Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rodina Dreherových musí začít žít v utajení, když se otec stane klíčovým svědkem v případu bezohledného gangstera. Čeká je cesta do vesnice v horách. Jaké to je vzdát se úplně všeho a začít žít s novou identitou v neznámém prostředí? Policie uvězní Philipa Darenkowa, který je zapojen do nelegálního obchodu s drogami a zbraněmi. Nejdůležitější svědek, jeho důvěrník Victor Miro je zavražděn nastraženou bombou, která vybuchne v autě. Policie kontaktuje Simona Drehera, zaměstnance banky, jejímž klientem je Darenkow. Oznámí Dreherovi, že je v nebezpečí, a chce, aby pomohl Darenkowa usvědčit. Jinak bude obviněn z praní špinavých peněz přes dvě nadace registrované na jeho jméno. Dreher tvrdí policistům Ursule Thernové a Mariovi Kreutzerovi, že o nelegálních obchodech  Darenkowa nic netušil. Zanedlouho je Dreher postřelen a rozhodne se svědčit. Policie zahrne celou rodinu Dreherových do programu ochrany svědků. Simon, manželka Rieke, dcera Lona a syn Anton jsou přestěhováni na samotu do hor, kterou střeží tajní agenti. Dostanou novou identitu, nesmějí si s sebou vzít žádné věci související s jejich minulými životy a už nikdy neuvidí své příbuzné, sousedy a kolegy. Nesmějí se vydat mimo dům a pozemek bez doprovodu policie. Rieke musí opustit svého tajného milence Rolfa Kahlese, Lona musí upustit od svatby, kterou plánovala s hudebníkem Davidem Wendtem. Lona si přesto vezme s sebou na památku fotografie s Davidem. Dreher se přizná manželce, že od Darenowa přijímal úplatky za praní špinavých peněz. Chtěl udržet vysoký standard rodiny. V novém působišti začne Thernová vyslýchat Drehera. Dreher připustí, že se několikrát setkal s s Darenowou pravou rukou, Adamem Barishou, ale nevěděl prý o jeho spojení s Darenkowem. Prohlašuje, že mu není jasné, proč by ho Darenkow zatahoval do svých zločinných obchodů, když přitom riskoval, že ohrozí sám sebe. Thernová  studuje záznamy z kamerového systému, který zachytil střelbu na Drehera. Povšimne si toho, že se nehýbal a čekal, až bude zasažen. Věděl, že na něj budou střílet. Byla to návnada pro policii. Dreher pracuje pro Darenkowa. Thernová to oznámí svému šéfovi Ernstu Pramannovi, který chce program na ochranu svědků zrušit. Thernová je proti. Program je nyní návnadou policie... (TV Prima)

(více)

Recenze (3)

Ukrizku 

všechny recenze uživatele

Co tedy nechápu, jak ty programy na ochranu svědků ošetří mlčenlivost malého dítěte. Vidouc, že i dospělí mají potíže změnit identitu, a to chápou, o co jde. Dítě nechápe, nepodřekne se, nesdílí tajemství s kamarádem? A nad to ještě neprozradí, že táta je jako mrtvý? To bych tam potřebovala dořešit. Jinak se mi moc líbila ochranka, resp. její představitelé. ()

Reklama

dogma97 

všechny recenze uživatele

Sympaticky střízlivé, strohé pojetí bez laciného nadbíhání divákovi v emocionální i akční složce. 85% (přece jen ta TV produkce z toho trochu čouhá). ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama