nakonec vyšlo. (dan4815)

• - Scény na pláži a v majáku ke konci filmu byly točené během července 2016 na pláži Holkham v Norfolku ve Velké Británii. (Tomas_TM)

• - Annihilation nebude distribuovaný v kinách mimo Kanadu, USA a Čínu. Týmto rozhodnutím a jeho distribúciou cez Netflix chce Paramount zaistiť, že film trafí na presne vyčlenenú časť fanúšikovskej základne s minimálnymi nákladmi na marketing. (Cement73)