Aladin (Cornel Wilde) je na úteku potom, čo ho palácové stráže odhalili, ako sa družne rozpráva so sultánovou dcérou. Náhodou sa dostane k lampe, ktorú keď niekto naleští, privolá tým džina menom Babs (Evelyn Keyes). Moc džina Aladin využije tak, že sa premení na princa z ďalekých krajov, ktorý prichádza do paláca, aby požiadal o ruku princeznej. Nanešťastie preňho však sultána medzitým zvrhlo z trónu jeho kruté dvojča, ktoré si privlastnilo všetku moc. Aby toho nebolo málo, aj po lampe túžia ďalší cestovatelia s vlastnými záujmami a Babs tiež hľadá skryté chodníčky, ktoré by ju mohli oslobodiť z väzenia lampy a pomstiť sa tým, ktorí jej moc využívajú. (Incantator)

corpsy

Ak nieste príliš zaťažení na dnešnú vtieravú ( a paradoxne, väčšinou nespravodlivú ) politickú korekciu, všemožné hnutia a násilné deformovanie histórie, to znamená že vám nevadí blondína ako princezná arabskej krajiny ( iba by som pripomenul tým pádom, že ´´šadap´´ - pred nedávnom sme sa dočkali v úlohe Anne Boylen(ovej) tak isto zmeny ´´štýlu´´ ), tak sa dočkáte svižnej, vtipnej a efektnej ( triky sú na svoju dobu na excelentnej úrovni ) rozprávky z knižky, ktorá to s nami myslela stále dobre. ()